Fotball - Norsk

den13mann

Et lite epos fra barten angående Sandefjord-Brann

Dagens tanker 02.11.02: Herregud

Roy Helge Olsen har blåst av. Heldigvis. For maken til slapp prestasjon av et Brannlag har vi ikke sett siden forrige helg... I en livsviktig kamp mot et lag i en divisjon under klarer Brann knapt nok å spille seg til en eneste sjanse. Slapt er et fint ord for det Brann viste. Amatørmessig og lilleputt-aktig to andre. 94 minutter med ansvarsfraskrivelse og idioti.

Drillo sier det så fint. "Det er vanskelig å se hva Brann egentlig driver med". Det offensive spillet som skulle true bakrommet til Sandefjord så vi ingenting til. De høye ballene tapte vi gang på gang. Alle duellene andre steder på banen likeså.

Brann har ingen filosofi bak spillet. Og det har de ikke hatt resten av året heller. Akkurat det bør føre til at trenerstaben forsvinner. Det de driver med holder ikke mål.

Forbanna heldig. Det var det vi var. Hvordan vi klarte uavgjort skjønner jeg ingenting av. Blir det ikke bedre på onsdag fortjener hver og en Brannspiller en smell på kjeften.

1
13 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

En smell på kjeften..

Synes det det blir litt for voldsomt!

Hva med ett spark i rævven?

1

"For maken til slapp prestasjon av et Brannlag har vi ikke sett siden forrige helg..."

:-D

Johann Gambolputty...som synest det er forunderleg at det skal skorta på innsatsen, ja

1
den13mann det skorter på det meste

For en gangs skyld legger jeg meg flat og sier meg ettertrykkelig enig, mens jeg bøyer hodet i skam, biter negler (og håper jeg skal klare å stoppe før albuen), og holder på å tisse på meg i skrekk for neste kamp... Flate å lenge det er til onsdag....

1

"den13mann skrev: Dagens tanker 02.11.02: Herregud

Roy Helge Olsen har blåst av. Heldigvis. For maken til slapp prestasjon av et Brannlag har vi ikke sett siden forrige helg... I en livsviktig kamp mot et lag i en divisjon under klarer Brann knapt nok å spille seg til en eneste sjanse. Slapt er et fint ord for det Brann viste. Amatørmessig og lilleputt-aktig to andre. 94 minutter med ansvarsfraskrivelse og idioti.

Drillo sier det så fint. "Det er vanskelig å se hva Brann egentlig driver med". Det offensive spillet som skulle true bakrommet til Sandefjord så vi ingenting til. De høye ballene tapte vi gang på gang. Alle duellene andre steder på banen likeså.

Brann har ingen filosofi bak spillet. Og det har de ikke hatt resten av året heller. Akkurat det bør føre til at trenerstaben forsvinner. Det de driver med holder ikke mål.

Forbanna heldig. Det var det vi var. Hvordan vi klarte uavgjort skjønner jeg ingenting av. Blir det ikke bedre på onsdag fortjener hver og en Brannspiller en smell på kjeften."

Blir det ikke bedre på onsdag (og det håper jeg da ikke!) fortjener vel laget heller nedrykk?

DTH

1
Loyloy For en gangs skyld legger jeg meg flat og sier meg ettertrykkelig enig, mens jeg bøyer hodet i skam, biter negler (og håper jeg skal klare å stoppe før albuen), og holder på å tiss...

"Loyloy skrev: holder på å tisse på meg i skrekk for neste kamp..."

ojsann, sexy flørten! ;-) Loyloy vet å trykke på de riktige knappene ser jeg! kos kos kos kos kos kos kos kos kos kos kos kos digg digg digg digg digg digg digg digg digg digg digg tenker mye på dette akkurat nå...

1
Ludogutt "Loyloy skrev: Du veit hvordan det er med Brannsupportere og sexliv? Ingen seier, ingen sex....." Klynk.

"Ludogutt skrev: "Loyloy skrev: Du veit hvordan det er med Brannsupportere og sexliv? Ingen seier, ingen sex....."

Klynk."

Ingen tvil om at Branns prestasjoner påvirker en stakkars Brannsupporters ellers dårlige sexliv. Vanskelig å prestere noe særlig under dynen når hvilepulsen er på 154. Nei denne høsten har nok tatt 5-6 år av livet mitt, og da overdriver jeg nok ikke.

Hilsen Sliten MrEmpati

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...