Fotball - Internasjonal
***Dortmund - Arsenal***
Når: Onsdag, 6. november 2013, kl. 2045
Hva: 4. gruppespillkamp i Champions League
Hvem: Die Schwartzgelben mot The Gunners
Hvor: Signal Iduna Park, Dortmund
Kanal: Viasat 4
-------------------------------------------------------------------------
Serielederen i England skal til Tyskland for å revansjere det sure hjemmetapet mot laget som ligger ett poeng bak Bayern i Bundesligaen. Med over 60000 gale tyskere i ryggen er dette noe Dortmund ønsker å unngå, og kan med seier feste et solid grep om gruppeseieren i den meget tette Gruppe F, der tre lag ligger på 6 poeng før denne runden. Begge lagene kommer til kampen etter gode opplevelser i helgen, etter at Dortmund moste Stuttgart 6-1 etter hat-trick av Lewandowski, mens Arsenal fortjent vant 2-0 over Liverpool etter scoringer av Cazorla og Ramsey. Det forrige møtet i Tyskland mellom lagene endte 1-1 i gruppespillet i 2011.
Mulig lag, Dortmund:
Weidenfeller Grosskreutz - Subotic - Hummels - Schmelzer Bender - Sahin Blaszczykowski - Mkhitaryan - Reus Lewandowski
Dortmund må fortsatt klare seg uten Gündogan og Piszczek som begge er skadet. Ellers skal det ikke være noe problemer, og Jürgen Klopp har plenty å velge i.
Mulig lag, Arsenal:
Szczesny Sagna - Mertesacker - Koscielny - Monreal Arteta - Ramsey Rosicky - Özil - Cazorla Giroud
Wenger har ikke den samme luksusen som Klopp for øyeblikket, og Arsenal topper som vanlig skadetabellen i Premier League, med Kieran Gibbs som ferskeste tilskudd på den listen. Heldigvis for Arsenal er Monreal er en mer enn habil erstatter på venstrebacken. Ellers er Wilshere tvilsom, mens Flamini, Walcott, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Sanogo og Diaby definitivt er ute.
-----------------------------------------------------------------------------------
Som i kampen på Emirates forventer jeg at Arsenal har mye ball mens Dortmund kommer til å være livsfarlig på kontringer. Bortelaget kommer til å savne farten og kontringstyrken til Walcott i denne, og må satse på at magikerne Özil, Ramsey og Cazorla kan sørge for at alltid hardtarbeidende Giroud får spillerom på topp. Hjemmelaget er favoritter, men Arsenal på bortebane har vist seg å være en håndfull for å si det mildt. Jeg har troen på uavgjort. God kamp!
Mitt tips: 1-1