Fotball - Internasjonal

inha

Spansk Tippelag!

Lurer på om noen er interresert i og bli med i et Spansk tippelag?

Jeg tipper i Spania hver uke, og jo flere vi er desto større muligheter.

1
10 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Tja.... Er vel kanskje interessert....

Hvordan tenkte du dette skulle organiseres??

DiStefano La novena es nuestra Vamos por la decima

1

Eneste problemet er at det naermest er umulig aa forutse resultatene i spansk liga... Ingen resultat overrasker egentlig for alle lagene er saa gode.

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1
Cocu Eneste problemet er at det naermest er umulig aa forutse resultatene i spansk liga... Ingen resultat overrasker egentlig for alle lagene er saa gode. ______________________________...

"Cocu skrev: Eneste problemet er at det naermest er umulig aa forutse resultatene i spansk liga... Ingen resultat overrasker egentlig for alle lagene er saa gode."

Joda, men på den annen side finnes det kjensgjerninger som at Málaga er nærmest uslåelige hjemme, Real Madrid mister konsentrasjonen borte mot antatt svake lag, etc det viktigste er uansett ikke penga, men all den verdifulle kunnskapen du får om spansk fotball ;)

viva, som kanskje blir med...driter ikke akkurat spenn for tia

1
vivacarlos "Cocu skrev: Eneste problemet er at det naermest er umulig aa forutse resultatene i spansk liga... Ingen resultat overrasker egentlig for alle lagene er saa gode." Joda, men på den...

"vivacarlos skrev: det viktigste er uansett ikke penga, men all den verdifulle kunnskapen du får om spansk fotball ;)"

Ja, det er sant. Det er ikke saa veldig lenge siden jeg fikk tilgjengelighet til spansk fotball, tidligere fulgte jeg med men det var vanskeligere aa vaere superinteressert naar man nesten aldri fikk sett lagene annet enn i E-cup-kamper hvis man er saa heldig aa trekke engelske lag. Dette tror jeg nok er grunnen til den overfloden av interesse for engelsk fotball, at saa lite annet er tilgjengelig (en form for propaganda). Det er ogsaa en kjennsgjerning at spanske og italienske kamper spilles paa daarlige tidspunkt, ungdom har som regel helt andre tanker paa loerdagskveldene enn fotball paa TV. Tidligere var jeg mye mer interessert i engelsk fotball, men med spansk fotball tilgjengelig med to kamper i uka ser jeg mye mindre engelsk fotball enn tidligere (naa har man ogsaa nederlandsk kanal+ paa studentunionen her saa det oeker sjansen for aa faa se annet enn Liverpool-Basel og Maccabi - ManUtd). Etterhvert haaper jeg aa faa stadig mer kunnskaper om spansk og nederlandsk klubbfotball spesielt, men jeg tror det kan bli en alvorlig lidenskap etterhvert for naar jeg ser fransk klubbfotball f.eks. virker det veldig bra, alltid svaert aapent om ligamesterskapet og en rekke kjempetalenter som blir solgt til Spania, England eller Italia senere, saa det kunne vaert svaert interessant aa sette seg mer inn i fransk ligafotball. Italiensk fotball er ogsaa noe jeg har lyst aa oppleve paa naert hold, tysk ogsaa... og da er det alltid litt greit aa vite hvem som spiller paa de lagene man ser!

Problemet med spansk kontra engelsk er at spanjolene ofte har "vanskeligere" navn. Det er mange som heter Fernando, Gonzalez etc., og mange blir omtalt med nicknames enkelte plasser og fulle navn andre... For aa laere alle spillerne maa man se dem flere ganger over lang tid... Barca (en Barca-kamp uansett utfall tror jeg jeg kunne sett 10 ganger uten aa bli lei....), Real Madrid, Valencia, Depor er ikke noe problem, men de andre lagene ser man ikke like ofte.

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1

Ja inha....

Her har du noen interessenter.....

Kom med organisering!!!

DiStefano La novena es nuestra Vamos por la decima

1
vivacarlos inha, donde estas?

Morsomt og se at så mange er intr. Ser noen lurer på hvor jeg er blitt av, har vært ute og reist derfor ikke tilbake før nå.

Når det gjelder organiseringen tenkte jeg og gjøre dette via en Internett side. Her kan man melde seg på, finne informasjon om tippingen osv. Tror det beste vil være å la alle komme med sin rekke, så tipper man system utfra det folk ønsker. Jobber med å finne en fornuftig løsning på betaling, men tror det beste blir via en norsk bank.

Tror det er greit og begynne forsiktig slik at alle føler seg trygge på opplegget. Kommer til og legge ut noen kuponger i løpet av kort tid. Adressen til sidene blir: www.spanskfotball.com, åpner om ca. 1 uke.

VALENCIA CAMPEONES!!! http://www.valenciafan.com

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar

– Solskjær må forlate jobben

"– Begeret har vært strengt tatt vært fullt lenge. Men ydmykelsen på Vicarage Road bør ikke bare ha vært dråpen som fikk det til å renne over. Her er kranen så hardt skrudd på at det neppe kan være tv...
Bilde

Ny Solskjær-fiasko: Dette går ikke mer!

(Watford-Manchester United 4-1) Manchester United er nødt til å skaffe seg en annen manager enn Ole Gunnar Solskjær.


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar
Laster...