Fotball - Norsk

elaang

Baldvinsson på vei til Nürnberg

Iflg VG skal Stabækspissen Marel Baldvinsson være på vei til Nürnberg. Han skal ha gått igjennom en fysisk test og trent med klulbben. Nå venter bare Stabæk på et bud, og klubben er interessert i å selge. Men veldig mye mer enn Stabæk ga for to år siden får man neppe, dvs 5 mill.

Jaja, vet ikke helt hva jeg synes. Iom at det så er bortimot umulig å selge spillere i dag, burde jeg kanskje være fornøyd, men... Hadde heller håpet at han virkelig kunne slått gjennom neste sesong for deretter å bli solgt. Men så var det dette med ønsketenkninger da...

Blir han solgt bør iallefall en ny spiss bli kjøpt, med mindre Markegård har tenkt å ta en Wiig neste år.

Elaang ***Vinner VGD-Forums Tabelltipping 2002***

1
14 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

"elaang skrev: Iflg VG skal Stabækspissen Marel Baldvinsson være på vei til Nürnberg. Han skal ha gått igjennom en fysisk test og trent med klulbben. Nå venter bare Stabæk på et bud, og klubben er interessert i å selge. Men veldig mye mer enn Stabæk ga for to år siden får man neppe, dvs 5 mill.

************

NRK skriver 15 mill, mens TV2 skriver 2 mill. Får vi virkelig 15 mill for den mannen skal vi være svært fornøyde.

Sjekk www.stabaek.no

1

Synd om dette er tilfelle. Skal Stabæk kunne gi Rosenborg og andre potensielle topplag i Tippeligaen kamp til dørterskelsen så er man nødt til å kunne beholde spillere som Baldvinsson.

Eller alternativt., selge Baldvinsson til såpass god pris at man kan hente inn et tilsvarende talent.

1
StabækS "elaang skrev: Iflg VG skal Stabækspissen Marel Baldvinsson være på vei til Nürnberg. Han skal ha gått igjennom en fysisk test og trent med klulbben. Nå venter bare Stabæk på et bu...

"StabækS skrev: NRK skriver 15 mill, mens TV2 skriver 2 mill. Får vi virkelig 15 mill for den mannen skal vi være svært fornøyde. ---------------------- er det snakk om 2 millioner, synes jeg at vi skal drite i det. gutten er tross alt landslagsspiller, ung, kjapp, sterk i kroppen.....dersom han etterhvert blir en liten smule teknisk...da kan han jo bli god..

men får vi 15 mill, må vi selge asap!!! (nå gikk vel helstad og kvisvik for 16 tilsammen....og helstad er vel litt bedre enn baldvinson)

men vg antyder jo ca 5 millioner

1
kingknut "StabækS skrev: NRK skriver 15 mill, mens TV2 skriver 2 mill. Får vi virkelig 15 mill for den mannen skal vi være svært fornøyde. ---------------------- er det snakk om 2 millioner...

"kingknut skrev: er det snakk om 2 millioner, synes jeg at vi skal drite i det. gutten er tross alt landslagsspiller, ung, kjapp, sterk i kroppen.....dersom han etterhvert blir en liten smule teknisk...da kan han jo bli god..

men får vi 15 mill, må vi selge asap!!! (nå gikk vel helstad og kvisvik for 16 tilsammen....og helstad er vel litt bedre enn baldvinson)

men vg antyder jo ca 5 millioner

" **************

Tekst-Tv nyhetene ble lagt ut i går kveld. På NRK's morgensendinger idag, ble det sagt fra Stabæk-hold at de skulle selge han for ca det samme som han ble kjøpt for. I.e. 4 millioner. Det er jeg ikke glad for. Håper de bare kødda, og virkelig skal selge ham for 15 mill.

Sjekk www.stabaek.no

1
StabækS "kingknut skrev: er det snakk om 2 millioner, synes jeg at vi skal drite i det. gutten er tross alt landslagsspiller, ung, kjapp, sterk i kroppen.....dersom han etterhvert blir en...

Håper virkelig at vi får 15 for ham. å selge et talent med tap blir liksom litt dumt....

men har nurnberg 15 mill? trodde ikke at tyske klubber betalte så veldig mye...og 15 mill for en som scoret 3 mål på 26 kamper i norsk eliteserie høres nesten litt for bra ut.

1
kingknut Håper virkelig at vi får 15 for ham. å selge et talent med tap blir liksom litt dumt.... men har nurnberg 15 mill? trodde ikke at tyske klubber betalte så veldig mye...og 15 mill f...

"kingknut skrev: Håper virkelig at vi får 15 for ham. å selge et talent med tap blir liksom litt dumt....

*******

TV2 sier 2 mill. NRK sier 15 mill. VG sier 5 mill. Fotballnett sier 15 mill. (men siterer TV2 på intervjuet) Stabaek.no sier 2 mill, 5 mill eller 15 mill. (Men siterer både TV2, NRK, VG og Fotballnett)

Får håpe statskanalen har rett.

Sjekk www.stabaek.no

1
StabækS "kingknut skrev: Håper virkelig at vi får 15 for ham. å selge et talent med tap blir liksom litt dumt.... ******* TV2 sier 2 mill. NRK sier 15 mill. VG sier 5 mill. Fotballnett sie...

i budstikka sier erik loe følgende:

Han sier at klubben i utgangspunktet ikke vil selge Baldvinsson, men at han er til salgs dersom tilbudet er bra nok.

- Vi er veldig fornøyd med Marel både som type og spiller. Norge er et utviklingsland for fotballspillere, og jeg tror ingen norske klubber er i en situasjon hvor de kan si nei til salg hvis tilbudet er godt, sier Loe.

Marel Baldvinsson er en av de best betalte spillerne i Stabæk.

- Hvordan kommer dere til å bruke pengene fra et eventuelt salg?

- Det vet jeg ikke, men vi kommer til å fortsette å være nøkterne i Stabæk, svarer Loe. --------------------------------- når han sier at han utg. pkt ikke er til salgs med mindre prisen er rett, tyder jo på 15 mill.....hvis han i utg pkt ikke er til salgs, kan jo salg med tap være rett pris.

men jeg liker ikke avslutningen hans....penger fra salg, bør brukes til nye kjøp. stallen må forsterkes. og det kraftig. nytter ikke bare å ha en tilgjenglig spiss

1
kingknut og hvor blir det av stabæk sine offisielle nettsider når vi trenger dem? jeg synes at disse nesten aldri er oppdatert

"kingknut skrev: og hvor blir det av stabæk sine offisielle nettsider når vi trenger dem? jeg synes at disse nesten aldri er oppdatert"

**********

De har alltid vært dårlige, bortsett fra den første måneden. "Verdens Beste Fotballweb" Ja, jøss. Tror de bomma litt på den uttalelsen.

Sjekk www.stabaek.no

1

I dagens Budstikka sier Stabækledelsen følgende: "- Vi ga 3 millioner for ham, og han er en etablert landslagsspiller på Island. Vi selger ikke for den samme summen. Men vi venter oss selvfølgelig ikke slike summer som vi fikk for Tobias Linderoth. Linderoth er jo også i en helt annen klasse enn Marel."

Så utifra dette betyr det vel at budet iallefall bør være rundt 10 mill.

Elaang

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...