Fotball - Norsk

VG Nett

VG Nett spør: Fortjent VIF-feiring?

VIF vant cupfinalen over Odd ogg avslutter sesongen med en solid seiersfest?

Hva mener du om kampen?

Hva må gjøres i Vålerenga for at de skal lykkes bedre i serien neste sesong - og i UEFA-cupen?

Les mer om VIFs seier og feiring her!

1
54 svar

Legg ned hele greia. Makan til kjedelig fotballkamp og lag har jeg ikke sett på lenge..

zpedaLSK

1

Drepende kjedelig.

VIF vant fortjent, men Odd burde scoret ved et-par andledninger.

LYKKE TIL I UEFA-CUPEN, VÅLERENGA! Dere kan faktisk gjøre det bra, med samme drepende bra taktikk som i dag.

janesaj - Veien til EM-gull 2004 (litt drøyt kanskje, men likevel): Danmark (H) 2-2 Riise, Carew Romania (B) 1-0 Iversen Bosnia-H (H) 2-0 Lundekvam, Riise

1

VIF vant fortjent, voldsbefengte supportere eller ei. Og når ODD spiller så dårlig og gjør en sånn generaltabbe i forsvar som de gjorde, fortjener de ikke å vinne.

Gratulerer VIF!

Klubber som har holdt ut lengst i norsk toppserie: ·Lillestrøm 1975 ·Rosenborg 1979 ·Brann 1987

1

Dårlig fotballkamp av to dårlige lag. Men VIF var minst dårlig, dermed fortjent.

1

Kom akkurat hjem fra Ullevål nå hvor jeg så kampen som nøytral tilskuer, og må henge på de som sier kampen var dårlig. Det florerte med feilpasninger og ingen av lagene hadde noe stort spill. Men gratulerer likevel Vålerenga med seieren.

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1

En av de kjedligste noen sinne......men VIF puttet et mål mer enn Odd så da vant de vell fortjent da

JHR

1

< Hva mener du om kampen?>>

Dårlig men det spilte sikkert ingen rolle for tusenvis av VIF fans som så kampen på Ullevaal.!!

< Hva må gjøres i Vålerenga for at de skal lykkes bedre i serien neste sesong - og i UEFA-cupen?>>

En forsterkning i hver lagdel vil jeg tro bortsett fra keeperplassen.!!

Kanarimann

1

Elendig kamp.

Men Enga skåret det nødvendige målet, og dermed fullt fortjent seier til Enga.

Hva de skal gjøre i Europa?

Vel, i -98 så overrasket de vel de fleste med fremragende innsats, så hvorfor ikke en gjentagelse av det?

Stå på Enga, I Europa har dere min stemme også.

Hipp og hurra for 11 på rad...... RickiBK

1

Nytter ikke å spørre om sånt her inne hvor det er så mange Enga hatere.

Voff - Enga skal til Europa

1

"VG Nett skrev: VIF vant cupfinalen over Odd ogg avslutter sesongen med en solid seiersfest? "

Hvorfor spørsmålstegnet? Er dette noe VG lurer på? Og temaet antyder at feiringen til Enga ikke er fortjent... Har man vunnet cupen fortjener man å feire. Uansett.

At kampen var kjedelig er en annen sak...

Pumaxx - *Wham-Bam, thank you Spaceman*

1

"VG Nett skrev: Hva mener du om kampen?"

B-b-b-b-b-b-b-b-boring!!!

Elaang

1

Gratulerer Vål'enga bare jeg. Hipp hipp!!!!!!!!!!

If people from Poland are called Poles, why aren't people from Holland called Holes?

1

"VG Nett skrev: VIF vant cupfinalen over Odd ogg avslutter sesongen med en solid seiersfest? Hva mener du om kampen? Hva må gjøres i Vålerenga for at de skal lykkes bedre i serien neste sesong - og i UEFA-cupen?

BY´N ER RØD OG BLÅ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*********************************************** */*/*/*VÅLERENGA & LIVERPOOL*/*/*/* *********************************************** The artist formerly known as "Sinsengutt" with 2653 previous "signs"

1

Fortjent ja!! :-) Europa neste!! :-D

~{mvh Pål}~

1

Ser at de fleste her, vel, alle egentlig synes kampen var kjedelig. La meg oppsummere slik:

For meg som VIF-supporter på felt I, rad 17, plass 14 var kampen ulidelig spennende. Kanskje ikke så veldig underholdende, men spennende. Fikk nesten hjerteinfarkt hver gang Odd kom nær vår 16-meter, og hadde hjertet i halsen hver gang Arneng skulle spille ballen ut av egen forsvarssone. Så for meg som VIF-supporter var kampen mer enn bra nok. Vi vant jo til slutt.

Men nå har jeg sett kampen en gang til på video, og jeg går uten å nøle med på at det egentlig var en dødskjedelig kamp. Hadde jeg vært nøytral og sett kampen på TV hadde jeg nok funnet på noe annet etterhvert...

Jon Sandem, Klansmedlem nr 22 av over 6.100

1

Utrolig kjedelig kamp. Odd burde fått en scoring synes jeg.

Trenger nok minst en forsterkning i hvert ledd for å bli bedre neste år.

1
jvsandem Ser at de fleste her, vel, alle egentlig synes kampen var kjedelig. La meg oppsummere slik: For meg som VIF-supporter på felt I, rad 17, plass 14 var kampen ulidelig spennende. Kan...

Alle de med hjertet i Enga fikk nok ikke med seg at dette var en kjedelig kamp. Spenningen varte nok helt til dommeren jagde spillerne i dusjen etter kampen. Litt på avstand: Damekampen lørdag hadde visstnok større spenningsverdi. GRATULERE til Enga !!! Og lykke til med mandagen...... Til I som mente dette var større enn seirene mot Brasil og England, så må dette selvsagt være personlig ment... Neste år UEFA !!! Tre spillere som jeg ønsket denne seieren spesielt for; Bolthof, Sonja og ikke minst Bjørn Arild. Eksempler til etterfølgelse når det gjelder ikke å gi opp !!! Og til slutt; så "vant" jo Tom Nordli over Reka da han sa dette kom til å bli en kjedelig kamp........ men hva bryr vi oss ?

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...