Fotball - Norsk

lykketroll

Sandefjord-Brann 0-0

Det var en litt kjedelig kamp. 1 omgang var grei. 2 omgang var et gjesp. Brann produserte lite, Sandefjord var det klart beste laget. Sandefjord ble snytt for et mål, det var ikke angrep på keeper. Resultatet er at Brann må vinne i Bergen, Sandefjord klarer seg med uavgjort. Det blir spennende å se hvordan det går i Bergen.

Men Teitur innrømte ihvertfall at Brann er et middelmådig lag. Min konklusjon er at ingen av lagene er gode nok for TL.

1
14 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

"Men Teitur innrømte ihvertfall at Brann er et middelmådig lag."

I tippeligaen vel og merke.

Stiltzkin

1

Og hvorfor er Brann ett middelmådig lag ? Jo fordi Teitur er en under middels trener ! Mannen klarer ikke å få noen som helst plan eller formasjon inn i spillet !

Drillo sa det klart under sendingen : Det er vanskelig å skjønne hva Brann prøver å få til med spillet sitt !

Og hvem har ansvaret for måten Brann spiller på da ? Jo Teitur og hans kjæle øgle !

cthbergen

1

Hva skjer hvis det blir 1-1 i Bergen ??

Sandefjord videre på bortemål ? eller omkamp ??

1

Jeg synes det var en ganske bra kamp. Stor intensitet og brukbart med sjanser. Spillet var ikke av beste merke, noe en ujevn og litt hard og glatt bane må ta noe av skylden for, men det var mye nerve og stor spenning kampen igjennom. Sandefjord var best, og burde ha utnyttet sjansene sine bedre. Jeg tror ikke de vil komme like lett til i Bergen. Mitt tips for returoppgjøret er 2-1 til Brann. Noe jeg også håper på.

Vil ha Brann med et skikkelig fotballstadion, et engasjert og entusiastisk publikum og en stor supportergruppe med et variert sangreportoar oppe i tippeligaen.

Toon

1

lykketroll skrev: Resultatet er at Brann må vinne i Bergen, Sandefjord klarer seg med uavgjort.

Eh, javel? Hvor er hjernecellene dine tatt veien?

1
hof "DeLutte skrev: Hva skjer hvis det blir 1-1 i Bergen ?? Sandefjord videre på bortemål ? eller omkamp ??" Bortemålsregelen gjelder så da vil Sandefjord rykke opp og Brann rykke ned...

Det sytes og klages på Teitur, men hva med spillerne. Tenk på Arne Sandstø. Den mannen sa jo at det spiller ingen rolle om han har lite erfaring eller trenerutdanning. Mye tyder på at han har rett. Klart Teitur har gjort sine feil, men det er spillerne som teller. Det er de som må være gode nok. Uansett hvordan vi spiller så vet jeg ikke hvordan dette Brann laget skal kunne skape noe. Det må i så fall være å kjøre konstant på Alex sine innlegg fra siden der en Armann venter på ballen i midten. Det blir noe forutsigbart. Alex sine innlegg må bli bedre. Hva har skjedd? Det var jo klasse over de i fjor. Nei laget er ikke bedre og de sliter med mangel på en skikkelig leder (Svante), en som kan gjøre mål av ingenting (Thorstein) og en som vet å fore spissene med baller som settes i mål (Raymond). Erstatterne for de var mye verre enn sine forgjengere i dag. Eller hva skal man si om Walltin, Hanstveit og Tommy Knarvik? Dessuten er alle spillere som spiller godt gode når resten av laget er bra. Når laget ikke er bra, har de ingenting å by på.

1
Romamerda Det sytes og klages på Teitur, men hva med spillerne. Tenk på Arne Sandstø. Den mannen sa jo at det spiller ingen rolle om han har lite erfaring eller trenerutdanning. Mye tyder på...

"Romamerda skrev: Det sytes og klages på Teitur, men hva med spillerne. "

Det er jo Teitur som har hentet inn de elendige "forsterkningene". Brann har brukt 5-6 millioner i år, alle andre ville funnet noe bedre. Se på LSK.

Teitur har dessuten INGEN taktiske egenskaper. Forsvarsorganiseringen er en gigantskandale, og det er trenerens ansvar. Drillo var sjokkskadd over forsvaret til Brann, og det skjønner jeg godt.

1
Piddi "Romamerda skrev: Det sytes og klages på Teitur, men hva med spillerne. " Det er jo Teitur som har hentet inn de elendige "forsterkningene". Brann har brukt 5-6 millioner i år, all...

Drillo på jobbjakt igjen ??? Han kan jo ikke få sjokk av en fotballkamp, da må det andre trenerkrefter inn i Brann enn Drillo. Brann trenger en med en filosofi som kan kjennes igjen fra kamp til kamp. Mange lag som skifter alt for mye på spillemønster og spillere fordi de tror at de kan gjenskape gode resultater. Dette er den vanligste feilen som blir begått i alle organisasjoner og bedrifter. Dersom laget har vunnet en kamp, til tross for dårlige prosedyrer, ja, så prøver de faktisk i neste kamp med de samme prosedyrene,,,,, og blir overrasket over at tapet kommer,,,,hehe.. NEI, Brann har manglet spillestil og en klar nok trener. Dette KAN skyldes et forferdelig økonomisk rot internt i klubben, mer enn vi på utsiden aner og denne faktoren kan ha hemmet Teitur og trenerapparatet i utviklingen av laget. Så ikke all pepperen til Teitur, men det meste.

1
Piddi "Romamerda skrev: Det sytes og klages på Teitur, men hva med spillerne. " Det er jo Teitur som har hentet inn de elendige "forsterkningene". Brann har brukt 5-6 millioner i år, all...

Det sytes og klages på Teitur, men hva med spillerne. "

Det er jo Teitur som har hentet inn de elendige "forsterkningene". Brann har brukt 5-6 millioner i år, alle andre ville funnet noe bedre. Se på LSK.

Teitur har dessuten INGEN taktiske egenskaper. Forsvarsorganiseringen er en gigantskandale, og det er trenerens ansvar. Drillo var sjokkskadd over forsvaret til Brann, og det skjønner jeg godt.

Teitur's trenerkarriere viser vel at han ikke er så håpløs som du vil ha det til. Han trenger dog en bedre assistent som er best på forsvarsarbeid for her har Teitur sine klare mangler. Ellers så finnst det mange eksempler på trenere som har suksess en periode for så å være helt elendig i andre. Kan bare nevne Eirik Brakstad og Dag Opjordsmoen. Karer som Benny og Drillo har jo og hatt sine nedturer..

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar

– Solskjær må forlate jobben

"– Begeret har vært strengt tatt vært fullt lenge. Men ydmykelsen på Vicarage Road bør ikke bare ha vært dråpen som fikk det til å renne over. Her er kranen så hardt skrudd på at det neppe kan være tv...
Bilde

Ny Solskjær-fiasko: Dette går ikke mer!

(Watford-Manchester United 4-1) Manchester United er nødt til å skaffe seg en annen manager enn Ole Gunnar Solskjær.


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar
Laster...