tror jeg. Og det har han all grunn til! Makan til dårlig oppførsel! han skulle SÅKLART ha fått fullført kvalifiseringen sin! Herlighet!!!
Selvsagt skulle han ikke det. Uten at det rettferdiggjør hvordan Drillo ble avsatt. Alt hadde vært mye enklere om han var noe annet enn en gammel bitter mann - etter Sveits-kampen burde han fortalt NFF-ledelsen at han var klar for å tre til side så fort de var kommet til enighet med en ny trener. Om landslaget hadde vært viktigere enn hans eget ego, hadde han uoppfordret tatt den samtalen.
Den kanskje største utfordringen til en landslagstrener er mangel på tid til trening og de få kampene man spiller. Med en ny trener inn, vil det naturligvis bli noen endringer. Både når det kommer til hvilke spillere som benyttes og hvordan laget skal spille. At Høgmo får et par måneder og noen ekstra kamper i sjefsstolen, vil bety at vi står mye bedre rustet når en ny kvalik starter.
Joda, vi hadde en ørliten sjanse til å nå play-off. Men med tanke på at vi uansett ville vært massive underdogs i kvalik, var det nok en riktig vurdering og allerede nå fokusere på fremtiden. Jeg har ingen tro på at vi hadde vunnet i dag med Drillo som sjef. Norge fremstod som minst like gode i dag som hjemme mot Sveits og det Slovenia-laget vi møtte virket også bedre enn det Sveits-laget vi var sjanseløse mot på Ullevaal.
Når det er sagt, så har jeg ingen tro på Høgmo. Men det er ikke relevant. Den som var nødt til å ta over elendigheta etter Drillo, fortjener tid på å prege og skape et lag før det kommer kamper av virkelig betydning. Uavhengig av om man hetter Høgmo, Semb eller Alex Ferguson.