Fotball - Norsk

agitator

"stutttjukken" er Odd fortsatt bedere en vif?

Etter første odd tapet for Enga i serien, uttalte Erik Holtan at Odd er et bedre fotballag en vif. Det samme sa han etter det andre tapet. Mener Holtan fortsatt det? Fotball dreier seg om å putte ballen i mål, Vif har putta flere baller i mål mot Odd en det Odd har mot Enga. Hvor dårlig taper er du Erik? Er Odd fortsatt bedre en Vif?

1
18 svar

> Er Odd fortsatt bedre en Vif?

Ja, det viser tabellen klart og tydelig.

"So many assholes, so few bullets."

1

Jeg er nøytral og mener også at Odd er et bedre fotballag enn Vålerenga. 3 kamper innbyrdes er ikke nok til å motbevise det. Odd spiller bedre fotball, har bedre spillere og er mer stabile. Derfor kom de også over Vålerenga på tabellen.

spurs10 er fortsatt nøytral i diskusjoner om Eliteserielag

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1

Ja det er de. Ikke mange lag i Norge som vinner 3-0 borte på Stavanger Stadion.

Ifølge argumentasjonen din burde Viking være et bedre enn RBK, Norge et bedre landslag enn Brasil und zu weiter.

Erik Holtan har rett, men Vålerenga har blitt bedre.

1

Forresten: 3 t'er etter hverandre ser ikke helt bra ut :)

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1

Lørdag 26. januar Vålerenga - Odd Vallhall 3-1 Søndag 5. mai Vålerenga - Odd Grenland Ullevaal 2-0 Søndag 11. august Odd Grenland - Vålerenga Odd Stadion 1-3 Søndag 3. november Odd Grenland - Vålerenga Ullevaal 0-1

Det patetiske er at stutten ikke får seg til å si at Vif har vært Odd overlegne i innbyrdes oppgjør i år. Jeg elsker å se dårlig tapere få på pungen.

1
agitator Lørdag 26. januar Vålerenga - Odd Vallhall 3-1 Søndag 5. mai Vålerenga - Odd Grenland Ullevaal 2-0 Søndag 11. august Odd Grenland - Vålerenga Odd Stadion 1-3 Søndag 3. november Odd...

"agitator skrev: Lørdag 26. januar Vålerenga - Odd Vallhall 3-1 Søndag 5. mai Vålerenga - Odd Grenland Ullevaal 2-0 Søndag 11. august Odd Grenland - Vålerenga Odd Stadion 1-3 Søndag 3. november Odd Grenland - Vålerenga Ullevaal 0-1

Det patetiske er at stutten ikke får seg til å si at Vif har vært Odd overlegne i innbyrdes oppgjør i år. Jeg elsker å se dårlig tapere få på pungen."

Bedre innbyrdes ja. Men tabellen viser helt klart at Odd har vært et bedre lag i år.

1

"agitator skrev: Er Odd fortsatt bedre en Vif?"

Som nøytral fotballsupporter vil jeg svare 'ja' på dette spørsmålet.

Pumaxx - *Wham-Bam, thank you Spaceman*

1

La nå Odd si at de er bedre enn Vålerenga. Vi skal ut i Europacupen neste år og da kan Odd, som visstnok er bedre, sitte hjemme og se på.

1

Som noen andre nevner her også, er Viking et bedre lag enn rbk?? Vi har slått de tre ganger i år, men jeg vil fortsatt påstå at rbk er bedre enn oss...

1
agitator Wiggum skrev: "Som noen andre nevner her også, er Viking et bedre lag enn rbk?? Vi har slått de tre ganger i år, men jeg vil fortsatt påstå at rbk er bedre enn oss" Da har dere vær...

...og Norge er mye bedre enn Brasil. Har jo slått dem to ganger nå... Makan til dusterier! Tabellen sier noe om hvilket lag som er best. RBK er det beste laget i Norge, det viser jo tabellen hvert år. Selv om Stabæk har et godt tak på RBK, er de ikke nødvendigvis bedre. Er ikke så mange ukene siden Klanen jublet hemningsløst fordi Enga kom seg vekk fra nedrykksstriden og Odd deppet etter å ha mistet sjansen til medaljer...

1

Ja, helt klart! Odd er et bedre lag enn VIF når de er iform. Odd er et meget bra lag når alt fungerer, men de har ikke vært stabile nok iår. Odd spiller bra fotball og er det laget i Norge som kopierer RBK best. De spiller veldig likt, men Enga presset Odd høyt igår og vant på det! Odd spilte en dårlig kamp igår, men Odd er enda et bedre lag enn VIF!

ALJ...

1

Odd er normalt et bedre lag enn Vif. RBK er normalt et klart bedre lag enn Viking.

"The Better One Close to the Edge, down by a river"

1
Stinkfist > Er Odd fortsatt bedre en Vif? Ja, det viser tabellen klart og tydelig. "So many assholes, so few bullets."

"Stinkfist skrev: Ja, det viser tabellen klart og tydelig."

Enig, det er tabellen som til syvende og sist er gjeldende. I cup kan man til mye større grad ha flaks og uflaks... Lyn er jo et eksempel på dette, som slapp inn det avgjørende målet mot Stabæk to minutter på overtid i andre ekstraomgang.

Tabellen forteller hvilket lag som er Oslos stolthet, punktum :)

-Valagar ––––––––––––––––––––––––- http://groruddata.com/vegard/

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...