Men hvor store forhåpninger hadde de for USA?
Hva er forresten produksjonstakten til e-Tron nå?
Du må være logget inn for å bruke denne funksjonen.
Logg inn Ny bruker? Registrer deg her.Ny bruker? Registrer deg her!
Men hvor store forhåpninger hadde de for USA?
Hva er forresten produksjonstakten til e-Tron nå?
Litt sånn fritt fra hukommelsen, men når jeg ser på leasingtilbudene på e-tron 50 sammenlignet med hva de lå på slutten av 2019, ser det ut som månedsprisen ligger rundt 1500kr høyere nå. Det utgjør endel over 3 år
Så basert på siste prislister, blir det da ca 80.000 ekstra for 100hk mer og litt mindre rekkevidde. Samt noe annet utstyr. Ikke akkurat et kupp vil jeg si
Jeg ser faktisk ikke noen god grunn til å kjøpe S utgaven. Var ikke kraft jeg savnet når jeg testet den, men lekenhet. Bilen blir ikke mer leken av 100 hk mer. Skal man bruke mer penger enn på 55 er GT klart beste alternativ fra Audi. Den frister, med unntak av at den ikke fås kjøpt med hengerfeste.
Den frister, med unntak av at den ikke fås kjøpt med hengerfeste.
****************
Trodde et øyeblikk at du hadde byttelånt konto med SUV!!!
Noen oppgraderinger i 2021, den største er vel at ombordladeren øker fra 11kw til 22kw, slik at man kan lade raskere hjemme
(Innlegget ble redigert 26.11.20 08:38)
Prøvde å spece en e-tron slik jeg hadde nå og den koster jo nå over 100.000-130.000 mer enn den jeg kjøpte i 2019 med lignende utstyr. Nå hadde jeg riktignok en lanseringsmodell.
Ser litt overraskende at e-tron 60 S ikke er særlig mye sprekere enn vanlig etron på oppgitt 0-100 med 5,1 vs 5,7 sekunder.
Etron 60 S er dermed bare like kjapp som en helt standard Mercedes-Benz EQC 400 som også er oppgitt til 5,1 sekunder og har omtrentlig samme rekkevidde som vanlig Etron 55. Om man da må ofre rekkevidde og i tillegg opp i pris blir det rimelig dårlig case i kine øyne.
Vil man ha kjappere tysk el-suv så velg en rimeligere EQC... og spar 150-200.000kr opp mot en standard etron 55.
(Innlegget ble redigert 28.11.20 09:54)
Det skyldes vel i stor grad den svekkete kronekursen.
Jeg gjorde samme øvelse på min Taycan og fant ut at den koster 160 000 mer i dag.
Tør nesten ikke tenke på hva prisen blir når de begynner å hive på moms og andre avgifter. Håpet får bli at kronekursen styrker seg, men da kommer vel bruktprisene og synke tilsvarende, så er man like langt :)
Ja, men samtidig vil kostnaden ved å produsere en elbil nærme seg de med forbrenningsmotor på sikt
Det er riktignok straks 2 år siden jeg bestilte og signerte selve kontrakten på etron. Jeg regnet med den skulle selge godt da den har veldig mye av alt en familie kan tenke seg, men at den skulle bli Norges soleklart mest solgte bilmodell i 2020 hadde jeg ikke trodd. Skyldes nok 50-modellen til 599 som gir akkurat samme status som en «skikkelig» etron 55.
Har kjørt både advanced intro, edition one og limited pga at min bil var så mye på verksted, og det er ganske stor forskjell på seter, støydemping og kjøreopplevelse på de velutstyrte og de smått utstyrte utgavene. Men de ser alle ut som en etron.
Er det seilbåt du pleier å ha på henger?
De avgiftene synes jeg de burde fått på elbiler snarest mulig. Når man skal ha helt vanvittige avgifter å bil her i landet så bør det i rettferdighetens navn gjelder alle, uten å ha unntak for dem som velger en annen type motor.
Elbilfolket benytter da også:
Veier (sliter ofte mer på dem)
Skoler (selv om det ikke alltid virker slik)
Sykehus (tenk bare på alle Teslaene med halvferdig autopilot)
Osv.
Jeg tror min bil også som ny nå koster ca 100.000 kr mer enn da jeg kjøpte min ny.
ZZZZzzZ
Problemet med elbilister er at de tar det som den størte selvfølge at vi med bensinmotor (eller diesel) skal betale alle diisse felles godene som vi alle trenger, mens de som kjører elbil skal slippe unna bare fordi de har en annen motor i bilen sin.
Sånt er ikke rettferdig.
At behovet for rekkevidde og hengerfeste skal avgjøre om man skal betale for skoler og sykehus er jo en tullete metode for å fordele fellesutgiftene.
Det der gnålet kan du med fordel ta i en av sytetrådene over elbiler.
lol
Det var det jeg gjorde. Kommentaren min kom etter at du hadde gjort om elbiltråden til en sytetråd for elbiler.
For det var du som skrev om avgifter på elbil og hvor ille det ville bli for dere elbilister hvis dere skule betale noen av de avgiftene som alle som kjører bensinbil (eller diesel) må betale.
(Innlegget ble redigert 30.11.20 00:15)
???
(Innlegget ble redigert 30.11.20 13:57)
???
Til han med alle spørsmålstegnene som dro debatten inn på elbilavgifter for deretter å anklage meg for å være den om tok dette inn i debatten.
Her kan du lese hva du skrev 28/11-20 klokka 14:02.
Jeg skrev bare at jeg var bekymret over hva prisen blir hvis man hiver på moms og andre avgifter.
Det var du som dro i gang den sedvanlige remsa om veislitasje, skoler, sykehus osv.
(Innlegget ble redigert 03.12.20 12:47)
Du skrev om dine bekymringer for at det ville bli dyrt for deg hvis du i likhet med oss andre måtte bidra med å dekke litt av fellesskapets utgifter. Bare at du ikke formulerte det helt slik da du vel neppe ville innrømme at du helst ser at bare vi andre dekker slike utgifter og du kan slippe unna.
Eneste grunnen til at elbil er blitt en slik "suksess" her i landet er at man ved å kjøpe en bil med endel begrensninger slipper å være med på å betale sin andel av fellesskapets utgifter.
Bare fortsett med kveruleringen din, god komedie :)
Du trenger forøvrig ikke bekymre deg over mitt bidrag til å dekke "fellesskapets utgifter", jeg er rimelig sikker på at jeg betaler mer i skatter og avgifter enn deg.
(Innlegget ble redigert 07.12.20 14:30)
Ser at en har fått steinsprut i NightVision sensor som sitter i grillen på en e-tron. Det kostet 80.000 å få det ordnet. En matrix lykt til 50.000 blir da nesten billig.
Mye av disse heftige deleprisene som vi ser fra nesten alle leverandører dekkes som regel via forsikringen, men det er jo vi som til slutt sitter med regningen.
Kanskje noen skulle sett litt nærmere på hvordan en bil til 600.000-700.000 plutselig blir verd mange millioner hvis du kjøper den i deler.
Husker jeg tilbake på 80-tallet leste om noen som hadde regnet på hva en helt vanlig Fiat kostet om man kjøpte alle delene separat. Det var i hvert fall 5 ganger bilprisen, om jeg husker rett.
Det er ganske vanlig i veldig mange bransjer, at det er i markedet for salg av deler og reperasjoner marginene ligger ;)
Audi skiller seg litt ut på negativ måte . Veldig dyrt bilhold. Det er nok nærmere 100 ganger delepris enn 5 ganger som nevnt over