Fotball - Norsk

lykketroll

Hvor er FK Haugesund om 5 år?

Da er vi i tippeligaen etablert på øvre halvdel. Oi jeg håper jeg får rett. Jeg savner gode gamle dager når Haugesund var en eliteklubb. Noen som vil invistere i FK Haugesund?

Grunner til at vi skulle komme tilbake: - Vi har mange lovende ungutter. - Fotballgymnaset. - Gode treningsmuligheter. - Harald Årbrekk. - Nesten alle klubber må kutte i budjettene, vi har gjort det allerede. - Publikumsinterese.

Grunner til at vi ikke kommer tilbake: - Mangel på økonomi. - innkompetent styre.

1
10 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

"Jeg savner gode gamle dager når Haugesund var en eliteklubb."

Tja, det har dei vel aldri vore på permanent basis.

"Noen som vil invistere i FK Haugesund?"

Litt av feilen som vart gjort trur eg var at ein ikkje tok nok høgde for at det tek tid å byggja eit stabilt lag som kan etablera seg i øvste divisjon. Med flotte resultat i starten og ein "hype" rundt samanslåinga, så trudde alle som spytta pengar inn at alt skulle gå på skinner. Dei burde nok vore gjort meir budd på at det kunne koma kvardagar. Tålmodet var neppe på topp.

Dei som investerer i fotballag bør så avgjort vera av det tålmodige slaget.

Johann Gambolputty...som ser at VG endeleg skal fjerna skattelistetullet sitt

1

Jeg skal dra frem denne tråden om 5 år og peke nese :)

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1
DrAkula Er det noen sammenslåinger som har vært en suksess ? DrAkula som lurer på om noen har vært å sjekket skatten min på vg ;-)...!?

Grenland fotball med Odd i spissen må kunne sies å være en suksess. Nå var det riktignok ikke en sammenslåing, men en avtale om at Odd skulle prioriteres for å etablere et lag i eliteserien, men situasjonen er mye lik den i Haugesund, bortsett fra at det andre laget ikke opphørte å eksistere.

1
odin FKH er blant dei 18 beste laga i landet, kanskje blant dei 14. Odin

"odin skrev: FKH er blant dei 18 beste laga i landet, kanskje blant dei 14.

Odin"

NR 23 ble de i årets sesong ! Enkelt regnestykke 9 plassen i 1 divisjon + 14 lag i eliteserien,,,,,,, På grunn av manglende økonomi og mangel på virkelige investorer, som Nesheim var i en årrekke, kan ikke FKH regne med noe snarlig gjensyn med tippeligaen.

1
gambolputty "Jeg savner gode gamle dager når Haugesund var en eliteklubb." Tja, det har dei vel aldri vore på permanent basis. "Noen som vil invistere i FK Haugesund?" Litt av feilen som vart...

Gambol : "Dei som investerer i fotballag bør så avgjort vera av det tålmodige slaget"

Hvor går tålmodighetsgrensen din?

Har faktisk aldri tenkt tanken å kjøpe aksjer i Stabæk eller annen fotballklubb. Dårligere investering kan da ikke finnes ?

AS-dannelselser betyr ikke annet enn nye dører - for å få inn bidrag????

jan

1
Arrest2 Gambol : "Dei som investerer i fotballag bør så avgjort vera av det tålmodige slaget" Hvor går tålmodighetsgrensen din? Har faktisk aldri tenkt tanken å kjøpe aksjer i Stabæk eller...

"Hvor går tålmodighetsgrensen din?"

Vel, ein bør vel heller vurdera korleis pengane vert forvalta enn å ha ei grense for kor lenge ein vil venta på pokalar eller andre positive resultat. Dette heng jo saman, men om klubben mindre kritisk øydslar vekk pengar og ventar på at investoren skal rydda opp og dytta inn meir pengar, då er sjølvsagt grensa ikkje langt unna.

Johann Gambolputty...som putlar med møtereferat

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...