Fotball - Norsk

oyvindherman

Kongen er død

Vel ikke død da, men Skammelsrud har fått beskjed om at han er ferdig i RBK. Dette i følge vg-nett i dag. Trist. All ære til Bent Skammelsrud for hans år i norsk toppfptball. Alltid med fin innstilling, aldri ufin på banen. Alltid smilende og glad i alle sammenhenger.

oyvindherman - vil ha pokaler til Highbury i år også!

1
6 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

Kongen er ikke død , han bare la opp forrige søndag ... Han heter Jostein Flo , og jobber nå i Strømsgodset ...

*Veien til Tippeligaen 2004* Strømsgodset vs 1.divisjon

1

Hatten av for Rakkestadbøringen!

På tide at tottelittæne får velfortjent hvile nå!

1
løkka Ingen over , ingen ved siden . Skammelsrud er bare en KONGE . Kanskje den mest ærlige spillern i Norge i dag ! Jeg kan faktisk huske ham da han spilte for Drøbak/Frogn.

Så får jeg da desverre muligheten til å si det jeg har ment i mange år; "tar du vekk Bent, tar du vekk Rosenborg".

I mine øyne er han selve kroneksemplet på, og den viktigste bærebjelken i, RBK-filosofien. En kontiniutetsbære av ypperste merke. Han har, fortsatt i mine øyne, vært den viktigste årsaken til klubbens suksess. En perfekt spiller for lagets system, og eminent kobling mellom forsvar og angrep. Jeg kan ikke huske å ha sett EN spiller som kunne ikledd rollen som han. Dette er en særs trist dag for meg.

Jeg er faktisk forundret også. Mener Hareide burde gitt ham et år til, da jeg er overbevist om at han kunne vært en viktig ressurs og støttespiller i "nye" Rosenborg neste år. Tror man har gamblet alt for mye ved å utelate Bent.

Takk skal du ha Bent. Nå bør det være to stykker som skal behørig klappes og bæres ut av Lerkendal 12 november.

1
løkka Ingen over , ingen ved siden . Skammelsrud er bare en KONGE . Kanskje den mest ærlige spillern i Norge i dag ! Jeg kan faktisk huske ham da han spilte for Drøbak/Frogn.

"løkka skrev: Ingen over , ingen ved siden . Skammelsrud er bare en KONGE . Kanskje den mest ærlige spillern i Norge i dag !

Jepp, Skammis er så ærlig at det av og til gjør vondt helt ned i tottelittæne hans!

Når man ser han på banen, så formelig oser det ærlighet av alle lymfene hans. Og enda mer utenfor banen. "Når Skammis kommer, bøyer alle hodene i skam over sin egen uærlighet", er et kjent ordtak i Trondheim.

1
Grøvle "løkka skrev: Ingen over , ingen ved siden . Skammelsrud er bare en KONGE . Kanskje den mest ærlige spillern i Norge i dag ! Jepp, Skammis er så ærlig at det av og til gjør vondt h...

Grøvle skrev: Jepp, Skammis er så ærlig at det av og til gjør vondt helt ned i tottelittæne hans!

Når man ser han på banen, så formelig oser det ærlighet av alle lymfene hans. Og enda mer utenfor banen. "Når Skammis kommer, bøyer alle hodene i skam over sin egen uærlighet", er et kjent ordtak i Trondheim.

-Jepp, har i utg.punktet stor tro på Hareide etter det han har vist i våre naboland, men dette var etter min mening en noe suspekt start...

ioio

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...