Fotball - Norsk

spurs10

1. divisjon neste år - 2 klubber uten hjemmesider

Lager en mappe i "favoritter" kalt "1. div." mens jeg spent venter på neste år, en mappe som skal inneholde linker til alle lags offisielle hjemmesider. Liker å holde meg oppdatert på hva skjer i motstanderklubbene både før og under sesongen. Mens jeg nå erstattet mappen "2.div avd 1" med "1. div" (hvilket var befriende deilig) så oppdager jeg at det neste år er 2 lag i 1. divisjon uten offisiell hjemmeside. Er ikke det ganske uprofesjonelt av en klubb på nest øverste nivå? Toppfotballklubber må jo betraktes som bedrifter, de har en tjeneste å tilby og internett bør jo være en kanal enhver slik klubb bør benytte seg av. Synes det er skuffende. Klubbene jeg snakker om er for øvrig Bærum og Alta.

Hvis jeg da ikke har gjort dårlig research og rett og slett ikke finner de offisielle sidene (ikke det at det ser ut til å eksistere noen uoffisielle heller)....

Håper Alta og Bærum greier å få til dette før seriestart. Alt annet ville være flaut på deres vegne.

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1
7 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

løkka Både Alta og Bærum har en egen hjemmeside . Alta har adresse http://www.n3sport.no/Organisation.asp?id=56727 og Bærum har http://n3sport.no/Organisation.asp?id=54524

Jeg anser ikke n3sport.no sidene som ordentlige hjemmesider.

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1

"...så oppdager jeg at det neste år er 2 lag i 1. divisjon uten offisiell hjemmeside. Er ikke det ganske uprofesjonelt av en klubb på nest øverste nivå? Toppfotballklubber må jo betraktes som bedrifter, de har en tjeneste å tilby og internett bør jo være en kanal enhver slik klubb bør benytte seg av. Synes det er skuffende. Klubbene jeg snakker om er for øvrig Bærum og Alta."

"Håper Alta og Bærum greier å få til dette før seriestart. Alt annet ville være flaut på deres vegne."

-----

2/3 av netthandelen havner i konkurs. Bransjen truet - folk sies opp på løpende bånd.

Mener du en lubb bør prioritere å være "proff" - i denne sammenheng å gjøre noe som gir underskudd - for at du og 12 andre skal konstatere at de har en hjemmeside på internett?

Fakturm er vel at 90 pst av alle lags hjemmesider ikke er "proff" satsing, men amatørmessig og gratis innsats..........

1
Arrest2 "...så oppdager jeg at det neste år er 2 lag i 1. divisjon uten offisiell hjemmeside. Er ikke det ganske uprofesjonelt av en klubb på nest øverste nivå? Toppfotballklubber må jo be...

Arrest2:

Du får det til å høres ut som det å utvikle og drive en offisiell hjemmeside for en toppklubb er en jobb som kan sprekke ethvert budsjett. Og du møter jo samtidig deg selv i døren når du til slutt skriver at vel 90 pst av alle lags hjemmesider ikke er "proff" satsing, men amatørmessig og gratis innsats. Vel, angående webdesign så vil jeg tro de fleste topplag i norsk fotball som opererer med offisiell hjemmeside har fått noen til å utvikle sidene for seg, evt. dersom de ikke har folk i egne rekker med kunnskaper. Jeg tror det fordi det ser sånn ut når jeg besøker brorparten av disse sidene, dette til tross for at mange sider ikke er videre imponerende. Likevel koster neppe dette klubbene dyrt. Jeg er så klart enig i at dette ikke bør være prioriteringsområde for klubbene - men likevel mener jeg det burde vært obligatorisk. Det koster heller ikke mye å drive en slik side, det er bagateller, og i enhver klubb bør det finnes ildsjeler eller folk som vil være villig til å oppdatere en gang i blandt. Om en hjemmeside ikke direkte fører til økonmisk gevinst, kan klubben likevel tjene på dette i form av å engasjere tilhengere til f.eks. debatt. Debattforum på internett er populært - og enhver klubbside bør ha et forum hvor man kan diskutere laget o.l.

Og så vidt jeg vet, arrest2 så koster også disse n3sport.no-sidene også X antall beløp, dette er midler man kunne utnyttet bedre på andre og bedre hjemmesideprosjekter. n3sport.no-sidene imponerer ingen og er kjedelige og identitetsløse. Håper Bærum og Alta får fart på sakene.

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar

– Solskjær må forlate jobben

"– Begeret har vært strengt tatt vært fullt lenge. Men ydmykelsen på Vicarage Road bør ikke bare ha vært dråpen som fikk det til å renne over. Her er kranen så hardt skrudd på at det neppe kan være tv...
Bilde

Ny Solskjær-fiasko: Dette går ikke mer!

(Watford-Manchester United 4-1) Manchester United er nødt til å skaffe seg en annen manager enn Ole Gunnar Solskjær.


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar
Laster...