Våre regler
Hvis du leser innlegg på VGD du mener er i strid med våre regler (les reglene her) kan du trykke på dette symbolet over det aktuelle innlegget. VG Nett vil vurdere om innlegget skal fjernes.

Kan man føre eiendomsskatten som fradrag?

NYTT TEMA
elasticEye

Innlegg: 523
elasticEye
23.10.16 21:16

Grunnen til at jeg spør er denne artikkelen:

http://mobil.indre.no/debatt/eiendomsskatt/aurskog-holand/trekk-eiendomsskatten-fra-pa-skatten/o/5-25-43818

InnocentBystander

Innlegg: 10313
InnocentBystander
23.10.16 21:40
elasticEye: Grunnen til at jeg spør er denne artikkelen: http://mobil.indre.no/debatt/eiendomsskatt/aurskog-holand/trekk-eiendomsskatten-fra-pa-skatten/o/5-25-43818

Typisk kverulant. 

Nei, du kan ikkje trekka frå skatt på skatten, like lite som du kan trekka frå betalt MOMS på skatten.

krikkert2

Innlegg: 5198
krikkert2
26.10.16 09:24
elasticEye: Grunnen til at jeg spør er denne artikkelen:

Ja, i noen tilfeller kan du kreve fradrag for eiendomsskatt. Dette reguleres av skatteloven § 6-15:

"Det gis fradrag for skatt og avgift på fast eiendom eller særskilt virksomhet eller yrke. Det gis ikke fradrag ved skattefri bruk av egen bolig eller fritidsbolig, jf. kapittel 7."

De fleste vil imidlertid ikke kunne oppnå fradrag, fordi bestemmelsens annen setning sier at primærbolig og fritidsbolig ikke kvalifiserer for fradrag.

(Innlegget ble redigert 26.10.16 09:25)

Ebbat

Innlegg: 547
Ebbat
28.10.16 16:41

Leier du ut huset/leiligheten og skatter av leieinntektene, kan du føre eiendomsskatt til fradrag, på lik linje med andre utgifter i forbindelse med utleien.

 

I andre tilfeller er det nok en ønsketenkning.

Klikk for å gå tilbake til toppen

Siste innlegg