Fotball - Internasjonal

Rossoneri

For mye videodømming i etterkant?

Vieri avslørt av TV 04. nov 13:41

<http://www.nettavisen.no/img/0030/005630.jpeg&gt; Christian Vieri kan bli straffet av Det italienske fotballforbundet (FIGC) for å ha skadet en motspiller. Dommeren så ikke situasjonen, men TV-bilder avslørte Inter-spilleren.

Bildene viste tydelig at Vieri tråkket på Como-spilleren, Ezio Brevis bein. Dommeren, velkjente Pierluigi Collina, straffet ikke Vieri, selv om han sto godt plassert.

Fotballforbundets regler sier at TV-bilder kan brukes som bevis, hvis ikke dommeren har sett en situasjon.

Det er ikke klart om Collina så situasjonen, eller om han bedømte det til ikke å være gjort med vilje. FIGC venter dommerrapporten fra Collina i løpet av uka.

Deretter blir Vieris eventuelle straff fastslått.

Hvis han blir straffet, følger han i Paolo Maldini, Alessio Tacchinardi, Igor Tudor og Luigi Di Biagios fotspor. De er alle straffet etter lignende forseelser.

Synes det blir litt dumt å straffe spillere for forseelser som dommeren ikke har sett i utgangspunktet og som heller ikke er særlig stygge, og ikke annet enn litt frustrasjon. Greit å bruke det hvis dommeren selv vil se en situasjon som han er i tvil om eller hvis det dreier seg om direkte stygt grisespill f.eks skalling, spytting, albue i ansiktet. Synes det gis utestengelser på for mange situasjoner i Italia nå. Bedre å gripe inn og ta de skikkelig stygge. Resultatet er at situasjoner der dommeren gir gult kort er styggere enn situasjoner som ender med utestengelse i etterkant. Har dommeren dømt er det vanskelig å få forverret straffen.

1
2 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

På et TV-bilde i etterkant ser du lett om spilleren forsøker å skade motspilleren eller ikke... Da synes jeg det er riktig å bruke denne metoden.

DiStefano La novena es nuestra Vamos por la decima

1
distefano På et TV-bilde i etterkant ser du lett om spilleren forsøker å skade motspilleren eller ikke... Da synes jeg det er riktig å bruke denne metoden. DiStefano La novena es nuestra Vam...

"distefano skrev: På et TV-bilde i etterkant ser du lett om spilleren forsøker å skade motspilleren eller ikke... Da synes jeg det er riktig å bruke denne metoden.

Helt enig, helt enig!!!

.*.*.Oranje.*.*.Arsenal.*.*.Barca.*.*.Inter.*.*.France.*.*.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...