60% var nesten lavt. Da jeg besøkte Audi avdelingen der var 90% av bilene i nybilavdelingen e-tron.
Du må være logget inn for å bruke denne funksjonen.
Logg inn Ny bruker? Registrer deg her.Ny bruker? Registrer deg her!
60% var nesten lavt. Da jeg besøkte Audi avdelingen der var 90% av bilene i nybilavdelingen e-tron.
Ellers ser jeg leasingtilbudene har krøpet ned til 4900 i måneden nå, men tipper prisene her skal videre ned
Et "Bing" fra ID.3 betyr hjertet i halsen.
Mellom alle feilene skjuler det seg en ålreit bil.
Det virker som de har sluppet den noe tidlig til kundene.
De har fått en løsning for å transportere sykler, stativ på bakdøra. De så vel at de mistet veldig mange kunder. Ikke bare i Norge, når jeg svinset rundt i Tyskland i sommer var det mange som hadde med sykkel.
Hatt to feil på bensinbilen min på 1,5 år, og jeg vil bytte. Kan helt klart ikke bytte til elbil, spesielt ikke tidlig produserte biler. Er så naiv at jeg forventer at en bil skal være feilfri. Trist å se hvor mye feil det er på nye elbiler.
Nå kan man i en begrenset periode få ID.3 med leasingavtale med følgende betingelser:
- Ingen bindingstid
- Ingen startleie
- Vinterhjul, service- og vedlikeholdsavtale inkludert
- 3år/30000km
4490 kr pr mnd. (Etableringsgebyr på 4240 kr i tillegg) Forsikring kommer i tillegg.
(Innlegget ble redigert 01.12.20 15:45)
Er vel kun MDG medlemmer som klarer seg med 10.000km i året.....
Er omtrent 10k jeg kjører i året med i3, så skulle klart meg med det.
Det kan hende man kan utvide kjørelengde for et lite tillegg, slik jeg fikk gjort det med Frii-avtalen (fra 10000km til 15000km pr år).
(Innlegget ble redigert 01.12.20 17:48)
På en id3 holder 10 000 km for meg. Ingen langkjøring eller morro kjøring. Måtte i tillegg kjøpt en bil til, så den hadde stort sett stått i garasjen.
Er litt usikker på hvor de skal tilbakelegge de kilometerne. I hvert fall ikke i byen og nå har MDG i sitt nye partiprogram vedtatt at motorveiene skal gjøres om til lekeplass for barn.
Det siste er faktisk ikke en spøk, så vanvittige er de.
Det høres ut som du er i faresonen for å bli klimaflyktning om ikke lenge :-)
Her er programutkastet til MDG. Og her er det som er foreslått (det var også dette de var og forsvarte i dax18 her forleden):
Redusere den generelle hastigheten i tettbygde strøk fra dagens 50 km/t til 40 km/t, og til 30 km/t i byområder med blandet trafikk og til 20 km/t rundt skoler og barnehager.
Hvilke motorveier er det som har 50 km/t fartsgrense idag? Eller tenkte du på noe annet fra programutkastet deres?
For ordens skyld, jeg er ingen tilhenger av forslaget eller MDG generelt, men jeg mener nå at rett og skal være rett og at man ikke skal drive å spre feilinformasjon om noen selv om man er politisk uenige med de.
(Innlegget ble redigert 01.12.20 18:55)
"- Vi vil gjøre om motorveier til urbane bygater med redusert hastighet, hvor vi har som mål om å få skalert ned trafikken. Det er mange veier hvor vi kan få det til, enten det er i Bergen, Oslo eller andre byer. Det er store gjennomgående veier som ødelegger for nærmiljøene for mange, sier Hermstad."
dobbeltpost
(Innlegget ble redigert 01.12.20 19:01)
Takk, da trekker jeg tilbake det jeg skrev. Jeg fant ikke noe om det i programutkastet, men har han sagt det så har han sagt det... Og ja, det er vanvittig! Her er noen flere "godbiter" fra programutkastet:
Legge ned nye veier
Gå mot alle nye kapasitetsøkende motorveiutbygginger.
Redusere biltrafikken i og rundt byene med minst 20 prosent i løpet av stortingsperioden og en tredjedel innen 2030.
Fase ut salg av nye fossile personbiler innen 2023, nye fossile varebiler innen 2025 og halvparten av nye fossile lastebiler innen 2027.
Elbilen Volkswagen ID.3 marknadslanserades med ett antal funktioner inaktiverade eftersom modellens mjukvara inte var helt färdigutvecklad. Men nu meddelar den tyska biltillverkaren att allt är på plats och bilen är nu redo att rulla ut med alla utlovade funktioner.
En talesperson för Volkswagen informerat branschtidningen Automotive News att ID.3 nu kommer att levereras till europeiska kunder med fullt fungerande mjukvara.
Redan levererade bilar kommer att återkallas för att uppdateras, dock handlar det inte om ett kort besök på Volkswagen-verkstaden då uppdateringspaketet är tungt. Bilen behöver stå hos verkstaden över natten. Siktet är inställt på att inleda uppdateringarna av redan levererade bilar innan kommande årsskifte.
Ser ut som NRK går for ID.3. Stod flere biler med NRK logoer hos Møller Asker og Bærum klare for utlevering i dag
I dag er det mye Skoda med NRK logo. De har sikkert en avtale med Møller.
Da er du ganske feilinformert.
Nissan Leaf, BMW i3, Kia Soul EV, Hyundai Kona og mange mange fler er faktisk belemret med svært få feil.
Vet om en 2013 Leaf som har gått nesten 200 000km nå. Eneste som har gått galt på den er vindusheisen på passasjersiden fremme.
Rett nok har det forduftet endel rekkevidde, men det er ennå nok til å dekke brukerens daglige behov.
Mulig han tenker på de nyere elbilene som har kommet i det siste? Er noen barnesykdommer der, noen litt mer alvorlige. Selv ville jeg nok ventet litt med å kjøpe en elbil som er helt ny på markedet. En ny Leaf hadde jeg derimot ikke hatt betenkeligheter med, dersom jeg var i markedet for elbil.
Vil ikke si jeg er feilinformert. Av biler introdusert i 2019 og 2020 har det vært mye feil. Hvis fcuk hadde sitert setningen før også fremkom det at jeg sa nye elbiler. Godt det finnes unntak som leverer uten feil. Men de fleste elbilene som er uten feil bygger på etablert teknologi.
Begrenset, stort sett, til to biler: ID. 3 og Polestar 2
Etron har også hatt mye feil. Samt tesla modell 3. Begge problemer i 2019. Jeg er kanskje farget av å være medlem av etron på Facebook. Mange biler som Er feilfrie. Men også utrolig mye feil.
Drømmen er at jeg tar feil. Unner ingen problemer med biler.
Ivertfall en stund til dem som mente at verksteder får lite å gjøre når elbilene kommer i stort monn får rett.
Verkstedene holder prisen oppe også på elbil. Etron ser ut til å ha dyrere service enn bensin og dieselbiler.
Hvis det er noen som lurer på hvordan en i-d 3 ser ut på undersiden, kan de klikke på lenken.
https://www.bt.no/nyheter/lokalt/i/QmrO9P/politiet-ganske-utrolig-at-dette-gikk-bra
Det er litt for mange 88-åringer som tror at de fortsatt er velegnet til å kjøre bil.
Dessverre er det en del som er 20 år yngre som heller ikke er velegnet. Denne hendelsen skjedde 20. nov utenfor en annen Rema 1000 butikk.
https://avisa-vest.no/bil-kjorte-utenfor-skrent-pa-parkeringsplass-pa-rema-1000-skikkelig-uheldig/
Tja, jeg vet ikke. En jeg kjenner er bilberger og viste meg side opp og side ned i loggen der e-tron var overrepresentert. Men fortsatt ingen statistikk riktignok.