Våre regler
Hvis du leser innlegg på VGD du mener er i strid med våre regler (les reglene her) kan du trykke på dette symbolet over det aktuelle innlegget. VG Nett vil vurdere om innlegget skal fjernes.

Friidrettskonk: EM innendørs, 6.-8. mars

NYTT TEMA
Coach

Innlegg: 74980
Coach
04.03.09 01:24

På fredag er det klart for klimaks i årets europeiske innendørs-sesong, når EM går av stabelen i Torino.  Som annonsert etter fjorårets OL kommer jeg i den forbindelse med nok en friidrettskonk.

Reglene er som før; tipp vinner i samtlige øvelser, og ta gjerne med en reserve i tilfelle forfall.  Den som tipper flest korrekte gullvinnere vinner konkurransen, og ved poenglikhet brukes antall gullvinnere blant ikke benyttede reserver som tie-breaker.

Denne gangen er vi, i motsetning til før OL, så heldige å ha tilgjengelige, øvelsesspesifikke, deltakerlister for henholdsvis kvinner og menn, så det skulle være rimelig greit å velge ut folk som faktisk deltar.  I noen øvelser er det påmeldt flere deltakere fra enkelte land enn de tre som er makskvoten, så noen få strykninger blir det jo imidlertid.  Deltakerne er her listet etter årsbeste-resultat, ikke nasjonalitet, men OBS:  Deltakere uten registrert resultat i år er av en eller annen merkelig grunn som regel listet først, så ikke la dere lure av det.

Som dere ser av deltakerlistene, er det en del større navn som ikke prioriterer dette mesterskapet, og nivået er således noe lavere enn hva man kunne foretrukket, men allikevel bør dette være en gyllen anledning til å trimme friidrettsrefleksene før utendørssesongen tar til for alvor.

Eurosport sender hver ettermiddag/kveld, og tidsangivelsene i deres svenske programoversikt bør stemme også her på berget.

Tippefrist er fredag 6. mars kl. 09:30 Bruk gjerne dette oppsettet for enkelhets skyld:

 

Kvinner

60m:
400m:
800m:
1500m:
3000m:
60m hekk:
4x400m:
Lengde:
Tresteg:
Høyde:
Stav:
Kule:
Femkamp: 

 

Menn

60m:
400m:
800m:
1500m:
3000m:
60m hekk:
4x400m:
Lengde:
Tresteg:
Høyde:
Stav:
Kule:
Femkamp: 

 

Og lykke til...  ;-)

 

(Innlegget ble redigert 04.03.09 01:31)

Coach

Innlegg: 74980
Coach
04.03.09 02:34

Mine tips (reserver i parentes):

Kvinner

60m: Inna Eftimova, Bulgaria (Ezinne Okparaebo, Norge)
400m: Antonina Krivoshapka, Russland (Natalja Antjukh, Russland)
800m: Tetjana Petljuk, Ukraina (Elisa Cusma Piccione, Italia)
1500m: Lidia Chojecka, Polen (Nuria Fernández, Spania)
3000m: Anna Alminova, Russland (Jelena Sidortsjenkova, Russland)
60m hekk: Josephine Onyia, Spania (Christina Vukicevic, Norge)
4x400m: Russland (Storbritannia)
Lengde: Olga Kutsjerenko, Russland (Ksenija Balta, Estland)
Tresteg: Marija Sestak, Slovenia (Magdelin Martinez, Italia)
Høyde: Blanka Vlasic, Kroatia (Ariane Friedrich, Tyskland)
Stav: Silke Spiegelburg, Tyskland (Julija Golubtsjikova, Russland)
Kule: Chiara Rosa, Italia (Petra Lammert, Tyskland)
Femkamp: Anna Bogdanova, Russland (Karolina Tyminska, Polen)

 

Menn

60m: Dwain Chambers, Storbritannia (Craig Pickering, Storbritannia)
400m: Claudio Licciardello, Italia (David Gillick, Irland)
800m: Jurij Borzakovskij, Russland (Antonio Manuel Reina, Spania)
1500m: Rui Silva, Portugal (Diego Ruiz, Spania)
3000m: Mo Farah, Storbritannia (Sergij Lebid, Ukraina)
60m hekk: Ladji Doucouré, Frankrike (Jackson Quiñónez, Spania)
4x400m: Storbritannia (Frankrike)
Lengde: Loúis Tsátoumas, Hellas (Salim Sdiri, Frankrike)
Tresteg: Teddy Tamgho, Frankrike (Fabrizio Donato)
Høyde: Ivan Ukhov, Russland (Kyriakos Ioannou, Kypros)
Stav: Alhaji Jeng, Sverige (Romain Mesnil, Frankrike)
Kule: Tomasz Majewski, Polen (Ralf Bartels, Tyskland)
Sjukamp: Roman Sebrle, Tsjekkia (Andres Raja, Estland)

 

Coach

Innlegg: 74980
Coach
04.03.09 02:36
Coach: Femkamp: 

Og her skal det åpenbart stå "sjukamp" for herrenes del, som jeg også har rettet det til i mitt tipsinnlegg.

janesaj

Innlegg: 39889
janesaj
04.03.09 17:51

Kvinner

60m: Yevgeniya Polyakova, RUS (Verena Sailer, GER)
400m: Krivoshapka Antonina, RUS (Nataliya Pyhyda, UKR)
800m: Tatyana Petlyuk, UKR (Elisa Cusma Piccione, ITA)
1500m: Nuria Fernández, ESP (Anna Alminova, RUS)
3000m: Anna Alminova, RUS (Yelena Sidorchenkova, RUS)
60m hekk: Christina Vukicevic, NOR (Josephine Onyia, ESP)
4x400m: Russland (Storbritannia)
Lengde: Olga Kucherenko, RUS (Yelena Sokolova, RUS)
Tresteg: Anastasiya Taranova-Potapova, RUS (Marija Sestak, SLO)
Høyde: Blanka Vlasic, CRO (Ariane Friedrich, GER)
Stav: Yuliya Golubchikova, RUS (Silke Spiegelburg, GER)
Kule: Anca Heltne, ROU (Denise Hinrichs, GER)
Femkamp: Anna Bogdanova, RUS (Olga Kurban, RUS)

 

Menn

60m: Simeon Williamson, GBR (Fabio Cerutti, ITA)
400m: Johan Wissman, SWE (Claudio Licciardello, ITA)
800m: Yuriy Borzakovskiy, RUS (Pawel Czapiewski, POL)
1500m: Álvaro Fernández, ESP (Diego Ruiz, ESP)
3000m: Mo Farah, GBR (Tahri Bouabdellah, FRA)
60m hekk: Yevgeniy Borisov, RUS (Ladji Doucouré, FRA)
4x400m: Storbritannia (Italia)
Lengde: Salim Sdiri, FRA (Sebastian Bayer, GER)
Tresteg: Teddy Tamgho, FRA (Fabrizio Donato, ITA)
Høyde: Linus Thörnblad, SWE (Ivan Ukhov, RUS)
Stav: Danny Ecker, GER (Pavel Gerasimov, RUS)
Kule: Tomasz Majewski, POL (Pavel Sofyin, RUS)
Femkamp: Roman Sebrle, CZE (Aleksey Drozdov, RUS)

(Innlegget ble redigert 04.03.09 17:54)

raldoU

Innlegg: 138
raldoU
05.03.09 15:33

Kvinner:

60m: Anna Geflikh

400m: Natalya Antyukh (går for en surprise her)

800m: Elisa Kusma vinner!

1500m: Nuria Fernandes

3000m: Anna Alminova

60Hekk: Derval O'Rourke

4*400m: Russland

Høyde: Blanka Vlasic

lengde: Olga Kucherenko

Stav: Yelen Isinbayeva

Tresteg: Marija Šestak

Kule: Anca Heltne (gift med 10-kjemperen Runar Heltne)

mangekamp: Anna Bogdanova

 

Menn:

60m: Dwain Chambers (dessverre)

400m:  Johan WIssmann

800m: Yuriy Borzakovskiy

1500: Rui Silva

3000M: Mo Farah

60hekk: Ladji Doucouré

4*400: Storbritannia

Høyde:  Ivan Ukhov

Stav: Alhanji Jeng

Lengde: Louis Tsatoumas

Tresteg: Fabrizio Donato

Kule: Tomasz Majewski

 

Mangekamp: må tippe Roman Sebrle!!

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
05.03.09 20:25

Kan tenke meg å hive meg på, men så lenge linker til deltagerlister ikke funker gidder jeg ikke å drive masse research for å finne ut hvem som (kanskje) er med.

malvolio

Innlegg: 26805
malvolio
05.03.09 21:05

Ja, nå er jeg litt forvirret, for deltakerlistene virket da tidligere ...

Og jeg som hadde tenkt å følge den fine oppfordringen i fjesleterkonkurransen, og legge inn et tips her sånn  at de som blir nummer tre også kan ha glede av å ha noen bak seg.

Men hvis det ikke er deltakerliste, så tipper jeg følgende:

en god del spansk på mellom- og langdistansene for menn
en god del russisk for kvinner
øst-europeisk i de øvelsene for kvinner som ikke vinnes av russere
og svenskene vinner som vanlig et eller annet i disse innendørsmesterskapene

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
05.03.09 21:27

Heisann, da oppdaga jeg at deltagerlistene lar seg hoste opp likevel. Gå inn på mesterskapets hjemmeside, sjekk forhåndsomtalen av de forskjellige øvelsene. Der er det linker (som fungerer) til endelige deltakerlister. OK, da prøver jeg meg på et tips i løpet av kvelden ;-)

Coach

Innlegg: 74980
Coach
05.03.09 21:50
malvolio: Ja, nå er jeg litt forvirret, for deltakerlistene virket da tidligere ...

Jeg får deltakerlistene til å virke nå, både direkte fra åpnngsinnlegget og til høyre for det svære bildet av Andrew Howe (som vel faktisk ikke ser ut til å skulle delta) på mesterskapets hjemmeside (som jeg også har linket til i åpningsinnlegget).

Prøv igjen nå, om dere har tid, og gi gjerne tilbakemelding på om hvorvidt det fungerer.

Coach

Innlegg: 74980
Coach
05.03.09 21:53
raldoU: Stav: Yelen Isinbayeva

Og så tipser jeg raldoU om at Isinbajeva ikke står på deltakerlisten...

andhuun

Innlegg: 238
andhuun
06.03.09 00:01

Kvinner

60m:  Anna Geflikh (Ezinne Okparaebo)
400m: Antonina Krivoshapka (Pinar Saka)
800m: Elisa Cusma (Jennifer Meadows)
1500m: Anna Alminova (Nuria Fernandez)
3000m: Anna Alminova (Mary Cullen)
60m hekk: Eline Berings (Josephine Onyia)
4x400m: Russland (Storbritannia)
Lengde: Olga Kucherenko (Tatyana Voykina)
Tresteg: Marija Sestak (Anastasiya Taranova-Potapova)

Høyde: Blanka Vlasic (Antonietta Di Martino)
Stav: Yulia Golubchikova (Carolin Hingst)
Kule: Anca Heltne (Petra Lammert)
Femkamp: Anna Bogdanova (Kaie Kand)

 

Menn

60m: Simeon Williamson (Matic Osovnikar)
400m: Johan Wissman (Claudio Licciardello)
800m: Yuriy Borzakovskiy (Antonio Manuel Reina)
1500m: Alvaro Fernandez (Diego Ruiz)
3000m: Mo Farah (Jesus Espana)
60m hekk: Ladji Doucouré (Yevgeniy Borisov)
4x400m: Storbritannia (Russland)
Lengde: Salim Sdiri (Louis Tsátoumas)
Tresteg: Fabrizio Donati (Teddy Tamgho)
Høyde: Ivan Ukhov (Linus Thörnblad)
Stav: Danny Ecker (Pavel Gerasimov)
Kule: Tomasz Majewski (Ralf Bartels)
Syvkamp: Roman Sebrle (Eelco Sintnicolaas)
Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
06.03.09 01:00
Coach: Prøv igjen nå, om dere har tid, og gi gjerne tilbakemelding på om hvorvidt det fungerer.

Pussig, det fungerte plutselig på tidspunktet du skrev det innlegget, men nå gjør det ikke det. Pytt, jeg hadde de nødvendige sidene åpne mens samboeren la beslag på PC'en et par-tre timer, så her kommer tips likevel:

Kvinner

60m: Natalya Murinovich (Aksana Drahun)
400m: Antonina Krivoshapka (Natalya Antyukh)
800m: Tatyana Petlyuk (Elisa Cusma)
1500m: Nuria Fernandez (Natalia Rodriguez)
3000m: Anna Alminova (Almitu Bekele)
60m hekk: Josephine Onyia (Christina Vukicevic)
4x400m: Russland (Storbritannia)
Lengde: Olga Kucherenko (Tania Vicenzino)
Tresteg: Magdelin Martinez (Marija Sestak)
Høyde: Ariane Friedrich (Blanka Vlasic)
Stav: Silke Spiegelburg (Yuliya Golubchikova)
Kule: Petra Lammert (Anca Heltne)
Femkamp: Anna Bogdanova (Sonja Kesselschläger)


Menn

60m: Dwain Chambers (Fabio Cerutti)
400m: David Gillick (Matteo Galvan)
800m: Yuriy Borzakovskiy (Antonio Manuel Reina)
1500m: Arturo Casado (Rui Silva)
3000m: Mo Farah (Jesus España)
60m hekk: Ladji Doucore (Yevgeniy Borisov)
4x400m: Italia (Russland)
Lengde: Ruslan Gataullin (Salim Sdiri)
Tresteg: Fabrizio Donato (Teddy Tamgho)
Høyde: Ivan Ukhov (Linus Thörnblad)
Stav: Romain Mesnil (Danny Ecker)
Kule: Tomasz Majewski (Carl Myerscough)
Sjukamp: Roman Sebrle (William Frulani)

Coach

Innlegg: 74980
Coach
06.03.09 01:42

Linkene til deltagerlistne ser ut til å funke og ikke funke etter tur, men hvis de ikke funker når noen har tenkt å legge inn et tips, gjør følgende:  Følg den første linken min i åpningsinnlegget til øvelsesomtalene på arrangementets hjemmesider.  Jeg snakker altså om denne linken.  Funker ikke det heller, prøv å klippe og lime; adressen er http://www.european-athletics.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5790&Itemid=274.  Til høyre for bildet av Andrew Howe er de samme linkene, altså til deltagerlistene for henholdsvis menn og kvinner.  For øyeblikket har de visst litt problemer med disse undersidene, men de funker innimellom!

Øvelsene begynner altså kl. 09:30, men jeg er mottagelig for tips også litt senere (dog tips på øvelser som allerede er påbegynt da ikke telles med).

Lykke til!  :-)

pitbull007

Innlegg: 21941
pitbull007
06.03.09 08:29

Kvinner

60m: Yevgeniya Polyakova
400m: Antonina Krivoshapka
800m: Mariya Savinova
1500m: Nuria FERNÁNDEZ
3000m:  Anna Alminova
60m hekk: Josephine Onyia
4x400m: Russland
Lengde: Olga Kucherenko
Tresteg: Marija Sestak
Høyde: Blanka Vlasic
Stav: Yuliyia Golubchikova
Kule: Anca Heltne
Femkamp: Anna Bogdanova

 

Menn

60m: Dwain Chambers
400m: David Gillick
800m: Yuriy Borzakovskiy
1500m: Alvaro Fernandez
3000m: Mo Farah
60m hekk: Ladji Doucouré
4x400m: Storbritannia
Lengde: Louis Tsátoumas
Tresteg: Teddy Tamgho
Høyde: Ivan Ukhov
Stav: Pavel Gerasimov
Kule: Tomasz Majewski
Femkamp: Roman Seberle

malvolio

Innlegg: 26805
malvolio
06.03.09 09:34

Kvinner

60m: Jevgenia Poljakova, RUS (Inna Eftimova, BUL)
400m:  Natalja Antjukh, RUS (Antonina Krivosjapka, RUS)
800m: Tatjana Petljuk, UKR (Jennifer Meadows, GBR)
1500m: Nuria Fernandez, ESP (Lidia Chojecka, POL)
3000m: Anna Alminova, RUS (Lidia Chojecka, POL)
60m hekk: Derval O’Rourke, IRL (Christina Vukicevic, NOR)
4x400m: Russland (Storbritannia)
Lengde: Olga Kutsjerenko, RUS (Ksenija Balta, EST)
Tresteg: Marija Sestak, SLO (Magdelin Martinez, ITA)
Høyde: Blanka Vlasic, CRO (Ariane Friedrich, GER)
Stav: Silke Spiegelburg, GER (Julia Golubtsjikova, RUS)
Kule: Anca Heltne, ROU (Denise Hinrichs, GER)
Femkamp: Anna Bogdanova, RUS (Sonja Kesselschläger, TYS)

 

Menn

60m: Fabio Cerutti, ITA (Craig Pickering, GBR)
400m: Johan Wissman, SWE (David Gillick, IRL)
800m: Jurij Borzakovskij, RUS (Antonio Manuel Reina, ESP)
1500m: Rui Silva, POR (Diego Ruiz, ESP)
3000m: Jesus Espana, ESP (Mo Farah, GBR)
60m hekk: Ladji Doucoure, FRA (Jevgenij Borisov, RUS)
4x400m: Italia (Russland)
Lengde: Louis Tsatoumas, GRE (Salim Sdiri, FRA)
Tresteg: Fabrizio Donato, ITA (Teddy Tamgho, FRA)
Høyde: Ivan Ukhov, RUS (Linus Törnblad, SWE)
Stav: Danny Ecker, TYS (Romain Mesnil, FRA)
Kule: Tomasz Majewski, POL (Ralf Bartels, GER)
Sjukamp: Roman Sebrle, TCH (Aleksej Drozdov, RUS)

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
06.03.09 13:03

Flott, vi ble i det minste 7 deltakere på tross av raritetene med deltakerlistene. Regner med at malvolio får med alt, det eneste som (kanskje) hadde starta 4 minutter før tipset hans kom var 60m hekk i 5-kamp...

malvolio

Innlegg: 26805
malvolio
06.03.09 13:11
Freitas: Regner med at malvolio får med alt, det eneste som (kanskje) hadde starta 4 minutter før tipset hans kom var 60m hekk i 5-kamp...

Ja, jeg vil tro det er greit.

Tipset mitt er ellers sterkt basert på innfallsmetoden og subjektive vurderinger:
- vil ikke ha med doperen Chambers
- når jeg først har spådd spanske løpsseire, blir navnet Jesus España helt uimotståelig
- jeg husker hvordan Antjukh og Spiegelburg ser ut, og ser dem som en estetisk gevinst for laget
- og så må vi ha et par outsidere, så klart
- og ellers bruker jeg de jeg har hørt om, som i enkelte av øvelsene er de færreste

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
06.03.09 23:00

Jeg for min del følte meg som om jeg var på bingo da jeg plukka ut de utvalgte. Noe jeg ikke har vært på de siste 30 år.

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
07.03.09 10:24

Så vidt jeg kan se var det bare fire øvelser som ble avgjort i går, og jeg har tre vinnere. Men i 11 øvelser som var kvalifiserig/innledende heat har jeg allerede mista to. En som tryna på 400, og en som var for dårlig. Pytt, brukbart så langt.

raldoU

Innlegg: 138
raldoU
07.03.09 14:34

Ser dessverre ut til at tipset mitt på 60 herrer går inn, Chambers med desidert best tid i forsøket på 60m (6,53). Han fortjener omtrent like mye respekt som Floyd Landis, Justin Gatlin, Tim Montgomery osv. Selv om han har sonet sin tid synes jeg ikke han burde fått stilt i mesterskap.

Ellers går vi kanskje mot en norsk skrell på samme distanse for kvinner, noen som har tippet Ezinne??

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
09.03.09 10:31

Jeg har ikke sjekka resultater, men ser i det minste at jeg var den eneste som fikk inn høyde for kvinner. Har ikke dere andre registrert hvor ofte Vlasic driter på draget i mesterskap? ;-o

malvolio

Innlegg: 26805
malvolio
09.03.09 10:40
Freitas: Har ikke dere andre registrert hvor ofte Vlasic driter på draget i mesterskap? ;-o

Jo, men jeg tenkte at mindre viktige mesterskap er nettopp sånt hun vinner ... :-)

Jeg synes ellers jeg kan være fornøyd med min innsats i løpsøvelser for menn, men må gi et par av mine kvinnelige deltakere en skarp reprimande - Alminova vinner feil øvelse, og Fernandez skifter distanse helt uten å konsultere meg.

Italias 4x400m-lag viste seg tiltroen verdig!

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
09.03.09 10:46
malvolio: Alminova vinner feil øvelse, og Fernandez skifter distanse helt uten å konsultere meg.

Hehe, jeg har tenkt å kikke litt på resultatene nå, regner med å finne mange "egne" utøvere som absolutt ikke har oppført seg sånn som jeg sa. Jeg vil nok vurdere å sende skriftlig klage til hver og en av dem!

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
09.03.09 12:11

Da har jeg som jeg truet med sjekka resultatene, og dette ble mildt sagt close race. Skilleregler er gode å ha. Jeg fant forøvrig bare et tilfelle av at reserven ble tellende, janesaj fikk inn Alminova  i stedet for Fernandez på 1500.

EM-vinnere:


Kvinner

60m: Yevgeniya Polyakova
400m: Antonina Krivoshapka
800m: Mariya Savinova
1500m: Anna Alminova
3000m: Alemitu Bekele
60m hekk: Eline Berings
4x400m: Russland
Lengde: Ksenija Balta
Tresteg: Anastasiya Taranova-Potapova
Høyde: Ariane Friedrich
Stav: Yuliya Golubchikova
Kule: Petra Lammert
Femkamp: Anna Bogdanova

Menn

60m: Dwain Chambers
400m: Johan Wissman
800m: Yuriy Borzakowskiy
1500m: Rui Silva
3000m: Mo Farah
60m hekk: Ladji Doucouré
4x400m: Italia
Lengde: Sebastian Bayer
Tresteg: Fabrizio Donato
Høyde: Ivan Ukhov
Stav: Renaud Lavillenie
Kule: Tomasz Majewski
Sjukamp: Mikk Pahapill

Da skal dette være resultatene for oss, med antallet reserver som vant i parentes.

Kvinner:

1 andhuun 6 (2)
2 janesaj 6 (1)
3 pitbull007 6 (0)
4 Freitas 5 (2)
5 Coach 3 (4)
5 malvolio 3 (4)
6 raldoU 2 (0)

Menn:

1 raldoU 9 (0)
2 Freitas 8 (1)
2 malvolio 8 (1)
4 Coach 7 (1)
5 andhuun 7 (0)
6 pitbull007 6 (0)
7 janesaj 4 (5)

Totalt:

1 Freitas 13 (3)
2 andhuun 13 (2)
3 pitbull007 12 (0)
3 raldoU 12 (0)
5 janesaj 11 (6)
6 malvolio 11 (5)
7 Coach 10 (5)

Mye stang ut i siste del av feltet, hårfine marginer med denne typen konkurranseform. Ingen av oss klarte mer enn 50 % av vinnerne, statistikk, ønsketenking og synsing er vanskelige vitenskaper ;-)

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
09.03.09 12:24

Som en kuriositet kan jeg ta med at en eller flere av oss hadde totalt 21 av de 26 gullvinnerne. I tillegg hadde Coach og malvolio Balta som reserve i lengde, jeg hadde Bekele på 3000 og janesaj Bayer i høyde. Men Lavillenie i stav og Pahapill i sjukamp hadde ingen av oss tro på.

Coach

Innlegg: 74980
Coach
27.03.09 02:10

Beklager manglende oppfølging, men ettersom Freitas har gjort slik en fremragende jobb, har vel knapt noen merket mitt fravær. 

Jeg fikk faktisk nesten ikke sett noe direkte fra mesterskapet, pga en alt for hektisk jobbehelg, og pga diverse andre forstyrrelser hadde jeg ikke fått sett i gjennom samtlige timer med opptak før en uke senere.  Da sjekket jeg innom her, og registrerte at Freitas forlengst hadde tatt regnskapsjobben, og at det neppe var noe hastverk for meg å innfinne meg.  Nå, ytterligere halvannen uke senere, har jeg omsider fått telt gjennom selv også, og Freitas' utregning ser ut til å være aldeles strøken.  :-)

Således hyggelig at han også stakk av med seieren, med ytterst knepen margin.  I det hele tatt var det en veldig tett konkurranse, og undertegnede, som var (kremt) høflig nok til å plassere seg sist, var for eksempel kun tre poeng bak tetduoen. 

Ellers ser jeg at uttellingen generelt ikke var så høy, men at ganske mange reserver gikk inn, og blant de fem som tippet reserver, havnet faktisk samtlige innenfor rommet 15-17 treff, hvis man regner med reservene.

Flott innsats, folkens, neste friidrettskonk fra min side skal da etter planen dukke opp i forbindelse med VM i Berlin på sensommeren.  Og da bør det også være mange atskillig mer kjente navn på startlistene.

På gjentipp!  :-)

 

(Innlegget ble redigert 27.03.09 02:19)

Freitas

Innlegg: 17449
Freitas
29.03.09 11:02

Da satser jeg på å beholde formen fram til 15. august, når det braker løs i Berlin. Det blir et par forstyrrende ferieturer i mellomtida, men med en jevn hyppighet av pub-besøk her hjemme skal det gå bra!

Klikk for å gå tilbake til toppen