Kampen mellom Maccabi Haifa og United ble sett og dagen etter forlot vi hotellet vårt klokken 07.30 for å reise hjem. Et par timer senere ankom vi Aten flyplass hvor vi måtte tilbringe 12 timer før flyet vårt fra Aten til London skulle ta av. Fattige som vi er valgte vi å fly på denne måten da prisene her var vesentlig billigere enn om vi skulle valgt en kjappere reiserute. Vi kom oss etter hvert ombord i EasyJet-maskinen som skulle frakte oss til Gatwick. Men etter et par timer i lufta kom følgende beskjed over høytaleranlegget: Kan alle høre etter nå. Er det en lege eller en sykepleier om bord på dette flyet. I så fall, ta kontakt umiddelbart. Et par personer gikk bak i flyet før en av flyvertinnene løp gjennom kabinen og inn til kapteinen. Ett minutt senere merket vi at flyet skiftet retning...

Det viste seg at en av flyvertinnene hadde kollapset og at vi måtte nødlande i Roma. Vi kom oss etter hvert dit og en ventende ambulanse fikk ut det syke flyvertinnen. Men hva nå? Etter en halv time kom kapteinen over høytaleranlegget og forklarte at han ikke ønsket å fortsette reisen med bare to flyvertinner. Derfor måtte vi av flyet og planlagt avreise var satt til klokken 09.00 torsdag morgen. Flyet fra Stanstead til Torp gikk klokken 07.30...

Etter noen timer på Hilton Hotel Athens kom vi oss etter hvert på flyplassen igjen hvor ingen visste noe om hva som kom til å skje. Vi startet en heftig ringerunde for å finne alternative reisemåter fra London til Oslo uten hell. Alt var fullbooket. Jeg valgte derfor å takke ja til Sterling Air som fløy fra Roma via København til Oslo senere samme dag. Pris: 1700 kroner. De tre andre ble med EasyJet til London. Sterling fløy selvsagt fra en annen flyplass enn den vi hadde landet på, og uten penger og uten kredittkort satt jeg i en pengeknipe som jeg løste ved å veksle inn 250 kroner og 10 britiske pund inn i Euro. Det holdt akkurat til å komme med til den andre flyplassen. Turen ble bestilt av mine foreldre.

Klokken 20.10 torsdag kveld landet jeg på Gardemoen og en knapp halvtime senere, drøye 37 timer etter vi dro fra hotellet på Kypros, gikk jeg inn døra hjemme. Uten VISA-kort. Uten penger og med en reise som kostet 3700 kroner mer en planlagt. Sportslig fikk jeg se en seier og ett tap og videre avansement i Champions League. Som supporter fikk jeg oppleve samholdet til United-fansen og hadde det kjempemoro hele tiden. Som menneske er jeg en drøss erfaringer rikere, noe forkjølet og en hals som føles som den er dekorert med piggtråd.

Jeg vet ikke om jeg angrer på om jeg reiste i det hele tatt, men jeg har i alle fall fått en historie som jeg har delt med de av dere som har lest så langt.

1

Artig lesning. Sender denne opp igjen så alle kan få lest en fornøyelig historie.

oyvindherman - vil ha pokaler til Highbury i år også!

1

Jeg kan jo legge til en standardsetning som ofte er med på slike reisebrev: Men ellers var det en ok ferie..

;-)

1

Der ser du, bare troebbel med aa holde med ManUtd... :)

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1

Takk skal du ha hof, ypperlig lesning. Fantastisk flott at du tok deg tid til å skrive dette.

1

Velkommen hjem!;-)

Radebe ------------------ 'The only problem Spurs will have is finding the place'

(Jimmy Greaves' berømte uttalelse før 4.rundekampen i FA-Cupen mot 3.divisjonslaget Port Vale, 30. januar 1988)

1

Meget morsom lesning!

Stiften, med full sympati

1

Veldig bra lesning. Litt av en tur:)

Robson som også har litt erfaring med politet på Aiga Napa...

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...