Fotball - Norsk

lepidusus

Vålerenga nedrykk neste.

For en dårlig cup finale. Hvordan våge å triumfere over dette ? Ja, finalen var så dårlig at jeg tror til og med ikke Moss ville jublet for seieren. Vålerenga rykker rett ned neste år. La oss ta lagdelene. Keeper: Riktignok mange fine reaksjonsredninger, men er jo ikke i stand til å holde en eneste ball. Forsvar: Tregt og håpløst. Panser Hagen er en vits. Midtbanen: Enda tregere. Kjetil Rekdal m sår rundt munnen og 60 m på 9 blank sier sitt. Angrep: Feminint, kunne likegodt spilt m jenter på topp. Like sterke i kroppen dem. Eller hva m veteranen Belsvik ?

Konklusjon = Nedrykk neste år. Sorry ..............

1
9 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

"lepidusus skrev:

For en dårlig cup finale. Hvordan våge å triumfere over dette ? Ja, finalen var så dårlig at jeg tror til og med ikke Moss ville jublet for seieren. Vålerenga rykker rett ned neste år. La oss ta lagdelene. Keeper: Riktignok mange fine reaksjonsredninger, men er jo ikke i stand til å holde en eneste ball. Forsvar: Tregt og håpløst. Panser Hagen er en vits. Midtbanen: Enda tregere. Kjetil Rekdal m sår rundt munnen og 60 m på 9 blank sier sitt. Angrep: Feminint, kunne likegodt spilt m jenter på topp. Like sterke i kroppen dem. Eller hva m veteranen Belsvik ?

Konklusjon = Nedrykk neste år. Sorry .............."

Moss, som ikke har vært i nærheten av å vinne noe som helst de siste årene hadde nok jublet like vilt å hemningsløst som vi gjorde.

Om du kan holde en ball eller ikke er vel uintresant så lenge den ikke går i mål.

Enseste jeg føler Enga trenger for å ta steget opp i Toppskiktet i Norge er en stabilt god spiss (André Schei Lindbæk, pliis kom til enga), en ny venstre back for å alternere med Hovi, en venstrebeint midtbane/ving, og en rein stopper til.

Stoner13 ...enga i europa 2003

1

"lepidusus skrev:

For en dårlig cup finale. Hvordan våge å triumfere over dette ? Ja, finalen var så dårlig at jeg tror til og med ikke Moss ville jublet for seieren. Vålerenga rykker rett ned neste år. La oss ta lagdelene. Keeper: Riktignok mange fine reaksjonsredninger, men er jo ikke i stand til å holde en eneste ball. Forsvar: Tregt og håpløst. Panser Hagen er en vits. Midtbanen: Enda tregere. Kjetil Rekdal m sår rundt munnen og 60 m på 9 blank sier sitt. Angrep: Feminint, kunne likegodt spilt m jenter på topp. Like sterke i kroppen dem. Eller hva m veteranen Belsvik ?

Konklusjon = Nedrykk neste år. Sorry .............."

Litt misunnelig?

Pumaxx - *Wham-Bam, thank you Spaceman*

1

Dette var jo i og for seg ikke noe annet en enn heldig 1-0 seier på hjemmebane over et relativt middels godt norsk tippeligalag. Det er ikke mer som skal til før det ropes om seriegull og CL og gud vet hva. Skal være glad for deres helses skyld at det ikke var Brann som ble cupmester.

"The Better One Close to the Edge, down by a river"

1
BetterOne Dette var jo i og for seg ikke noe annet en enn heldig 1-0 seier på hjemmebane over et relativt middels godt norsk tippeligalag. Det er ikke mer som skal til før det ropes om serie...

"BetterOne skrev: Dette var jo i og for seg ikke noe annet en enn heldig 1-0 seier på hjemmebane over et relativt middels godt norsk tippeligalag. Det er ikke mer som skal til før det ropes om seriegull og CL og gud vet hva. Skal være glad for deres helses skyld at det ikke var Brann som ble cupmester.

"The Better One Close to the Edge, down by a river" "

Dette ble vel sagt for å ilustrere de langsiktige målene til Kong Rekdal.

Stoner13 ...enga i europa 2003

1
Stoner13 "BetterOne skrev: Dette var jo i og for seg ikke noe annet en enn heldig 1-0 seier på hjemmebane over et relativt middels godt norsk tippeligalag. Det er ikke mer som skal til før...

"Dette ble vel sagt for å ilustrere de langsiktige målene til Kong Rekdal."

Med all respekt for Enga, så synes jeg det er vel kortsiktig å snakke om seriegull allerede til neste år. Jeg regner nok med at han Rekdal modererer seg litt når han får cupfinalen på litt avstand og kanskje finner ut at det er greit nok å ha ambisjoner, det bør og må alle lag ha, men det må stå i stil til evne

"The Better One Close to the Edge, down by a river"

1
BetterOne "Dette ble vel sagt for å ilustrere de langsiktige målene til Kong Rekdal." Med all respekt for Enga, så synes jeg det er vel kortsiktig å snakke om seriegull allerede til neste år...

> Med all respekt for Enga, så synes jeg det er vel kortsiktig å snakke om seriegull allerede til neste år.

Jeg kan berolige deg med at det heller ikke er noen som har snakket om seriegull til Vålerenga allerede til neste år. Hvor i all verden har folk fått det fra?

Bean.

1
Biggus Rekdal prater på sikt hele tiden... Han vet at ting tar tid... Viktigste nå er kontinuitet.. Biggus Dickus http://101prosent.fanzine.no

"Biggus skrev: Rekdal prater på sikt hele tiden... Han vet at ting tar tid... Viktigste nå er kontinuitet.."

Riktig, da han ble bedt om å utdype på sportsnyhetene, sa han at han nå håpet vi kunne delta i medaljekampen i 2004, ett år før planen. Jeg synes det er en riktig ambisjon. Lurer på hvorfor alle skal vri og vrenge på alt som handler om Enga, går det ikke an å holde seg til det som er sagt og skrevet?

Curva Sud Vålerenga - Norgesmester 2002

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...