Fotball - Norsk

Kerouac

Var viking ræva eller??

eller var det nok en gang hederlig innsats ala Rosenborg i dag?

1
24 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Synes ikke Viking var så dårlig, hadde jo noen sjanser, men Celta var et hakk bedre.

1

Det var små marginar som skilde Viking frå eit meget godt resultat, but shit happens.

Odin

1

Viking var ikke dårlige, men de klarte ikke og putte sjansene sine! De hadde en stor sjanse bare etter 2 minutter. Viking var litt rotete bakover på baklengsmålene, de kunne avverget de to første målene. Så ikke det siste målet, var det straffe?

ALJ...

1
Tigerberget Viking var ikke dårlige, men de klarte ikke og putte sjansene sine! De hadde en stor sjanse bare etter 2 minutter. Viking var litt rotete bakover på baklengsmålene, de kunne avverg...

>> Så ikke det siste målet, var det straffe?

Dei to første måla var mest uflaks der ballen går litt ping pong inne i feltet. Men dei KUNNE sjølvsagt vore avverga.

Det siste målet er det Erik Fuglestad som legg til rette for med ei dårleg berøring. Ballen går til Benni McCarthy som vender og skyt vakkert i krysset frå 20 meter.

Odin

1
Tigerberget De to første skulle Viking ha avverget! Veldig klønete og tullete ping pong spill i feltet. Her skulle ballen vært most vekk... Synd for Viking, de spilte egentlig en bra kamp. Det...

Forsvaret til Viking har vært oppskrytt denne sesongen. Det har sett veldig bra ut på papiret, men verken Kuivasto, Dahl eller Pereira har hatt like god sesong i år som de hadde i fjor. Hangeland er solid (as a rock), men hører hjemme som anker på midtbanen etter min mening.

1
Corky Forsvaret til Viking har vært oppskrytt denne sesongen. Det har sett veldig bra ut på papiret, men verken Kuivasto, Dahl eller Pereira har hatt like god sesong i år som de hadde i...

"Corky skrev: Forsvaret til Viking har vært oppskrytt denne sesongen. Det har sett veldig bra ut på papiret, men verken Kuivasto, Dahl eller Pereira har hatt like god sesong i år som de hadde i fjor. Hangeland er solid (as a rock), men hører hjemme som anker på midtbanen etter min mening."

Savner også Tihinen bak, men synes både Hangeland og Kuivasto har gjort sakene sine bak, men Dahl og spessielt Pereira har vært dårligere en i fjor.

Terje, eg e Viking eg!

1
taartun "Corky skrev: Forsvaret til Viking har vært oppskrytt denne sesongen. Det har sett veldig bra ut på papiret, men verken Kuivasto, Dahl eller Pereira har hatt like god sesong i år s...

Viking va defensivt sterkere med Hannu Tihinen, men det er først å fremst Bjørn Dahl og Thomas Pereira som har sviktet. Brede Hangeland blir en stor fotballspiller om noen sesonger.

Walk on, walk on, with hope in your heart... Vikingtiå e tebage...

1
eppaen Viking va defensivt sterkere med Hannu Tihinen, men det er først å fremst Bjørn Dahl og Thomas Pereira som har sviktet. Brede Hangeland blir en stor fotballspiller om noen sesonger...

Pøh, både Dahl og Pereira har vært stabilt gode i år, selv om Pereira sliter litt med raske høyrevinger. Hele backrekka er jevn og solid, og det bør bli færre baklengsmål til neste år.

Kakjetta - som tviler på om Hangeland blir noe større enn det han er nå. :-)

1
kakjetta Pøh, både Dahl og Pereira har vært stabilt gode i år, selv om Pereira sliter litt med raske høyrevinger. Hele backrekka er jevn og solid, og det bør bli færre baklengsmål til neste...

"kakjetta skrev: Pøh, både Dahl og Pereira har vært stabilt gode i år, selv om Pereira sliter litt med raske høyrevinger."

Pereira spiller stort sett skjorta av alle høyrevinger i tippeligaen, også de raske (Ludvigsen, Enerly, George, Valenica etc.) Må likevel si meg enig med de som mener at backene var bedre i fjor.

Forøvrig mener jeg at Hangeland gjør en minst like god jobb som stopper som det Tihinen gjorde. Hannu var nok en bedre tackler, men gjorde såpass mange personlige feil og lot seg lure for lett ved mange anledninger.

Mvh, Fredag

1

"Kerouac skrev: eller var det nok en gang hederlig innsats ala Rosenborg i dag?"'

Det KAN hende jeg tar feil, men jeg har en fornemmelse av at Viking, som Rosenborg spiller mot lag med Verdensstjerner, landslagsspillere på verdens beste landslag, rett og slett mot de beste lagene som er å oppdrive.

Å forvente særlig mere enn "hederlig innsats" er det vel egentlig bare vi supportere som helhjertet gjør. De fleste andre har jo allerede gjort seg opp den meningen at det er til det beste for Norsk fotball at Rosenborg og Viking taper slike kamper. Dette samtidig med at de samme personer har tildels sykelig tro på at Rosenborg og Viking skal rundspille hvilket som helst av disse "møkkalagene" som er der ute i Europa.

Viking spilte godt de. La til tider et bra press på Celta. Celta på sin side viste oss til det fulle dette med "å ha flaks", eller som jeg konsekvent sier: De hadde den dyktigheten på plass, som skal til for å sette inn 3 mål.

At Norsk fotball ikke er bedre enn hva disse to lagene har fått vist i UEFA-kamper må vi bare innfinne oss med. Jeg har hevdet dette lenge, men en del pussige figurer her inne tror visstnok at Norge egentlig burde være blant de tre-fire beste fotballnasjoner i verden. Det vil vi aldri bli, enkelt og greit.

BRA innsats Viking. Pokkers så synd at hverken dere eller vi har ALT som skal til.

Hipp og hurra for 11 på rad...... RickiBK

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar

– Solskjær må forlate jobben

"– Begeret har vært strengt tatt vært fullt lenge. Men ydmykelsen på Vicarage Road bør ikke bare ha vært dråpen som fikk det til å renne over. Her er kranen så hardt skrudd på at det neppe kan være tv...
Bilde

Ny Solskjær-fiasko: Dette går ikke mer!

(Watford-Manchester United 4-1) Manchester United er nødt til å skaffe seg en annen manager enn Ole Gunnar Solskjær.


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar
Laster...