Hvordan klarer semien til høyre å rygge uten av vognen/trallen/tilhengeren begynner å svinge?
Fordi det er en forkledd Honda HRV.
Selvsagt!
Det er bare en mock-up av en lastebil mens tilhengereksperten HR-V er under skallet, og jobber støtt, presist og lett.
Grunnen er vel dette nye systemet til volvo :) , Dynamic Steering , de sier at det gjør styringen uhyre mer presis og det er litt det de vil vise antar jeg :)
Presis eller ikke, er dette overhodet mulig? Jeg har aldri i mitt liv sett lastebiler rygge på den måten
Jeg har endel erfaring med å rygge lastebiler fra GTA 1, det var temmelig vrient
Har såklart ikke sett dem rygge ved siden av hverandre slik, over strekker på en lukket flyplass.
Men jobbet før ett sted med en 100 m lang sluse. De aller fleste svingte mye og noen måtte kjøre frem for og rette.
Men en og annen sjåfør rettet seg på plassen før, og rygga rett helt beint inn til porten. Så ut som en lek som du ser her på videoen.
Men såklart det kan ikke sammenlignes for dem jeg har sett rygget veldig sakte, og hadde jo da bare slusen på sidene.
Men rygge helt rett på en 100m strekke var det noen som klarte. Og det som regel med eldre trailere.
Men rygge helt rett på en 100m strekke var det noen som klarte. Og det som regel med eldre trailere.
Det er jo bra gjort. Tilhengerekspertise er noe jeg ikke skal påberope meg.
Her er litt mer om denne saken:
http://www.youtube.com/watch?v=zn1F-lzoP08
Men egentlig ikke stort nytt der annet enn at det er Volvo dynamic steering sm er litt lettere høres det ut som. Vet ikke om det var noe slikt forrige gang jeg kjørte Volvo, en splitter ny lastebil for så vidt over 2 mnd siden.
Og man kan jo klare å rygge ganske rett også med henger. Dessuten så kan man jo jukse litt og bare låse henger og bil til en enhet (sveise eller skru den sammen) og så helst styre med bakerste aksel på hengeren for å få minst mulig bevegelse fremme ved speilene, for det finnes tilhengerakslinger med hydraulisk styring å få kjøpt. Jeg har selv vært involvert i et prosjekt med en henger med slik aksel.
Selv om mange aksler også med stor avstand står låst rett frem så går dette greit, da det kun er kjøring i rett linje med små korreksjoner. Og man må huske på at selv i slike situasjoner vil den enen styrende akselen ha mye innviorkning på retningen, det har du sikkert sett når semier med fritt svingbar aksel har låst denne litt for seint før rygging og den ene står på skrå, da drar hengeren seg ganske mye til siden.
Det som gir litt ekstra utfordring er jo at om man kommer litt skjevt ut så må man korrigere med fronten motsatt vei for å rette feilen. Dette minner meg på en eldre mann som jeg mange ganger så rygget langs en lang rett murkant. Det virket som om han var litt redd for å komme nær den, så han svingte fronten litt unna og da kommer han jo nærmere med hele bilen litt senere. Noen ganger måtte han frem igjen for å korrigere også.
Om man skal la være å jukse er det greieste at trekkvogna med henger rygger i rett linje, mens den uten henger tar seg av sideveis plassering så han kommer seg ned i spagaten.
Også har man jo alternativt den enkleste varianten som rett og slett er å kjøre forover når opptaket gjøres og så spille av filmen baklengs. Det er jo ingen bevegelser der som man ikke vil klare å se forskjell på forlengs og baklengs film.
Minuset ved å kjøre forlengs er at hvis han ramler av så kommer det mange hjul etter, istedenfor som ved rygging hvor han evt ramler ved siste aksel (forakselen).
Men rygging med lastebil er ikke egentlig så vanskelig. Jeg har selv rygget ned mesteparten av Korketrekkeren ved Åmot med lastebil. Jeg har rygget i tredjeetasje i Sinsenkrysset (et av de mest trafikkerte kryssene i Oslo). Og en gang så måtte jeg rygge et par km langt ute på landet fordi det manglet snumuligheter ved ei bru som var revet, da var det greit at lastebilen hadde høy og lavgir sånn at jeg kunne sette den i høy og istedenfor å rygge i noe som tilsvarer 1. gir av 6 tilsvarer 4. gir av 6 gir, greit å få opp farta litt når man skal langt.
Å manøvrere kjøretøyer er ofte lettere i virkeligheten enn på dataspill, for inntrykkene og informasjonen blir ikke helt naturlig og bra på data i forhold til virkeligheten. Husker for eksempel jeg prøvde en kjøresimulator på Sintef, og der var det litt vrient å plassere bilen riktig i kjørebanen (for eksempel ved passering av syklister), mens det er jo lett i virkeligheten.
Å manøvrere kjøretøyer er ofte lettere i virkeligheten enn på dataspill, for inntrykkene og informasjonen blir ikke helt naturlig og bra på data i forhold til virkeligheten
GTA 1 var tilnærmet i 2D og man så bilene fra fugleperspektiv. Men takker for støtten.
Og her med fungerende link.http://www.dagbladet.no/tegneserie/luncharkiv/tmp/4b11499cfd209abb87c6747edd57f9b1.gif
Hahahaha Kjell :D
Jeg tror de har kjørt klippet baklengs. Men for all del, det kan være ekte.
Foøvrig har ikke Van Damme total kroppskontroll.
Jean-Claude van Damme kan bare gå å legge seg, for her ser vi hvordan det egentlig skal gjøres. ;-)
Jean-Claude van Damme kan bare gå å legge seg, for her ser vi hvordan det egentlig skal gjøres. ;-)
Iflg. Chuck Norris-facts er det en disclaimer at Norris er best i alt!
(Teit lydregigering at det høres ut som de gasser opp når bare en ørliten kursendring skal til for å utvide avstanden....)
Har du noen gang sett noen på sykkel rygge på den måten disse sporene viser da?
Sykle forlengs rett frem fra høyre bildekant, rygge i sving en halv runde mot fotografen og deretter sykle forlengs rett frem ut til høyre.
Jeg har null erfaring med å rygge på sykkel på dataspill, mye enklere i virkeligheten (på en helt alminnelig sykkel).