Fotball - Norsk

FrStad

Damefotball er ikke idrett

Ser i VG i dag at det endelig er noen som sier ifra om hvordan damefotball fremstår. Det minner mer om en sak likestilling enn om sport. Jeg velger jo å lalle det aktivisering eller husmortrim istedet for sport jeg da. Vi trenger da ikke å bruke lisenspenger på dette? Anne Holt har helt rett. Vi trenger da ikke betale for at NRK saka vise vraltende kuer?

1
48 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Synes vel iallefall 2-0 målet til Arnar/Bjørnar var mer verdt å se på enn mye av det andre mølet vi betaler lisens for..

1

FrStad skrev:

"Jeg velger jo å lalle..."

En presis beskrivelse av eget innlegg. ;-) Prøv nå å gjøre 2-0 scoringen etter...

mvh Harpoon

1

Det jeg legger merke til er stemningen rundt kampen - spesielt i studio. Her sitter humoren løst og man virker krampaktig for å ikke kritisere noen som helst.

Gjør keeperen en tabbe så var hun uheldig og kommer det en dårlig pasning, ja, så var hun uheldig da også.

Kall en spade for en spade og si at "det var dårlig", "det var en gedigen tabbe" osv. Selvsagt skal man skryte og komme med positive kommentarer også, men slik det er nå så virker alt så vernet og forsiktig. "Hysj, ikke si noe negativt om idretten vår" liksom.

Det virker som man tror at det skader ryktet på kvinnefotballen dersom man kritiserer for mye, men for meg virker dette mot sin virkning. Jeg har jo øyer og ser jo hva som er bra og dårlig. Hvorfor ikke innrømme det?

1

Dritbra kamp mellom Arna Bjørnar og Trondheims Ørn. Fart i spillet og fine mål, dog en del misbruk av store sjanser. Trondheims Ørn hentet seg fint inn i kampen.

birgerje som synes dette er spenning

1

Skal eg skriva innlegg om alle TV-program eg IKKJE ser eller har interesse av, så doblar eg fort alle dei innlegga eg allereie har posta her...

Johann Gambolputty...som såg det måtte ein nordmøring til

1
gambolputty Skal eg skriva innlegg om alle TV-program eg IKKJE ser eller har interesse av, så doblar eg fort alle dei innlegga eg allereie har posta her... Johann Gambolputty...som såg det måt...

"gambolputty skrev: Johann Gambolputty...som såg det måtte ein nordmøring til"

Og vi vet alle hva de helst ville vært, sånn om de fikk velge.....

Hørte en politiker på NordMøre en gang sa:

"Jeg har virket i Meldal, og der fikk jeg sannelig syn for sagn. Det er ingen tvil, Dersom vi skal være "utkant" beboere i noe fylke, så er det klart bedre i Sør-Trøndelag enn på Nord-Møre. Administrasjonen i ROMSDAL skjønner ikke en dritt om hvordan det er å skulle drive en utkantkommune."

Akkurat siste linja hans vet jeg ikke om jeg skal bifalle, men alt det andre.....

Hipp og hurra for 11 på rad...... RickiBK

PS: Meldal er en kommune på grensa mot Møre og Romsdal.

PSPS: Pian va flink i dag. Bedrer seg fortsatt dette med damefotball.

1

Den underholdsrike 4-3-seiren til Ørnene over Bjørnene var i hvertfall noe å se på, spenning til siste slutt.

janesaj - Veien til EM-gull 2004 (litt drøyt kanskje, men likevel): Danmark (H) 2-2 Riise, Carew Romania (B) 1-0 Iversen Bosnia-H (H) 2-0 Lundekvam, Riise

1

Hvis du har så store problemer med å se på damefotball så kan du slå av Tv og se i taket. Jeg er dritt lei å høre såkalte gutter-gutter som tror de er innmarie tøffe og slenger dritt om damer fotball. La oss som synes damefotball er morsom å se på få ha den ifred .

Jeg ønsker også litt mer respekt for toppidretts folk !!!!

Anne Holt gidder jeg ikke å kommetere hun ikke har skjønt hvilket kjønn hun selv er engang !

1
løkka Hvis du har så store problemer med å se på damefotball så kan du slå av Tv og se i taket. Jeg er dritt lei å høre såkalte gutter-gutter som tror de er innmarie tøffe og slenger dri...

"løkka skrev: Anne Holt gidder jeg ikke å kommetere hun ikke har skjønt hvilket kjønn hun selv er engang !"

Ikke har ho sett en kvinnekamp på aldri så lenge heller....så hvilket grunnlag hun uttalte seg på kan man jo lure på.

1
løkka Hvis du har så store problemer med å se på damefotball så kan du slå av Tv og se i taket. Jeg er dritt lei å høre såkalte gutter-gutter som tror de er innmarie tøffe og slenger dri...

De fleste jenter jeg treffer er enig med Anne Holt så hva gnåler du om? Det er jo sannheten!

For noen år siden ble kona mi sur på meg fordi jeg lo å skrålte når det var kvinnefotball på TV, hun er egentlig ikke fotballinteressert men siden jeg gjorde narr av andre kvinner måtte hun holde med dem liksom(litt rødstrømpa av og til da ser du) men da hun faktsik satte seg får å se på begynte hun jo å le etterhvert hun også for det er jo helt hårreisende å se på! 7 åringer spiller bedre! Og det er greit det, de må få lov å holde på å ha det morro men vær så snill å ikke lat som dere bli provosert når folk er ærlige.

1

"FrStad skrev: Ser i VG i dag at det endelig er noen som sier ifra om hvordan damefotball fremstår. Det minner mer om en sak likestilling enn om sport. Jeg velger jo å lalle det aktivisering eller husmortrim istedet for sport jeg da. Vi trenger da ikke å bruke lisenspenger på dette? Anne Holt har helt rett. Vi trenger da ikke betale for at NRK saka vise vraltende kuer?"

Så annenomgangen av dagens cupfinale, og det var en hyggelig og spennende opplevelse. Flott skudd som ga 2-0, dessverre ikke noen udelt hyggelig opplevelse ettersom det minnet om en viss Thorstvedt-tabbe i 1984...

Kvinnefotball er kommet for å bli. Så får heller middelaldrende menn med ølmage og United/Liverpool/Leeds-skjorter mv. mene noe annet.

1

Fotball er kjedellig uansett om det er menn eller kvinner som spiller.

ExD ”You came from nothing, you are going back to nothing. So what have you lost? Nothing!

1
Stærkola De fleste jenter jeg treffer er enig med Anne Holt så hva gnåler du om? Det er jo sannheten! For noen år siden ble kona mi sur på meg fordi jeg lo å skrålte når det var kvinnefotba...

"Stærkola skrev: De fleste jenter jeg treffer er enig med Anne Holt så hva gnåler du om? Det er jo sannheten!

For noen år siden ble kona mi sur på meg fordi jeg lo å skrålte når det var kvinnefotball på TV, hun er egentlig ikke fotballinteressert men siden jeg gjorde narr av andre kvinner måtte hun holde med dem liksom(litt rødstrømpa av og til da ser du) men da hun faktsik satte seg får å se på begynte hun jo å le etterhvert hun også for det er jo helt hårreisende å se på! 7 åringer spiller bedre! Og det er greit det, de må få lov å holde på å ha det morro men vær så snill å ikke lat som dere bli provosert når folk er ærlige.

" Når man er 7 år spiller jo stort sett gutter og jenter sammen (og forskjellen er minimal). Har liten tro på at jenter har negativ utvikling allerede så tidlig.

Har sett noen kamper av begge kjønn, og har sett jenter spille kamp mot gutter. Forskjellen var der, men ikke så stor og gutta var litt eldre enn 7 år.

Synes egentlig det er ganske latterlig at slikt fortsatt diskuteres, men nå diskuterer jeg det selv også. huff!

1
gambolputty Det skulle ikkje vera Rindal? Johann Gambolputty...som legg til at kranglinga mellom nord- og sunnmøringar gjerne gjer at romsdalingane stikk av med det meste

FrStad skrev:

Ser i VG i dag at det endelig er noen som sier ifra om hvordan damefotball fremstår. Det minner mer om en sak likestilling enn om sport. Jeg velger jo å lalle det aktivisering eller husmortrim istedet for sport jeg da. Vi trenger da ikke å bruke lisenspenger på dette? Anne Holt har helt rett. Vi trenger da ikke betale for at NRK saka vise vraltende kuer? _____________________________________________________________

Hehe, dette er satt litt på spissen. Men det sier mye når det vel er 20-30 betalende for å observere en kvinnefotballkamp, for flere av toppklubbene (hvis en kan definere dem slik:) for kvinner... At NRK velger å sende denne søppelfotballen, er håpløst.... Ihvertfall boikotter jeg NRK blant annet av denne grunnen....

janesaj skrev: Den underholdsrike 4-3-seiren til Ørnene over Bjørnene var i hvertfall noe å se på, spenning til siste slutt. _____________________________________________________________

Jaja, her har vi en som har enorme fritidsproblemer- se på kvinnefotball, hehehehe...

løkka skrev: Hvis du har så store problemer med å se på damefotball så kan du slå av Tv og se i taket. Jeg er dritt lei å høre såkalte gutter-gutter som tror de er innmarie tøffe og slenger dritt om damer fotball. La oss som synes damefotball er morsom å se på få ha den ifred . ______________________________________________________________

Ja, men problemet er at dere er så få som liker kvinnefotball! At andre er forbanna for at NRK velger å sende kvinnefotball, som bare appelerer til en svært liten del av de med fotballinteresse- må du bare diskutere. At NRK velger å vise hele kvinnefotballkamper på TV-skjermen, kan ikke kritiseres nok!

Grøvle skrev: Kvinnefotball er kommet for å bli. Så får heller middelaldrende menn med ølmage og United/Liverpool/Leeds-skjorter mv. mene noe annet. _____________________________________________________________

Jaja, hvorfor er det svært få som ser på kvinnefotball da?! Og å TV-overføre kamper med ekstremt få seere, blir vel neppe selv NRK å gjøre i lengden...

1
Wiggum Kvinnefotball er rett og slett irriterende å se på!!!

"Kvinnefotball er rett og slett irriterende å se på!!!"

Frustrerande å sjå at du er dårlegare enn ein gjeng med kvinnfolk...jau, eg kan forstå at du synest det er irriterande pinleg.

Johann Gambolputty... de von Ausfern-schplenden-schlitter-crasscrenbon-fried-digger-dingle-dangle-dongle- dungle-burstein-von-knacker-thrasher-apple-banger-horowitz-ticolensic-grander-knotty- spelltinkle-grandlich-grumblemeyer-spelterwasser-kurstlich-himbleeisen-bahnwagen- gutenabend-bitte-ein-nurnburger-bratwustle-gernspurten-mitz-weimache-luber-hundsfut- gumberaber-shonedanker-kalbsfleisch-mittler-aucher von Hautkopft of Ulz

1

"FrStad skrev: Ser i VG i dag at det endelig er noen som sier ifra om hvordan damefotball fremstår. Det minner mer om en sak likestilling enn om sport. Jeg velger jo å lalle det aktivisering eller husmortrim istedet for sport jeg da. Vi trenger da ikke å bruke lisenspenger på dette? Anne Holt har helt rett. Vi trenger da ikke betale for at NRK saka vise vraltende kuer?"

"Det heter fotball for damer, på samme måte som håndball for damer " Bare med å starte innlett med "damefotball".. forteller du hele Fotballnorge hvilken interessse du har av den.. eller manglende interesse selvsagt.. Du med slike holdninger, er nok ikke mer enn en stor stor skam for oss fotball- elskere. Med slike holdninger kan vi ikke bygge Norge. Våre damer har vunnet OL-gull, VM-gull og EM gull. At du ikke liker å se på må vi respektere fullt ut, men vi kan ikke respektere kunnskapsløshet og manglende respekt for det annet kjønn. Uten dette kjønnet hadde du ikke sittet foran tastaturet ditt.

1
macklett FrStad skrev: Ser i VG i dag at det endelig er noen som sier ifra om hvordan damefotball fremstår. Det minner mer om en sak likestilling enn om sport. Jeg velger jo å lalle det akt...

"macklett skrev: FrStad skrev:

Ser i VG i dag at det endelig er noen som sier ifra om hvordan damefotball fremstår. Det minner mer om en sak likestilling enn om sport. Jeg velger jo å lalle det aktivisering eller husmortrim istedet for sport jeg da. Vi trenger da ikke å bruke lisenspenger på dette? Anne Holt har helt rett. Vi trenger da ikke betale for at NRK saka vise vraltende kuer? _____________________________________________________________

Hehe, dette er satt litt på spissen. Men det sier mye når det vel er 20-30 betalende for å observere en kvinnefotballkamp, for flere av toppklubbene (hvis en kan definere dem slik:) for kvinner... At NRK velger å sende denne søppelfotballen, er håpløst.... Ihvertfall boikotter jeg NRK blant annet av denne grunnen....

janesaj skrev: Den underholdsrike 4-3-seiren til Ørnene over Bjørnene var i hvertfall noe å se på, spenning til siste slutt. _____________________________________________________________

Jaja, her har vi en som har enorme fritidsproblemer- se på kvinnefotball, hehehehe...

løkka skrev: Hvis du har så store problemer med å se på damefotball så kan du slå av Tv og se i taket. Jeg er dritt lei å høre såkalte gutter-gutter som tror de er innmarie tøffe og slenger dritt om damer fotball. La oss som synes damefotball er morsom å se på få ha den ifred . ______________________________________________________________

Ja, men problemet er at dere er så få som liker kvinnefotball! At andre er forbanna for at NRK velger å sende kvinnefotball, som bare appelerer til en svært liten del av de med fotballinteresse- må du bare diskutere. At NRK velger å vise hele kvinnefotballkamper på TV-skjermen, kan ikke kritiseres nok!

Grøvle skrev: Kvinnefotball er kommet for å bli. Så får heller middelaldrende menn med ølmage og United/Liverpool/Leeds-skjorter mv. mene noe annet. _____________________________________________________________

Jaja, hvorfor er det svært få som ser på kvinnefotball da?! Og å TV-overføre kamper med ekstremt få seere, blir vel neppe selv NRK å gjøre i lengden..."

" Til orientering er det registrert mer enn 85.000 fotballspillede jenter i Norge mot kun 200 stk for 20 år siden. Det skulle forundre meg mye om ikke en del av disse 85.000 menneskene/jentene/damene satt foran skjermen for å få med seg finalen. Styrken til NRK er nettopp ikke å gå i den fella som TV3 og andre kanaler gjør bare for å få opp seertallene og reklameinntektene. Og la oss leve i den verden vi lever i og kalle dette for " fotball for damer" og IKKE DAMEFOTBALL. Skulle likt og sett herrelandslaget eller et topplag for herrer mot et av laga i serien for damer... Men skal vi holde på slik over alle idrettsgrenene blir det en langsom form for "selvmord" av sportsinteressen i vårt land. Da sitter vi kun igjen med behovet og ikke minst KRAVET om store prestasjoner HELE TIDEN. Ingen plass til utvikling, kun et krav til umiddelbar opplevelse og vår sportsinteresse ender opp i en eneste stor resultatmessig og prestasjonsmessig diare. Ha en fin søndag ! Hilsen araberen som har trent 1 divisjonslag for damer. Holdning til treninger og forberedelser til kamp ligger på høyde og vel så det med det jeg har erfart med 1 divisjon herrer. MEN prestasjonsmessig-isolert sett- er det jo en forskjell, men den er faktisk naturlig i mange sammenhenger. Ellers er jeg ikke lenger interessert i fotball for damer, men jeg er interessert i mennesker som ikke bare respekterer damenes idrett, men som også tar det som en selvfølge at damene vil bruke tid på sine interesser. PS ! Har lest en Anne Holt-bok også, den var jammen meg i mine øyne meget god. Men jeg liker ikke fremtoningen til denne dama.

1
løkka Hvis du har så store problemer med å se på damefotball så kan du slå av Tv og se i taket. Jeg er dritt lei å høre såkalte gutter-gutter som tror de er innmarie tøffe og slenger dri...

"Jeg er dritt lei å høre såkalte gutter-gutter som tror de er innmarie tøffe og slenger dritt om damer fotball. La oss som synes damefotball er morsom å se på få ha den ifred ."

For all del, skal ikke hindre noen i å kose seg med damefotball. Men jeg må få lov til å mene at det er null underholdning i å se på det, rett og slett fordi de er så fryktelig dårlige. Etthvert tredje-divisjons herrelag i Norge ville slått A-landslaget til Norge med 10 mål.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...