Fotball - Norsk

cthbergen

Hva tenker egentlig Teitur på ???

Først setter han inn to spisser som er like i spillestil og som har fart og teknikk som sine fremste våpen. Så presterer Brann å kun slå langt og høyt mot disse to ( som dessverre ikke kan krige i luften noen av dem ) ! Har Teitur i det hele tatt noen plan bak spillet sitt ? Det virker dessverre ikke slik. Setter han inn Armann blir det vel bare løpeballer langs bakken da vel ??

Sørgelig at Teitur og hans private te-koker T.T. ikke har de kvaliteter som skal til for å få Brann til å spille slik de kan og må !

cthbergen

1
11 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

Birgerje Ooops, var Sandefjord mye bedre enn forventet?

"Birgerje skrev: Ooops, var Sandefjord mye bedre enn forventet?"

Ikke så mye bedre, men vi visste tross alt at Sandefjord var gode.

Det jeg etterlyser, og Drillo gjør det samme på tv, er formasjon og plan over Branns spill ! Det viser seg igjen og igjen at Teitur ikke er i stand til å tilføre Brann noe som helst på det taktiske plan, og det forundrer meg at ingen i Brann sitt styre klarer å oppfatte hva hele resten av fotball norge ser og bemerker.

Teitur og hans tamme ape har ikke noe mer å tilføre Brann og bør derfor settes i hvert sitt bur i Kristiansand Dyrepark slik at folk kan få se dem i deres naturlige omgivelser.

cthbergen

1

Han tenker på damer og Metanolsprit. "en spøk"

Nei det er ikke godt å si hva han tenker på. Han må finne på noen bortforklaringer nå. Å bare spille uavgjort mot Sandefjord er for dårlig.

1
lykketroll Han tenker på damer og Metanolsprit. "en spøk" Nei det er ikke godt å si hva han tenker på. Han må finne på noen bortforklaringer nå. Å bare spille uavgjort mot Sandefjord er for d...

"Å bare spille uavgjort mot Sandefjord er for dårlig."

Resultatet er jo særs fordelaktig for Brann, men kritikken mot MÅTEN dei oppnådde det på er høgst forståeleg.

Johann Gambolputty...som ikkje tør tippa på Brann til onsdag, sjølv om dei er favorittar

1

"cthbergen skrev: Først setter han inn to spisser som er like i spillestil og som har fart og teknikk som sine fremste våpen. Så presterer Brann å kun slå langt og høyt mot disse to ( som dessverre ikke kan krige i luften noen av dem ) ! Har Teitur i det hele tatt noen plan bak spillet sitt ? Det virker dessverre ikke slik. Setter han inn Armann blir det vel bare løpeballer langs bakken da vel ??

Sørgelig at Teitur og hans private te-koker T.T. ikke har de kvaliteter som skal til for å få Brann til å spille slik de kan og må !

cthbergen

"Rent fotballfaglig blir slike skifter ofte av liten effekt, fordi resten av laget var vant med de to kraftspillerne på topp. Det er jo nettopp en av grunnene til at vi har en forberedelsessesong om vinteren slik at laget og formasjon skal sette seg. Det samme argumentet har jeg mot Brann og Teitur med alle de skiftene de hadde i sommer,,, ikke bra og vitner om en som er i ferd med å gi opp. Det er synd, fordi i medgang var jo Teitur en fin fyr for Brann og foran skjermen da.. Nå må det gå mot et skifte, når plassen er berget og nye mennesker kommer inn i ledelsen,

1
gambolputty "Å bare spille uavgjort mot Sandefjord er for dårlig." Resultatet er jo særs fordelaktig for Brann, men kritikken mot MÅTEN dei oppnådde det på er høgst forståeleg. Johann Gambolp...

gambolputty skrev: "Å bare spille uavgjort mot Sandefjord er for dårlig."

Resultatet er jo særs fordelaktig for Brann, men kritikken mot MÅTEN dei oppnådde det på er høgst forståeleg.

Johann Gambolputty...som ikkje tør tippa på Brann til onsdag, sjølv om dei er favorittar

Teitur var ikke alene når det gjaldt uduglighet i går :

Hvordan i all verden kan NFF sette opp Roy Helge i en slik viktig kamp som den i går. Han har gang på gang vist at han er en skam for dommeryrket. I går skulle Sandefjordspilleren hatt rødt kort etter takling/nedriving som bakerste mann men fikk skandaløst nok GULT...HALLOOOOO!!!!! Dessuten frarøver han Sandefjord seieren da de kunne sette ballen i åpent mål men merkelig nok blåser han for Tabbe-Rønningen og Brann...DET ER JO LATTERLIG!!!!

Vi skal være sjeleglade over at vi holdt nullen men det holder ikke med 0-0 da onsdagens kamp kommer til å bli nok en tragedie foran Norges mest kravstore hjemmepublikum noe vi vet dagen Brannspillere ikke klarer å takle.

Brann rykker ned på onsdag og det er fullt fortjent. De fortjener ikke bedre etter en av de svakeste sesonger med ett av de svakeste Brann-lagene noen sinne.

DØ FOR BRANN ALLE MANN BLOD E`TJOKKARE ENN VANN SELVOM VI RYKKER NED GIR VI ALT FOR BRANN FOR DET

1
cthbergen "Birgerje skrev: Ooops, var Sandefjord mye bedre enn forventet?" Ikke så mye bedre, men vi visste tross alt at Sandefjord var gode. Det jeg etterlyser, og Drillo gjør det samme på...

Ikke så mye bedre, men vi visste tross alt at Sandefjord var gode.

* Enig. Man kan ikke beskylde Brann for å undervurdere Sandefjord. Alle er smertelig klar over at styrkeforholdet er veldig jevnt fordi Sandefjord er stinne av selvtillitt mens Brann er totalt ribbet for sådant.

Det jeg etterlyser, og Drillo gjør det samme på tv, er formasjon og plan over Branns spill ! Det viser seg igjen og igjen at Teitur ikke er i stand til å tilføre Brann noe som helst på det taktiske plan, og det forundrer meg at ingen i Brann sitt styre klarer å oppfatte hva hele resten av fotball norge ser og bemerker.

* Det var en del kritiske røster som sa det samme da TT ble Brann-trener på ny. Hans trenerkarriere har vel også vist at han på ingen måte er noen *god* trener. Trenerduoen er ikke i stand til å få dreis på det defensive; det er deres store svakhet. Det har de kunnet kompensere noe med at det offensive har vært bra. Nå er det også borte. Det laget som tok sølv i TTs første sesong, var det Kjell Tennfjord og Harald Aabrekk som bygde opp (selv om økonomien gikk til helvete). TT er vel først og fremst en trener som er avhengig av et veldig godt mannskap for å lykkes. Å gjøre egne innkjøp er han fullstendig inkompetent til.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...