Våre regler
Hvis du leser innlegg på VGD du mener er i strid med våre regler (les reglene her) kan du trykke på dette symbolet over det aktuelle innlegget. VG Nett vil vurdere om innlegget skal fjernes.

Friidrettskonk VM 2017 - frist fredag 4/8 20:00!

NYTT TEMA
Coach
CoachInnlegg: 73832
01.08.17 02:12

'Tis that time of the year again... tid for å spekulere i hvem som har truffet med timingen på trening og substansinntak (no questions asked). Treff selv med vinnertips i flest øvelser i London, og tre inn i forumets eget peerage. Opp til to reserver (i prioritert rekkefølge) tillates pr øvelse, disse rykker fram i tilfeller der noens utvalgte utøvere ikke deltar (disk for tjuvstart i innledende heat ER deltagelse). I tilfelle uavgjort mellom tippere benyttes antall vinnere blant ikke benyttede førstereserver (inkludert framrykkede andrereserver) som tiebreak-kriterie.

Det holder vel egentlig med to linker i opplysningstjenestens navn her:

Deltagerliste sortert etter øvelse og sesongbeste

og

forhåndsomtale av øvelsene (kommer fortløpende flere de nærmeste dagene).

Anbefaler også lok1s fenomenale åpningsinnlegg i hoved-VM-tråden for forhåndsomtaler, samt det femte innlegget der for en oversiktlig fremstilling av en del tropper. Noen land har reserveutøvere påmeldt i enkelte øvelser, slik at antallet overskrider kvoten; her blir det naturligvis frafall før start (en av flere årsaker til at det er lurt å ta med reserver, samt til å sjekke de faktiske troppeuttakene).

En ting å merke seg er at 50 km kappgang for kvinner står på programmet for første gang, og at man dermed nå har like mange øvelser for begge kjønn. En annen ting er at 20- og 50-kilometerne (for begge kjønn) er satt opp på samme (siste) dag, så det blir vrient å doble der med mindre man heter Mensen Ernst.

 

Benytt gjerne denne malen til å legge inn tips (reserver fortrinnsvis i parentes, og i prioritert rekkefølge hvis dere tar med to):

 

KVINNER

100m: 
200m: 
400m: 
800m: 
1500m: 
5000m: 
10000m: 
Maraton: 
100m hekk: 
400m hekk: 
3000m hinder: 
4x100m: 
4x400m: 
20km kappgang: 
50km kappgang: 
Lengde: 
Tresteg: 
Høyde: 
Stav: 
Spyd: 
Kule: 
Diskos: 
Slegge: 
Sjukamp: 

 

MENN

100m: 
200m: 
400m: 
800m: 
1500m: 
5000m: 
10000m: 
Maraton: 
110m hekk: 
400m hekk: 
3000m hinder: 
4x100m: 
4x400m: 
20km kappgang: 
50km kappgang: 
Lengde: 
Tresteg: 
Høyde: 
Stav: 
Spyd: 
Kule: 
Diskos: 
Slegge: 
Tikamp: 

 

Frist for innlevering av tips er altså fredag 4. august kl. 20:00 norsk tid.

Så chop chop, old chaps!

 

 

selekovitten
selekovittenInnlegg: 176
03.08.17 08:56

Kommer bare med to tips:  Kule menn:  Ryan Crouser, USA.

Diskos menn:  Håper på svensken Daniel Ståhl.

Gregor28
Gregor28Innlegg: 2754
03.08.17 10:51

KVINNER

100m: E Thompson (T Bowie, M Ahye)
200m: T Bowie (D Schippers, S Miller-Uibo)
400m: A Felix (S Miller-Uibo, S Jackson)
800m: C Semenya (F Niyonsaba, A Wilson)
1500m: S Hassan (G Dibaba, S Semenya)
5000m: H Obiri (G Dibaba, A Ayana)
10000m: A Ayana (S Teferi, A Tirop)
Maraton: M Dibaba (E Kirwa, E Kiplagat)
100m hekk: K Harrison (N Ali, S Pearson)
400m hekk: K Carter (D Muhammad, Z Hejnova)
3000m hinder: C Chepsol (R Jebet, H Kiyeng)
4x100m: Jamaica (USA, Trinidad og Tobago)
4x400m: USA (Jamaica, Storbritannia)
20km kappgang: N Wang (X Liu, M Gonzalez)
50km kappgang: I Henriques (H Yin, S Yang)
Lengde: T Bartoletta (I Spanovic, B Reese)
Tresteg: Y Rojas (C Ibarguen, O Rypakova)
Høyde: M Lasitskene (V Cunningham, N Thiam)
Stav: E Stefanidi (S Morris, J Suhr)
Spyd: S Kolak (B Spotakova, K Mitchell)
Kule: L Gong (R Saunders, M Carter)
Diskos: S Perkovic (Y Perez, D Stevens)
Slegge: A Wlodarczyk (Z Wang, H Berry)
Syvkamp: N Thiam (L Ikauniece-Admidina, K Johnson-Thompson)

 

MENN

100m: U Bolt (Y Blake, J Gatlin)
200m: W van Niekerk (Y Blake, I Makwala)
400m: W van Niekerk (I Makwala, B Thebe)
800m: E Korir (N Amos, F Rotich)
1500m: E Manangoi (T Cheriyot, F Ingebrigtsen)
5000m: M Farah (M Edris, P Chelimo)
10000m: M Farah (G Kamworor, A Hadis)
Maraton: D Wanjiru (T Tola, G Kirui)
110m hekk: O McLeod (S Shubenkov, A Merritt)
400m hekk: K Clement (K McMaster, K Warholm)
3000m hinder: E Jager (C Kipruto, E Kemboi)
4x100m: Jamaica (USA, Sør-Afrika)
4x400m: USA (Botswana, Jamaica)
20km kappgang: K Wang (E Takahashi, C Linke)
50km kappgang: J Tallent (H Arai, H Haukenes)
Lengde: L Manyonga (R Samaai, J Lawson)
Tresteg: C Taylor (W Claye, B Dong)
Høyde: M Barshim (B Bondarenok, D Drouin)
Stav: S Kendricks (P Wojchiechowski, R Lavillenie)
Spyd: T Röhler (J Vetter, J Vadlejch)
Kule: R Crouser (J Kovacs, T Stanek)
Diskos: D Ståhl (P Malachowski, F Dacres)
Slegge: P Fadjek (W Nowicki, D Nazarov)
Tikamp: K Mayer (D Wariner, R Freimuth)

lok1
lok1Innlegg: 4114
03.08.17 18:36

 

KVINNER

100m: Elaine Thompson
200m: Tori Bowie
400m: Allyson Felix
800m: Caster Semanya
1500m: Sifan Hassan
5000m: Helen Obiri
10000m: Almaz Ayana
Maraton: Edna Kiplagat
100m hekk: Kendra Harrison
400m hekk: Dalilah Muhammad
3000m hinder: Ruth Jebet
4x100m: USA
4x400m: USA
20km kappgang: Lu Xiuzhi
50km kappgang: Ines Henriques
Lengde: Tianna Bartoletta
Tresteg: Caterine Ibargüen
Høyde: Maria Lasitskene
Stav: Ekaterini Stefanidi
Spyd: Sara Kolak
Kule: Michelle Carter
Diskos: Sandra Perkovic
Slegge: Anita Włodarczyk
Tikamp: Nafissatou Thiam

 

MENN

100m: Usain Bolt

200m: Isaac Makwala

400m: Wayde van Niekerk
800m: Emmanuel Korir
1500m: Elijah Manangoi
5000m: Mo Farah
10000m: Mo Farah
Maraton: Daniel Wanjiru
100m hekk: Omar McLeod
400m hekk: Kerron Clement
3000m hinder: Evan Jager
4x100m: Jamaica
4x400m: USA
20km kappgang: Wang Kaihua
50km kappgang: Yohann Diniz
Lengde: Luvo Manyonga
Tresteg: Christian Taylor
Høyde: Mutaz Essa Barshim
Stav: Sam Kendricks

 

Spyd: Thomas Röhler
Kule: Ryan Crouser
Diskos: Daniel Ståhl
Slegge: Pawel Fajdek
Sjukamp: Kevin Mayer

janesaj
janesajInnlegg: 35041
03.08.17 19:14

KVINNER

100m: Elaine Thompson (Dafne Schippers, Tori Bowie)
200m: Tori Bowie (Dafne Schippers, Shaunae Miller-Uibo)
400m: Allyson Felix (Quanera Hayes, Shaunae Miller-Uibo)
800m: Caster Semenya (Francine Niyonsaba, Ajee Wilson)
1500m: Sifan Hassan (Genzebe Dibaba, Laura Muir)
5000m: Hellen Obiri (Genzebe Dibaba, Senbere Teferi)
10000m: Almaz Ayana (Tirunesh Dibaba, Senbere Teferi)
Maraton: Eunice Kirwa (Mare Dibaba, Edna Kiplagat)
100m hekk: Kendra Harrison (Sally Pearson, Sharika Nelvis)
400m hekk: Dalilah Muhammad (Shamier Little, Kori Carter)
3000m hinder: Celliphine Chespol (Ruth Jebet, Emma Coburn)
4x100m: USA (Jamaica, Tyskland)
4x400m: USA (Jamaica, Storbritannia)
20km kappgang: Xiuzhi Lyu (Na Wang, Jiayu Yang)
50km kappgang: Ines Henriques (Hang Yin, Kathleen Burnett)
Lengde: Ivana Spanovic (Brittney Reese, Tianna Bartoletta)
Tresteg: Caterine Ibarguen (Yulimar Rojas, Olga Rypakova)
Høyde: Maria Latitskene (Airine Palsyte, Ruth Beitia)
Stav: Jennifer Suhr (Sandi Morris, Ekaterini Stefanidi)
Spyd: Barbora Spotakova (Sara Kolak, Eda Tugsuz)
Kule: Lijiao Gong (Michelle Carter, Raven Saunders)
Diskos: Sandra Perkovic (Yaime Perez, Dani Stevens)
Slegge: Anita Wlodarczyk (Gwen Berry, Zheng Wang)
Sjukamp: Nafissatou Thiam (Carolin Schäfer, Katarina Johnson-Thompson)



MENN

100m: Usain Bolt (Christian Coleman, Yohan Blake)
200m: Wayde van Niekerk (Isaac Makwala, Yohan Blake)
400m: Wayde van Niekerk (Isaac Makwala, Fred Kerley)
800m: Nijel Amos (Emmanuel Korir, Ferguson Rotich)
1500m: Elijah Manangoi (Matthew Centrowitz, Filip Ingebrigtsen)
5000m: Mo Farah (Muktar Edris, Selemon Barega)
10000m: Mo Farah (Abadi Hadis, Jemal Yimer)
Maraton: Tamirat Tola (Daniel Wanjiru, Tsegaye Mekonnen)
110m hekk: Omar McLeod (Aries Merritt, Sergey Shubenkov)
400m hekk: Kerron Clement (Kyron McMaster, Karsten Warholm)
3000m hinder: Evan Jager (Jairus Birech, Conseslus Kipruto)
4x100m: USA (Jamaica, Storbritannia)
4x400m: USA (Jamaica, Botswana)
20km kappgang: Eiki Takahashi (Kaihua Wang, Isamu Fujisawa)
50km kappgang: Yohann Diniz (Jared Tallent, Håvard Haukenes)
Lengde: Luvo Manyonga (Ruswaal Samaai, Jarrion Lawson)
Tresteg: Christian Taylor (Will Claye, Chris Benard)
Høyde: Mutaz Essa Barshim (Bohdan Bondarenko, Derek Drouin)
Stav: Sam Kendricks (Renaud Lavillenie, Piotr Lisek)
Spyd: Thomas Röhler (Johannes Vetter, Andreas Hofmann)
Kule: Ryan Crouser (Joe Kovacs, Konrad Bukowiecki)
Diskos: Daniel Ståhl (Fedrick Dacres, Piotr Malachowski)
Slegge: Pawel Fajdek (Wojciech Nowicki, Valeriy Pronkin)
Tikamp: Kevin Mayer (Rico Freimuth, Damian Warner)

(Innlegget ble redigert 03.08.17 19:23)

Sarella
SarellaInnlegg: 10201
03.08.17 19:53

KVINNER

100m: Elaine Thompson (T Bowie)
200m: Tory Bowie (D Schippers)
400m: Shaunae Miller-Uibo (A Felix)
800m: Caster Semenya (F Nionsaba)
1500m: Sifan Hassan (C Semenya)
5000m: Hellen Obiri (G Dibaba)
10000m: Almaz Ayana (T Dibaba)
Maraton: Edna Kiplagat (M Dibaba)
100m hekk: Kendra Harrison (S Pearson)
400m hekk: Dalilah Muhammad (K Carter)
3000m hinder: Chepteek Chespol (B Chepkoech)
4x100m: USA (Jamaica)
4x400m: USA (Jamaica)
20km kappgang: Xiuzhi Lyu (N Wang)
50km kappgang: Ines Henriques (H Yin)
Lengde: Brittney Reese (T Bartoletta)
Tresteg: Yulimar Rojas (C Ibargüen)
Høyde: Mariya Lasitskene (N Thiam)
Stav: Ekaterina Stefanidi (S Morris)
Spyd: Barbora Spotakova (S Kolak)
Kule: Michelle Carter (R Saunders)
Diskos: Sandra Perkovic (Y Perez)
Slegge: Anita Wlodarczyk (Z Wang)
Sjukamp: Nafissatou Thiam (KJ Thompson)

MENN

100m: Usain Bolt (Y Blake)
200m: Wayde Van Niekerk (Y Blake)
400m: Wayde Van Niekerk (I Makwala)
800m: Nijel Amos (E Korir)
1500m: Elijah Manangoi (A Kiprop)
5000m: Mo Farah (M Edris)
10000m: Mo Farah (G Kamworor)
Maraton: Tamirat Tola (G Kipketer)
110m hekk: Omar McLeod (A Merrit)
400m hekk: Kerron Clemet (K McMaster)
3000m hinder: Evan Jager (S Elbakkali)
4x100m: Jamaica (USA)
4x400m: USA (Jamaica)
20km kappgang: Kaihua Wang (E Takahashi)
50km kappgang: Yohann Diniz (J Tallent)
Lengde: Luvo Manyonga (R Samaai)
Tresteg: Christian Taylor (W Claye)
Høyde: Mutaz Essa Barshim (B Bondarenko)
Stav: Sam Kendricks (R Lavillenie)
Spyd: Thomas Röhler (J Vetter)
Kule: Ryan Crouser (J Kovacs)
Diskos: Daniel Ståhl (F Dacres)
Slegge: Pawel Fajdek (W Nowicki)
Tikamp: Kevin Mayer (T Hardee)

Coach
CoachInnlegg: 73832
03.08.17 20:11

Der var den regjerende VGD-olympiske mesteren også på plass, ja!  :-)

Minner potensielle tippere om at det nå er under ett døgn igjen til fristen.

 

kansas00
kansas00Innlegg: 19327
03.08.17 20:26

KVINNER

100m: Elaine THOMPSON
200m: Tori BOWIE
400m: Shaunae MILLER-UIBO
800m: Caster SEMENYA
1500m: Genzebe DIBABA
5000m: Genzebe DIBABA
10000m: Senbere TEFERI
Maraton: Mao KIYOTA
100m hekk: Sally PEARSON
400m hekk: Ashley SPENCER
3000m hinder: Beatrice CHEPKOECH
4x100m: Jamaica
4x400m: USA
20km kappgang: Antonella PALMISANO
50km kappgang: Hang YIN
Lengde: Ivana ŠPANOVIC
Tresteg: Yulimar ROJAS
Høyde: Ruth BEITIA
Stav: Eliza MCCARTNEY
Spyd: Barbora ŠPOTÁKOVÁ
Kule: Daniella BUNCH
Diskos: Sandra PERKOVIC
Slegge: Anita WLODARCZYK
Sjukamp: Nafissatou THIAM

 

MENN

100m: Usain BOLT
200m: Usain BOLT
400m: Wayde VAN NIEKERK
800m: Ferguson Cheruiyot ROTICH
1500m: Asbel KIPROP
5000m: Mohamed FARAH
10000m: Mohamed FARAH
Maraton: Stephen KIPROTICH
110m hekk: Omar MCLEOD
400m hekk: Kyron MCMASTER
3000m hinder: Conseslus KIPRUTO
4x100m: Jamaica
4x400m: USA
20km kappgang: Sergei SHIROBOKOV
50km kappgang: Andrés CHOCHO
Lengde: Ruswahl SAMAAI
Tresteg: Christian TAYLOR
Høyde: Mutaz Essa BARSHIM
Stav: Renaud LAVILLENIE
Spyd: Johannes VETTER
Kule: Joe KOVACS
Diskos: Andrius GUDŽIUS
Slegge: Pawel FAJDEK
Tikamp: Damian WARNER

janesaj
janesajInnlegg: 35041
03.08.17 20:51
kansas00: 200m: Usain BOLT

Bolt deltar ikke på 200.

Perbu
PerbuInnlegg: 3722
03.08.17 21:28

KVINNER

100m: E Thompson (M-L Ahye – M-J Ta Lou)
200m: S Miller-Uibo (E Thompson – T Bowie)
400m: S Miller-Uibo (A Felix – Q Hayes)
800m: C Semenya (F Niyonsaba – M Wambui)
1500m: F Kipyegon (G Dibaba – C Semenya)
5000m: HO Obiri (G Dibaba – A Ayana)
10000m: T Dibaba (S Teferi – A Ayana)
Maraton: M Dibaba (E Kirwa – B Dibaba)
100m hekk: K Harrison (N Ali – D Williams)
400m hekk: D Muhammad (S Little – K Carter)
3000m hinder: CC Cespol (HK Jepkemoi – R Jebet)
4x100m: USA (Jamaica – Trinidad & Tobago)
4x400m: USA (Jamaica – Bahamas)
20km kappgang: A Palmisano (MG Gonzalez – E de Sena)
50km kappgang: I Henriques (H Yin – K Barnett) 
Lengde: T Bartoletta (B Reese – I Spanovic)
Tresteg: Y Rojas (C Ibarguen – O Rypakova)
Høyde: M Lasitskene (V Cunningham – N Thiam)
Stav: E Stefanidi (S Morris – E Mc Cartney)
Spyd: S Kolak (B Spotakova – S Liu)
Kule: L Gong (R Saunders – A Marton)
Diskos: S Perkovic (Y Perez – D Caballero)
Slegge: A Wlodarczyk (G Berry – Z Wang)
Sjukamp: N Thiam (K Johnson-Thompson – C Schäfer)

 

MENN

100m: U Bolt (Y Blake – J Gatlin)
200m: W V Niekerk (I Makwala – C Coleman)
400m: W V Niekerk (F Kerley – I Makwala)
800m: N Amos (E Korir – K Bett)
1500m: A Kiprop (EM Manangoi – T Cheruiyot)
5000m: M Farah (M Edris – H Gebrivet)
10000m: M Farah (A Hadris – J Ymer)
Maraton: K Bekele (E County – T Tola)
110m hekk: D McLeod (R Levy – S Shubenkov)
400m hekk: K Clement (E Futch – K McMaster)
3000m hinder: E Kemboi (J Birech – E Jager)
4x100m: Jamaica (USA – Storbritannia)
4x400m: USA (Botswana – Jamaica) 
20km kappgang: MA Lopez (W Kaihua – C Linke)
50km kappgang: Y Diniz (J Tallent – N Wenbin)
Lengde: R Samaai (L Manyonga.– J Lawson)
Tresteg: C Taylor (W Claye – C Benard)

Høyde: ME Barsim (B Bondarenko – D Lysenko)
Stav: S Kendricks (P Wojciechowski – R Lavillenie)
Spyd: J Vetter (T Röhler – A Hofmann)
Kule: R Crowser (J Kovacs – T Walsh)
Diskos: D Ståhl (F Dacres – P Malachowski)
Slegge: D Nazarov (W Nowicki – P Fajdek)
Tikamp: K Mayer (D Warner – R Freimuth)

 

 

(Innlegget ble redigert 03.08.17 21:29)

kansas00
kansas00Innlegg: 19327
03.08.17 22:07
janesaj: Bolt deltar ikke på 200.

Hehe .. ja.. forstod det etter å ha lest alle tipsene her.

jakral
jakralInnlegg: 20547
04.08.17 00:03

KVINNER

100m: E Thompson (M Ahoure, T Bowie)
200m: T Bowie (D Schippers, D Stevens)
400m: A Felix (Q Hayes, S Miller-Uibo)
800m: C Semenya (S Hassan, F Niyonsaba)
1500m: G Dibaba (L Muir, F Kipyegon)
5000m: H Obiri (G Dibaba, S Teferi)
10000m: A Ayana (S Teferi, D Dida)
Maraton: B Dibaba (E Kirwa, F Daniel)
100m hekk: K Harrison (S Pearson, S Nelvis)
400m hekk: D Muhammad (S Little, K Carter)
3000m hinder: R Jebet (C Chespol, H Jepkemoi)
4x100m: Tyskland (USA, Jamaica)
4x400m: USA (Polen, Storbritannia)
20km kappgang: X Lyu (N Wang, J Yang)
50km kappgang: I Henriques (H Yin, K Burnett)
Lengde: I Spanovic (B Reese, T Bartoletta)
Tresteg: C Ibargüen (Y Rojas, O Rypakova)
Høyde: M Lasitskene (V Cunningham, Y Levchenko)
Stav: S Morris (E Stefanidi, E McCartney)
Spyd: S Kolak (B Spotakova, E Tugsuz)
Kule: L Gong (R Saunders, A Marton)
Diskos: S Perkovic (Y Perez, D Caballero)
Slegge: A Wlodarczyk (G Berry, Z Wang)
Sjukamp: N Thiam (C Schäfer, K Johnson-Thompson)


MENN

100m: U Bolt (C Coleman, A Simbine)
200m: Van Niekerk (I Makwala, Y Blake)
400m: Van Niekerk (F Kerley, I Makwala)
800m: N Amos (E Korir, K Bett)
1500m: E Manangoi (R Kwemoi, F Ingebrigtsen)
5000m: M Farah (M Edris, S Barega)
10000m: M Farah (A Hadis, J Yimer)
Maraton: T Tola (GK Kipketer, T Mekonnen)
110m hekk: O McLeod (S Shubenkov, A Merritt)
400m hekk: K McMaster (K Clement, K Warholm)
3000m hinder: E Jager (J Birech, C Kipruto)
4x100m: USA (Jamaica, Kina)
4x400m: USA (Botswana, Storbritannia)
20km kappgang: K Wang (E Takahashi, I Fujisawa)
50km kappgang: H Haukenes (J Ojeda, R Augustyn)
Lengde: L Manyonga (R Samaai, A Menkov)
Tresteg: C Taylor (W Claye, C Benard)
Høyde: ME Barshim (D Lysenko, B Bondarenko)
Stav: S Kendricks (R Lavillenie, A Duplantis)
Spyd: T Röhler (J Vetter, T Pitkämäki)
Kule: R Crouser (J Kovacs, T Walsh)
Diskos: D Ståhl (P Malachowski, F Dacres)
Slegge: P Fajdek (V Pronkin, W Novicki)
Tikamp: I Shkurenev (R Freimuth, D Warner)

Hatleking
HatlekingInnlegg: 12689
04.08.17 14:31

KVINNER

100m:  E Thompson (M Ahye, M Ahouré)
200m: T Bowie (S Miller-Uibo, D Schippers)
400m: A Felix (S Miller-Uibo, Q Hayes)
800m: C Semenya (F Niyonsaba, A Wilson)
1500m: G Dibaba (S Hassan, L Muir)
5000m: A Ayana (H Obiri, G Dibaba)
10000m: A Ayana (S Teferi, D Dida)
Maraton: B Dibaba (E Kirwa, A Mergia)
100m hekk: K Harrison (S Nelvis, N Ali)
400m hekk: D Muhammad (S Little, K Carter)
3000m hinder: C Chespol (H Jepkemoi, B Chepkoech)
4x100m: Jamaica (USA, Tyskland)
4x400m: USA (Jamaica, Polen)
20km kappgang: X Lyu (N Wang, J Yang)
50km kappgang: I Henriques (H Yin, K Burnett)
Lengde: I Spanovic (B Reese, T Bartoletta)
Tresteg: C Ibargüen (Y Rojas, O Rypakova)
Høyde: M Lasitskene (V Cunningham, A Palsyte)
Stav: E Stefanidi (S Morris, J Suhr)
Spyd: B Spotakova (S Kolak, E Tugsuz)
Kule: R Saunders (A Márton, D Bunch)
Diskos: S Perkovic (Y Perez, D Stevens)
Slegge: A Wlodarczyk (Z Wang, G Berry)
Sjukamp: N Thiam (C Schäfer, L Ikauniece-Admidina)

 

MENN

100m:  U Bolt (Y Blake, C Coleman)
200m: W van Niekerk (I Makwala, Y Blake)
400m: W van Niekerk (I Makwala, F Kerley)
800m: N Amos (E Korir, K Bett)
1500m: E Managoi (T Cheruiyot, R Kwemoi)
5000m: M Farah (M Edris, S Barega)
10000m: A Hadis (M Farah, J Yimer)
Maraton: T Tola (K Bekele, D Wanjiru)
110m hekk: I Mcleod (S Shubenkov, R Levy)
400m hekk: K Clement (K Warholm, E Futch)
3000m hinder: C Kipruto (E Jager, S Elbakkali)
4x100m: Jamaica (USA, Kina)
4x400m: Botswana (USA, Jamaica)
20km kappgang: K Wang (E Takahashi, I Fujisawa)
50km kappgang: I Glavan (A Chocho, H Haukenes)
Lengde: L Manyonga (R Samaai, T Smith)
Tresteg: C Taylor (W Claye, C Benard)
Høyde: M Barshim (M Przybylko, B Bondarenko)
Stav: S Kendricks (P Lisek, P Wojciechowski)
Spyd: T Röhler (J Vetter, T Pitkämäki)
Kule: R Crouser (J Kovacs, T Walsh)
Diskos: D Ståhl (F Dacres, P Malachowski)
Slegge: P Fajdek (W Nowicki, V Pronkin)
Tikamp: R Freimuth (I Shkurenev, D Warner)

(Innlegget ble redigert 04.08.17 14:31)

CrazyHorse
CrazyHorseInnlegg: 9710
04.08.17 17:18

KVINNER

100m: E THOMPSON (M Ahouré, KA Baptiste)
200m: T BOWIE (D Schippers, S Miller Uibo)
400m: A FELIX (Q Hayes, S Miller Uibo)
800m: C SEMENYA (A Wilson, F Nyonsaba)
1500m: F KIPYEGON ( G Dibaba, S Hassan)
5000m: H OBIRI ( G Dibaba, S Tifara)
10000m: S TEFERI ( D Dida, D Mokonin)
Maraton: B DIBABA )HJ Kiprop, E kirwa)
100m hekk: K HARRISON (S Pearson, N Ali)
400m hekk: D MUHAMMAD ( S Little, Z Heinova)
3000m hinder: R JEBET ( C Chespol, H Jepkemboi)
4x100m: JAMAICA (USA, Trinidad og Tobacco)
4x400m: USA ( Jamaica, Polen)
20km kappgang: N WANG (J Yang, X Lyu)
50km kappgang: I HENRIQUES ( H Yin, S Yang)
Lengde: I SPANOVIC ( T Bartoletta, B Reece)
Tresteg: C IBARGUEN ( Y Rojas, N Soares)
Høyde: M LASITSKIENE (A Palsyte, R Beitia)
Stav: E STEFANIDI ( E McCartney, H Bradshaw)
Spyd: S KOLAK ( S Liu, K Mitchell)
Kule: A MARTON  ( R Saunders, D Bunch)
Diskos: S PERKOVIC ( Y Perez, D Caballero)
Slegge: A WLORDARCZYK ( Z Wang, M Kopron)
Sjukamp: K JOHNSON THOMPSON ( N Thiam, C Shafer) 

 

MENN

100m: U BOLT ( J Gatlin, C Coleman) 
200m: I MAKWALA ( W van Niekerk, J Richards
400m:  W van NIEKERK ( L Merritt, F Kierley)
800m: N AMOS ( A Kszczot, E Korir)
1500m: E MANANGOI ( M Centrowitz, A Kiprop)
5000m: M FARAH ( M Edris, H Gebrhiwet)
10000m: M FARAH ( A Hadis, G kamworor)
Maraton: D WANJIRU ( T Tola, Y Ghebregergis)
110m hekk:O MCLEOD ( A Merritt, R Levy
400m hekk: K CLEMENT ( K Mcmaster, K Warholm)
3000m hinder: C KIPRUTO ( E Kemboi, E Jager)
4x100m: JAMAICA ( USA, Storbritannia)
4x400m: USA ( Botswana, Trinidad og Tobacco)
20km kappgang: K WANG ( I Fujisawa, E Takahashi)
50km kappgang: Y DINIZ ( R Augustyn, H Hakenes)
Lengde: L MANYONGA ( J Henderson, M Torneus)
Tresteg: C TAYLOR ( W Claye, A Diaz)
Høyde: M BARSHIM ( D Lysenko, B Bondarenko)
Stav: S KENDRICKS  ( R Lavillenie, A Duplantis) 
Spyd: T ROHLER ( J Vetter, J Yego)
Kule: R CROUSER ( J Kowacs, T Walsh) 
Diskos: D STÅHL ( P Malakhowski, R Harting) 
Slegge: P FAJDEK ( V Pronkin, B Halasz)
Tikamp: I SHKURENEV ( R Freimuth, D Warner) 

kansas00
kansas00Innlegg: 19327
04.08.17 17:55

Kjører en liten oppretning da jeg ikke hadde fått med meg at Bolt ikke løper 200m

KVINNER

100m: Elaine THOMPSON
200m: Tori BOWIE
400m: Shaunae MILLER-UIBO
800m: Caster SEMENYA
1500m: Genzebe DIBABA
5000m: Genzebe DIBABA
10000m: Senbere TEFERI
Maraton: Mao KIYOTA
100m hekk: Sally PEARSON
400m hekk: Ashley SPENCER
3000m hinder: Beatrice CHEPKOECH
4x100m: Jamaica
4x400m: USA
20km kappgang: Antonella PALMISANO
50km kappgang: Hang YIN
Lengde: Ivana ŠPANOVIC
Tresteg: Yulimar ROJAS
Høyde: Ruth BEITIA
Stav: Eliza MCCARTNEY
Spyd: Barbora ŠPOTÁKOVÁ
Kule: Daniella BUNCH
Diskos: Sandra PERKOVIC
Slegge: Anita WLODARCZYK
Sjukamp: Nafissatou THIAM

 

MENN

100m: Usain BOLT
200m: Yohan BLAKE
400m: Wayde VAN NIEKERK
800m: Ferguson Cheruiyot ROTICH
1500m: Asbel KIPROP
5000m: Mohamed FARAH
10000m: Mohamed FARAH
Maraton: Stephen KIPROTICH
110m hekk: Omar MCLEOD
400m hekk: Kyron MCMASTER
3000m hinder: Conseslus KIPRUTO
4x100m: Jamaica
4x400m: USA
20km kappgang: Sergei SHIROBOKOV
50km kappgang: Andrés CHOCHO
Lengde: Ruswahl SAMAAI
Tresteg: Christian TAYLOR
Høyde: Mutaz Essa BARSHIM
Stav: Renaud LAVILLENIE
Spyd: Johannes VETTER
Kule: Joe KOVACS
Diskos: Andrius GUDŽIUS
Slegge: Pawel FAJDEK
Tikamp: Damian WARNER

Puttemans
PuttemansInnlegg: 12153
04.08.17 18:20

KVINNER

100m: Elaine Thompson (Marie Josee Ta Lou, Tori Bowie)
200m: Tori Bowie (Shaunae Miller-Uibo, Dane Schippers)
400m: Allyson Felix (Shaunae Miller-Uibo, Shericka Jackson)
800m: Caster Semenya (Ajee Wilson, Francine Niyonsaba)
1500m: Sifan Hassan (Faith Kipyegon, Genzebe Dibaba)
5000m: Hellen Obiri (Genzebe Dibaba, Letesenbet Gidey)
10000m: Almaz Ayana (Tirunesh Dibaba, Alice Aprot)
Maraton: Helah Kiprop (Eunice Kirwa, Berhane Dibaba)
100m hekk: Kendra Harrison (Sally Pearson, Danielle Williams)
400m hekk: Shamier Little (Zuzana Hejnova, Dalilah Muhammad)
3000m hinder: Beatrice Chepkoech (Celliphine Chespol, Ruth Jebet)
4x100m: Tyskland (USA, Jamaica)
4x400m: USA (Jamaica, Polen)
20km kappgang: Lyu Xiuzhi (Maria Guadalupe Gonzalez, Antonella Palmisano)
50km kappgang: Ines Henriques (Hang Yin, Shuqing Yang)
Lengde: Brittney Reese (Tianna Bartoletta, Ivana Spanovic)
Tresteg: Yulimar Rojas (Caterine Ibarguen, Olga Rypakova)
Høyde: Maria Lasitskene (Vashti Cunningham, Kamila Licwinko)
Stav: Ekaterini Stefanidi (Sandi Morris, Holly Bradshaw)
Spyd: Barbora Spotakova (Sara Kolak, Tatsiana Khaladovich)
Kule: Gong Lijiao (Raven Saunders, Michelle Carter)
Diskos: Sandra Perkovic (Yaime Perez, Dani Stevens)
Slegge: Anita Wlodarczyk (Zheng Wang, Gwen Berry)
Sjukamp: Nafissatou Thiam (Carolin Schäfer, Laura Ikauniece-Admidina)

 

MENN

100m: Usain Bolt (Yohan Blake, Justin Gatlin)
200m: Wayde van Niekerk (Yohan Blake, Isaac Makwala)
400m: Wayde van Niekerk (Fred Kerley, Isaac Makwala)
800m: Nijel Amos (Emmanuel Korir, Ferguson Rotich)
1500m: Ronald Kwemoi (Elijah Manangoi, Timothy Cheruiyot)
5000m: Mo Farah (Muktar Edris, Yomif Kejelcha)
10000m: Mo Farah (Geoffrey Kipsang Kamworor, Paul Kipngetich Tanui)
Maraton: Tamirat Tola (Daniel Wanjiru, Stephen Kiprotich)
110m hekk: Omar McLeod (Sergey Shubenkov, Aries Merritt)
400m hekk: Kerron Clement (Karsten Warholm, Kyron McMaster)
3000m hinder: Evan Jager (Soufiane El Bakkali, Ezekiel Kemboi)
4x100m: Jamaica (USA, Japan)
4x400m: USA (Botswana, Jamaica)
20km kappgang: Miguel Angel Lopez (ChristopherLinke, Kaihua Wang)
50km kappgang: Jared Tallent (Yohann Diniz, Evan Dunfee)
Lengde: Luvo Manyonga (Rushwal Samaai, Maykel Masso)
Tresteg: Christian Taylor (Will Claye, Andy Diaz)
Høyde: Mutaz Essa Barshim (Bohdan Bondarenko, Derek Drouin)
Stav: Renaud Lavillenie (Sam Kendricks, Piotr Lisek)
Spyd: Thomas Röhler (Johannes Vetter, Julius Yego)
Kule: Ryan Crouser (Joe Kovacs, Tom Walsh)
Diskos: Daniel Ståhl (Robert Harting, Piotr Malachowski)
Slegge: Pawel Fajdek (Wojciech Nowicki, Valeriy Pronkin)
Tikamp: Kevin Mayer (Damian Warner, Ilya Shkurenev)

bhros
bhrosInnlegg: 10636
04.08.17 18:58

KVINNER

100m  E Thompson (M. Ahoure)
200m  T Bowie  (S. Miller-Uibo)
400m  A Felix  (S. Miller-Uibo, Q. Hayes)
800m  F Niyonsaba  (C Semenya)
1500m  S Hassan  (F Kipyegon, G Dibaba)
5000m  H Obiri  (G Dibaba)
10000m  D Dida  (A Ayana)
Maraton  E Kiplagat  (B Dibaba)
100m hekk  K Harrison  (S Pearson, S Nelvis)
400m hekk  D Muhammed  (S Little, K Carter)
3000m hinder  H Jepkemoi  (R Jebet, C Chespol)
4x100m  USA  (Jamaica, Tyskland)
4x400m  USA  (Polen, Ukraina)
20 km kappgang  X Lyu  (N Wang)
50km kappgang  I Henriques (H Yin)
Lengde  B Reese  (T Bartoletta)
Tresteg  C Ibarguen  (Y Rojas)
Høyde  M Lasitskene  (A Palsyte)
Stav  E Stefandi  (S Morris, J Suhr)
Spyd  S Kolak  (B Spotakova)
Kule  R Saunders  (D Bunch)
Diskos  S Perkovic  (Y Perez)
Slegge  A Wlodarzyk  (G Berry)
Sjukamp   N Thiam   (C Schäfer)

Poster denne nå, i tilfelle jeg ikke rekker resten.....

bhros
bhrosInnlegg: 10636
04.08.17 19:17

MENN

100m  U Bolt  (C Coleman, Y Blake)
200m  W van Niekerk  (I Makwala)
400m  W van Niekerk  (I Makwala, F Kerley)
800m  E Korir  (N Amos)
1500m  E Manangoi  (T Cheruiyot, R Kwemoi)
5000m  M Farah  (M Edris, S Barega)
10000m  M Farah  (A Hadis, J Yimer)
Maraton  D Wanjiru  (T Tola, K Bekele)
110m hekk  O Mcleod  (S Shubenkov, R Lury)
400m hekk  K Clemont  (K Warholm, K Mcmaster)
3000m hinder  C Kipruto (E Jäger, S Elbakkali)
4x100m  USA  (Jamaica, GB)
4x400m  USA  (Botswana, Jamaica)
20km kappgang  K Wang  (E Takahashi)
50km kappgang  R Augustyn  (H Haukenes)
Lengde  L Manyonga  (R Samaai)
Tresteg  C Taylor  (W Claye)
Høyde  M Barshim  (M Przybylko)
Stav  S Kendricks  (P Lisek, R Lavillenie)
Spyd  T Röhler  (J Vetter)
Kule  R Crouser  (J Kovacs)
Diskos   D Ståhl  (P Malachowski)
Slegge  P Fadjek  (W Nouricki)
Tikamp  R Freimuth  (I Shkurenev)

Toetoe244
Toetoe244Innlegg: 2607
04.08.17 19:53

KVINNER

 

100m: Elaine Thompson

200m: Torie Bowie

400m: Quanera HAYES

800m: Caster SEMENYA

1500m: Konstanze KLOSTERHALFEN

5000m: Hellen Onsando OBIRI

10000m: Gelete BURKA

Maraton: Sarah CHEPCHIRCHIR

100m hekk: Kendra HARRISON

400m hekk: Shamier LITTLE

3000m hinder: Ruth JEBET

4x100m: Jamaica

4x400m: USA

20km kappgang: Na WANG

50km kappgang: Inês HENRIQUES

Lengde: Tianna BARTOLETTA

Tresteg: Caterine IBARGÜEN

Høyde: Maria LASITSKENE

Stav: Ekateríni STEFANÍDI

Spyd: Eda TUGSUZ

Kule: Lijiao GONG

Diskos: Sandra PERKOVIC

Slegge: Anita WŁODARCZYK

Sjukamp: Katarina JOHNSON-THOMPSON

 

 

 

MENN

 

100m: Usain Bolt

200m: Christian Coleman

400m: Wayde VAN NIEKERK

800m: Kipyegon BETT

1500m: Elijah Motonei MANANGOI

5000m: Mohamed FARAH

10000m: Mohamed FARAH

Maraton: Gideon Kipkemoi KIPKETER

110m hekk: Sergey SHUBENKOV

400m hekk: Karsten Warholm

3000m hinder: Conseslus KIPRUTO

4x100m: USA

4x400m: USA

20km kappgang: Miguel Ángel LÓPEZ

50km kappgang: Håvard HAUKENES

Lengde: Luvo MANYONGA

Tresteg: Christian TAYLOR

Høyde: Mateusz PRZYBYLKO

Stav: Pawel WOJCIECHOWSKI

Spyd: Thomas RÖHLER

Kule: Tomas WALSH

Diskos: Daniel STÅHL

Slegge: Pawel FAJDEK

Tikamp: Ilya SHKURENEV

 

Observante debattanter vil skjønne at små fornavn og store etternavn tyder på at samtlige navn er kopiert direkte fra Coach's link i åpningsinnlegget, men sånn blir det når man oppdager tråden 19.35 dagen fristen går ut.

Coach
CoachInnlegg: 73832
04.08.17 19:53

KVINNER

100m: E. Thompson (T. Bowie, M.-L.- Ahye)
200m: T. Bowie (D. Schippers, S. Miller-Uibo)
400m: S. Miller-Uibo (A. Felix, S. Jackson)
800m: C. Semenya (F. Niyonsaba, M. Wambui)
1500m: F. Kipyegon (G. Dibaba, L. Muir)
5000m: H. Obiri (A. Ayana, G. Dibaba)
10000m: A. Ayana (S. Teferi, D. Dida)
Maraton: M. Dibaba (B. Dibaba, E. Kirwa)
100m hekk: K. Harrison (S. Nelvis, S. Pearson)
400m hekk: D. Muhammad (J. Russell, E. Doyle)
3000m hinder: B. Chepkoech (R. Jebet, H. Kiyeng)
4x100m: JAMAICA (USA, TYSKLAND)
4x400m: USA (JAMAICA, STORBRITANNIA)
20km kappgang: Lyu X. (Wang N., A. Drahotová)
50km kappgang: I. Henriques (Yin H., Yang S.)
Lengde: B. Reese (T. Bartoletta, I. Spanovic)
Tresteg: Y. Rojas (C. Ibargüen, O. Rypakova)
Høyde: M. Lasitskene (K. Licwinko, V. Cunningham)
Stav: S. Morris (E. Stefanidi, Y. Silva)
Spyd: B. Spotáková (S. Kolak, T. Khaladovitsj)
Kule: Gong L. (R. Saunders, M. Carter)
Diskos: S. Perkovic ( Y. Pérez, D. Caballero)
Slegge: A. Wlodarczyk (Wang Z., H. Skydan)
Sjukamp: N. Thiam (K. Johnson-Thompson, C. Schäfer)

 

MENN

100m: U. Bolt (A. Simbine, C. Coleman)
200m: W. van Niekerk (Y. Blake, I. Young)
400m: W. van Niekerk (S. Gardiner, L. Merritt)
800m: F. Rotich (E. Korir, K. Bett)
1500m: T. Cheruiyot (A. Kiprop, M. Centrowitz)
5000m: M. Farah (Y. Kejelcha, M. Edris)
10000m: M. Farah (G. Kamworor, A. Hadis)
Maraton: K. Bekele (S. Kiprotich, G. Kirui)
110m hekk: O. McLeod (A. Merritt, O. Ortega)
400m hekk: K. Clement (E. Futch, K. Warholm)
3000m hinder: C. Kipruto (J. Birech, S. Elbakkali)
4x100m: JAMAICA (USA, STORBRITANNIA)
4x400m: USA (TRINIDAD & TOBAGO, BOTSWANA)
20km kappgang: Wang K. (D. Bird-Smith, T. Bosworth)
50km kappgang: J. Tallent (Y. Diniz, E. Dunfee)
Lengde: L. Manyonga (J. Lawson, A. Menkov)
Tresteg: C. Taylor (W. Claye, M. Hess)
Høyde: M. E. Barshim (Zhang G., E. Kynard)
Stav: R. Lavillenie (S. Kendricks, P. Lisek)
Spyd: T. Röhler (J. Vetter, J. Yego)
Kule: R. Crouser (J. Kovacs, D. Storl)
Diskos: F. Dacres (D. Ståhl, P. Malachowski)
Slegge: P. Fajdek (W. Nowicki, D. Nazarov)
Tikamp: D. Warner (K. Mayer, T. Hardee)

 

Tidlig ute, jo!  :-p

 

(Innlegget ble redigert 04.08.17 19:53)

kansas00
kansas00Innlegg: 19327
04.08.17 20:09

Kjedelig at England (eller storbriannia som det så korrekt heter) ikke har flere utøvere som kan ta gull/medaljer. Setter litt mer fyr på stadion dersom hjemmehåpene er der.. Er vel bare Mo Farah... Hadde nok trengt en Linford Christie, Jonathan Edwards, Paula Radcliff eller Ennis-Hill nå.

Coach
CoachInnlegg: 73832
04.08.17 20:46
kansas00: Kjedelig at England (eller storbriannia som det så korrekt heter) ikke har flere utøvere som kan ta gull/medaljer. Setter litt mer fyr på stadion dersom hjemmehåpene er der.. Er vel bare Mo Farah... Hadde nok trengt en Linford Christie, Jonathan Edwards, Paula Radcliff eller Ennis-Hill nå.

"Det forente kongerike Storbritannia og Nord-Irland".  :-)

Av de tre gullvinnerne fra OL samme sted er det kun Farah igjen, i det minste. Ennis-Hill la jo, noe timingmessig merkelig, opp etter fjorårets OL, og Greg Rutherford er ute med skade.

De har jo en del øvrige medaljekandidater, men gull lukter det ikke veldig av, nei. Nærmest er kanskje Katarina Johnson-Thompson i sjukamp (hvor olympiamester Thiam riktignok virker ursterk) og Laura Muir på 1500m. Sistnevnte får det da påpekes at ikke er engelsk, men skotsk. ;-)

Og så kan man jo oppnå mye ved å få pinnen til mål i stafettene, om tilstrekkelig med konkurrenter ikke gjør det. Dessuten kan man få tildelt medaljer årevis etterpå, slik det ble gjort i forkant av kveldens åpningsøkt...

 

(Innlegget ble redigert 04.08.17 20:47)

Coach
CoachInnlegg: 73832
04.08.17 20:53

For øvrig er det jo oppløftende å se at oppslutningen om konken faktisk øker, med 13,04167* deltagere i år.

* 2/48=0,04167 (tilnærmet).  Se innlegg 03.08.17 08:56.  ;-)

 

(Innlegget ble redigert 04.08.17 20:54)

Puttemans
PuttemansInnlegg: 12153
07.08.17 12:06

Stillinga etter 3 dager:

Coach           5 (2)
Gregor28      5 (1)
Sarella          5 (1)
lok1              5 (0)
Puttemans     5 (0)
bhros            4 (1)
Hatleking      4 (1)
jakral            4 (1)
janesaj          4 (0)
Toetoe244     4 (0)
CrazyHorse    3 (2)
Perbu            3 (2)
kansas00       3 (0)

Puttemans
PuttemansInnlegg: 12153
08.08.17 12:12

Stillinga etter 4 dager:

Coach           9 (2)
Gregor28      8 (1)
Puttemans     8 (1)
Sarella          8 (1)
Perbu            7 (2)
lok1              7 (0)
bhros            6 (3)
CrazyHorse    6 (3)
Hatleking       6 (2)
jakral            6 (2)
janesaj          6 (1)
kansas00       6 (0)
Toetoe244     5 (0)


 

Puttemans
PuttemansInnlegg: 12153
09.08.17 10:38

Stillinga etter 5 dager:

Coach           12 (3)
Sarella          11 (1)
Gregor28       10 (3)
Hatleking       10 (2)
Puttemans     10 (2)
bhros            9 (4)
CrazyHorse    9 (3)
Perbu            9 (3)
janesaj          9 (1)
kansas00       9 (0)
lok1              9 (0)
jakral            8 (3)
Toetoe244     7 (0)

Coach
CoachInnlegg: 73832
09.08.17 17:56

Du verden. Åpenbart ikke alene om mye bomming, da.  ;-)

 

Puttemans
PuttemansInnlegg: 12153
10.08.17 11:29

Stillinga etter 6 dager:

Coach           13 (3)
Gregor28       11 (3)
Puttemans     11 (3)
Sarella          11 (1)
Hatleking       10 (3)
Perbu            10 (3)
janesaj          10 (1)  
bhros             9 (5)
CrazyHorse    9 (3)
jakral            9 (3)
kansas00       9 (0)
lok1              9 (0)
Toetoe244     9 (0)

 

Puttemans
PuttemansInnlegg: 12153
11.08.17 10:30

Stillinga etter 7 dager:

Coach           14 (3)
Gregor28       13 (3)
Puttemans     12 (3)
Sarella          12 (2)
Hatleking       11 (3)
Perbu            11 (3)
janesaj          11 (1)  
bhros             10 (5)
CrazyHorse    10 (3)
jakral            10 (3)
kansas00       10 (0)
lok1              10 (0)
Toetoe244     10 (0)

kansas00
kansas00Innlegg: 19327
12.08.17 23:33

Håpløst vm for tipping... vært veldig mange uventede resultater tydeligvis...Skal vel deles ut 47 gull og foreøpig har bestemann eller kvinne her bare tippet 14 riktig.

(Innlegget ble redigert 12.08.17 23:37)

Klikk for å gå tilbake til toppen

Siste innlegg