Det kan selvsagt hende de velder Sundling i en såpass lett trase. Men 5 km er ikke sprint. Men det er mulig Sundling er et vel så trygt valg. Tror uansett ikke svenskene går fra Norge på første.
Du må være logget inn for å bruke denne funksjonen.
Logg inn Ny bruker? Registrer deg her.Ny bruker? Registrer deg her!
Det kan selvsagt hende de velder Sundling i en såpass lett trase. Men 5 km er ikke sprint. Men det er mulig Sundling er et vel så trygt valg. Tror uansett ikke svenskene går fra Norge på første.
Granerud vinner ikke stor bakke Corona testa positivt...
Forholdene sin feil
Nesten deprimerende å høre.
spiller ingen rolle...klarer ikke å gå ifra klæbo på en 10km og blir spurtet ned 10 av 10 ganger...
Tror jeg også, men om det er 1 person som kan klare det på en helt enorm maksdag, så er det Bolshunov.
Kjip nyhet med Granerud :(
Havner resten av laget i karantene nå og hva med jentelaget, må de også trekke seg fra dagens konkurranse? Norske regler er jo som kjent 100 ganger strengere enn resten av verdens regler, så hadde ikke blitt sjokkert om alle nordmenn i Oberstdort blir beordret i karantende.
Da er kanskje Lundby positiv også? "Så sent som i går var Granerud på pressekonferanse med Maren Lundby.".
Sesongen til Granerud er på alle måter fantastisk, men han har hatt mye uflaks i mange av de viktigste rennene. Utrolig kjipt.
UFffff, og hun har sikkert vært i nærkontakt med de andre jentene. Pokker! Og hva med de andre gutta?
Er det endelig? Med polakkene i Hoppuka i minne er det kanskje en bitteliten mulighet for falsk resultat. Kjedelig.
Lurer på om det blir flere dårlige nyheter. Granerud har vel sikkert vært i nærheten av andre i apparatet/laget. Og vi som nesten ikke har tatt noen medaljer ennå.
Fryktelege nyheter. Er redd dette fort kan betyr at fleire norske utøver blir satt i karantene og mister storbakkerennet. Når Malsiner testet positivt, så mister også søstra storbakkerennet. I verstefall betyr det at Lundby og kanskje deler eller heile hopplaget mister storbakkerennet + lagkonkurransen for herrer.
Sarella, Norge har hele sesongen tatt koronatiltak på alvor slik at ikke flere skal havne i karantene om noen tester positivt. Men vi husker jo at hele det polske hoppukelaget havnet i karantene da Muranka testet positivt, men så fikk alke komme tilbake da den var negativ dagen etter.
Pressekonferanse straks!
Synd for Granerud etter å ha vært så suveren i år. Han hadde fortjent et VM-gull nå.
Spørsmålet er; Hvem fikk han det fra?
Hehe, Ikke så gode på Zoom der borte.
Tyskerne har kanskje ikke samme erfaring med Zoom som vi har, nei.
Ellers likte jeg Bråtens uttalelse "alle sammen var på test i går". Hørte jo først "fest".
(Innlegget ble redigert 03.03.21 10:00)
Hvorfor sier han at de føler seg trygge? Granerud har nettopp fått Covid-19. Hvem har smittet ham?
Heldigvis har jentene testa negativt. Fortsatt håp at dette kun gjelder Granerud og at vi i det minste får stille lag for herrene individuelt og lagkonkurransen. Ser ut til at dei andre herrene får hoppe treningsomgang. Så det er også eit positivt tegn
Uansett ufatteleg trist med Halvor.
Kan tydeligvis aldri være helt trygg.
Norske utøvere har visst jaggu tatt nok av medaljehaugen så langt.
"Onsdagshopper" ble Granerud omtalt som tidligere i tråden: så ganske treffende at denne trasige nyheten kom nettop i dag onsdag :(
Ja ja: da kommer der nok snart nye doser skadefryd fra polske hoppfans (et ganske greit mindretall av disse- får jeg vel presisere)- eller: nei de kan da ikke være så skrullete at de gleder seg over denne årsaken til at han ikke kan stille i resten av VM !
Uflaks at han fikk corona selvsagt. Ikke uflaks at han ikke leverer når det gjelder. Presterte før hoppuka, og etter hoppuka. Men falt sammen når det gjaldt. Presterte før VM, men faller igjennom nok engang når det gjelder. Han hoppet i dårlige forhold i verdenscupen også, men vant likevel.
Forhåpentligvis får vi se Granerud ta VM- og/eller OL-gull et annet år, men da må han få kontroll på hodet først.
Hva hvis det er motsatt, hvor mange sekunder kan Klæbo hente på Bolshunov i et jafs, for så å henge? Kan han klare 15 sekunder med råspurt?
Apropos stafetten, så er det i følge yr.no meldt regn på fredag, så da kan vi vel allerede nå fastslå at russerne og svenskene smører seg bort.
Lørdag under 3-mila ser det fint ut, mens det på søndag i det 5-mila starter igjen skal være muligheter for nedbør...
Beklager, den siste setningen var nok ment som fleip. Ja, vi har sannelig ikke noe å klage på. Men dette er selvsagt alvorlige nyheter for Granerud. Samtidig har han hatt en utrolig sesong, og jeg tror han kommer ekstremt sterkt tilbake.
Monterosa: Norske utøvere har visst jaggu tatt nok av medaljehaugen så langt.
** Håper ikke at du gleder deg over at det var dette som skulle til for å forhindre potensielt sett 1 eller 2 norske Gull i dette VM?
Om vi har tatt for mye Gull og medaljer eller ei- så står vi nå uansett fortsatt uten Gull i hoppbakken- noe derimot 4 andre land har oppnådd: så hadde ikke vært fullstendig feil med norsk Gull også her- noe som ennå kan skje ;-)
Edit: ser nå at ditt utsagn muligens var myntet på et innlegg av luchs- i så fall er del 1 av innlegget mitt bare å glemme- mens del 2 fortsatt gjelder.
(Innlegget ble redigert 03.03.21 10:15)