Fotball - Premier League

Kilcline

Newcastle kjøper ny Ipswich spiller?

Newcastle hadde en speider på Ipswich europacup kamp igår og den aktuelle skal være stortalentet Darren Ambrose, som spilte hele kampen igår. Spilleren er 18 år gammel og kan bli brukt som en back up for Solano med det første. NEWCASTLE United are poised to make a bid for Ipswich Town starlet Darren Ambrose, writes Derek Davis.

The Magpies have been watching the 18-year-old midfielder closely and had a scout at Portman Road again last night.

Sir Bobby Robson has personally looked at Ambrose and has had his character researched thoroughly to ensure he would fit into the St James' Park set-up.

Being a Premiership club United would not be able to sign Ambrose until the transfer window re-opens in January and they will face competition from a number of clubs, with West Ham keen on the ex-Harlow schoolboy.

Ipswich are in a stronger financial position than they were in August and chairman David Sheepshanks has made it clear they do not have to sell players in the new year, although he did not rule out the possibility of players going.

A Newcastle source last night confirmed the Magpies' interest and believes Robson wants Ambrose to operate on the right-side of midfield as cover for Peruvian star Nolberto Solano.

Newcastle United can expect to pay in excess of £6m for Ambrose, who played against Slovan Liberec last night after Town won permission to excuse him from a three-game England Under-19 tournament.

Joe Royle has made it clear how highly he thinks of Ambrose and will be extremely reluctant to let one of the most influential players of the season go.

The new Town boss knows, though, that his squad will attract a lot of interest from Premiership clubs come January and will have to stave off interest in Matt Holland and Hermann Hreidarsson in particular.

Clubs have also been tracking Marcus Bent, who turned down the chance to go on loan to Premiership side Birmingham on the last day of the transfer window in August.

Jamie Clapham, Jermaine Wright and Pablo Counago have also caught the eye of top-flight clubs who believe a number of Town stars may be ready to jump ship if promotion is not within sight by Christmas.

1
7 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Noen som har sett denne spilleren i aksjon noen ganger? Regner med at tj og noen andre har gjort det. Er takknemlig for litt informasjon om dette talentet.

1
Kilcline Noen som har sett denne spilleren i aksjon noen ganger? Regner med at tj og noen andre har gjort det. Er takknemlig for litt informasjon om dette talentet.

Har bare sett han ett par ganger, men absolutt et stort talent som er verdt å signe. Spørsmålet er nå om Ipswich har ny manager, men Royle satser som regel på eldre spillere med erfaring og da kan han vel hente inn mange spillere om de selger Ambrose.

De gangene jeg har sett Ambrose har han spilt i en diamant ligendene posisjon på midtbanen som en offensiv drivkraft. Han har vel også spilt på landslaget fra han var u-16 spiller og er en av de største profilene på u-19 nå om jeg ikke tar helt feil.

I en treningskamp før sesongen scoret han begge målene når de slo Celta Vigo 2-1.

1

Dette er fra sikre kilder, Newcastle avisen Evening Chronicle

An Ipswich Town source revealed last night: "Darren Ambrose is considered to be one of the best ever young players to come through the ranks here. Some even think he is a better player than Kieron Dyer at the same age.

"Sir Bobby has strong links with the club and has known about Darren for sometime. Since coming into the first team he has been a phenomenon and Newcastle have been watching him very closely all season.

"Ipswich will not want to sell, but unfortunately, hard economics may force them to. They need to get back into the Premiership straight away after last season's relegation, but don't look like doing that at the moment so money will have to be raised elsewhere."

United were again represented at Portman Road last night to see Ipswich take on Czech side Slovan Liberec in the second round of the Uefa Cup. Newcastle have not given up entirely on prising Emerton away from Feyenoord, but while he would cost at least £8m, plus wages, Ambrose would cost no more than the £5m United paid out to Nottingham Forest for Jermaine Jenas last year

1

Må si jeg synes Robson gjør det meste rett på transfer-fronten,kjøper inn masse unge ENGELSKE talenter.....

Jubal-som skulle ønske GH kjøpte mer engelsk,men som veit att det er vanskelig å vinne PL og CL med en gjeng unge Engelske talenter.....

1
jubal Må si jeg synes Robson gjør det meste rett på transfer-fronten,kjøper inn masse unge ENGELSKE talenter..... Jubal-som skulle ønske GH kjøpte mer engelsk,men som veit att det er van...

jubal skrev: Må si jeg synes Robson gjør det meste rett på transfer-fronten,kjøper inn masse unge ENGELSKE talenter.....

Jubal-som skulle ønske GH kjøpte mer engelsk,men som veit att det er vanskelig å vinne PL og CL med en gjeng unge Engelske talenter.....

Det som imponerer meg mest er at Robson ikke tenker på seg selv, men på klubben og den neste manageren som kommer til å ta over dette laget. For det tar 2-4 år før dette laget kan hevde seg helt i toppen av PL pga alderen. Vi er glade for at de andre klubbene kjøper utenlandske talenter så kan vi ta av oss de britiske :-))

1

Jeg tror faktisk at grunnen til at Newcastle gang på gang kommer tilbake i kamper hvor de ligger under er at laget består av unge sultne spillere. At laget også har en Alan Shearer som kaptein har også mye å si. Prestasjonsnivået svinger enkelte ganger voldsomt men dette kommer hovedsaklig av alderen til enkelte av spillerene. Snittalderen på forsvarsfireren de tre siste kampene er på 22 år noe som sier sitt.

1
Kilcline Jeg tror faktisk at grunnen til at Newcastle gang på gang kommer tilbake i kamper hvor de ligger under er at laget består av unge sultne spillere. At laget også har en Alan Shearer...

Newcastle fortjener applaus for måten de satser på. De spiller også god fotball synes jeg.

Signerer dere Ambrose så har dere gjort et godt kjøp, selv om han kanskje ikke kommer til å være noen stor profil i år så vil han være det når han skaffer seg erfaringen. Blir spennende på Onsdag å se om det er mange talenter som starter ligacup kampen.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...