Våre regler
Hvis du leser innlegg på VGD du mener er i strid med våre regler (les reglene her) kan du trykke på dette symbolet over det aktuelle innlegget. VG Nett vil vurdere om innlegget skal fjernes.

Epileptiske anfall, konstruerte fall og annen drit

NYTT TEMA
russell_martin
russell_martinInnlegg: 11323
09.02.12 23:46

En selvfølgelig tråd om et emne vi aldri blir ferdige med, nemlig filminger. Før var holdningen at filmingen kom med alle utlendingene som begynte å tjene pund i engelsk fotball. Mulig det er riktig.

Men, filming begynner også å bli vanlig blant engelske spillere. Riktignok er det et stykke opp til Ghanas stjerner med etternavn Ayew. Maken til så mye kvalme som brødrene Ayew gjorde i kvartfinalen mot Tunisia har jeg ikke sett.

Uansett, man blir skuffet når størrelser som Gareth Bale utfører et epileptisk anfall i kampen mot Liverpool.

Bør filming og annen illusjonisme straffes hardere av dommere ? Bør FA ha myndighet til å straffe spillere i ettertid for utført filming ?

 

soXX
soXXInnlegg: 741
09.02.12 23:51

Foreslår videobackup ved mistanke om filming, hvis spilleren finnes skyldig så får han et nakkeskudd ved pause eller etter kampens slutt. Laget han spiller for mister eventuelle mål som blir scoret ved frispark/straffe pga. filming.

Greit å gå igjennom video når det er opphold i kampen så vi slipper hockeytilstander.

Dette vil være såpass effektivt at etter noen få henrettelser så vil filming være en saga blott.

Trenger ikke å nevne navn, de fleste er vel klar over hvilke spillere som forsvinner først.

 

(Innlegget ble redigert 09.02.12 23:51)

palnese
palneseInnlegg: 5342
10.02.12 00:10
russell_martin: Bør filming og annen illusjonisme straffes hardere av dommere ? Bør FA ha myndighet til å straffe spillere i ettertid for utført filming ?

Ja og ja

D_of_Leontini
D_of_LeontiniInnlegg: 2516
10.02.12 00:21

Ja, rødt kort.

 

Farore i 6måneder, så slutter spillere med det.

Når spillere med ekstrem fysikk går ned for en liten puff, som feks Drogba, blir det for dumt. Ta Johnson mot Fulham her om dagen,  han har rett og slett en så god kroppskontroll at han får det til å se ekte ut.

(Innlegget ble redigert 10.02.12 00:22)

silkshade
silkshadeInnlegg: 3405
10.02.12 00:23
russell_martin: Bør filming og annen illusjonisme straffes hardere av dommere ? Bør FA ha myndighet til å straffe spillere i ettertid for utført filming ?

Ja og ja, dette er en fæl uting vi må få bukt med. Det er jo ofte slik at det er vanskelig for dommeren å se om det er filming, men ser ikke dommeren situasjonen ordentlig er det jo en smal sak for FA å gi straff i etterkant, slik som gjøres i andre disiplinærsaker.

Skuespill har ingen ting på fotballbanen å gjøre.

Melo15
Melo15Innlegg: 4426
10.02.12 00:26

Kan man ved videobevis se at det var bevisst filming, så suspender spilleren i etterkant. Filming er fæle saker, som til tider gjør det uutholdelig å se La Liga. Trist at det skjer oftere og oftere i PL også

Sadowitz
SadowitzInnlegg: 661
10.02.12 00:59

Det verste jeg vet om er at spillerne omringer dommeren, faen som jeg hater det.

http://www.youtube.com/watch?v=RXoBNFOxlQM&list=

Sånn burde det vært. Utstyr dommeren med mikrofon, og la FA gå ut med et statement. Noe a la "Gult kort for å snakke til dommeren om du ikke er kaptein og invitert over."

Forøvrig irriterende at vi ikke får høre hva dommeren sier, som i videoen. Det hadde vært et artig tillegg.

(Innlegget ble redigert 10.02.12 01:00)

stråmyhr1908
stråmyhr1908Innlegg: 366
10.02.12 01:37

Ingen slår han spilleren på Ekvatorial Guine i gruppespillet i AM, der har alle noe å lære, klassfilming.

Knaxern
KnaxernInnlegg: 17714
10.02.12 03:13

Hvis FA i det hele tatt hadde hatt lyst til å gjøre noe med dette problemet, så hadde dem satt et eksempel etter Chelsea - Man Utd.

Siktet Welbeck for juks, og gitt han 3 kamper karantene. Da hadde nok flere spillere tenkt seg om når det gjelder kaste seg ned bevisst uten kontakt, og konstruere straffespark.

caliblue
caliblueInnlegg: 3283
10.02.12 03:49

Dessverre har jeg ingen tillit til at FA ved å studere videobevis og evt. straffe spillre i etterkant ville ha gjort ting bedre. Tanken er god, men i praksis ville det bare ha gjort vondt verre.

Aveirinha
AveirinhaInnlegg: 21597
10.02.12 07:07
Knaxern: Siktet Welbeck for juks, og gitt han 3 kamper karantene. Da hadde nok flere spillere tenkt seg om når det gjelder kaste seg ned bevisst uten kontakt, og konstruere straffespark.

Klovnete utsagn. Trolig ikke straffe, men den er såpass i grenseland at skal det stemples som konstruert straffe på bakgrunn av sakte repriser, så vil et annet problem bare eskalere; grensesettingen. 

wee-man
wee-manInnlegg: 10352
10.02.12 07:30

ER IKKE DETTE EN SPORT FOR MENN ELLER!!10=!010=!=!!`??!?!?!111

papadask
papadaskInnlegg: 12588
10.02.12 07:32

Videodømming av nøkkelsituasjoner.

Den eneste logiske forklaringen. En 4. / 5. dommer som får fortløpende repriser av situasjoner, og gir info videre til kampleder.

Abelsborg
AbelsborgInnlegg: 15260
10.02.12 07:35

Skulle tro det var krisetilstander i fotballen med alle disse aparte forslagene. Fotballen tåler både juksing og elendige dommere, at den ikke er en A4 sport bidrar bare til å øke interessen om sporten. Nei til enhver amerikanisering av fotballen, den lever godt både med Øvrebø og Welbeck.

Fergietime
FergietimeInnlegg: 2132
10.02.12 07:47
Abelsborg: Skulle tro det var krisetilstander i fotballen med alle disse aparte forslagene. Fotballen tåler både juksing og elendige dommere, at den ikke er en A4 sport bidrar bare til å øke interessen om sporten. Nei til enhver amerikanisering av fotballen, den lever godt både med Øvrebø og Welbeck.

Ja hva skulle vi syte å klage over på pub'en hvis vi tok bort alle kontroversielle dommeravgjørelser, filminger osv

Helt enig faktisk, selv om jeg hater skuspillere.

molster
molsterInnlegg: 2393
10.02.12 08:11
Knaxern: Siktet Welbeck for juks, og gitt han 3 kamper karantene. Da hadde nok flere spillere tenkt seg om når det gjelder kaste seg ned bevisst uten kontakt, og konstruere straffespark.

Ja, for Welbeck var jo så mye verre i forhold til diven til Luiz.

AlexanderSupertramp
AlexanderSupertrampInnlegg: 1607
10.02.12 09:34

Problemet med skuespill og omringing av dommeren er at konsekvensen er at dommeren mister all autoritet. Man burde innført samme reglement som i rugby, hvor kun kapteinen får lov til å prate med dommeren, og da kun i respektfulle ordelag.

3 kampers karantene for et "fuck off". 3 kampers karantene for å røre dommeren. 3 kampers karantene for å stille seg i veien for dommeren. 3 kampers karantene for å starte en diskusjon med dommeren i det hele tatt, om man ikke er kaptein. 3 kamper på tribunen for managere som kjefter på fjerdedommeren.

På denne måten kan også FA gå inn og straffe i etterkant i situasjoner dommeren har sett og bedømt feil, uten at dommerens integritet blir satt på spill.

Kiedis
KiedisInnlegg: 1674
10.02.12 09:50

Det som plager meg mest er alt gnålet og hyklingen på dette forumet rundt filming.

Som etter Liverpool-Spurs tidligere i uken. Forumet boblet over med indignerte Liverpool-fans som kunne opplyse om at Gareth Bale drev med filming. Som om dette hadde noen nyhetsverdi. Hva skal man egentlig diskutere i en slik sak?

Som regel ender det med at ballen sendes tilbake, og Spurs-fansen opplyser Liverpool-fansen om at Suarez og Gerrard (Downing er også særs aktiv, men han er så middelmådig at ingen bryr seg) og filmer. Så fortsetter det med drittslenging til neste serierunde.

Da har nemlig en annen av de beste spillerne (det er som regel dem man gidder å "diskutere") filmet, og da er det ham som skal få høre det. Lørdagens storkamp bør bugne for en hel del fruktbar debatt omkring filming.

Min spådom: Rooney kommer til å filme, Suarez kommer til å filme, og de to supportergrupperingene kommer til å gnåle på hverandre.

Kan man ikke bare enes om at alle klubber har filmere, at noen klubber har flere enn andre, og at det er en kjip ting. Så kan vi heller diskutere ting som er verdt å diskutere. F.eks om det er realistisk å få bukt med det.

Eventuelt kan man opprette en "filmegnål-tråd" der alle lags supportere kan opplyse hverandre om at motstanderlagene har en spiller som filmet i den og den kampen.

Siste innlegg