Fotball - Norsk

elaang

2.div 2003

Oppsettet er klart: Avdeling 1: Jerv Odd Grenland 2 Pors Grenland Tollnes Larvik Fotball Tønsberg Runar Kjelsås Frigg Stabæk 2 Follo Sprint/Jeløy Borg Fotball Kvik Halden

Avdeling 2: Lørenskog Kongsvinger Lillestrøm 2 Mercantile Eidsvold Turn Nybergsund Gjøvik/Lyn Romerike Ullensaker/Kisa Lillehammer Byåsen Clausenengen Averøykameratene Molde 2

Avdeling 3: Langevåg Skarbøvik Åsane LøvHam Fyllingen Fana Nest-Sotra Brann 2 / Tornado Hovding Vard Haugesund Viking 2 Vidar Klepp Ålgård

Avdeling 4: Hammerfest Bossekop Skjervøy Skarp Tromsdalen Narvik Lofoten Vesterålen Mo Rosenborg 2 Levanger Steinkjer Strindheim Nidelv

Elaang -som ikke ser for seg de store protestene her...

1
58 svar

Ser at FK Tønsberg har fått en bedre avdeling enn i år. Med et år på nakken, som overraskende endte med 2. plass, 3 poeng fra opprykk (3-2 mot Bærum ville vært nok... det ble jo 3-3) kan dette bli bra det!!

Gershino som støtter de røde fra Tønsberg... Endelig samlet om et lag!!

1

For ein gongs skuld utan eit austlandslag i vestlandsgruppa, eller tilsvarande.

Johann Gambolputty...litt overraska over at Steinkjer og Levanger vert sendt nordover i staden for Byåsen

1

Hvem kjemper om opprykk? Avdeling 1:

Tønsberg Kvik Halden

Hvem kjemper om opprykk? Avdeling 2:

Lørenskog Kongsvinger Byåsen

Hvem kjemper om opprykk? Avdeling 3:

Åsane LøvHam Vidar

Hvem kjemper om opprykk?

Avdeling 4:

Tromsdalen Strindheim

ALJ...

1

Dette ser jo spennende ut da!

Som vanlig blir det langt å reise for lagene fra nord....Men det er jo ikke til å unngå!

Ingen lokaloppgjør Nordmøre/Romsdal- Sunnmøre heller...

Rart at både Pors og Odd2 får spille i samme avdeling/divisjon! Er ikke det samme klubb nå, da?

1

6 enkle poeng til RBK2, nå som TUIL er ankommet 2 div...

noporolo

1
noporolo 6 enkle poeng til RBK2, nå som TUIL er ankommet 2 div... noporolo

<<noporolo skrev: 6 enkle poeng til RBK2, nå som TUIL er ankommet 2 div...>>

Dette har du greie på skjønner jeg. Riktignok mister de Goldstein, Jensen og Bertheussen, men jeg antar Roger Lange er en het erstatter. Tipper Truls Jensen har lagt en plan som gir opprykk.

Zevs som er svært overasket over at TUIL rykket ned i år, men med 10 ettmålstap er det vanskelig.

1
Tigerberget Kjelsås rykker ikke opp! Nå mister dere jo toppskåreren sin også! ALJ...

Kjelsås tror ikke jeg stort på heller. Det blir nok en kamp mellom Tønsberg, Pors og Kvik Halden i avdeling 1.

Moss og Fredrikstad vil skumme fløten av det som finnes blandt østfolds talenter, og de som blir funnet for lette lander i Borg og Kvik. Borg er et for nytt lag til å skulle hevde seg direkte (det sa man i Tønsberg og FKT også, så sikker kan man ikke være...)

Sandefjord slår Brann (ønsketenkning) på onsdag. De som faller av i Sandefjord velger Tønsberg fremfor et liv i brunt... (Kan noen se for seg en værre dagen derpå enn Ålesund mot Ørn, dersom man er litt uggen i magen??)

Pors var hardt kjempende i år. Odd2 er morgendagens odd-spillere, mens Pors er de som ikke er gode nok for tippeliga... De har rutine, men ikke kvalitetene...

Kjelsås klarte ikke stort i år, og jeg forventer ikke stort neste år heller...

Gershino!

1
pinnacle Kjelsås tror ikke jeg stort på heller. Det blir nok en kamp mellom Tønsberg, Pors og Kvik Halden i avdeling 1. Moss og Fredrikstad vil skumme fløten av det som finnes blandt østfol...

Jeg tror faktisk Borg er en outsider i avdeling 1 som jeg langt i fra vil avskrive med tanke på potensielt opprykk allerede neste år.

Borg har råd til å satse, og de gjør det. Har allerede et solid mannskap og vil forsterke det ytterligere. Jørn Holmen på topp er jo en målscorer av en annen dimensjon (for å ta litt i), men han scorer jo på bestilling i alt fra 1.-3.div.

Borg har også fått seg en ekstremt dyktig trener i Øyvind Nilsen.

Kvik Halden og FK Tønsberg vil sikkert være favoritter i avdelingen, og jeg regner med at begge disse lagene vil ha som målsetning å rykke opp. Tollnes, Kjelsås Pors, Borg og Follo holder jeg som outsidere som med den rette flyten alle kan være med å kjempe om førsteplassen.

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1
zevs1 <<noporolo skrev: 6 enkle poeng til RBK2, nå som TUIL er ankommet 2 div...>> Dette har du greie på skjønner jeg. Riktignok mister de Goldstein, Jensen og Bertheussen, men jeg antar...

"zevs1 skrev: <<noporolo skrev: 6 enkle poeng til RBK2, nå som TUIL er ankommet 2 div...>>

Dette har du greie på skjønner jeg. Riktignok mister de Goldstein, Jensen og Bertheussen, men jeg antar Roger Lange er en het erstatter. Tipper Truls Jensen har lagt en plan som gir opprykk.

Zevs som er svært overasket over at TUIL rykket ned i år, men med 10 ettmålstap er det vanskelig. "

Roger Lange er ikke god nok alene. TUIL trenger flere forsterkninger. Uten tvil.

noporolo - som fremdeles tror på 6 enkle poeng til Rosenborg 2

1
spurs10 Jeg tror faktisk Borg er en outsider i avdeling 1 som jeg langt i fra vil avskrive med tanke på potensielt opprykk allerede neste år. Borg har råd til å satse, og de gjør det. Har...

"Borg har råd til å satse, og de gjør det. Har allerede et solid mannskap og vil forsterke det ytterligere. Jørn Holmen på topp er jo en målscorer av en annen dimensjon (for å ta litt i), men han scorer jo på bestilling i alt fra 1.-3.div."

Borg har noe på gang ja. Det er ikke uten grunn at Borg rykket opp i det selvskapet de ble plassert, i 2002.

noporolo

1
noporolo "Borg har råd til å satse, og de gjør det. Har allerede et solid mannskap og vil forsterke det ytterligere. Jørn Holmen på topp er jo en målscorer av en annen dimensjon (for å ta l...

Jepp. Når man vinner en kvalifiseringskamp mot en annen avdelingsvinner på østlandet med hele 6-1 (?) så må vel det bero på at laget er vesentlig bedre enn de andre lagene på dette nivået. Blir spennende å følge Borg i 2.divisjon. Tror ganske sikkert de vil være med i toppen. Kanskje kan man med litt suksess igjen skape fotballfeber i Sarpsborg også??

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1
noporolo "zevs1 skrev: <<noporolo skrev: 6 enkle poeng til RBK2, nå som TUIL er ankommet 2 div...>> Dette har du greie på skjønner jeg. Riktignok mister de Goldstein, Jensen og Bertheussen,...

<<Roger Lange er ikke god nok alene. TUIL trenger flere forsterkninger...>>

Det er nok et stort problem for TUIL at de mister såpass mange av de beste forsvarerne og kanskje også keeper Tommy Bertheussen. Nøkkelen til hvorvidt TUIL kan lykkes avgjøres i stor grad av Alta, Fløya og Skarp. 3 lag som ønsker å satse friskt. Men er TUIL dyktige på overgangsmarkedet i vinter kan de skaffe seg tidligere TIL-spillere som Frode Fermann, Morten Giæver, Lars Nymo Trulsen og Roger Lange, da er ikke laget så svekket som en kanskje kunne tro og jeg mener at de holder god 1. divisjonsstandard i dag når de ikke er rammet av skader og karantener, det viser høstsesongen.

Se ellers opp for Narvik neste år.

Zevs

1
zevs1 <<Roger Lange er ikke god nok alene. TUIL trenger flere forsterkninger...>> Det er nok et stort problem for TUIL at de mister såpass mange av de beste forsvarerne og kanskje også k...

Morten Gievær har trent med FFK tror jeg og tror han er aktuell med tanke på neste år. Selv vet jeg ikke noe om han og hva han står for.

-------------------------------------------------------------------------------------- 26 kamper | 20 seire | 3 uavgjort | 3 tap | 99-28 | 63 poeng 2003: 1. divisjon, 2004: Eliteserien? 99 mål - 99 år Ringberg 31 mål, 25 assists og 25 kamper. Hansen 31 mål 25 kamper. FFK på vei tilbake!

1
spurs10 Morten Gievær har trent med FFK tror jeg og tror han er aktuell med tanke på neste år. Selv vet jeg ikke noe om han og hva han står for. -------------------------------------------...

<<spurs10 skrev: Morten Gievær har trent med FFK tror jeg og tror han er aktuell med tanke på neste år. Selv vet jeg ikke noe om han og hva han står for.>>

Morten Giæver var ansett som en av de største midtbanetalentene i Tromsø for kort tid siden og er det til en viss grad enda. Var i TILs elitejunioravdeling inntil i fjor og TIL har faktisk vurdert å hente han tilbake igjen ettersom han har vært en av Skarps beste spiller i år.

Bortsett fra at han har gode offensive kvaliteter er han også kjent for å verken å ta seg selv eller fotballen særlig alvorlig. Mest kjent ble han nok da han som 18-åring spilte i en TV-sendt kamp for TIL mot Molde og bestemte seg mot alle instruksjoner for at han skulle ta et tildelt straffespark. Hele Alfheim, spillere og lagledere var i sjokk da denne jyplingen plutselig sprang fram og sendte ballen langt over mål.

Zevs

1
gambolputty For ein gongs skuld utan eit austlandslag i vestlandsgruppa, eller tilsvarande. Johann Gambolputty...litt overraska over at Steinkjer og Levanger vert sendt nordover i staden for...

"gambolputty skrev: Johann Gambolputty...litt overraska over at Steinkjer og Levanger vert sendt nordover i staden for Byåsen"

Troendelagslagene havner alltid slik at de blir delt i to avdelinger og det er vel ikke troenderne saa veldig glad for, gaar glipp av en del lokaloppgjoer?... Alle disse tre lagene var i nord i aar, saa de gjoer vel litt endringer fra aar til aar. Byaasen blir nok sendt nordover i 2004... Bortsett fra at Byaasen er bedre enn Steinkjaer og Levanger, er det nok lettere for nord-norske lag aa spille mot Byaasen enn de to reisemessig, selv om det er lite aa snakke om.

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1
spurs10 Jepp. Når man vinner en kvalifiseringskamp mot en annen avdelingsvinner på østlandet med hele 6-1 (?) så må vel det bero på at laget er vesentlig bedre enn de andre lagene på dette...

"spurs10 skrev: Når man vinner en kvalifiseringskamp mot en annen avdelingsvinner på østlandet med hele 6-1 (?) så må vel det bero på at laget er vesentlig bedre enn de andre lagene på dette nivået."

7-1 ble det. Borg vant 6-0 hjemme, og det ble 1-1 borte. Motstanderen het Grei.

-Valagar (som venter på Groruddalen Ballklubb) ––––––––––––––––––––––––- http://groruddata.com/vegard/

1
spurs10 Jeg tror faktisk Borg er en outsider i avdeling 1 som jeg langt i fra vil avskrive med tanke på potensielt opprykk allerede neste år. Borg har råd til å satse, og de gjør det. Har...

"spurs10 skrev: Jeg tror faktisk Borg er en outsider i avdeling 1 som jeg langt i fra vil avskrive med tanke på potensielt opprykk allerede neste år.

Borg har råd til å satse, og de gjør det. Har allerede et solid mannskap og vil forsterke det ytterligere. Jørn Holmen på topp er jo en målscorer av en annen dimensjon (for å ta litt i), men han scorer jo på bestilling i alt fra 1.-3.div.

Borg har også fått seg en ekstremt dyktig trener i Øyvind Nilsen.

Kvik Halden og FK Tønsberg vil sikkert være favoritter i avdelingen, og jeg regner med at begge disse lagene vil ha som målsetning å rykke opp. Tollnes, Kjelsås Pors, Borg og Follo holder jeg som outsidere som med den rette flyten alle kan være med å kjempe om førsteplassen.

Er det ikke nysatsing i Larvik fotball og ?? Jeg setter og et utropstegn med de i tilfelle ?

1
zevs1 <<Roger Lange er ikke god nok alene. TUIL trenger flere forsterkninger...>> Det er nok et stort problem for TUIL at de mister såpass mange av de beste forsvarerne og kanskje også k...

"zevs1 skrev: <<Roger Lange er ikke god nok alene. TUIL trenger flere forsterkninger...>>

Det er nok et stort problem for TUIL at de mister såpass mange av de beste forsvarerne og kanskje også keeper Tommy Bertheussen. Nøkkelen til hvorvidt TUIL kan lykkes avgjøres i stor grad av Alta, Fløya og Skarp. 3 lag som ønsker å satse friskt. Men er TUIL dyktige på overgangsmarkedet i vinter kan de skaffe seg tidligere TIL-spillere som Frode Fermann, Morten Giæver, Lars Nymo Trulsen og Roger Lange, da er ikke laget så svekket som en kanskje kunne tro og jeg mener at de holder god 1. divisjonsstandard i dag når de ikke er rammet av skader og karantener, det viser høstsesongen.

Se ellers opp for Narvik neste år.

Zevs"

Det er jo sant da, men TUIL kommer til å måtte slite for å rykke opp.

Ja, Narvik blir farlige. Har hørt de har noe bra på gang, men vi får nå se. Sesongen har ikke begynt ennå, tross alt...

noporolo

1
zevs1 <<spurs10 skrev: Morten Gievær har trent med FFK tror jeg og tror han er aktuell med tanke på neste år. Selv vet jeg ikke noe om han og hva han står for.>> Morten Giæver var ansett...

"Mest kjent ble han nok da han som 18-åring spilte i en TV-sendt kamp for TIL mot Molde og bestemte seg mot alle instruksjoner for at han skulle ta et tildelt straffespark. Hele Alfheim, spillere og lagledere var i sjokk da denne jyplingen plutselig sprang fram og sendte ballen langt over mål.

Zevs"

Hehe, ja husker det selv faktisk...

noporolo

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...