Fotball - Norsk

JamesBean

Hvis Bondevik var Chirac...

Bondevik ble pepet ut på Ullevål. Da det ble pipekonsert under avspilling av Marseillaisen på Stade de France i begynnelsen av kampen Frankrike-Algerie, truet Chirac med å stanse kampen og gjorde det faktisk i 20 minutter. Hva med litt respekt for den norske statsministeren. Han har vært en ivrig fotball-fan i mange år. Pøbler.

1
5 svar

Piper alltid for Bondevik, enten det er seriekamp mot Molde eller som nå , cup. Bare så ingen tror at det er pga. de siste ukers hendelser altså.

1

"JamesBean skrev: Bondevik ble pepet ut på Ullevål. Da det ble pipekonsert under avspilling av Marseillaisen på Stade de France i begynnelsen av kampen Frankrike-Algerie, truet Chirac med å stanse kampen og gjorde det faktisk i 20 minutter. Hva med litt respekt for den norske statsministeren. Han har vært en ivrig fotball-fan i mange år. Pøbler."

Du syns kanskje vi skulle kanskje tatt av oss hatten og bukket og neiet for "Kulturminister" Valgerd Svarstad Haugland også? Bondevik er heller ikke etter mitt syn Statsminister. Han er "Statsminister". Det er bare en "Statsminister" som ikke tåler at satirikere gjør narr av dem, for å nevne én enkelt episode, og jeg gidder ikke nevne flere. Å hause opp at en annen "Statsminister" stanser en fotballkamp fordi han følte seg ille berørt over manglende respekt for ett eller annet burde vel få en eller annen bjelle til å ringe hos de aller fleste. Ceucescu? Kim Il-Sung? Kim Jung-Il?

Vet ikke om du fikk det med deg at vi pep mot dommeren etter kampen også, selv om vi vant. Han fortjente ikke bedre etter en rekke tvilsomme avgjørelser. Pøbelaktig det også kanskje? Kanskje vi burde kastes i fengsel eller sendes på forbedringsanstalt? ;-)

1

"JamesBean skrev: Bondevik ble pepet ut på Ullevål. Da det ble pipekonsert under avspilling av Marseillaisen på Stade de France i begynnelsen av kampen Frankrike-Algerie, truet Chirac med å stanse kampen og gjorde det faktisk i 20 minutter. Hva med litt respekt for den norske statsministeren. Han har vært en ivrig fotball-fan i mange år. Pøbler."

Haha

Vise respekt for Bondesvik..

JAGGU!!

Nope. Viser ikke respekt for en som ikke bryr seg om den vanlige person i Norge, nemlig dem som har det værst i Norge..

Dette kan en takke seg selv for..

1

Er vel litt forskjell å pipe under nasjonalsangen og mot statsministeren. Statsministre kommer og går. Har vel også litt med statsministerens "såkalte" fotballengasjement. Her må jo tildels media ta en del av skylden da de har gjort Bondevik til representant for den vanlige norske supporter, og det blir helt feil. Bondevik burde kanskje takket nei til det, men han er vel litt for glad i å få omtale.

Hadde nok ikke selv pepet mot han, men noen applaus hadde han ikke fått (ikke dermed sagt at jeg ikke stemmer KrF).

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...