Leste en artikkel for noen dager siden der det ble påpekt at nå er strøm dyrere i Europa enn hos oss, så da måtte vi belage oss på økte strømpriser uansett. Det er det som er hele essensen her, med fri flyt av kraft skal prisene "utlignes" over alt, som igjen alltid vil føre til at vi får økt strømpris, gitt situasjonen i Europa.
Poenget er at selv om vi "boikotter" norsk strøm, så selges det enda dyrere til utlandet uansett, så her kan vi ikke vinne før vi får "statlig inngripen", noe som i seg selv antagelig ikke skjer, siden staten står som hovedaksjonær i stort sett alle strømselskapene alikevel.
Med alt det regnet som har vært i sommer
ja de er selvfølgelig fulle,bare å se bort fra virkelighetsfjerne utspill fra venstreorienterte
Vannmagasinene fulle men det blir ikke billigere fordet,prisen skal ØKES
Men de er nær det som er normalt for årstiden
Spar deg den elendige propagandaen for at staten skal være enda mer ulogisk
5. September 2011 06:48 P4 (Lillehammer): Til tross for store nedbørsmengder over store deler av landet den siste tiden, øker nå strømprisen.
Faktisk er dette den nest våteste sommeren NOENSINNE siden målingene startet
Fortsatt blir bare magasinene nær det som er normalt for årstiden.
Og nå ser vi at kraftmarkedet fungerer:
Men dette er vel også galt siden det fører til mindre inntekter for kraftselskapene og dermed staten/kommunen. Da må jo skattene opp så klart.
Lignende innlegg
Pride-skytingen:
Med pride har de homofile tråkket seg selv i foten.
Toppen av IDIOTI . . . . . .
Skattesmell på 1,3 millioner – har lagt ut 4,5 mill. i advokater
Stortinget ligger an til å måtte betale 1,3 millioner i ekstra arbeidsgiveravgift. Men veien til den regningen har vært mer enn tre ganger så dyr som skattesmellen selv.
PST sjefen må gå!
NRK sport politisk blind!
Dagsavisen hvitmaler?
Russisk torsk for 1 milliard kroner
"Velferdsprofitør" fra SV !
Der gikk Stortingspresidenten på mine
Sa at angrepet ikke har noe med religion å gjøre: Nå får han svar
– Vi må være klar på hva som motiverer til denne type terror, sier Høyres Mahmoud Farahmand.