Kanskje du kunne forklare oss hvordan det er mulig.
Sett opp inntekt, forbruksmønster etc. slik at vi kan se at det faktisk er mulig.
For inntil vi diskutere videre må vi nesten få se hvordan det faktisk er mulig.
En bekjent skatter hele 80 %. Hvordan er det mulig? Hvordan kan staten finne på å gjøre noe sånt?
Tar man med alt man kjøper i tillegg til skattetrekket av lønn så blir jo tallet høyt.
Hvis det er noe arbeidsgiveren trekker i fra så er kan man ikke skylde på staten.
Kanskje du kunne forklare oss hvordan det er mulig.
Er da lett det, hvis han eier 100% av et AS for eksempel.
For hver 100-lapp går det først 28% i selskapsskatt.
Så betaler han muligens 50% i personlig skatt som følge av at han tjener bra.
Da er vi oppe på 64%
Så er det 20% moms av hver krone han bruker... 84%
For det første er det da ASet som betaler 27 % (ja satt ned 1%)
Det er ellers heftige saker når man ender med 50 % i personlig skatt.
Og det er selvsagt ikke slik at han betaler 20 % i moms på hver krone han bruker når det er det man maksimalt kan betale i moms på noen vare i Norge.
Her bør du legge til at han har aksje i oljeselskaper som også betaler enorm mye i skatt samt at han røyker som en skorstein og drikker som en svamp.
Hvor mye var det han tjente sa du? Og hvor stor var formuen? Husk at han visst nok ikke var millionær lenger.
For hver 100-lapp går det først 28% i selskapsskatt.
Dette er det selskapet som betaler.
Så betaler han muligens 50% i personlig skatt som følge av at han tjener bra.
NEi, det gjør han ikke.
En bekjent skatter hele 80 %. Hvordan er det mulig? Hvordan kan staten finne på å gjøre noe sånt
Jeg har satt opp mange regnestykker, blandt annet angående Onar Åms påstand om et linknende skattetrykk. Felles for disse er at folk rett og slett ikke har råd til å kjøpe så mange varer at de havner på det nivået.
Han er som sagt ikke millionær og da blir det lite med formueskatt.
Jeg tror jeg venter på TS skal forklare dette slik at det blir enklere å diskutere hvordan akkurat denne duden visst nok får det til.
Marginalskatten
Hvordan er det med marginalskatten i forhold til gjennomsnittlig skatt på hele beløpet. Er den lik, nesten lik eller ganske så forskjellig for de fleste?
Kan vi ikke heller forutsette at han selger selskapet og setter alle pengene inn i aksjer i Statoil og dermed kan regne skattebelastningen Statoil har istedenfor.
Dersom han kun eier 99 % vil du da telle med dette på hans personlige skatt eller hvor går egentlig den magiske eiergrensen?
Og betyr det at han tar hele skattebelastningen for firmaet og firmaet egentlig ikke har skattebelastning eller er det greit å dobbelttelle og også gi firmaet skattebelastningen?
Så lenge du godtar at det er selskapet som betaler skatten og ikke duden uansett hvor mye han eier av selskapet er det ikke noe mer å diskutere.
Er du derimot ikke enig i det prinsippet så har jeg altså stilt deg en del spørsmål for å få vite om du har noen grenser for andel av eierskap der dette gjelder eller ikke gjelder og om dermed dette prinsippet er fast eller håpløst fleksibelt alt ettersom det passer seg.
Det samme gjelder spørsmålet knyttet til om man skal dobbelttelle denne skattebelastningen slik at både selskapet og personen får skattebelastningen eller om det holder å legge den på en av partene.
For meg er det enklere. Det selskapet betaler i skatt betaler selskapet i skatt og det jeg betaler i skatt betaler jeg i skatt.
Dersom han betaler 80 % i skatt hvert år så tilhører han med meget stor sannsynlighet en ikke-eksisterende rase når han ikke en gang har klart å bli millionær.
Selv å betale såpass av inntekten i skatt på et år er vanskelig å få til. Dog kan man ha veldig lav inntekt et år å leve på oppsparte midler.
En bekjent skatter hele 80 %. Hvordan er det mulig? Hvordan kan staten finne på å gjøre noe sånt?
i norge? i franskriket har de vel innført noe slikt som 70-80% skatt på inntekt over 1 mill euro men å skatte 80% i norge høres veldig rart ut, eneste jeg kan tenke meg er kanskje hvis de driver enketmannsforetak men ikke engang der høres dette sannsynlig ut. det er greit at vi skatter mye i landet men ikke så mye.
så fremt han ikke har regnet med alt han betaler etter forbruk da, og hvis du da bruker pengene på alkohol, biler, tobakk og andre høyt skattede og avgiftsbelagte produkter, da kan man nok komme opp i 80 %
Lignende innlegg
Bør 16 åringer få stemmerett ?
La 16-åringene være ungdommer i to år til
Å gi 16-åringene stemmerett i lokalvalg er å gjøre dem en bjørnetjeneste.
Stille fra MDG og flere nå gitt...
Polens statsminister mener...
Når atomtrusselen ikke biter..
FrP-metoden bevist å fungere...
Falske følgere på Twitter
Half of Joe Biden's Twitter followers are fake, audit reveals
Billionaire Elon Musk has claimed that 20 percent of Twitter users are "spam/fake accounts" amid his ongoing takeover bid.
En pappa som har gitt opp både livet og Nav
En pappa som har gitt opp både livet og Nav
På 17. mai hadde jeg én krone og ni øre på kontoen. Min sønn fikk ikke se en stolt pappa i byen.
Skjønner Vedum og Støre hverdagen ?
Fikk betalingsvansker etter strømpris-smell: – Vet mange kjenner seg igjen
SLEMMESTAD (VG) Stadig flere sliter med regningene. Inkassobyråer opplever pågang fra en ny gruppe: Småbarnsfamilier med trang økonomi.