Fotball - Internasjonal

Cocu

Cocu paa vei hjem... / Makelele-rykter...

Mye tyder paa at Philip Cocu er paa vei tilbake til PSV etter sesongslutt. Cocu har ikke lagt skjul paa at han vil avslutte karrieren i PSV, og i foelge SkySports sin Spania-ekspert er han ikke helt fornoeyd med tingens tilstand da han har en alt for defensiv rolle i dagens Barca-lag og ikke helt faar utnyttet sine offensive kvaliteter. I det siste har han ogsaa spilt vingback.

SkySports-eksperten (husker ikke navnet hans, han er El Monde sin korrespondent i London) sier ogsaa at ting kan vaere paa gang med Real Madrids Makelele...

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1
10 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

Cocu skrev: SkySports-eksperten (husker ikke navnet hans, han er El Monde sin korrespondent i London) sier ogsaa at ting kan vaere paa gang med Real Madrids Makelele...

Vet du noe om hvilken klubb han er linket til? Han hadde passet perfekt i Roma ellre muligens også Inter....!

1
Marco24 Cocu skrev: SkySports-eksperten (husker ikke navnet hans, han er El Monde sin korrespondent i London) sier ogsaa at ting kan vaere paa gang med Real Madrids Makelele... Vet du noe...

"Marco24 skrev: Vet du noe om hvilken klubb han er linket til? Han hadde passet perfekt i Roma ellre muligens også Inter....!"

Nei, det ble det ikke sagt noe om... Det var bare noe prat om kontrakt og at noe kunne skje i vinter...

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1
Cocu "Marco24 skrev: Vet du noe om hvilken klubb han er linket til? Han hadde passet perfekt i Roma ellre muligens også Inter....!" Nei, det ble det ikke sagt noe om... Det var bare noe...

Var forresten veldig moro å se på talentene til Barcelona på tirsdag! DA spesielt Iniesta (sånn det skrives?). Synes forøvrig Riquelme burde spille mer på førstelaget han er jo en playmaker av rang! Tilbake til Iniesta synes jeg han virker mer lik Guardiola enn Xavi noensinne har vært eller noengang kommer til å bli....!

1
Marco24 Var forresten veldig moro å se på talentene til Barcelona på tirsdag! DA spesielt Iniesta (sånn det skrives?). Synes forøvrig Riquelme burde spille mer på førstelaget han er jo en...

"Marco24 skrev: Var forresten veldig moro å se på talentene til Barcelona på tirsdag! DA spesielt Iniesta (sånn det skrives?). Synes forøvrig Riquelme burde spille mer på førstelaget han er jo en playmaker av rang! Tilbake til Iniesta synes jeg han virker mer lik Guardiola enn Xavi noensinne har vært eller noengang kommer til å bli....!"

Mulig det, fikk dessverre ikke sett kampen. Har aldri sett Iniesta saa det er vanskelig aa kommentere han, men har hoert mye bra. Xavi er bra, men jeg er ikke helt overbevist. Han er noe ustabil (som resten av laget...).

Riquelme-debattene vil nok gaa, det er ikke bare aa sette han inn paa laget heller, noen maa vike og det maa i saafall bli Saviola eller Luis Enrique i dagens system.

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1

Angående Makelele så var Real og han i kontraktsforhandlinger i sommer om forlengelse av kontrakten, men Makelele ville ha for mye i lønn for at Real ville godta det. Real tilbød han 300.000 € mer i året forutsatt at han spillte minst 35 kamper i året, men Makelele avslo med et høyere krav.

Real selger han i vinterpausen hvis de får et bud på over 10 mill €

DiStefano La novena es nuestra Vamos por la decima

1

Dersom Makelele forlater Real så betyr det at dei kjøper ein ny stoppar samtidig. Då vil jo sannsynlegvis Helguera bli flytta opp på midtbanen der han er best. Og sidan dei fleste stopparane no har spelt i CL, så kan alt ligga til rette for Marquez eller Milito (Har Marquez spelt i CL-kvalik/UEFA-cup?).

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar

– Solskjær må forlate jobben

"– Begeret har vært strengt tatt vært fullt lenge. Men ydmykelsen på Vicarage Road bør ikke bare ha vært dråpen som fikk det til å renne over. Her er kranen så hardt skrudd på at det neppe kan være tv...
Bilde

Ny Solskjær-fiasko: Dette går ikke mer!

(Watford-Manchester United 4-1) Manchester United er nødt til å skaffe seg en annen manager enn Ole Gunnar Solskjær.


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar
Laster...