Fotball - Norsk

jakral

Det magiske frisparket til Ahlsen i '84

Man må se det målet minst 10 ganger for å fatte storheten i det og få med detaljene. Ballen duppet ikke på noe som helst tidspunkt enda skuddet var fra minst 35 meter og ganske skrått. Kraften i skudd fra den distansen bruker jo som regel å avta synlig slik at ballen får en liten dupp på slutten, men ballen bare steg og steg hele veien helt til den traff nettet opp i vinkelen. Usannsynlig trykk i det skuddet! Tenk om det var Roberto Carlos eller noen annen internasjonal stjerne som hadde laget det målet, da hadde det kommet med på alle rankinger over frisparkmål i fotballhistorien.

Har aldri sett maken hverken i Norge eller utlandet. En soleklar vinner av tidenes cupfinalemål.

1
56 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Gikk kaldt nedover ryggen min hvertfall da jeg så det på storskjermen på Ullevål før dommeren blåste i gang kampen i dag. Det var soleklart dagens høydepunkt for en nøytral tilskuer med hjertet i FFK.

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1

Blir våt i øya bare jeg tenker på den scoringen....

knaggen [:-)

1

Fantastisk!!

Elaang -som mener Solstads mål burde vært nr. 2...

1

Husker kampen godt og kommer aldri til å glemme det målet der. Er fortsatt spent om det kommer noen scoring i cupfinalen noensinne som kan overgå den der ?

1

Pøh, vådeskot. Synd Thorstvedt valgte akkurat den dagen for å drita seg ut.

Hårek

1
harek Han gjorde det diverre mot feil lag for at eg skal få nokre positive følelsar for det skotet. Hårek

> Han gjorde det diverre mot feil lag for at eg skal få nokre positive følelsar for det skotet.

Jeg respekterer dine følelser som supporter, men jeg forstår likevel ikke at det går an å kalle dette et vådeskudd i fullt alvor. Noe respekt for en motstander må det gå an å oppvise. Det var jo heller ikke første gang at Ahlsen viste fram sin fremragende skuddfot.

Toon

1
frantic Å joda...

Husker Ahlsen scoret et nesten like fint mål på frispark for FFK i 2.div den siste sesongen før han la opp etter å ha kommet tilbake fra Brann. Mannen er nå Knut T. Eggens ass. trener og har bl.a. ansvar for dødballsituasjoner; og det er et område Ahlsen kan veldig bra!

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1

Det målet dukker opp som Askepott på julaften hver gang det er cupfinale!!

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...