Fotball - Norsk

colombo

Jonny Hansen blir neppe proff

Ihvertfall kommer han til å få problemer med andre kulturer, skal man tolke hans uttalelser om "kulturforskjeller" som bakgrunn for striden i Lyn.

Nei, det er nok lurest å bli hjemme på berget Jonny, andre kulturer er ikke å spøke med...

cK

1
29 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

<<"kulturforskjeller" som bakgrunn for striden i Lyn>>

Det samme opplevde vel Drillo i England. At Jonny Hansen påpeker at det var kulturforskjeller som var en avgjørende faktor for konfliktene betyr da ikke at han nødvendigvis har problemer med andre kulturer. Riktignok uttaler Jonny-linselus seg i hytt og gevær, men en må ikke misforstå ALLE uttalelsene hans av den grunn.

Zevs

1
hoelseth "emin skrev: Han har da allerede vært proff (i utlandet)... emin" Ikke bare det, han har proffkontrakt med SFK Lyn... Ikke at han alltid har oppført seg så veldig profesjonelt denn...

Hvem som har oppført seg profesjonelt er en annen sak. Brynestad skulle ha Jonny Hanssen uansett pris og fikk han "med hud og hår".

Situasjonen i Lyn har vært helt spesiell. Fladmark blir årets trener, men noen hevder klubben har blitt styrt av Jonny Hanssen, Tommy Berntsen og Per Egil Swift siden i vinter til Braovic kom inn. Å ansatte Braovic var en tabbe, uansett om han kanskje er en god trener. "Never change a winning team" var tydeligvis ikke i tankene til Lyn-ledelsen. Braovic gjorde seg selv en bjørnetjeneste ved å lansere store endringer og forandre treningsopplegget. Om Lyn hadde holdt bedre uten trenerbråket i sommer får vi dog aldri vite.

emin

1
emin Hva mener du da er "suksess"? Han var i belgiske Aalst og spilte stort sett fast i 2 år. Dermed mer "suksess" etter min mening enn en lang rekke norske proffer med tresmak i ræva.....

Han fikk vel med seg ca 30 kamper på to år, så noen fast spiller var han nok ikke... Dessuten ble han kjøpt for vel en mill. fra TIL og ble kjøpt tilbake for ca 300000... suksess? Tror Aalst var glad for å bli kvitt'n..

Nå er jo heller ikke Aalst en storklubb, så det kan tenkes at de var nødt til å selge han, men det vet jeg ikke mer om...

cK

1
emin Hvem som har oppført seg profesjonelt er en annen sak. Brynestad skulle ha Jonny Hanssen uansett pris og fikk han "med hud og hår". Situasjonen i Lyn har vært helt spesiell. Fladma...

"emin skrev: Hvem som har oppført seg profesjonelt er en annen sak. Brynestad skulle ha Jonny Hanssen uansett pris og fikk han "med hud og hår".

Situasjonen i Lyn har vært helt spesiell. Fladmark blir årets trener, men noen hevder klubben har blitt styrt av Jonny Hanssen, Tommy Berntsen og Per Egil Swift siden i vinter til Braovic kom inn. Å ansatte Braovic var en tabbe, uansett om han kanskje er en god trener. "Never change a winning team" var tydeligvis ikke i tankene til Lyn-ledelsen. Braovic gjorde seg selv en bjørnetjeneste ved å lansere store endringer og forandre treningsopplegget. Om Lyn hadde holdt bedre uten trenerbråket i sommer får vi dog aldri vite.

emin"

Ansettelsen av Braovic var neppe heldig, men såvidt jeg husker ble han ansatt lenge før han kom til klubben - ved ansettelsestidspunktet visste man vel neppe at man skulle lede serien til langt utpå høsten.

Hanssens oppførsel i media (og sikkert innad i klubben også) vitner om dårlig selvbeherskelse og dårlig kultur i klubben. Det er vel et generelt problem i norsk fotball der spillerne sutrer for selv den minste ting. Den enkelte klubb bør ha et reglement for hvor langt en spiller kan gå i uttalelser om forhold i klubben. Vi trenger ikke nødvendigvis et like strengt regime som enkelte steder nedover i Europa, men i Norge har det etter min mening gått altfor langt den andre veien.

DTH

1
hoelseth "emin skrev: Hvem som har oppført seg profesjonelt er en annen sak. Brynestad skulle ha Jonny Hanssen uansett pris og fikk han "med hud og hår". Situasjonen i Lyn har vært helt spe...

"Hanssens oppførsel i media (og sikkert innad i klubben også) vitner om dårlig selvbeherskelse og dårlig kultur i klubben. Det er vel et generelt problem i norsk fotball der spillerne sutrer for selv den minste ting."

Joda, men jeg tror Hanssens uttalelser ville ført til reaksjoner fra samtlige andre norske tippeligaklubber. Det finnes faktisk grenser.

Spike

1
hoelseth "emin skrev: Hvem som har oppført seg profesjonelt er en annen sak. Brynestad skulle ha Jonny Hanssen uansett pris og fikk han "med hud og hår". Situasjonen i Lyn har vært helt spe...

Det er jo ikke til å legge skjul på at Lyn hadde enorm suksess mens Jonny & gjengen "regjerte" i Lyn. Det kan jo tyde på at det, i værtfall for Lyn sin del, kan være veien å gå. Eller at enkelte av spillerne i Lyn kan se lyst på en trenerkariere etter at de gir seg som spillere.

1
hoelseth "emin skrev: Hvem som har oppført seg profesjonelt er en annen sak. Brynestad skulle ha Jonny Hanssen uansett pris og fikk han "med hud og hår". Situasjonen i Lyn har vært helt spe...

<<Hanssens oppførsel i media (og sikkert innad i klubben også) vitner om dårlig selvbeherskelse og dårlig kultur i klubben. Det er vel et generelt problem i norsk fotball der spillerne sutrer for selv den minste ting.>>

Jonny Hansen har lenge hatt problemer og jobber en del med saken (blant annet har han kontakt med en psykolog to-tre ganger i uka). Media vet at de får overskrifter av Jonny og utnytter det rått, vær varsom plakaten er tydeligvis ikke den mest anvendte i deres omgang med Jonny Hansen. Som emin sier, Lyn burde være klar over at de signerte spilleren med "hud og hår" og de kunne satt i gang tiltak for å skjerme Jonny litt til hans og klubbens beste, uten at jeg tror det er en lett sak. Når det gjelder Lyns klubbkultur med stor grad av medbestemmelse, demokrati og sterke personligheter er det vanskelig å se for seg at Braovics strenge rammer ville være enkelt å innføre. Hvorvidt den ene formen er bedre enn den andre vil nok variere fra klubb til klubb, men jeg tror det ville være vanskelig å nå fram med en "totalitær" lederstil i norske klubber, akkurat som Drillos "avslappede" stil ikke gikk hjem i Wimbledon, spillernes medbestemmelse kan i mange sammenhenger være en stor fordel, men som du sier kan det også bli for mye av det.

Zevs

1
Spike11 "Hanssens oppførsel i media (og sikkert innad i klubben også) vitner om dårlig selvbeherskelse og dårlig kultur i klubben. Det er vel et generelt problem i norsk fotball der spille...

"Spike11 skrev: Joda, men jeg tror Hanssens uttalelser ville ført til reaksjoner fra samtlige andre norske tippeligaklubber. Det finnes faktisk grenser."

Og nå sier han at ledelsen lyver (Aftenposten). Snakker om å takke dem som beskyttet ham for få dager siden, og gjorde alt for at spillerne ikke skulle sitte med svarteper.

Curva Sud Vålerenga - Norgesmester 2002

1
colombo Tror jeg har omtrent like kompliserte analyser som Jonny Hanssen... cK

<<colombo skrev: Tror jeg har omtrent like kompliserte analyser som Jonny Hanssen...>>

Jonny er i det minste kompleks. Vanskelig personlighet, en enorm vinnervilje (en av få jeg har hørt om som spyr FØR han spiller kamp, grunnet spenningsnivået) og en stor fotballspiller. Selvsagt kunne han spilt i utlandet, men grunnen til at han ikke gjør det har lite med hans kulturforståelse å gjøre.

Zevs

1
CurvaSud "Spike11 skrev: Joda, men jeg tror Hanssens uttalelser ville ført til reaksjoner fra samtlige andre norske tippeligaklubber. Det finnes faktisk grenser." Og nå sier han at ledelsen...

"CurvaSud skrev: "Spike11 skrev: Joda, men jeg tror Hanssens uttalelser ville ført til reaksjoner fra samtlige andre norske tippeligaklubber. Det finnes faktisk grenser."

Og nå sier han at ledelsen lyver (Aftenposten). Snakker om å takke dem som beskyttet ham for få dager siden, og gjorde alt for at spillerne ikke skulle sitte med svarteper.

Curva Sud Vålerenga - Norgesmester 2002" -------------------- han er sikkert en ok spiller, men jeg for all del ikke ha ham til stabæk. bråkmakere klarer man seg fint uten:-)

1

Kommer du fra Nord-Norge så kan sivilisasjonen fortone seg sjokkerende

"The Better One Close to the Edge, down by a river"

1

Nei, jeg tror heller ikke han har den rette mentaliteten til å klare seg utenlandsk. Det er allmenn akseptert blant spillere at det er styret som ansetter trener, mens spillerne holder kjeft om emnet, og retter seg fullstendig etter styrets valg. Hanssen har i år gått langt over grensen av hva som er akseptabelt for godt betalte spillere, og det skulle tatt seg ut om dette hadde vært normen for oppførsel. Takhøyde er greit nok, men det får være grenser!

Det blir jo sagt at det er to gode forutsetninger for å lykkes som fotballspiller. Den ene er at du er for dum til å bry deg om ledelsens disposisjoner. Den andre er at du er såpass smart at du forstår at ledelsens disposisjoner ikke er din buisiness. De som faller utenfor her har et problem.

Clavin

1
clavin Nei, jeg tror heller ikke han har den rette mentaliteten til å klare seg utenlandsk. Det er allmenn akseptert blant spillere at det er styret som ansetter trener, mens spillerne ho...

"Det blir jo sagt at det er to gode forutsetninger for å lykkes som fotballspiller. Den ene er at du er for dum til å bry deg om ledelsens disposisjoner. Den andre er at du er såpass smart at du forstår at ledelsens disposisjoner ikke er din buisiness. De som faller utenfor her har et problem."

Da vil jeg si Jonny Hansen er ett eksempel på at det går ann å lykkes uten disse forutsetningene. Han har vert en av tippeligaens klart beste spillere i år og det vil jeg kalle å lykkes som fotballspiller.

Gutan

1
CurvaSud "Spike11 skrev: Joda, men jeg tror Hanssens uttalelser ville ført til reaksjoner fra samtlige andre norske tippeligaklubber. Det finnes faktisk grenser." Og nå sier han at ledelsen...

"Og nå sier han at ledelsen lyver (Aftenposten). Snakker om å takke dem som beskyttet ham for få dager siden, og gjorde alt for at spillerne ikke skulle sitte med svarteper."

Jeg reagerte også på det der. Definitivt ikke en mann for Enga.

Spike

1
kingknut "CurvaSud skrev: "Spike11 skrev: Joda, men jeg tror Hanssens uttalelser ville ført til reaksjoner fra samtlige andre norske tippeligaklubber. Det finnes faktisk grenser." Og nå sie...

han er sikkert en ok spiller, men jeg for all del ikke ha ham til stabæk. bråkmakere klarer man seg fint uten:-)"

Tror du virkelig han vil gå til en mindre klubb?

Joachim, som kun anser tre-fire klubber som større enn Lyn:-) Lyn4ever.

1
westher han er sikkert en ok spiller, men jeg for all del ikke ha ham til stabæk. bråkmakere klarer man seg fint uten:-)" Tror du virkelig han vil gå til en mindre klubb? Joachim, som kun...

"westher skrev: Tror du virkelig han vil gå til en mindre klubb?

Joachim, som kun anser tre-fire klubber som større enn Lyn:-) -------------------------- vet ikke hva du legger i ordet "større" sikter du til historie, så har lyn en mer gjev fortid enn stabæk. men det er vel også det eneste området dere slår oss på

1
colombo Han fikk vel med seg ca 30 kamper på to år, så noen fast spiller var han nok ikke... Dessuten ble han kjøpt for vel en mill. fra TIL og ble kjøpt tilbake for ca 300000... suksess?...

I hovedsak kom det lave kampantallet av at Jonny skadet kneet og måtte gjennom en ganske komplisert operasjon. Han var ikke helt restituert når han kom tilbake til TIL igjen heller og det var heller usikker om han kom til å bli helt bra igjen. I ettertid har det jo vist seg at han ble bra i kneet igjen i alle fall.

fb

1
kingknut "westher skrev: Tror du virkelig han vil gå til en mindre klubb? Joachim, som kun anser tre-fire klubber som større enn Lyn:-) -------------------------- vet ikke hva du legger i o...

"vet ikke hva du legger i ordet "større" sikter du til historie, så har lyn en mer gjev fortid enn stabæk. men det er vel også det eneste området dere slår oss på"

I tillegg til historie, så har vi:

Et større stadion. Høyere publikumsgj.snitt. Vi kom høyere enn dere på tabellen. Ifølge aften aften så har bare RBK høyere budsjett enn oss neste sesong.

I tillegg til å være mindre på nevnte områder, så går Martin Andresen ut å betviler ambisjonene til klubben etter at det har blitt klart at dere må kutte i lønninger og at stallen må slankes.

Sett under ett så er Stabæk en liten klubb i Norge og i Tippeligaen, som sorry to say, ingen bryr seg filla om.

Joachim, som vet at dette kanskje provoserer mer enn det er ment som. Lyn4ever.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...