Våre regler
Hvis du leser innlegg på VGD du mener er i strid med våre regler (les reglene her) kan du trykke på dette symbolet over det aktuelle innlegget. VG Nett vil vurdere om innlegget skal fjernes.

Antimedaljestatistikk for Vinter-OL 2018

NYTT TEMA
lok1
lok1Innlegg: 4687
25.02.18 18:25

Tradisjonen tro kommer antimedaljestatistikken for vinter-OL rett etter lekenes slutt. For de som ikke er kjent med konseptet som ble skapt under vinter-OL i 2010 har man snudd resultatlistene på hodet, slik at de som kom sist fikk gull, de som kom nest sist fikk sølv og de som kom tredje sist fikk bronse. Det er “delt ut” medaljer i alle 104 øvelser, og for å kvalifisere til medalje må du ha gått i mål i øvelsen uten å bli disket.

 

I tabellen regnes det slik: antall gull – antall sølv – antall bronse.

 

Sør-Korea 13-6-4

USA 8-5-5

Ukraina 8-1-0

Polen 5-2-3

Ungarn 5-1-2

OAR 4-5-2

Japan 3-4-7

Frankrike 3-4-1

Romania 3-3-2

Slovakia 3-2-5

Nord-Korea 3-2-0

Østerrike 3-1-2

Finland 3-1-1

Danmark 3-1-1

Tyrkia 3-1-1

Kasakhstan 2-6-1

Italia 2-5-7

Kina 2-4-6

Storbritannia 2-4-3

Tyskland 2-2-4

Sveits 2-1-6

Irland 2-1-0

Hviterussland 2-1-0

Nigeria 2-0-0

Tsjekkia 1-4-3

Bulgaria 1-2-2

Kroatia 1-2-0

Kosovo 1-1-0

Bosnia-Hercegovina 1-1-0

Australia 1-0-4

Taiwan 1-0-3

Israel 1-0-2

New Zealand 1-0-2

Mexico 1-0-1

Montenegro 1-0-1

Korea 1-0-0

Makedonia 1-0-0

Chile 1-0-0

Iran 1-0-0

Ghana 1-0-0

Litauen 1-0-0

Canada 0-5-2

Belgia 0-3-1

Slovenia 0-3-0

Sverige 0-2-1

Colombia 0-2-1

Spania 0-2-0

Jamaica 0-2-0

Estland 0-1-4

Norge 0-1-1

Liechtenstein 0-1-0

Kirgisistan 0-1-0

Armenia 0-1-0

Serbia 0-0-2

Litauen 0-0-1

Puerto Rico 0-0-1

Latvia 0-0-1

lok1
lok1Innlegg: 4687
25.02.18 18:26

Her følger alle «medaljevinnerne».

Norge tok forresten sølv med Håvard Bøkko på 10 000 meter og bronse med Christian Nummedal i slopestyle.

Aking

Singel menn

Gull: Andriy Mandziy (Ukraina)

Sølv: Tilen Sirše (Slovenia)

Bronse: Lien Te-an (Taiwan)

 

Singel kvinner

Gull: Olena Stetskiv (Ukraina)

Sølv: Daria Obratov (Kroatia)

Bronse: Tereza Nosková (Tsjekkia)

 

Dobbel menn

Gull: Ukraina

Sølv: Romania

Bronse: Tsjekkia

 

Stafett

Gull: Ukraina

Sølv: Tsjekkia

Bronse: Slovakia



Alpine grener

Menn

Utfor

Gull: Márton Kékesi (Ungarn)

Sølv: Patrick McMillan (Irland)

Bronse: Marko Stevović (Serbia)

 

Super-G

Gull: Patrick McMillan (Irland)

Sølv: Albin Tahiri (Kosovo)

Bronse: Marko Stevović (Serbia)

 

Kombinasjon

Gull: Albin Tahiri (Kosovo)

Sølv: Jared Goldberg (USA)

Bronse: Márton Kékesi (Ungarn)

 

Storslalåm

Gull: Choe Myong-gwang (Nord-Korea)

Sølv: Kang Song-il (Nord-Korea)

Bronse: Charles Flaherty (Puerto Rico)

 

Slalåm

Gull: Choe Myong-gwang (Nord-Kora)

Sølv: Ashot Karapetyan (Armenia)

Bronse: Andrej Drukarov (Litauen)



Kvinner

Utfor

Gull: Elvedina Muzaferija (Bosnia-Hercegovina)

Sølv: Kim Vanreusel (Belgia)

Bronse: Barbara Kantorová (Slovakia)

 

Super-G

Gull: Olha Knysh (Ukraina)

Sølv: Elvedina Muzaferija (Bosnia)

Bronse: Sarah Schleper (Mexico)

 

Kombinasjon

Gull: Barbara Kantorová (Slovakia)

Sølv: Kateřina Pauláthová (Tsjekkia)

Bronse: Maryna Gąsienica-Daniel (Polen)

 

Storslalåm

Gull: Jelena Vujičić (Montenegro)

Sølv: Özlem Çarıkçıoğlu (Tyrkia)

Bronse: Arabella Ng (Hongkong)

 

Slalåm

Gull: Kim Ryon-hyang (Nord-Korea)

Sølv: Mariann Mimi Maróty (Ungarn)

Bronse: Natacha Mohbat (Libanon)



Lagkonkurranse

Gull: OAR

Gull: Ungarn

Gull: Sør-Korea

 

Bobsleigh

Toer menn

Gull: Kroatia

Sølv: Kina

Bronse: OAR

 

Toer kvinner

Gull: Nigeria

Sølv: Jamaica

Bronse: Østerrike

 

Firer menn

Gull: Romania

Sølv: Kroatia

Bronse: Italia



Curling

Menn

Gull: Danmark

Sølv: Italia

Bronse: Ikke utdelt

 

Kvinner

Gull: Danmark

Sølv: OAR

Bronse: Ikke utdelt

 

Mixed double

Gull: Finland

Sølv: USA

Sølv: Sør-Korea



Freestyle

Menn

Hopp

Gull: Eric Loughran (USA)

Sølv: Lewis Irving (Canada)

Bronse: Nicolas Gygax (Sveits)

 

Halfpipe

Gull: Lee Kang-bok (Sør-Korea)

Sølv: Alexander Glavatsky-Yeadon (Storbritannia)

Bronse: Robin Briguet (Sveits)

 

Kulekjøring

Gull: Jussi Penttala (Finland)

Sølv: Seo Myung-joon (Sør-Korea)

Bronse: Kim Ji-hyon (Sør-Korea)

 

Slopestyle

Gull: Antoine Adelisse (Frankrike)

Sølv: Tyler Harding (Storbritannia)

Bronse: Christian Nummedal (Norge)

 

Skicross

Gull: Anton Grimus (Australia)

Sølv: Viktor Andersson (Sverige)

Bronse: Egor Korotkov (OAR)



Kvinner

Hopp

Gull: Kim Kyoung-eun (Sør-Korea)

Sølv: Ayana Zholdas (Kasakhstan)

Bronse: Samantha Wells (Australia)

 

Halfpipe

Gull: Elizabeth Swaney (Ungarn)

Sølv: Laila Friis-Salling (Danmark)

Bronse: Britt Hawes (New Zealand)

 

Kulekjøring

Gull: Tetiana Petrova (Ukraina)

Sølv: Wang Jin (Kina)

Bronse: Guan Ziyan (Kina)

 

Slopestyle

Gull: Caroline Claire (USA)

Sølv: Kim Lamarre (Canada)

Bronse: Dara Howell (Canada)

 

Skicross

Gull: Priscillia Annen (Sveits)

Sølv: Reina Umehara (Japan)

Bronse: Julia Eichinger (Tyskland)



Hurtigløp på skøyter

Menn

500 meter

Gull: Artur Nogal (Polen)

Sølv: Roman Krech (Kasakhstan)

Bronse: Sung Ching-yang (Taiwan)

 

1 000 meter

Gull: Pekka Koskela (Finland)

Sølv: Mathias Vosté (Belgia)

Bronse: Pedro Causil (Colombia)

 

1 500 meter

Gull: Xiakaini Aerchenghazi (Kina)

Sølv: Marten Liiv (Estland)

Bronse: Tai William (Taiwan)

 

5 000 meter

Gull: Adrian Wielgat (Polen)

Sølv: Emery Lehman (USA)

Bronse: Andrea Giovannini (Italia)

 

10 000 meter

Gull: Davide Ghiotto (Italia)

Sølv: Håvard Bøkko (Norge)

Bronse: Ryousuke Tsuchiya (Japan)

 

Fellesstart

Gull: Reyon Kay (New Zealand)

Sølv: Fyodor Mezentsev (Kasakhstan)

Bronse: Brian Hansen (USA)

 

Lagtempo

Gull: USA

Sølv: Canada

Bronse: Italia



Kvinner

500 meter

Gull: Alexandra Ianculescu (Romania)

Sølv: Kseniya Sadouskaya (Hviterussland)

Bronse: Francesca Bettrone (Italia)

 

1 000 meter

Gull: Michelle Uhrig (Tyskland)

Sølv: Yvonne Daldossi (Italia)

Bronse: Karolina Bosiek (Polen)

 

1 500 meter

Gull: Huang Yu-ting (Taiwan)

Sølv: Francesca Bettrone (Italia)

Bronse: Roxanne Dufter (Tyskland)

 

3 000 meter

Gull: Carlijn Schoutens (USA)

Sølv: Roxanne Dufter (Tyskland)

Bronse: Liu Jing (Kina)

 

5 000 meter

Gull: Nana Takagi (Japan)

Sølv: Carlijn Schoutens (USA)

Bronse: Jelena Peeters (Belgia)

 

Fellesstart

Gull: Magdalena Czyszczoń (Polen)

Sølv: Laura Isabel Gomez Quintero (Colombia)

Bronse: Elena Møller Rigas (Danmark)

 

Lagtempo

Gull: Sør-Korea

Sølv: Polen

Bronse: Tyskland



Ishockey

Menn

Gull: Sør-Korea

Sølv: Slovakia

Bronse: Sveits

 

Kvinner

Gull: Korea

Sølv: Sverige

Bronse: Japan



Kombinert

Stor bakke

Gull: Park Je-un (Sør-Korea)

Sølv: Lukáš Daněk (Tsjekkia)

Bronse: Karl-August Tiirmaa (Estland)

 

Normalbakke

Gull: Wojciech Marusarz (Polen)

Sølv: Park Je-un (Sør-Korea)

Bronse: Jasper Good (USA)

 

Lag stor bakke

Gull: USA

Sølv: Polen

Bronse: Italia



Kortbaneløp på skøyter

Menn

500 meter

Gull: Viktor Knoch (Ungarn)

Sølv: Thibaut Fauconnet (Frankrike)

Bronse: Andy Jung (Australia)

 

1000 meter

Gull: J. R. Celski (USA)

Sølv: Aleksandr Shulginov (OAR)

Bronse: Josh Cheetham (Storbritannia)

 

1500 meter

Gull: Pavel Sitnikov (OAR)

Sølv: Aleksandr Shulginov (OAR)

Bronse: Csaba Burján (Ungarn)

 

5000 meter stafett

Gull: Japan

Sølv: Kasakhstan

Bronse: USA



Kvinner

500 meter

Gull: Kathryn Thomson (Storbritannia)

Sølv: Emina Malagich (OAR)

Bronse: Sumire Kikuchi (Japan)

 

1000 meter

Gull: Cynthia Mascitto (Italia)

Sølv: Charlotte Gilmartin (Storbritannia)

Bronse: Kathryn Thomson (Storbritannia)

 

1500 meter

Gull: Shim Suk-hee (Sør-Korea)

Sølv: Cheyenne Goh (Singapore)

Bronse: Kathryn Thomson (Storbritannia)

 

3000 meter stafett

Gull: Japan

Sølv: OAR

Bronse: Ungarn



Kunstløp

Singel menn

Gull: Yaroslav Paniot (Ukraina)

Sølv: Felipe Montoya (Spania)

Bronse: Michael Christian Martinez (Filippinene)

 

Singel kvinner

Gull: Aiza Mambekova (Kasakhstan)

Sølv: Anna Khnychenkova (Ukraina)

Bronse: Anita Östlund (Sverige)

 

Parløp

Gull: Kim Kyu-eun / Alex Kang-chan Kam (Sør-Korea)

Sølv: Miu Suzaki / Ryuichi Kihara (Japan)

Bronse: Miriam Ziegler / Severin Kiefer (Østerrike)

 

Isdans

Gull: Adel Tankova / Ronald Zilberberg (Israel)

Sølv: Cortney Mansourová / Michal Češka (Tsjekkia)

Bronse: Wang Shiyue / Liu Xinyu (Kina)

 

Lagkonkurranse

Gull: Frankrike

Sølv: Sør-Korea

Bronse: Israel



Langrenn

Menn

15 kilometer fri

Gull: Germán Madrazo (Mexico)

Sølv: Sebastián Uprimny (Colombia)

Bronse: Pita Taufatofua (Tonga)

 

30 kilometer skiathlon

Gull: Thomas Hjalmar Westgård (Irland)

Sølv: Martin Vögeli (Liechtenstein)

Bronse: Callum Watson (Australia)

 

50 kilometer klassisk

Gull: Martin Møller (Danmark)

Sølv: Wang Qiang (Kina)

Bronse: Callum Watson (Australia)

 

Stafett

Gull: USA

Sølv: Østerrike

Bronse: Estland

 

Sprint

Gull: Stavre Jada (Makedonia)

Sølv: Tariel Zharkymbaev (Kirgisistan)

Bronse: Ömer Ayçiçek (Tyrkia)

 

Lagsprint

Gull: Tyrkia

Sølv: Kina

Bronse: Sør-Korea



Kvinner

10 kilometer fri

Gull: Claudia Salcedo (Chile)

Sølv: Ri Yong-gum (Nord-Korea)

Bronse: Marija Bulatović (Montenegro)

 

15 kilometer skiathlon

Gull: Annika Taylor (Storbritannia)

Sølv: Manca Slabanja (Slovenia)

Bronse: Rosie Brennan (USA)

 

30 kilometer klassisk

Gull: Valiantsina Kaminskaya (Hviterussland)

Sølv: Chi Chunxue (Kina)

Bronse: Cendrine Browne (Canada)

 

Stafett

Gull: Hviterussland

Sølv: Canada

Bronse: Frankrike

 

Sprint

Gull: Samaneh Beyrami Baher (Iran)

Sølv: Ju Hye-ri (Sør-Korea)

Bronse: Antoniya Grigorova (Bulgaria)

 

Lagsprint

Gull: Sør-Korea

Sølv: Kasakhstan

Bronse: Slovakia



Skeleton

Menn

Gull: Akwasi Frimpong (Ghana)

Sølv: Anthony Watson (Jamaica)

Bronse: Adam Edelman (Israel)

 

Kvinner

Gull: Simidele Adeagbo (Nigeria)

Sølv: Takako Oguchi (Japan)

Bronse: Maria Marinela Mazilu (Romania)



Skihopping

Normalbakke menn

Gull: Fatih Arda İpcioğlu (Tyrkia)

Sølv: Kevin Maltsev (Estland)

Bronse: Artti Aigro (Estland)

 

Stor bakke menn

Gull: Fatih Arda İpcioğlu (Tyrkia)

Sølv: Kim Hyun-ki (Sør-Korea)

Bronse: Federico Cecon (Italia)

 

Laghopp menn

Gull: Sør-Korea

Sølv: Italia

Bronse: Tsjekkia

 

Normalbakke kvinner

Gull: Park Guy-lim (Sør-Korea)

Sølv: Evelyn Insam (Italia)

Bronse: Elena Runggaldier (Italia)



Skiskyting

Menn

Normaldistanse

Gull: Tomáš Hasilla (Slovakia)

Sølv: Michal Šíma (Slovakia)

Bronse: Martin Otčenáš (Slovakia)

 

Sprint

Gull: Marius Ungureanu (Romania)

Sølv: Gheorghe Pop (Romania)

Bronse: Maxim Braun (Kasakhstan)

 

Jaktstart

Gull: Anton Sinapov (Bulgaria)

Sølv: Miha Dovžan (Slovenia)

Bronse: Cornel Puchianu (Romania)

 

Fellesstart

Gull: Tomas Kaukėnas (Litauen)

Sølv: Quentin Fillon Maillet (Frankrike)

Bronse: Andrejs Rastorgujevs (Latvia)

 

Stafett

Gull: Sveits

Sølv: Romania

Bronse: Estland



Kvinner

Normaldistanse

Gull: Terézia Poliaková (Slovakia)

Sølv: Jung Yu-mi (Sør-Korea)

Bronse: Sari Furuya (Japan)

 

Sprint

Gull: Ekaterina Avvakumova (Sør-Korea)

Sølv: Joanne Reid (USA)

Bronse: Rina Mitsuhashi (Japan)

 

Jaktstart

Gull: Dunja Zdouc (Østerrike)

Sølv: Darya Klimina (Kasakhstan)

Bronse: Fuyuko Tachizaki (Japan)

 

Fellesstart

Gull: Tatiana Akimova (OAR)

Sølv: Anaïs Chevalier (Frankrike)

Bronse: Irene Cadurisch (Sveits)

 

Stafett

Gull: Sør-Korea

Sølv: Japan

Bronse: Bulgaria



Mixed stafett

Gull: Kasakhstan

Sølv: Bulgaria

Bronse: Polen



Snøbrett

Menn

Big air

Gull: Clemens Millauer (Østerrike)

Sølv: Seppe Smits (Belgia)

Bronse: Lee Min-sik (Sør-Korea)

 

Parallellstorslalåm

Gull: Dmitry Loginov (OAR)

Sølv: Alexander Bergmann (Tyskland)

Bronse: Michael Trapp (USA)

 

Halfpipe

Gull: Shi Wancheng (Kina)

Sølv: Janne Korpi (Finland)

Bronse: Elias Allenspach (Sveits)

 

Slopestyle

Gull: Ryan Stassel (USA)

Sølv: Moritz Thönen (Sveits)

Bronse: Kalle Järvilehto (Finland)

 

Snowboardcross

Gull: Lukas Pachner (Østerrike)

Sølv: Laro Herrero (Spania)

Bronse: Duncan Campbell (New Zealand)



Kvinner

Big air

Gull: Kateřina Vojáčková (Tsjekkia)

Sølv: Aimee Fuller (Storbritannia)

Bronse: Asami Hirono (Japan)

 

Parallellstorslalåm

Gull: Annamari Dancha (Ukraina)

Sølv: Teodora Pencheva (Bulgaria)

Bronse: Gong Naiying (Kina)

 

Halfpipe

Gull: Clémence Grimal (Frankrike)

Sølv: Calynn Irwin (Canada)

Bronse: Li Shuang (Kina)

 

Slopestyle

Gull: Silvia Mittermüller (Tyskland)

Sølv: Lucile Lefevre (Frankrike)

Bronse: Klaudia Medlová (Slovakia)

 

Snowboardcross

Gull: Zuzanna Smykała (Polen)

Sølv: Jana Fischer (Tyskland)

Bronse: Lara Casanova (Sveits)

 

sexxes
sexxesInnlegg: 11940
25.02.18 19:00

Imponerende trippel av Slovakia i skiskyting. Bøkko med medalje her også, og Sør Korea tjener vel på å ha friplasser.

Sarella
SarellaInnlegg: 11325
25.02.18 19:13
lok1: Gull: Germán Madrazo (Mexico)

15 km på 59.35 er jo ikke så hakkende ræva, godt nivå i langrenn.

Eksberten
EksbertenInnlegg: 22990
25.02.18 19:34
lok1: 5 000 meter
Gull: Nana Takagi (Japan)

I tillegg til dette gullet, så vant hun fellesstarten og lagtempo.
OLs svar på mesternes mester Odd Sørli. Ikke noe mellomting :)

tucan
tucanInnlegg: 20045
25.02.18 19:36

Hvorfor ingen bronse i curling?

 

forlvrig kan man være sikker på at om jeg hadde vært med, så hadde jeg gjort rent bord i langrennsøvelsene ;-)

lok1
lok1Innlegg: 4687
25.02.18 19:39
tucan: Hvorfor ingen bronse i curling?   forlvrig kan man være sikker på at om jeg hadde vært med, så hadde jeg gjort rent bord i langrennsøvelsene ;-)

Fordi det hadde blitt tre bronser da, for ville ikke skille mellom de som hadde 4-5 i score.

Imponerende om du hadde gjort rent bord, og ikke blitt tatt igjen med en runde på f. eks skiathlon =)

 

tucan
tucanInnlegg: 20045
25.02.18 19:50

Ok. Visste ikke det. Har ikke fulgt med så mye på curling.

 

hadde jeg blitt disket da? Isåfall hadde det ikke blitt medalje på meg:-(

 

måtte isåfall gjort som kineseren uten å bli oppdaget ;-)

Klikk for å gå tilbake til toppen

Siste innlegg