Fotball - Norsk

Fredag

Fredags vurdering etter å ha sett Celta-Viking

Så kampen i sin helhet på spansk TV. Viking spilte ikke dårlig men tapte for et klart bedre lag som hadde små problemer med å temme de mørkeblå. Det ble dessverre for upresist i angrepsspillet til Viking og stopperne deres ryddet enkelt opp i luftrommet på lange oppspill. Viking ville nok hatt flere reelle scoringssjanser om de bare hadde klart å spille seg til dødballer, men det gjorde de dessverre ikke.

Spillervurdering:

F. Olsen - 6p: Sjanseløs på målene. Trygg og god de gangene han ble utfordret. Glitrende redning sent i 2 omgang da Giovanella (?) var alene igjennom.

B. Dahl - 6p: Brukbar kontroll defensivt. Noen offensive initiativ men ble for upresis med pasningene. Løp mye og fikk bruk for hurtigheten ved flere anledninger.

B. Hangeland - 5p: Noe slapp i markeringene. Problemer med å klarere skikkelig ved flere anledninger og slo flere feilpasninger. Vant stort sett de fleste luftdueller men feilvurderte katastrofalt sent i 2 omgang og ble reddet av Frode Olsen. Fikk aldri mulighet til å bidra offensivt. Brøt bra høyt oppe et-par ganger.

T. Kuivasto - 6p: Slet med råsterke Catanha men vant de fleste dueller. Som Hangeland slet han litt langs bakken mot dyktige Celta-angripere men klarte seg bedre enn Hangeland.

T. Pereira - 5p: Brukbar kontroll defensivt. Fikk lite hjelp av Nygaard til å spille seg ut av forsvaret og slo derfor mye upresise offensive pasninger.

T. Nygaard - 3p: Løp altfor mye imellom. Bidro lite framover på banen og fikk aldri tilrevet seg noe kontroll på midtbanen. Litt ute av form.

E. Fuglestad - 6p: Fornuftige pasninger i begge retninger. Dyktig som ballfordeler de få gangene Viking angrep helhjertet. Stygg mottaksglipp da McCarthy scoret 3-0. Har vist litt stigning de siste kampene.

T. Sanne - 3p: Ble løpende mye imellom og slurvet i angrep. For få initiativ offensivt. Kan mye bedre.

P. Kopteff - 6p: Dyktig til å holde på ballen. Hadde noen gode raid langs kanten og kom til et-par innlegg. Dessverre var det for få mørkeblå i feltet til å møte ballen. Et godt skuddforsøk mot slutten. Ikke like bra defensivt.

M. Berre - 4p: Sterk i kroppen, viktig på innkast offensivt og til å demme opp for Celta-raid langs kantlinja. Ganske bra defensivt. Fikk derimot utrettet svært lite fremover på banen og mistet ballen for lett flere ganger. Burde også ha avsluttet et farlig Vikingangrep, men slo til Kopteff som var dårligere plassert. Ingen toppkamp.

E. Nevland - 3p: Nærmest umulig oppgave alene på topp. Innsatsen var god, han løp mye og hadde flere initiativ, men fikk så og si ingen gode baller å jobbe med. Ble effektivt stoppet av dyktige Celta-stoppere da han prøvde å utfordre og kom vel ikke til en eneste avslutning.

Nå, det er min mening sånn umiddelbart etter kampen. Kan jo hende at jeg har glemt noen viktige episoder, men tror det meste skulle være på plass. Noen synspunkter?

Mvh, Fredag

1
1 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Vil ikkje gi forsvaret så høge poeng, det var trass alt grov markeringssvikt både på 0-1 og 0-2. Dessutan dreg Fuglestads miss før 0-3 sterkt nedover for hans del, sjølv om han gjorde ein del bra ting ellers. Jamnt over synes eg det var litt daudt over heile laget, og altfor mykje umotiverte feilpasningar, kunne trudd ballen var glovarm og dei ville ha den frå seg snarast mogelig - spanjolane var ikkje så aggressive, så dei kunne godt tatt seg litt betre tid.

Hårek

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...