Våre regler
Hvis du leser innlegg på VGD du mener er i strid med våre regler (les reglene her) kan du trykke på dette symbolet over det aktuelle innlegget. VG Nett vil vurdere om innlegget skal fjernes.

Antimedaljestatistikk for Sommer-OL 2016

NYTT TEMA
lok1
lok1Innlegg: 5942
28.08.16 18:41

Antimedaljestatistikken for Sommer-OL 2016 i Rio innefatter samtlige land i rekkefølge som tok plassene sist, nest sist og tredje sist under lekene. Sisteplass gir gull, nest sisteplass gir sølv, mens tredje sisteplass gir bronse.

Samtlige øvelser er tatt med, med unntak av sandvolleyball (to øvelser) boksing (13 øvelser), judo (14 øvelser) og keirin (to øvelser) og noen øvelser der det er mer enn fire på samme resultat. Noen av disse er ikke tatt med grunnet umulighet for å finne ut hvem som kom på sisteplass. Resten av øvelsene er tatt med, altså totalt mange, mange øvelser. Enkelte av øvelsene var vanskeligere å finne ut av enn andre, så det er brukt litt skjønn inni mellom. Senere vil det også bli publisert en liste over samtlige utøvere som tok «medaljene».

 

Nevner at det er kun de som har fullført en øvelse som kan vinne “medalje”, slik at de som har fått DNS, DNF DQ osv. er ikke tatt med. Det er heller ikke de som har «No Mark», for eksempel de som hadde tre riv i første høyde i høydehopp.

 

Tabellen er satt opp: De som tok flest gull – de som tok flest sølv – de som tok flest bronse, og ser slik ut:

 

Brasil 23-7-9

Australia 10-9-10

Egypt 9-8-7

USA 8-7-7

Algerie 8-1-5

Kina 7-8-6

Venezuela 7-8-1

Japan 7-7-10

Spania 7-2-5

Tyskland 5-3-6

Tunisia 5-4-2

Colombia 5-2-3

Tsjekkia 5-2-3

Sør-Korea 5-1-7

Canada 4-7-7

Italia 4-4-6

Angola 4-1-1

Monaco 4-0-1

Kasakhstan 3-8-4

Cuba 3-6-10

Frankrike 3-5-8

Hviterussland 3-4-5

Marokko 3-4-2

Russland 3-4-1

Romania 3-2-1

Ungarn 3-2-1

Qatar 3-2-0

Portugal 3-2-0

Norge 3-0-1

Ghana 3-0-0

Sri Lanka 3-0-0

Ukraina 2-7-9

Polen 2-4-8

New Zealand 2-4-4

Storbritannia 2-4-2

Panama 2-3-0

Chile 2-2-4

Singapore 2-2-2

Libanon 2-2-0

Israel 2-1-3

Mexico 2-1-2

Belgia 2-1-1

Serbia 2-1-0

Tonga 2-1-0

Mosambik 2-1-0

Seychellene 2-1-0

Libya 2-1-0

Palau 2-1-0

Sør-Afrika 2-0-3

Papua Ny-Guinea 2-0-1

Kiribati 2-0-1

Finland 2-0-1

Øst-Timor 2-0-0

El Salvador 2-0-0

Kapp Verde 2-0-0

Puerto Rico 2-0-0

Den domikanske republikk 2-0-0

Tyrkia 1-8-1

India 1-5-2

Argentina 1-4-8

Saudi-Arabia 1-4-0

Kenya 1-4-0

Usbekistan 1-3-3

Cookøyene 1-3-2

Moldova 1-2-4

Kambodsja 1-2-2

Iran 1-2-1

Malaysia 1-2-0

Georgia 1-2-0

Kamerun 1-2-0

Litauen 1-1-4

Nigeria 1-1-4

Sveits 1-1-3

Kinesisk Taipei 1-1-2

Bulgaria 1-1-2

Kirgisistan 1-1-1

De forente arabiske emirater 1-1-1

Jamaica 1-1-1

Myanmar 1-1-1

Sverige 1-1-1

Palestina 1-1-0

Senegal 1-1-0

Haiti 1-1-0

Slovenia 1-1-0

Turkmenistan 1-1-0

Aserbajdsjan 1-1-0

Brunei 1-1-0

Vietnam 1-0-3

Bahamas 1-0-2

Sao Tome og Principe 1-0-2

Fiji 1-0-2

Pakistan 1-0-1

Etiopia 1-0-1

Malawi 1-0-1

Armenia 1-0-1

Trinidad og Tobago 1-0-0

Uruguay 1-0-0

Surinam 1-0-0

Marshalløyene 1-0-0

Zimbabwe 1-0-0

Thailand 1-0-0

Bolivia 1-0-0

Indonesia 1-0-0

Nauru 1-0-0

Niger 1-0-0

Saint Kitts og Nevis 1-0-0

De britiske jomfruøyer 1-0-0

Mauritania 1-0-0

Somalia 1-0-0

Jordan 1-0-0

Den demokratiske republikken Kongo 1-0-0

Belize 1-0-0

Kypros 1-0-0

Dominica 1-0-0

Guinea-Bissau 1-0-0

Danmark 1-0-0

Paraguay 1-0-0

Grenada 1-0-0

Togo 1-0-0

Sierra Leone 1-0-0

Maldivene 1-0-0

Elfenbenskysten 1-0-0

Kosovo 1-0-0

Rwanda 1-0-0

Namibia 1-0-0

Nederland 0-5-5

Peru 0-4-2

Estland 0-3-3

Hellas 0-2-3

Ecuador 0-2-2

Salomonøyene 0-2-1

Andorra 0-2-0

Oman 0-2-0

Madagaskar 0-2-0

Østerrike 0-1-2

Slovakia 0-1-2

Caymanøyene 0-1-2

Hongkong 0-1-2

Samoa 0-1-1

Honduras 0-1-1

Benin 0-1-0

Djibouti 0-1-0

Island 0-1-0

Sør-Sudan 0-1-0

Bangladesh 0-1-0

Montenegro 0-1-0

Komorene 0-1-0

Tsjad 0-1-0

Guinea 0-1-0

Madagaskar 0-1-0

Tuvalu 0-1-0

Den sentralafrikanske republikk 0-1-0

San Marino 0-1-0

Nepal 0-1-0

Makedonia 0-1-0

Guyana 0-1-0

Kroatia 0-1-0

Mauritius 0-1-0

Bahrain 0-1-0

Irland 0-0-2

Latvia 0-0-2

Nicaragua 0-0-2

Komorene 0-0-1

Albania 0-0-1

Barbados 0-0-1

Jemen 0-0-1

Mongolia 0-0-1

Mali 0-0-1

Ekvatorial-Guinea 0-0-1

Mikronesia 0-0-1

Vanuatu 0-0-1

Aruba 0-0-1

Guatemala 0-0-1

 

Senere vil det publisert detaljerte resultater som i 2012 og 2014.

Se også:

Antimedaljestatistikk fra Sommer-OL 2012
Antimedaljestatistikk fra Vinter-OL 2014

 

 

JODDEMM
JODDEMMInnlegg: 10887
28.08.16 18:50

Nok av norske Gull her i alle fall :/

Det ene Gullet er vel til syklist Vita Heine i tempo, men vi hadde altså ytterligere 2 Gull + 1 bronse! (?)

lok1
lok1Innlegg: 5942
28.08.16 18:50

Her kommer alle som tok antimedaljer under OL i 2016. Ha en god lesning.



Badminton

Singel menn

Gull: Soren Opti - Surinam

Sølv: Jaspar Yu Woon - Brunei

Bronse: David Obernosterer - Østerrike

 

Singel kvinner

Gull: Nanna Vainio - Finland

Sølv: Laura Sárosi - Ungarn

Bronse: Jeanine Cicognini - Italia

 

Double menn

Gull: Phillip Chew / Sattawat Pongnairat - USA

Sølv: Adam Cwalina / Przemysław Wacha - Polen

Bronse: Matthew Chau / Sawan Serasinghe - Australia

 

Double kvinner

Gull: Eva Lee / Paula Lynn Obanana - USA

Sølv: Johanna Goliszewski / Carla Nelte - Tyskland

Bronse: Poon Lok Yan / Tse Ying Suet  - Hongkong

 

Mixed double

Gull: Phillip Chew / Jamie Subandhi - USA

Sølv:  Robin Middleton / Leanne Choo - Australia

Bronse: Michael Fuchs / Birgit Michels - Tyskland

 

 

Basketball

Menn

Gull: Kina

Sølv: Venezuela

Bronse: Nigeria

 

Kvinner

Gull: Senegal

Sølv: Kina

Bronse: Brasil

 

 

Bordtennis

Singel menn

Gull: Padasak Tanviriyavechakul - Thailand

Sølv: Ahmet Li - Tyrkia

Bronse: Jakub Dyjas - Polen

 

Singel kvinner

Gull: Adriana Díaz – Puerto Rico

Sølv: Shao Jieni - Portugal

Bronse: Katarzyna Grzybowska - Polen

 

Lag kvinner

Gull: Brasil

Sølv: Australia

Bronse: Egypt

 

Lag menn

Gull: USA

Gull: Australia

Bronse: Nigeria

 

 

Bryting

Fri stil menn

57 kg

Gull: Daniel Dennis - USA

Sølv: Abbos Rakhmonov - Usbekistan

Bronse: Yun Jun-sik - Sør-Korea

 

65 kg

Gull: Sahit Prizreni - Australia

Sølv: Yogeshwar Dutt - India

Bronse: David Safaryan - Armenia

 

74 kg

Gull: Evgheni Nedealco - Moldova

Sølv: Asnage Castelly - Haiti

Sølv: Carlos Izquierdo - Colombia

 

86 kg

Gull: Bi Shengfeng - Kina

Sølv: Mohamed Saadaoui - Tunisia

Bronse: Mohamed Zaghloul - Egypt

 

97 kg

Gull: José Daniel Díaz - Venezuela

Sølv: İbrahim Bölükbaşı - Tyrkia

Bronse: Dorjkhandyn Khüderbulga - Mongolia

 

125 kg

Gull: Florian Skilang Temengil  - Palau

Gull: Radhouane Chebbi - Tunisia

Bronse: Dimitar Kumchev - Bulgaria

 

 

Gresk-romersk stil menn

59 kg

Gull: Raiber Rodríguez - Venezuela

Sølv: Mehdi Messaoudi - Marokko

Bronse: Andrés Montaño - Ecuador

 

66 kg

Gull: Tomohiro Inoue - Japan

Gull: Adham Ahmed Saleh - Egypt

Bronse: Ruslan Tsarev - Kirgisistan

 

75 kg

Gull: Carlos Muñoz   - Colombia

Sølv: Zied Ayet Ikram - Marokko

Bronse: Dilshod Turdiev - Usbekistan

 

85 kg

Gull: Zakarias Berg - Sverige

Sølv: Ravinder Khatri - India

Bronse: Adem Boudjemline - Algerie

 

98 kg

Gull: Hamza Haloui - Algerie

Gull: Luillys Pérez - Venezuela

Bronse: Ardo Arusaar - Estland

 

130 kg

Gull: Abdellatif Mohamed - Egypt

Sølv: Erwin Caraballo - Venezuela

Bronse: Eduard Soghomonyan - Brasil

 

 

Fri stil kvinner

48 kg

Gull: Alina Vuc - Romania

Sølv: Rebecca Muambo - Kamerun

Sølv: Chov Sotheara - Kambodsja

 

53 kg

Gull: Jillian Gallays - Canada

Sølv: Bediha Gün - Tyrkia

Bronse: Odunayo Adekuoroye - Nigeria

 

58 kg

Gull: Luisa Niemesch - Tyskland

Sølv: Lissette Antes - Ecuador

Bronse: Yanet Sovero - Peru

 

63 kg

Gull: Adéla Hanzlíčková - Tsjekkia

Sølv: Hela Riabi - Tunisia

Bronse: Marianna Sastin - Ungarn

 

69 kg

Gull: Signe Marie Store - Norge

Sølv: María Acosta - Venezuela

Bronse: Agnieszka Wieszczek - Polen

 

75 kg

Gull: Maria Selmaier - Tyskland

Sølv: Jaramit Weffer - Venezuela

Bronse: Cynthia Vescan - Frankrike

 

 

Bueskyting

Individuelt menn

Gull: Areneo David - Malawi

Sølv: Ahmed El-Nemr - Egypt

Bronse: Kao Hao-wen – Kinesisk Taipei

 

Individuelt kvinner

Gull: Lusitania Tatafu - Tonga

Sølv: Reem Mansour - Egypt

Bronse: Laura Nurmsalu - Estland

 

Lagkonkurranse menn

Gull: Spania

Sølv: Malaysia

Bronse: Brasil

 

Lagkonkurranse kvinner

Gull: Brasil

Sølv: Georgia

Bronse: Ukraina

 

 

Fekting

Menn

Florett individuelt

Gull: Hamid Sintès - Algerie

Sølv: Maximilien van Haaster - Canada

Bronse: Daniel Gómez - Mexico

 

Sabel individuelt

Gull: Renzo Agresta - Brasil

Sølv: Joseph Polossifakis - Canada

Bronse: Yoandry Iriarte – Cuba

Bronse: Sun Wei - Kina

 

Kårde individuelt

Gull: Rubén Limardo - Venezuela

Sølv: Dmytro Karyuchenko - Ukraina

Bronse: Athos Schwantes - Brasil

 

Kårde lag

Gull: Brasil

Sølv: Venezuela

Bronse: Russland

 

Florett lag

Gull: Brasil

Sølv: Egypt

Bronse: Storbritannia

 

 

Kvinner

Florett individuelt

Gull: Lubna Al-Omair - Saudi-Arabia

Sølv: Mona Shaito - Libanon

Bronse: Youssra Zekrani - Marokko

 

Sabel individuelt

Gull: Nguyễn Thị Lệ Dung - Vietnam

Sølv: Eileen Grench - Panama

Bronse: Chika Aoki - Japan

 

Kårde individuelt

Gull: Kseniya Pantelyeyeva - Ukraina

Sølv: Amanda Simeão - Brasil

Bronse: Nguyễn Thị Như Hoa - Vietnam

 

Sabel lag

Gull: Frankrike

Sølv: Mexico

Bronse: Polen

 

Kårde lag

Gull: Brasil

Sølv: Ukraina

Bronse: Frankrike

 

 

Fotball

Menn

Gull: Fiji

Sølv: Sverige

Bronse: Algerie

 

Kvinner

Gull: Zimbabwe

Sølv: Colombia

Bronse: Sør-Afrika

 

 

Friidrett

Menn

100 meter

Gull: Richson Simeon - Marshalløyene

Sølv: Etimoni Timuani - Tuvalu

Bronse: Hermenegildo Leite - Angola

Bronse: John Ruuka - Kiribati

 

200 meter

Gull: Yancarlos Martínez – Den domikanske republikk

Sølv: Didier Kiki - Benin

Bronse: Theo Piniau – Papua Ny-Guinea

 

400 meter

Gull: Ousseini Djibo Idrissa - Niger

Sølv: Bachir Mahamat - Tsjad

Bronse: Yuzo Kanemaru - Japan

 

800 meter

Gull: Kevin López - Spania

Sølv: Alex Beddoes - Cookøyene

Bronse: Benjamín Enzema – Ekvatorial-Guinea

 

1500 meter

Gull: Augusto Soares - Øst-Timor

Sølv: Saud Al-Zaabi – De forente arabiske emirater

Bronse: Erick Rodriguez - Nicaragua

 

5000 meter

Gull: Romario Leitao – Sao Tome og Principe

Sølv: San Naing - Myanmar

Bronse: Rosefelo Siosi - Salomonøyene

 

10 000 meter

Gull: Mohammed Ahmed - Canada

Sølv: Ross Millington - Storbritannia

Bronse: Kota Murayama - Japan

 

110 meter hekk

Gull: Ahmad Hazer - Libanon

Sølv: Kame Ali - Madagaskar

Bronse: Ronald Forbes - Caymanøyene

 

400 meter hekk

Gull: Jeffery Gibson - Bahamas

Sølv: Maoulida Daroueche - Komorene

Bronse: Martin Kucera - Slovakia

 

4*100 meter stafett

Gull: Saint Kitts og Nevis

Sølv: Nederland

Bronse: Cuba

 

4*400 meter stafett

Gull: Japan

Sølv: Venezuela

Bronse: Colombia

 

3000 meter hinder

Gull: Abdelaziz Merzougui - Spania

Sølv: Mitko Tsenov - Bulgaria

Bronse: Fernando Carro - Spania

 

Høydehopp

Gull: Yun Seung-hyun - Sør-Korea

Gull: Dzmitry Nabokau - Hviterussland

Bronse: Dmitry Kroyter - Israel

Bronse: Joel Baden - Australia

 

Stavsprang

Gull: Cale Simmons - USA

Gull: Karsten Dilla - Tyskland

Gull: Logan Cunningham - USA

 

Lengdehopp

Gull: Alyn Camara - Tyskland

Sølv: Mohammad Arzandeh - Iran

Bronse: Higor Alves - Brasil

 

Tresteg

Gull: Georgi Tsonov - Bulgaria

Sølv: Vladimir Letnicov - Moldova

Bronse: Artsem Bandarenka - Hviterussland

 

Kulestøt

Gull: Eldred Henry – De britiske jomfruøyer

Sølv: Ivan Ivanov - Kasakhstan

Bronse: Ivan Emilianov - Moldova

 

Diskoskast

Gull: Fedrick Dacres - Jamaica

Sølv: Sultan Mubarak Al-Dawoodi – Saudi-Arabia

Bronse: Oleksiy Semenov - Ukraina

 

Sleggekast

Gull: Amanmurad Hommadov - Turkmenistan

Sølv: Kaveh Mousavi - Iran

Bronse: Pezhman Ghalehnoei - Iran

 

Spydkast

Gull: Sumeda Ranasinghe – Sri Lanka

Sølv: Sean Furey - USA

Bronse: Sam Crouser - USA

 

Tikamp

Gull: Jiří Sýkora - Tsjekkia

Sølv: Maicel Uibo - Estland

Bronse: Karl Robert Saluri - Estland

 

20 km kappgang

Gull: Moacir Zimmermann - Brasil

Sølv: Mert Atlı - Tyrkia

Bronse: Byun Young-jun - Sør-Korea

 

50 km kappgang

Gull: Predrag Filipović - Serbia

Sølv: Pavel Chihuan - Peru

Bronse: Han Yucheng - Kina

 

Maraton

Gull: Methkal Abu Drais - Jordan

Sølv: Kuniaki Takizaki - Kambodsja

Bronse: Shim Jung-sub – Sør-Korea

 

 

Kvinner

100 meter

Gull: Karitaake Tewaaki - Kiribati

Sølv: Kariman Abuljadayel – Saudi-Arabia

Bronse: Lerissa Henry - Mikronesia

 

200 meter

Gull: Maizurah Abdul Rahim - Brunei

Sølv: Margret Hassan – Sør-Sudan

Bronse: Najima Parveen - Pakistan

 

400 meter

Gull: Maryan Nuh Muse - Somalia

Sølv: Dalal Mesfar Al-Harith – Qatar

Bronse: Anastassya Kudinova - Kasakhstan

 

800 meter

Gull: Houleye Ba - Mauritania

Sølv: Fatma El Sharnouby - Egypt

Bronse: Swe Li Myint Myint - Myanmar

 

1500 meter

Gull: Nelia Martins – Øst-Timor

Sølv: Kadra Mohamed Dembil - Djibouti

Bronse: Celma Bonfim da Graça – Sao Tome og Principe

 

5000 meter

Gull: Beatrice Kamuchanga Alice – Den demokratiske republikken Kongo

Sølv: Sharon Firisua - Salomonøyene

Bronse: Lucy Oliver – New Zealand

 

10 000 meter

Gull: Marisol Romero - Mexico

Sølv: Beth Potter - Storbritannia

Bronse: Marielle Hall - USA

 

100 meter hekk

Gull: Katy Sealy - Belize

Sølv: Beate Schrott - Østerrike

Bronse: Ekaterina Poplavskaya - Hviterussland

 

400 meter hekk

Gull: Lilit Harutyunyan - Armenia

Sølv: Chanice Chase-Taylor - Canada

Bronse: Natalya Asanova - Usbekistan

 

3000 meter hinder

Gull: Amina Bettiche - Algerie

Sølv: Lennie Waite - Storbritannia

Bronse: Nastassia Puzakova - Hviterussland

 

4*100 meter stafett

Gull: Ghana

Sølv: Polen

Bronse: Sveits

 

4*400 meter stafett

Gull: Brasil

Sølv: Cuba

Bronse: Romania

 

Høydehopp

Gull: Barbara Szabo - Ungarn

Gull: Valentina Liashenko - Georgia

Gull: Leontia Kallenou - Kypros

Gull: Tonje Angelsen - Norge

 

Stavsprang

Gull: Iryna Yakaltsevich - Hviterussland

Sølv: Ikke delt ut (for mange)

Bronse: Ikke delt ut (for mange)

 

Lengdehopp

Gull: Keila Costa - Brasil

Sølv: Konomi Kai - Japan

Bronse: María del Mar Jover - Spania

 

Tresteg

Gull: Thea LaFond - Dominica

Sølv: Joëlle Mbumi Nkouindjin - Kamerun

Bronse: Natallia Viatkina - Hviterussland

 

Kulestøt

Gull: Jessica Inchude – Guinea-Bissau

Sølv: Dimitriana Surdu - Moldova

Bronse: Galyna Obleshchuk - Ukraina

 

Diskoskast

Gull: Mariya Telushkina - Kasakhstan

Sølv: Fernanda Martins - Brasil

Bronse: Natalia Stratulat - Moldova

 

Sleggekast

Gull: Yirisleydi Ford - Cuba

Sølv: Nataliya Zolotukhina - Ukraina

Bronse: Daina Levy - Jamaica

 

Spydkast

Gull: Sanni Utriainen - Finland

Sølv: Ásdís Hjálmsdóttir - Island

Bronse: Yulenmis Aguilar - Cuba

 

Syvkamp

Gull: Uhunoma Osazuwa - Nigeria

Sølv: Alina Fodorova - Ukraina

Bronse: Sofia Yfantidou - Hellas

 

20 km kappgang

Gull: Anel Oosthuizen – Sør-Afrika

Sølv: Diana Aydosova - Kasakhstan

Bronse: Askale Tiksa - Etiopia

 

Maraton

Gull: Nary Ly - Kambodsja

Sølv: Sarah Attar – Saudi-Arabia

Bronse: Neo Jie Shi - Singapore

 

 

Golf

Menn

Gull: Ricardo Gouveia - Portugal

Sølv: Siddikur Rahman - Bangladesh

Bronse: Anirban Lahiri - India

 

Kvinner

Gull: Maha Haddioui - Marokko

Sølv: Michelle Koh - Malaysia

Bronse: Fabienne In-Albon - Sveits

 

 

Hestesport

Dressur individuelt

Gull: Yvonne Losos de Muñiz – Den dominikanske republikk

Sølv: Christian Zimmermann - Palestina

Bronse: Tanya Seymour - Sør-Afrika

 

Dressur lag

Gull: Japan

Sølv: Brasil

Bronse: Australia

 

Sprangridning individuelt

Gull: For mange dårlige

Sølv: For mange dårlige

Bronse: For mange dårlige

 

Sprangridning lag

Gull: Australia

Sølv: Japan    

Bronse: Ukraina

 

Feltritt individuelt

Gull: Evgeniya Ovchinnikova - Russland

Sølv: Theo van de Vendel - Nederland

Bronse: Albert Hermoso Farras - Spania

 

Feltritt lag

Gull: Russland

Sølv: USA

Bronse: Sverige

 

 

Håndball

Menn

Gull: Tunisia

Sølv: Argentina

Bronse: Egypt

 

Kvinner

Gull: Argentina

Sølv: Montenegro

Bronse: Sør-Korea

 

Landhockey

Menn

Gull: Brasil

Sølv: Canada

Bronse: Irland

 

Kvinner

Gull: India

Sølv: Japan

Bronse: Sør-Korea

 

 

Moderne femkamp

Menn

Gull: Jan Kuf - Tsjekkia

Sølv: Pavel Ilyashenko - Kasakhstan

Bronse: Justinas Kinderis - Litauen

 

Kvinner

Gull: Haydy Morsy - Egypt

Sølv: İlke Özyüksel - Tyrkia

Bronse: Leydi Moya - Cuba

 

 

Padling

Slalåm

C-1 menn

Gull: Richard Merjan - Libanon

Sølv: Jean-Pierre Bourhis - Senegal

Bronse: Sebastián Rossi - Argentina

 

C-2 menn

Gull: Shota Sasaki & Tsubasa Sasaki - Japan

Sølv: Charles Corrêa & Anderson Oliveira - Brasil

Bronse: Casey Eichfeld & Devin McEwan - USA

 

K-1 menn

Gull: Bryden Nicholas - Cookøyene

Sølv: Jonathan Akinyemi - Nigeria

Bronse: Tan Ya - Kina

 

K-1 kvinner

Gull: Hind Jamili - Marokko

Sølv: Aki Yazawa - Japan

Bronse: Yekaterina Smirnova - Kasakhstan

 

Flatvann

Menn

C-1 200 meter

Gull: Joaquim Lobo - Mosambik

Sølv: Ferenc Szekszárdi - Australia

Bronse: Khaled Houcine - Tunisia

 

C-1 1000 meter

Gull: Timur Khaidarov - Kasakhstan

Sølv: Mussa Chamaune - Mosambik

Bronse: Buly Da Conceicao Triste – Sao Tome og Principe

 

C-2 1000 meter

Gull: Mussa Chamaune og Joaquim Lobo - Mosambik

Sølv: Martin Marinov og Ferenc Szekszárdi - Australia

Bronse: Mateusz Kamiński og Michał Kudła - Polen

 

K-1 200 meter

Gull: Karim Elsayed - Egypt

Sølv: Alexey Dergunov - Kasakhstan

Bronse: Edson Silva - Brasil

 

K-1 1000 meter

Gull: Fabio Wyss - Sveits

Sølv: Marty McDowell – New Zealand

Bronse: Miroslav Kirchev - Bulgaria

 

K-2 200 meter

Gull: Alberto Ricchetti og Mauro Crenna - Italia

Sølv: Sergii Tokarnytskyi og Andrey Yerguchyov - Kasakhstan

Bronse: Daniel Bowker og Jordan Wood - Australia

 

K-2 1000 meter

Gull: Daniel Havel og Jan Štěrba - Tsjekkia

Sølv: Yevgeniy Alexeyev og Alexey Dergunov - Kasakhstan

Bronse: Arnaud Hybois og Étienne Hubert - Frankrike

 

K-4 1000 meter

Gull: Italia

Sølv: Brasil

Bronse: Argentina

 

 

Kvinner

K-1 200 meter

Gull: Menatalla Karim - Egypt

Sølv: Marina Toribiong - Palau

Bronse: Maggie Hogan - USA

 

K-1 500 meter

Gull: Marina Toribiong - Palau

Sølv: Afef Ben Ismail - Tunisia

Bronse: Yusmari Mengana - Cuba

 

K-2 500 meter

Gull: Lani Belcher og Angela Hannah - Storbritannia

Sølv: Wenjun Ren og Qing Ma - Kina

Bronse: Genevieve Orton og KC Fraser - Canada

 

K-4 500 meter

Gull: Serbia

Sølv: Argentina

Bronse: Frankrike

 

 

Roing

Menn

Singelsculler

Gull: Al-Hussein Gambour - Libya

Sølv: Vladislav Yakovlev - Kasakhstan

Bronse: Luigi Teilemb - Vanuatu

 

Toer uten styrmann

Gull: Àlex Sigurbjörnsson og Pau Vela - Spania

Sølv: Cristi-Ilie Pârghie og George Alexandru Pălămariu - Romania

Bronse: Anders Weiss og Nareg Guregian - USA

 

Dobbelsculler

Gull: Eduardo Rubio og Adrián Oquendo - Cuba

Sølv: Aleksandar Aleksandrov og Boris Yotov - Aserbajdsjan

Bronse: Robbie Manson og Chris Harris – New Zealand

 

Dobbelsculler, lettvekt

Gull: Andre Mattias og Jean-Luc Rasamoelina - Angola

Sølv: Chiu Hin Chun og Tang Chiu Mang - Hongkong

Bronse: Raul Hernandez og Liosbel Hernandez - Cuba

 

Firer uten styrmann

Gull: Romania

Sølv: Tyskland

Bronse: Frankrike

 

Dobbeltfirer

Gull: New Zealand

Sølv: Litauen

Bronse: Canada

 

Firer, lettvekt

Gull: Canada

Sølv: Tsjekkia

Bronse: Nederland

 

Åtter

Gull: Italia

Sølv: New Zealand

Bronse: Polen

 

Kvinner

Singelsculler

Gull: Claire Akossiwa - Togo

Sølv: Camila Valle - Peru

Bronse: Emily Morley - Bahamas

 

Toer uten styrmann

Gull: Alena Furman og Ina Nikulina - Hviterussland

Sølv: Jennifer Martins og Nicole Hare - Canada

Bronse: Aletta Jorritsma og Karien Robbers - Nederland

 

Dobbelsculler

Gull: Lisbet Jakobsen og Nina Hollensen - Danmark

Sølv: Eve MacFarlane og Zoe Stevenson – New Zealand

Bronse: Lü Yang og Zhu Weiwei - Kina

 

Dobbelsculler, lettvekt

Gull: Khadija Krimi og Nour El-Houda Ettaieb - Tunisia

Sølv: Yislena Hernandez og Licet Hernandez - Cuba

Bronse: Tạ Thanh Huyền og Hồ Thị Lỷ - Vietnam

 

Dobbeltfirer

Gull: Australia

Sølv: Kina

Bronse: USA

 

Åtter

Gull: Australia

Sølv: Nederland

Bronse: Canada

 

 

Rugby

Menn

Gull: Brasil

Sølv: Kenya

Bronse: Spania

 

Kvinner

Gull: Colombia

Sølv: Kenya

Bronse: Japan

 

 

Seiling

Menn

Seilbrett

Gull: Hamza Bouras - Algerie

Sølv: Onur Cavit Biriz - Tyrkia

Bronse: Leonard Ong - Singapore

 

Laser

Gull: Manuel Lelo - Angola

Sølv: Rodney Govinden - Seychellene

Bronse: Taua Henry - Cookøyene

 

470

Gull: Matias Montinho og Paixão Afonso - Angola

Sølv: Borys Shvets og Pavlo Matsuyev - Ukraina

Bronse: Andres Ducasse og Francisco Ducasse - Chile

 

49er

Gull: Benjamin Grez og Cristóbal Grez - Chile

Sølv: Thomas Barrows III og Joseph Morris - USA

Bronse: Yukio Makino og Kenji Takahashi - Japan

 

Finnjolle

Gull: Allan Julie - Seychellene

Sølv: Gong Lei - Kina

Bronse: Tom Ramshaw - Canada

 

 

Kvinner

Seilbrett

Gull: Katia Belabas - Algerie

Sølv: Audrey Yong - Singapore

Bronse: Ketija Birzule - Latvia

 

Laser radial

Gull: Imène Cherif-Sahraoui - Algerie

Sølv: Florence Allan - Caymanøyene

Bronse: Teau McKenzie - Cookøyene

 

470 .

Gull: Jovina Choo og Amanda Ng - Singapore

Sølv: Elena Burta og Alice Sinno - Italia

Bronse: Annika Bochmann og Marlene Steinherr - Tyskland

 

49erFX

Gull: Keiko Miyagawa og Sena Takano - Japan

Sølv: Kätlin Tammiste og Anna Maria Sepp - Estland

Bronse: Arantza Gumucio og Begoña Gumucio - Chile

 

Åpen klasse

Nacra 17

Gull: Hedi Gharbi og Rihab Hammami - Tunisia

Sølv: Justin Liu og Denise Lim - Singapore

Bronse: Sofia Bekatorou og Mike Pateniotis - Hellas

 

 

Skyting

Menn

50 meter rifle, helmatch

Gull: Cassio Rippel - Brasil

Sølv: Hamed Said Al-Khatri - Oman

Bronse: Alexander Molerio - Cuba

 

50 meter rifle, liggende

Gull: Mangala Samarakoon – Sri Lanka

Sølv: Mahmood Haji - Bahrain

Bronse: Reinier Estpinan - Cuba

 

10 meter luftrifle

Gull: Mangala Samarakoon – Sri Lanka

Sølv: Alexander Molerio - Cuba

Bronse: Reinier Estpinan - Cuba

 

50 meter pistol

Gull: Rudolf Knijnenburg - Bolivia

Sølv: David Muñoz - Panama

Bronse: Felipe Almeida Wu - Brasil

 

25 meter silhuettpistol

Gull: David Chapman - Australia

Sølv: Peeter Olesk - Estland

Bronse: Marko Carrillo - Peru

 

10 meter luftpistol

Gull: David Muñoz - Panama

Sølv: Ahmed Mohamed - Egypt

Bronse: Daniel Repacholi - Australia

 

Trap

Gull: João Paulo de Silva - Angola

Sølv: Stefano Selva – San Marino

Bronse: Fernando Borello - Argentina

 

Dobbelt-trap

Gull: Paulo Reichardt - Paraguay

Sølv: Mohamed Ramah - Marokko

Bronse: Hebert Brol - Guatemala

 

Skeet

Gull: Rashid Saleh Hamad - Qatar

Sølv: Nasser Al-Attiyah - Qatar

Bronse: Ronaldas Račinskas - Litauen

 

Kvinner

50 meter rifle, helmatch

Gull: Rosane Ewald - Brasil

Sølv: Dianelys Pérez - Cuba

Bronse: Jang Geum-young - Sør-Korea

 

10 meter luftrifle

Gull: Rosane Ewald - Brasil

Sølv: Esther Barrugués - Andorra

Bronse: Hadir Mekhimar - Egypt

 

25 meter pistol

Gull: Mathilde Lamolle - Frankrike

Sølv: Lynda Kiejko - Canada

Bronse: Andrea Pérez Peña - Ecuador

 

10 meter luftpistol

Gull: Lilian Castro – El Salvador

Sølv: Elena Galiabovitch - Australia

Bronse: Akiko Sato - Japan

 

Trap

Gull: Janice Teixeira - Brasil

Sølv: Yukie Nakayama - Japan

Bronse: Jana Beckmann - Tyskland

 

Skeet

Gull: Daniela Carraro - Brasil

Sølv: Libuše Jahodová - Tsjekkia

Bronse: Francisca Crovetto - Chile

 

 

Stuping

3 meter menn

Gull: Ahmad Amsyar Azman - Malaysia

Sølv: Andrea Chiarabini - Italia

Bronse: Constantin Blaha - Østerrike

 

3 meter kvinner

Gull: Julia Vincent – Sør-Afrika

Sølv: Maha Amer - Egypt

Bronse: Juliana Veloso - Brasil

 

10 meter menn

Gull: Mohab Ishak - Egypt

Sølv: Maicol Verzotto - Italia

Bronse: Yauheni Karaliou - Hviterussland

 

10 meter kvinner

Gull: Yulia Timoshinina - Russland

Sølv: Villo Kormos - Ungarn

Bronse: Noemi Batki - Italia

 

3 meter synkron menn

Gull: Ian Matos og Luiz Outerelo - Brasil

Sølv: Evgeny Kuznetsov og Ilya Zakharov - Russland

Bronse: Andrea Chiarabini og Giovanni Tocci - Italia

 

3 meter synkron kvinner

Gull: Tammy Takagi og Juliana Veloso - Brasil

Sølv: Tina Punzel og Nora Subschinski - Tyskland

Bronse: Alicia Blagg og Rebecca Gallantree - Storbritannia

 

10 meter synkron menn

Gull: Jackson Rondinelli og Hugo Parisi - Brasil

Sølv: Viktor Minibaev og Nikita Shleikher - Russland

Bronse: Maksym Dolhov og Oleksandr Horshkovozov - Ukraina

 

10 meter synkron kvinner

Gull: Ingrid Oliveira og Giovanna Pedroso - Brasil

Sølv: Amy Cozad og Jessica Parratto - USA

Bronse: Paola Espinosa og Alejandra Orozco - Mexico

 

 

Svømming

Menn

50 meter fri

Gull: Frantz Dorsainvil - Haiti

Sølv: Christian Nassif – Den sentralafrikanske republikk

Bronse: Brave Lifa - Malawi

 

100 meter fri

Gull: Robel Kiros Habte - Etiopia

Sølv: Sirish Gurung - Nepal

Bronse: Pou Sovijja - Kambodsja

 

200 meter fri

Gull: Ahmed Gebrel - Palestina

Sølv: Brandon Schuster - Samoa

Bronse: Mikel Schreuders - Aruba

 

400 meter fri

Gull: Haris Bandey - Pakistan

Sølv: Pol Arias - Andorra

Bronse: Geoffrey Butler - Caymanøyene

 

1500 meter fri

Gull: Felipe Tapia - Chile

Sølv: Wesley Roberts - Cookøyene

Bronse: Martín Naidich - Argentina

 

100 meter rygg

Gull: Noah Al-Khulaifi - Qatar

Sølv: Hamdan Bayusuf - Kenya

Bronse: Yaaquob Al-Saadi – De forente arabiske emirater

 

200 meter rygg

Gull: Boris Kirillov - Aserbajdsjan

Sølv: Mikita Tsmyh - Hviterussland

Bronse: Apostolos Christou - Hellas

 

100 meter bryst

Gull: Corey Ollivierre - Grenada

Sølv: Amini Fonua - Tonga

Bronse: Dustin Tynes - Bahamas

 

200 meter bryst

Gull: Arya Nasimi Shad - Iran

Sølv: Denis Petrashov - Kirgisistan

Bronse: Dmytro Oseledets - Ukraina

 

100 meter butterfly

Gull: Thint Myaat - Myanmar

Sølv: Hannibal Gaskin - Guyana

Bronse: Oumar Toure - Mali

 

200 meter butterfly

Gull: Bradlee Ashby - Australia

Sølv: Sajan Prakash - India

Bronse: Wu Yuhang - Kina

 

200 meter medley

Gull: Ahmed Mathlouthi - Tunisia

Sølv: Marko Blaževski - Makedonia

Bronse: Mohamed Hussein - Egypt

 

400 meter medley

Gull: Luis Vega Torres - Cuba

Sølv: Pedro Pinotes - Angola

Bronse: Pavel Janeček - Tsjekkia

 

4 x 100 meter fri stafett

Gull: Romania

Sølv: Spania

Bronse: Polen

 

4 x 200 meter fri stafett

Gull: Ungarn

Sølv: Brasil

Bronse: Frankrike

 

4 x 100 meter medleystafett

Gull: Canada

Sølv: Hellas

Bronse: Litauen

 

10 kilometer

Gull: Marwan El-Amrawy - Egypt

Sølv: Erwin Maldonado - Venezuela

Bronse: Jarrod Poort - Australia

 

 

Kvinner

50 meter fri

Gull: Bunturabie Jalloh – Sierra Leone

Sølv: Mariama Sow - Guinea

Bronse: Nazlati Mohamed Andhumdine - Komorene

 

100 meter fri

Gull: Aminath Shajan - Maldivene

Sølv: Estellah Fils Rabetsara - Madagaskar

Bronse: Nikol Merizaj - Albania

 

200 meter fri

Gull: Kaya Forson - Ghana

Sølv: Shivani Kataria - India

Bronse: Matelita Buadromo - Fiji

 

400 meter fri

Gull: Rebeca Quinteros – El Salvador

Sølv: Gabriella Doueihy - Libanon

Bronse: Lani Cabrera - Barbados

 

800 meter fri

Gull: Talita Te Flan - Elfenbenskysten

Sølv: Arina Openysheva - Russland

Bronse: Leonie Beck - Tyskland

 

100 meter rygg

Gull: Rita Zeqiri - Kosovo

Sølv: Talisa Lanoe - Kenya

Bronse: Evelina Afoa - Samoa

 

200 meter rygg

Gull: Yessy Yosaputra - Singapore

Sølv: Chen Jie - Kina

Bronse: Natsumi Sakai - Japan

 

100 meter bryst

Gull: Daniah Hagul - Libya

Sølv: Teona Bostashvili - Georgia

Bronse: Rechael Tonjor - Nigeria

 

200 meter bryst

Gull: Back Su-yeon – Sør-Korea

Sølv: Amit Ivry - Israel

Bronse: Aļona Ribakova - Latvia

 

100 meter butterfly

Gull: Nada Arkaji - Qatar

Sølv: Johanna Umurungi - Rwanda

Bronse: Nooran Ba Matraf - Jemen

 

200 meter butterfly

Gull: María Far Núñez - Panama

Sølv: Virginia Bardach - Argentina

Bronse: Helena Gasson – New Zealand

 

200 meter medley

Gull: Katarzyna Baranowska - Polen

Sølv: Ranohon Amanova - Usbekistan

Bronse: Virginia Bardach - Argentina

 

400 meter medley

Gull: Ranohon Amanova - Usbekistan

Sølv: Zhou Min - Kina

Bronse: Virginia Bardach - Argentina

 

4 x 100 meter fri stafett

Gull: Israel

Sølv: Polen

Bronse: Sveits

 

4 x 200 meter fri stafett

Gull: Spania

Sølv: Slovenia

Bronse: Nederland

 

4 x 100 meter medleystafett

Gull: Tsjekkia

Sølv: Frankrike

Bronse: Hongkong

 

10 kilometer

Gull: Reem Kaseem - Egypt

Sølv: Vânia Neves - Portugal

Bronse: Stephanie Horner - Canada

 

 

Sykling

Landevei

Fellesstart menn

Gull: Alessandro De Marchi - Italia

Sølv: Michał Kwiatkowski - Polen

Bronse: Bakhtiyar Kozhatayev - Kasakhstan

 

Fellesstart kvinner

Gull: Jennifer Cesar - Venezuela

Sølv: Gracie Elvin - Australia

Bronse: Shani Bloch - Israel

 

Temporitt menn

Gull: Dan Craven - Namibia

Sølv: Ahmet Örken - Tyrkia

Bronse: Mouhssine Lahsaini - Marokko

 

Temporitt kvinner

Gull: Vita Heine - Norge

Sølv: Audrey Cordon - Frankrike

Bronse: Ann-Sophie Duyck - Belgia

 

 

Banesykling

Sprint menn

Gull: Cesar Marcano - Venezuela

Sølv: Nikita Shurshin - Russland

Bronse: Seiichiro Nakagawa - Japan

 

Sprint kvinner

Gull: Ebtissam Mohamed - Egypt

Sølv: Helena Casas - Spania

Bronse: Sandie Clair - Frankrike

 

Lagsprint menn

Gull: Sør-Korea

Sølv: Venezuela

Bronse: Polen

 

Lagsprint kvinner

Gull: New Zealand

Sølv: Canada

Bronse: Spania

 

Lagforfølgelse menn

Gull: Kina

Sølv: Sveits

Bronse: Italia

 

Lagforfølgelse kvinner

Gull: Kina

Sølv: Italia

Bronse: Australia

 

Omnium menn

Gull: Jasper De Buyst - Belgia

Sølv: Bobby Lea - USA

Bronse: Park Sang-hoon - Sør-Korea

 

Omnium kvinner

Gull: Angie González - Venezuela

Sølv: Hsiao Mei-yu – Kinesisk Taipei

Bronse: Sakura Tsukagoshi - Japan

 

 

Terrengsykling

Menn

Gull: David Rosa - Portugal

Sølv: Wang Zhen - Kina

Bronse: James Reid – Sør-Afrika

 

Kvinner

Gull: Yao Ping - Kina

Sølv: Perrine Clauzel - Frankrike

Bronse: Iryna Popova - Ukraina

 

BMX

Menn

Gull: Yoshitaku Nagasako - Japan

Sølv: Ingen utdelt

Bronse: Ingen utdelt

 

Kvinner

Gull: Priscilla Carnaval - Brasil

Sølv: Merle van Benthem - Nederland

Bronse: Nadja Pries - Tyskland

 

Synkronsvømming

Duett

Gull: Nikita Pablo & Rose Stackpole - Australia

Sølv: Samia Ahmed & Dara Hassanien - Egypt

Bronse: Nada Daabousová & Jana Labáthová - Slovakia

 

Lag

Gull: Australia

Sølv: Egypt

Bronse: Brasil

 

Taekwondo

Menn

58 kg

Gull: Ron Atias - Israel

Sølv: Yousef Shriha - Libya

Bronse: Óscar Muñoz - Colombia

 

68 kg

Gull: Maxemillion Kassman – Papua Ny-Guinea

Sølv: Ignacio Morales - Chile

Bronse: Edgar Contreras - Venezuela

 

80 kg

Gull: Hayder Shkara - Australia

Sølv: Miguel Ferrera - Honduras

Bronse: Aaron Cook - Moldova

 

+80 kg

Gull: Pita Taufatofua - Tonga

Sølv: Yassine Trabelsi - Tunisia

Bronse: Ruslan Zhaparov - Kasakhstan

 

Kvinner

49 kg

Gull: Maria Andrade – Kapp Verde

Sølv: Ainur Yesbergenova - Kasakhstan

Bronse: Huang Huai-hsuan – Kinesisk Taipei

 

57 kg

Gull: Doris Patiño - Colombia

Sølv: Carolena Carstens - Panama

Bronse: Rahma Ben Ali - Tunisia

 

67 kg

Gull: Cansel Deniz - Kasakhstan

Sølv: Carmen Marton - Australia

Bronse: Melissa Pagnotta - Canada

 

+67 kg

Gull: Samantha Kassman – Papua Ny-Guinea

Sølv: Sorn Seavmey - Kambodsja

Bronse: Tina Skaar - Norge

 

 

Tennis

Singel menn

Gull: Ričardas Berankis - Litauen

Sølv: Denis Kudla - USA

Bronse: Ikke utdelt

 

Singel kvinner

Gull: Teliana Pereira - Brasil

Gull: Magda Linette - Polen

Gull: Tímea Babos - Ungarn

 

Double menn

Gull: Dominic Inglot og Colin Fleming - Storbritannia

Sølv: Marin Draganja og Marin Čilić - Kroatia

Sølv: Hans Podlipnik og Julio Peralta - Chile

 

Double kvinner

Gull: Arantxa Parra Santonja og Anabel Medina Garrigues - Spania

Sølv: Aleksandra Krunić og Jelena Janković - Serbia

Sølv: Arina Rodionova og Anastasia Rodionova - Australia

Sølv:Nadiia Kichenok og Lyudmyla Kichenok - Ukraina

 

Mixed double

Gull: David Ferrer og Carla Suárez Navarro - Spania

Sølv: Jamie Murray og Johanna Konta - Storbritannia

Bronse: John Peers og Samantha Stosur - Australia

 

 

Triatlon

Menn

Gull: Bai Faquan - Kina

Sølv: Ivan Ivanov - Ukraina

Bronse: Luciano Taccone - Argentina

 

Kvinner

Gull: Wang Lianyuan - Kina

Sølv: Elizabeth Bravo - Ecuador

Bronse: Yurie Kato - Japan

 

 

Turn

Menn

Mangekamp lag

Gull: Frankrike

Sølv: Sør-Korea

Bronse: Nederland

 

Mangekamp individuelt

Gull: Kevin Crovetto - Monaco

Sølv: Mohamed Bourguieg - Algerie

Bronse: David Jessen - Tsjekkia

 

Hopp

Gull: Kim Han-sol - Sør-Korea

Sølv: Mikhail Koudinov – New Zealand

Bronse: Robert Tvorogal - Litauen

 

Frittstående

Gull: Andreas Toba - Tyskland

Sølv: Anton Fokin - Usbekistan

Bronse: David Jessen - Tsjekkia

 

Bøylehest

Gull: Kevin Crovetto - Monaco

Sølv: Jeffrey Wammes - Nederland

Bronse: Randy Leru - Cuba

 

Ringer

Gull: Kevin Crovetto - Monaco

Sølv: Jeffrey Wammes - Nederland

Bronse: Mohamed Bourguieg - Algerie

 

Skranke

Gull: Kevin Crovetto - Monaco

Sølv: Koji Yamamuro - Japan

Bronse: Andrii Sienichkin - Ukraina

 

Svingstang

Gull: Kim Han-sol - Sør-Korea

Sølv: Marian Drăgulescu - Romania

Bronse: Kevin Crovetto - Monaco

 

Trampoline

Gull: Diogo Abreu - Portugal

Sølv: Rafael Andrade - Brasil

Bronse: Jason Burnett - Canada

 

 

Kvinner

Mangekamp lag

Gull: Belgia

Sølv: Frankrike

Bronse: Italia

 

Mangekamp individuelt

Gull: Farah Boufadene - Algerie

Sølv: Kylie Dickson - Hviterussland

Bronse: Ellis O'Reilly - Irland

 

Hopp

Gull: Teja Belak - Slovenia

Sølv: Marcia Vidiaux - Cuba

Bronse: Phan Thị Hà Thanh - Vietnam

 

Frittstående

Gull: Catalina Escobar - Colombia

Sølv: Kylie Dickson - Hviterussland

Bronse: Farah Boufadene - Algerie

 

Skranke

Gull: Marisa Dick – Trinidad og Tobago

Sølv: Toni-Ann Williams - Jamaica

Bronse: Dipa Karmakar - India

 

Bom

Gull: Catalina Escobar - Colombia

Sølv: Kylie Dickson - Hviterussland

Bronse: Farah Boufadene - Algerie

 

Mangekamp RS lag

Gull: USA

Sølv: Hellas

Bronse: Usbekistan

 

Mangekamp RS indv.

Gull: Elyane Boal – Kapp Verde

Sølv: Danielle Prince - Australia

Bronse: Shang Rong - Kina

 

Trampoline

Gull: Nataliia Moskvina - Ukraina

Sølv: Nicole Ahsinger - USA

Bronse: Marine Jurbert - Frankrike

 

 

Vannpolo

Menn

Gull: Japan

Sølv: Frankrike

Bronse: USA

 

Kvinner

Gull: Brasil

Sølv: Kina

Bronse: Australia

 

 

Vektløfting

Menn

56 kg

Gull: Elson Brechtefeld - Nauru

Sølv: Tom Goegebuer - Belgia

Bronse: Manueli Tulo - Fiji

 

62 kg

Gull: Rick Yves Confiance - Seychellene

Sølv: Yosuke Nakayama - Japan

Bronse: Julio Acosta González - Chile

 

69 kg

lok1
lok1Innlegg: 5942
28.08.16 18:53
JODDEMM: Nok av norske Gull her i alle fall :/

Norge tok altså 3 gull og 1 bronse. Gullene kom i høydehopp for kvinner med Tonje Angelsen, som selv om hun hadde noen bak seg som hadde revet alle gangene på åpningshøyden får plassen på toppen.  Det andre gullet tok Vita Heine som kom i temporittet der hun endte på 25. av 25. plass, nesten et minutt bak nummer 24. Det siste gullet tok Signe Marie Fidje Store som tapte hele 0-9 i sin første og eneste kamp, et større tap en samtlige i den vektklassen. Bronsen tok Tina Skaar i taekwondo, som tapte med seks poeng og knep akkurat «bronsen». 

JODDEMM
JODDEMMInnlegg: 10887
28.08.16 19:05
lok1: Kårde individuelt Gull: Rubén Limardo - Venezuela

Gikk dårlig for finalistene fra London-OL :) (smilefjes blir kanskje litt feil)

Vår mann Bartosz ikke kvalifisert, hans overmann den gangen: Gull i Rio også. Denne gangen i feil ende :)

lok1
lok1Innlegg: 5942
28.08.16 22:15
JODDEMM: Gikk dårlig for finalistene fra London-OL

Ja, hadde merket meg det samme. Var også noen andre favoritter som havnet i denne statistikken, men har ikke notert de =)

isvotten
isvottenInnlegg: 3114
28.08.16 22:42
lok1: BMX Menn Gull: Yoshitaku Nagasako - Japan Sølv: Ingen utdelt Bronse: Ingen utdelt

Hvorfor  ikke sølv og bronse?

(Innlegget ble redigert 28.08.16 22:45)

lok1
lok1Innlegg: 5942
28.08.16 22:48
isvotten: Hvorfor  ikke sølv og bronse?

Kunne sikkert regnet videre på det, men var fire stykker som fikk 19 poeng som var neste poengsum som hadde gitt plass.

lok1
lok1Innlegg: 5942
29.08.16 10:45

Har sett flere ting i løpet av innhøstingen av materiale som jeg syns har vært interessante. Her er noen av de:

 

·         * Kevin Cornetto tok hele fem antimedaljer for sin nasjon Monaco, noe som også var hans fem eneste øvelser.

·          Flyktningelaget er ikke tatt med av forskjellige grunner, men de hadde i så fall tatt 2 gull og 3 sølv. De hadde også med utøvere som endte høyere opp på listene.

 

·         *  Også denne gangen var det utøvere som kom både på de tre første plassene og de tre siste plassene. To av disse var turneren Koji Yamamuro og skytteren Felipe Wu.

 

·        Ruben Limardo som vi alle kjenner fra gullfinalen i kårdefekting i 2012 fikk bare 5 poeng i sin første og eneste kamp, noe som var mindre enn alle andre i kårdeklassen. Det var også flere andre som kunne nevnes som favoritter som kom på en av de tre siste plassene, men har ikke tatt med flere.

 

·        *Også dette året har flere satt nasjonal og personlig rekord i sine forsøk på å unngå sisteplassene…

 

·        *I noen av øvelsene er det veldig kort mellom første og sisteplass, for eksempel i noen roøvelser og stupeøvelser der det kun er med 8 nasjoner. Dette gjør også at mange av de største nasjonene er godt representert (for eksempel Storbritannia).

 

·         Aaron Cook trodde det var lurt å skifte statsborgerskap fra Storbritannia til Moldova (!). Som dere ser så gikk ikke det så bra =)

 

·        *Sør-Afrika har gått fra 5-4-5 til 2-0-3. De har jo som kjent ikke sendt utøvere eller lag som har kvalifisert seg kun kontinentalt, noes om gir store utslag på statistikken.

 

·        *Lubna Al-Omair fra Saudi-Arabia tapte hele 15-0 i sin første og eneste kamp i florettfekting, noe ingen andre klarte å gjøre. Kampen var faktisk over på bare 1 minutt og 44 sekunder, og hun tapte mot en fekter som var nummer 80 i verden…

·         Når vi er inne på Saudi-Arabia: Sarah Attar tok antimedalje på 800 meter i 2012. Hun tenkte det var lurt å prøve igjen i maraton (!), noe som selvfølgelig ikke gikk bra. Kanskje bør Saudi-Arabia satse litt mer på jenteidrett?

 

·        *Cookøyene tok fire av åtte antimedaljer i 2012. I år tok de seks av ni antimedaljer. Tror vi kan kåre Cookøyene som den desidert dårligste nasjonen i olympisk sammenheng de siste årene!

 

·        *Også Egypt kommer høyt opp i år som i 2012. Lurer på hva de gjør…

 

 

·         Brasil er naturlignok vinneren her, men hele 23 sisteplasser er betydelig mer enn Storbritannias 10 for fire år siden.

 

Klikk for å gå tilbake til toppen