Fotball - Norsk

Mocanari

Pål Strand for dyr for LSK

Romerikes Blad har en artikkel idag, der de skriver: "Avstanden mellom LSKs tilbud og mitt krav er betydelig. Jeg kommer ikke til å akseptere det. Vi er langt fra enige, forklarer Strand. LSK har forsøkt å forlenge kontrakten med 26-åringen i lange tider. Nå begynner det å haste med å få signaturen på papiret. Publikumsyndlingen kan fort glippe fra Åråsen. Men ifølge LSK-ledelsen kan den ikke strekke seg lenger. - Jeg kan bekrefte at avstanden er ganske stor. Vi kan ikke strekke oss lenger. Jeg synes vi har gitt Strand et meget godt tilbud - som han har signalisert at han ikke vil akseptere, sier LSK-leder Per Mathisen. Vi føler vi har strukket oss langt, og kan ikke gå lenger. Hvis Strand eventuelt ikke får noen avtale, og blir sittende på gjerdet, vil ikke klubben bli med på en liknende avtale som Magnus Kihlberg hadde i år. - Det er helt uaktuelt. Vi skriver ingen ettårskontrakt med Pål Strand, bekrefter Per Mathisen.

Det meste tyder på at Strand forlater Åråsen. Lillestrøm ser seg allerede om etter alternativer."

Dermed ser det ut til at Pål Strand enten går til utlandet, eller til en rikere eliteserieklubb enn LSK.... Antar at det kun er Molde, RBK og Lyn som har økonomi til å matche Strands krav. Hvis da ikke John Fredriksen åpner pengeboka enda mer. Mest sannsynlig er vel Molde, som allerede har signalisert interesse for Strand.

1
39 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

"Mocanari skrev: <Dermed ser det ut til at Pål Strand enten går til utlandet, eller til en rikere eliteserieklubb enn LSK.... Antar at det kun er Molde, RBK og Lyn som har økonomi til å matche Strands krav. Hvis da ikke John Fredriksen åpner pengeboka enda mer. Mest sannsynlig er vel Molde, som allerede har signalisert interesse for Strand.">

Synd, men det er det lite å gjøre med. Tipper nok at Fredriksen åpner pængboka dersom Rekdal ønsker det, men er mer usikker på om Strand er ønsket i den klubben. Er vel ikke midtbanen som man har signalisert man ønsker å få forsterket.

Mulig med en bytteavtale med Molde? Strand til Molde og Magne-Mascara til LSK!

Mvh Ronnie "The Runner" LSK for alltid

Uwe Rösler - 10 seriekamper, 9 mål.

1
therunner "Mocanari skrev: <Dermed ser det ut til at Pål Strand enten går til utlandet, eller til en rikere eliteserieklubb enn LSK.... Antar at det kun er Molde, RBK og Lyn som har økonomi...

Det betyr ihvertfall at vi nå trenger 2 nye spillere på midtbanen - en venstre kant og en sentral "playmaker". Det er vel nettopp på disse plassene det er vanskeligst å finne gode spillere i Norge. Vet ikke om Kasey Wehrmann er god nok, men Arne vet forhåpentligvis hva han gjør. Moldes utleide Ardian Gashi er kanskje også en spiller LSK burde lukte på ?

1
Mocanari Det betyr ihvertfall at vi nå trenger 2 nye spillere på midtbanen - en venstre kant og en sentral "playmaker". Det er vel nettopp på disse plassene det er vanskeligst å finne gode...

Nå har visst LSK økt tilbudet i forhold til eksisterende kontrakt. Det har vel LSK gjort i tre år nå. Så det er vel egentlig bare å se etter andre, noe LSK-ledelsen bør ha gjort i lang tid allerede, ettersom Strand har nølt med å forlenge.

Synd, for jeg kommer til å savne Pål Strand.

Enga og MFK må nok opp i sign-on-fee på over 1 million og en grunnlønn på mellom 750 000-1 000 000 for å sikre seg totningen. Tiden vil vise om han velger penger fremfor "klubbfølelse".

Tipper LSKs tilbud ligger på rundt 650 000 i året pluss noe bonuser i tillegg.

Klubber som har holdt ut lengst i norsk toppserie: ·Lillestrøm 1975 ·Rosenborg 1979 ·Brann 1987

1

La grådigperane finna seg ein benk i utlandet.

Johann Gambolputty...som trur LSK klarar seg godt utan slike

1
dostov [Slettet]

Lsk har vel ikke råd til noen gode forsterkninger nå har de det ? Da hadde de nok økt tilbudet til Strand...!?

DrAkula som ser at heller ikke vi(f) har det...

1
DrAkula Lsk har vel ikke råd til noen gode forsterkninger nå har de det ? Da hadde de nok økt tilbudet til Strand...!? DrAkula som ser at heller ikke vi(f) har det...

Jeg veit ikke Børre. Det må i så fall bli spillere som godtar lønn godt under 650 000 i året. Vet ikke om Pål også har forlangt sign-on-fee av LSK i tillegg.

Spillere kan de nok skaffe. Men de må ta ser noen måneders tid, bare ikke et halvt år som i fjor.

Klubber som har holdt ut lengst i norsk toppserie: ·Lillestrøm 1975 ·Rosenborg 1979 ·Brann 1987

1
dostov Jeg veit ikke Børre. Det må i så fall bli spillere som godtar lønn godt under 650 000 i året. Vet ikke om Pål også har forlangt sign-on-fee av LSK i tillegg. Spillere kan de nok sk...

Det er vel bare Strand som evnt går, så det haster vel ikke så jæskelig enda da..!? Husk serien akkurat er ferdig...:-) Dere får tråle etter talenter rundt i distriket da, som ikke er så kravstore, ang lønn velogmerke :-)... Det må nok Enga også, siden de sier at pengekassa er tom der også..., desverre..

DrAkula - professor i gynekologi http://101prosent.fanzine.no

1
påtide ·Lillestrøm 1975 ·Vålerenga 2002 Litt forskjell?

Ja, og sesongen viste i år at forsterkninger bør komme før midt i sesongen. LSK må være på hugget hele tiden dersom de skal holde seg i det gode selskap. Dersom forsterkningene hadde kommet før, ville LSK vært i medaljekampen.

Dostov - Etterpåklok som få, og engasjert som få ;-)

Klubber som har holdt ut lengst i norsk toppserie: ·Lillestrøm 1975 ·Rosenborg 1979 ·Brann 1987

1
dostov Ja, og sesongen viste i år at forsterkninger bør komme før midt i sesongen. LSK må være på hugget hele tiden dersom de skal holde seg i det gode selskap. Dersom forsterkningene had...

Det ryktes at Påsan har fått tilbud på 1 mill i lønn og at han selv krever 1,3.

Svimlende summer vi snakker om her for en norsk klubb i økonomisk knipe!

zpedaLSK - som håper snart noen fotballspillere forstår hvor dette bærer.. TIL HELVETE!!!

1
zpedaLSK Det ryktes at Påsan har fått tilbud på 1 mill i lønn og at han selv krever 1,3. Svimlende summer vi snakker om her for en norsk klubb i økonomisk knipe! zpedaLSK - som håper snart...

"Det som derimot høres ut som et definitivt kanskje er at det er interesse for Pål Strand.

- Vi kan ikke gjøre noe før vi har budsjettet på plass. Men jeg er enig i at Pål Strand er en meget god, og veldig interesseant, sier Rekdal i VG. "

Hadde jo nesten vært artig om han hadde gått til Vif. Noe som selvfølgelig er veldig lite trolig. Men artig hadde det vært

1
agitator "Det som derimot høres ut som et definitivt kanskje er at det er interesse for Pål Strand. - Vi kan ikke gjøre noe før vi har budsjettet på plass. Men jeg er enig i at Pål Strand...

Spillere som krever over 1 000 000 i lønn og over det er velkommen for min del til VIF. LSK driver nøkternt og har en folkelig profil. Jeg tror klubben vinner på det.

Klubber som har holdt ut lengst i norsk toppserie: ·Lillestrøm 1975 ·Rosenborg 1979 ·Brann 1987

1
therunner "Mocanari skrev: <Dermed ser det ut til at Pål Strand enten går til utlandet, eller til en rikere eliteserieklubb enn LSK.... Antar at det kun er Molde, RBK og Lyn som har økonomi...

<Mulig med en bytteavtale med Molde? Strand til Molde og Magne-Mascara til LSK!>

Bytteavtale mellom en bosman-spiller og en uten kontrakt? Svært lite sannsynlig, dessuten vil nok ikke Molde gi slipp på Magne hvis ikke adskillige millioner lå på bordet.

SunGod

1
dostov Spillere som krever over 1 000 000 i lønn og over det er velkommen for min del til VIF. LSK driver nøkternt og har en folkelig profil. Jeg tror klubben vinner på det. Klubber som...

> Spillere som krever over 1 000 000 i lønn og over det er velkommen for min del til VIF. LSK driver nøkternt og har en folkelig profil. Jeg tror klubben vinner på det.

Jeg kunne ikke vært mer enig. Det er på tide at man tar et oppgjør med de høye lønningene, karusellen må stoppe og LSK kan gjerne være først på det området også. Vi er på randen...

Pål Strand, fra meg til deg (sannsynlighetsgraden at han leser dette er meeeeget lav): Er du tullerusk?

zpedaLSK

1
zpedaLSK > Spillere som krever over 1 000 000 i lønn og over det er velkommen for min del til VIF. LSK driver nøkternt og har en folkelig profil. Jeg tror klubben vinner på det. Jeg kunne...

zpedaLSK skrev: > Spillere som krever over 1 000 000 i lønn og over det er velkommen for min del til VIF. LSK driver nøkternt og har en folkelig profil. Jeg tror klubben vinner på det.

Helt enig i dette. LSK har ikke råd til å la seg presse økonomisk av spillernes krav. Hvis det ikke kommer investorer på banen, som også tjener mesteparten av gevinsten ved en evt.overgang. Poenget mitt var at jeg ikke liker tanken på Påsan i blå Enga-drakt....

1
Mocanari zpedaLSK skrev: > Spillere som krever over 1 000 000 i lønn og over det er velkommen for min del til VIF. LSK driver nøkternt og har en folkelig profil. Jeg tror klubben vinner på...

Mocanari skrev: "Poenget mitt var at jeg ikke liker tanken på Påsan i blå Enga-drakt..."

-Det var det jeg også tenkte. Hadde ikke lønninger osv i tankene når jeg skrev at det hadde vært litt artig (for meg) å sett at han gikk fra lsk til vif.

syntes jeg ser pa i sort og gult *skjelver*

1
agitator "Det som derimot høres ut som et definitivt kanskje er at det er interesse for Pål Strand. - Vi kan ikke gjøre noe før vi har budsjettet på plass. Men jeg er enig i at Pål Strand...

Med den berømte økonomiske ordenssansen i VIF så ser det veldig aktuelt ut for VIF å hente Strand:

Cupmesteren uten kredittverdighet Det anerkjente kredittinformasjonsbyrået Dun & Bradstreet Norge ber nå potensielle kreditorer om å holde seg langt unna Vålerenga Fotball ASA. For første gang siden VIF ASA ble stiftet i 1995, får selskapet strykkarakter etter sine mange uoppgjorte regninger.

TOR-ERIK RØBERG-LARSEN (EPOST)

Samtidig som Vålerenga jubler for cupmesterskapet, er det ikke den økonomiske situasjonen fullt så lystig, - En meget stram likviditet har dessverre satt oss i en meget beklagelig situasjon, sier administrerende direktør Per Egil Pedersen i Vålerenga Fotball ASA. FOTO: ARNE OVE BERGO og SCANPIX

Siden 19. november i fjor har Vålerenga ASA fått registrert ikke mindre enn 25 betalingsanmerkninger på seg. En av anmerkningene skyldes en dom i Oslo Forliksråd for nesten et år siden, der VIF ASA tapte. Men de har fortsatt ikke gjort opp for seg.

I løpet av det siste året har de samlede inkassokravene mot fotballselskapet utgjort nærmere 400.000 kroner. Pr. i dag har VIF ASA betalt sju av inkassosakene, ni krav er delvis oppgjort mens ni fortsatt er ubetalte. De ubetalte kravene utgjør i øyeblikket om lag 320.000 kroner.

RAST NEDOVER I løpet av de to siste årene har Vålerenga ASAs tillit i det finansielle markedet rast som et blylodd. Mens selskapet fra 1997 og fram til årsskiftet 2000/2001 ble rangert på samme nivå som de største og fremste lokomotivene i norsk næringsliv, har Vålerenga ASA de to siste årene stilt på samme nivå som de dårligste betalerne i klassen. Når det nå frarådes å gi kreditt til en av landets mest kjente fotballklubber, er bunnen nådd. - Det er selvfølgelig sterkt å beklage at vi er kommet i en situasjon som dette. Vi har de siste årene hatt en meget stram likviditet som har ført til at vi ikke har klart å betale alle regningene i tide. Men vi har hele veien vært åpne overfor de vi skylder penger, og har prøvd å komme til ordninger så langt det har vært mulig, sier Per Egil Pedersen, administrerende direktør i Vålerenga Fotball ASA til Dagsavisen. - At vi har ligget på etterskudd med regninger har heldigvis ikke hatt noen praktisk betydning for oss. Vi opplever ikke at samarbeidspartnere skygger unna. De er alle klar over hvilken stram line vi hele tiden beveger oss på, sier han.

PERSONAL OG BUSS Adecco Personal AS og Sporveisbussene AS er de to selskapene som i øyeblikket sliter mest med å få pengene de har til gode av Vålerenga ASA:

  1. februar i år sendte Adecco en regning på 188.356 kroner. 25. mars kom en regning fra Sporveisbussene på 35.835 kroner. Selv om det snart er ni og åtte måneder siden kravene kom har VIF ASA fortsatt ikke betalt.

    De ni inkassosakene som klubben fortsatt sliter med gjelder uoppgjorte regninger til først og fremst teleselskaper, banker, advokater og de to nevnte selskapene. På den lange lista av helt eller delvis oppgjorte krav går det også fram at Rosenborg Ballklub måtte sende et krav på 5.450 kroner til inkasso. Fra RBK sendte kravet tok det tre måneder før pengene kom.

ØKONOMISKE TUNGVEKTERE Vålerenga ASA styres av blant annet en av landets rikeste menn. Gjennom selskapet Bryggegata AS har skipsreder John Fredriksen festet et solid grep på årets cupmester. Ikke noe blir gjort i Vålerenga uten at milliardæren og fotballelskeren Fredriksen har godkjent det.

På eiersiden sitter også investoren Øystein Stray Spetalen gjennom selskapet Ferncliff AS. Fra dette selskapet kommer også styreformannen i Vålerenga ASA, Henrik August Christensen.

SOLID GJELDSØKNING Samtidig som Dun & Bradstreet fraråder kreditorene å yte Vålerenga ASA lån eller andre økonomiske tjenester, har klubbens gjeld i løpet av de to siste årene økt solid. Den kortsiktige gjelden har økt med nesten 40 millioner kroner, og er i øyeblikket på 51 millioner. For to år siden hadde klubben en gjeld på 12 millioner kroner.

De siste regnskapstallene viser også at egenkapitalen er spist opp, og at den nå viser minus 43 millioner kroner. Det betyr at mye av driften skjer for kreditorenes regning.

Intet nytt under VIF-sola......

Klubber som har holdt ut lengst i norsk toppserie: ·Lillestrøm 1975 ·Rosenborg 1979 ·Brann 1987

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Siste svar

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
2
1 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Er Milos Milojevic riktig trener for RBK?

Han beskrives som offensiv, autoritær og spennende, men de VG har snakket med er splittet i sitt syn på Milos Milojevic (39) og hvorvidt han passer som Åge Hareides arvtager i Rosenborg. – Det er en u...
Ja, han er rett person til jobben
50 %
Nei, de bør finne en annen
0 %
Usikker
50 %

2 stemmer • Stenger

2
0 svar
Fotball - Norsk Script Publisert

RBK ny trener

Positivt at RBK får en ny trener som er offensiv. Bare han ikke er for mye østeuropeisk bøllete om ting går ham imot. Åpen for at han kan gjøre det godt med RBK.
1
0 svar
Fotball - Norsk Script Publisert

Knutsen

Glimt kan saktens gi Knutsen masse penger, men klubbens problem er at laget ikke er bedre i år enn i fjor, og neppe blir bedre neste år enn i år. Osv, og Knutsen fortjener bedre. Klubben er for liten...
1
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Vrakede Finne ga Brann nytt håp med sensasjon på Aspmyra

På kampens siste spark på ballen sikret Bård Finne (26) ett poeng for Brann i et usannsynlig drama i Eliteserien. Finne var satt ut av Brann-laget av trener Eirik Horneland, som heller prioriterte Bra...
Bilde

Vrakede Finne ga Brann nytt håp med sensasjon på Aspmyra

BODØ (VG) (Bodø/Glimt – Brann 2–2) På kampens siste spark på ballen sikret Bård Finne (26) ett poeng for Brann i et usannsynlig drama i Eliteserien.


Bilde www.vg.no
1
0 svar
Laster...