Våre regler
Hvis du leser innlegg på VGD du mener er i strid med våre regler (les reglene her) kan du trykke på dette symbolet over det aktuelle innlegget. VG Nett vil vurdere om innlegget skal fjernes.

UEFA Europa League 18/19

NYTT TEMA
Seb_Giovinco
Seb_GiovincoInnlegg: 8008
26.06.18 13:37

Som i Champions League er det et Madrid-lag som er regjerende mestere. Atlético må derimot havne på tredjeplass i sin gruppe i Champions League for å forsvare gullet. Finalen spilles på den olympiske stadion i Baku, Aserbajdsjan denne sesongen. 

Vi starter med forhåndsrunden og bygger oss oppover.

Forhåndsrunden (Første oppgjør 26. og 28. juni, returen spilles 5. juli)

Europa FC (Gibraltar) - Prishtina (Kosovo)
Sant Julià (Andorra) - Gzira United (Gibraltar)
Engordany (Andorra) - Folgore (San Marino)
B36 (Færøyene) - St Joseph's (Gibraltar)
Birkirkara (Malta) - KÍ Klaksvík (Færøyene)
Tre Fiori (San Marino) - Bala Town (Wales)
Cefn Druids (Wales) - Trakai (Litauen)

 

Første kvalikrunde (Første oppgjør 11. og 12. juli, returen spilles 19. juli)

Stjarnan (Island) - Nömme Kalju (Estland)
Ilves (Finland) - Slavia Sofia (Bulgaria)
Birkirkara/KÍ Klaksvík - Zalgiris (Litauen)
Fola Esch (Luxembourg) - Europa FC/Prishtina
Glenavon (Nord-Irland) - Molde (Norge)
Dunajská Streda (Slovakia) - Dinamo Tbilisi (Georgia)
Stumbras (Litauen) - Apollon Limassol (Kypros)
Siroki Brijeg (Bosnia) - NK Domzale (Slovenia)
Rangers (Skottland) - Shkupi (Makedonia)
Gabala (Aserbajdsjan) - Progrès Niederkorn (Luxembourg)
Racing FC (Luxembourg) - Viitorul Constanta (Romania)
Samtredia (Georgia) - Tobol (Kasakhstan)
Partizani (Albania) - NK Maribor (Slovenia)
Neftci Baku (Aserbajdsjan) - Újpest (Ungarn)
Buducnost Podgorica (Montenegro) - AS Trencín (Slovakia)
Derry City (Irland) - Dinamo Minsk (Hviterussland)
B36/St Joseph's - Titograd Podgorica (Montenegro)
Zaria Balti (Moldova) - Górnik Zabrze (Polen)
Spartak Subotica (Serbia) - Coleraine (Nord-Irland)
Pyunik Jerevan (Armenia) - Vardar Skopje (Makedonia)
Shamrock Rovers (Irland) - AIK Solna (Sverige)
Connah's Quay Nomads (Wales) - Shakhtyor Soligorsk (Hviterussland)
Lahti (Finland) - FH Hafnarfjordur (Island)
Ventspils (Latvia) - Luftëtari (Albania)
Cliftonville (Nord-Irland) - Nordsjælland (Danmark)
Banants (Armenia) - Sarajevo (Bosnia)
Engordany/Folgore - Kairat Almaty (Kasakhstan)
Petrocub Hincesti (Moldova) - NK Osijek (Kroatia)
Anorthosis Famagusta (Kypros) - Laci (Albania)
Ferencváros (Ungarn) - Maccabi Tel Aviv (Israel)
Balzan (Malta) - Kesla (Aserbajdsjan)
Rabotnicki (Makedonia) - Budapest Honvéd (Ungarn)
Rudar Pljevlja (Montenegro) - Partizan Beograd (Serbia)
CSKA Sofia (Bulgaria) - Riga FC (Latvia)
Milsami Orhei (Moldova) - Slovan Bratislava (Slovakia)
Radnicki Nis (Serbia) - Sant Julià/Gzira United
Lech Poznan (Polen) - Gandzasar Kapan (Armenia)
Chikhura Sachkhere (Georgia) - Beitar Jerusalem (Israel)
Vaduz (Liechtenstein) - Levski Sofia (Bulgaria)
Narva Trans (Estland) - Zeljeznicar (Bosnia)
Cefn Druids/Trakai - Irtysh Pavlodar (Kasakhstan)
Hibernian (Skottland) - NSÍ Runavík (Færøyene)
Rudar Velenje (Slovenia) - Tre Fiori/Bala Town
FCI Levadia (Estland) - Dundalk (Irland)
ÍBV (Island) - Sarpsborg 08 (Norge)
KuPS (Finland) - FC København (Danmark)
Liepaja Metalurgs (Latvia) - BK Häcken (Sverige)

(Innlegget ble redigert 26.06.18 13:47)

Seb_Giovinco
Seb_GiovincoInnlegg: 8008
26.06.18 13:46

Andre kvalikrunde (Første oppgjør 26. juli og returen spilles 2. august)

Det splittes inn i to seksjoner, mesterruten og ligaruten. Tapende lag fra Champions League-kvaliken entre også denne delen. Her er en liste over klubber som er klare for denne runden: 

Mesterruten: Kun lag fra Champions League-kvaliken

Ligaruten:

Atalanta (Italia), AZ Alkmaar (Nederland), Aberdeen (Skottland), Burnley (England), FCSB (Romania), Hapoel Haifa (Israel), Red Bull Leipzig (Tyskland), Admira Wacker Mödling (Østerrike), AEK Larnaka (Kypros), Ufa (Russland), Sparta Praha (Tsjekkia), Lillestrøm (Norge), LASK Linz (Østerrike), St. Gallen (Sveits), Dynamo Brest (Hviterussland), Rio Ave (Portugal), Atromitos (Hellas), Jagiellonia Bialystok (Polen), Besiktas (Tyrkia), Sevilla (Spania), Vitesse Arnhem (Nederland), Bordeaux (Frankrike), Mariupol (Ukraina), Genk (Belgia), Hajduk Split (Kroatia), Djurgårdens (Sverige) og Asteras Tripolis (Hellas)

 

Tredje kvalikrunde

Mesterruten: Kun lag fra Champions League-kvalik

Ligaruten: Zenit (Russland), Istanbul Basaksehir (Tyrkia), Gent (Belgia), Zorya (Ukraina), Sporting Braga (Portugal), Olympiakos (Hellas), Rapid Wien (Østerrike), Luzern (Sveits), Feyenoord (Nederland), Sigma Olomouc (Tsjekkia), HNK Rijeka (Kroatia), Universitatea Craiova (Romania), Brøndby (Danmark)

 

Play-off runden:

Siste runde før gruppespillet. Lag fra Champions League og de foregående kvalikrundene i Europa League deltar her i et siste forsøk på å nå gruppespillet

 

Gruppespillet

Arsenal (England), Chelsea (England), Bayer Leverkusen (Tyskland), Villarreal (Spania), Anderlecht (Belgia), Lazio (Italia), Sporting Lisboa (Portugal), Marseille (Frankrike), Milan (Italia), Krasnodar (Russland), Real Betis (Spania), Eintracht Frankfurt (Tyskland), Zürich (Sveits), Rennes (Frankrike), Vorskla Poltava (Ukraina), Akhisar Belediyespor (Tyrkia), Jablonec (Tsjekkia)

 

Seb_Giovinco
Seb_GiovincoInnlegg: 8008
27.06.18 10:56

San Julià (Andorra) 0-2 Gzira United (Malta)
0-1 Amadou Samb (straffe) 20'
0-2 Jorginho 87'

LaGoeba
LaGoebaInnlegg: 11307
27.06.18 18:31

Da er Milan utestengt.

att
attInnlegg: 24138
27.06.18 19:01
LaGoeba: Da er Milan utestengt.

Atalanta, da.

Seb_Giovinco
Seb_GiovincoInnlegg: 8008
10.07.18 10:30

Første runde endte slik etter to kamper:

FC Europa (Gibraltar) 1-6 Prishtina (Kosovo)
Sant Julià (Andorra) 1-4 Gzira United (Malta)
Engordany (Andorra) 3-2 Folgore (San Marino)
B36 (Færøyene) 2-2 (4-2 på straffer) St Joseph's (Malta)
Birkirkara (Malta) 2-3 KÍ Klaksvík (Færøyene)
Tre Fiori (San Marino) 3-1 Bala Town (Wales)
Cefn Druids (Wales) 1-2 Trakai (Litauen)

Seb_Giovinco
Seb_GiovincoInnlegg: 8008
12.07.18 13:11

Ble spilt noen kamper i går, slik endte de, første kvalifiseringsrunde: 

Kí Klaksvík (Færøyene) 1-2 Zalgiris Vilnius 
0-1 Liviu Antal 40'
1-1 Jóannes Bjartalid (straffe) 60'
1-2 Pape Mbodj 90'

Fola Esch (Luxembourg) 0-0 Prishtina (Kosovo)

Glenavon (Nord-Irland) 2-1 Molde (Norge)
0-1 Eirik Hestad 36'
1-1 Rhys Marshall 37'
2-1 Joshua Daniels 60'

Samtredia (Georgia) 0-1 Tobol (Kasakhstan)
0-1 Maxim Fedin 90'

Banants (Armenia) 1-2 FK Sarajevo (Bosnia)
0-1 Mersudin Ahmetovic 16'
0-2 Emir Halilovic 21'
1-2 Vahagn Ayvazyan 34'

Rabotnicki (Makedonia) 2-1 Budapest Honvéd (Ungarn)
1-0 Petar Petkovski 34'
1-1 Gergö Nagy 45'
2-1 Nikolche Sharkoski 60'

FC Vaduz (Liechtenstein) 1-0 Levski Sofia (Bulgaria)
1-0 Mohamed Aly Coulibaly 14'

Korgutt
KorguttInnlegg: 11023
13.07.18 15:46

Er det slik at Tv2 har tatt over rettighetene til denne turneringen? Kan vel svare på dette selv.

https://kampanje.com/medier/2017/09/tv-2-snapper-europa-league-rettighetene-fra-discovery/

(Innlegget ble redigert 13.07.18 15:48)

Klikk for å gå tilbake til toppen

Siste innlegg