Fotball - Premier League

Kilcline

Bobby Robson hinter

Til at Michael Chopra får sin debut om ikke så altfor lenge, og de fleste spår at den vil komme i ligacup oppgjøret mot Everton. Noen som vet hvilke kamper Sky Sport viser i liga cupen? Dette er hva Robson sier

Sir Bobby Robson has hinted Magpies starlet Michael Chopra could soon make his first-team debut after comparing him to Everton's Wayne Rooney. The Magpies have tied up teenage prodigy Michael Chopra to a new three-year contract - and the United boss quickly hinted that the Gosforth-born starlet is on the verge of a first-team debut. Chopra was handed a senior squad number for the first time this season and he has been in fine form for the reserves grabbing a number of important goals. And Robson has been delighted with the progress being made by his young charge and says he is an exciting prospect similar to Everton wonderkid Rooney. "Michael has started the new season with a bang for the reserves," said Robson. "He has justifiably forced his way into the first-team picture. "He is more slightly built than Wayne Rooney, but he is a player we are very excited about nonetheless. "He has a great eye for goal, he is learning about which runs to make, to hold the ball up and he is never afraid to put his foot in. We like him very much." Chopra's current form could see him drafted in for Newcastle's home Worthington Cup tie against Everton next week - a move which could see him pitted against fellow hot-shot Rooney.

1
8 svar

Jeg vet ikke om du har sett Chopra noe særlig,men jeg spørr uansett:

Er ikke Chopra stor og sterk,en slags Cort type?

1
JEEC6 Jeg vet ikke om du har sett Chopra noe særlig,men jeg spørr uansett: Er ikke Chopra stor og sterk,en slags Cort type?

JEEC6 skrev: Jeg vet ikke om du har sett Chopra noe særlig,men jeg spørr uansett:

Er ikke Chopra stor og sterk,en slags Cort type?

Nei nei nei, ja jeg har sett Chopra to ganger. Sist jeg så han var mandag for 5 dager siden når jeg var i Newcastle på en reservelagskamp mot Aston Villa. Newcastle vant 3-2 og Chopra scoret 2 mål etter en kjempevending og et skudd som kom ut av ingenting. Denne spilleren minner meg veldig om Owen og Rooney, selvom det virker som om Rooney er tidligere utviklet når det gjelder kroppsbygning. Chopra er rask og har bra teknikk, selvom jeg vet at tj mener noe helt annet. Han mener at dette er en spiller som aldri kommer til å bli noe annet enn en middelmådig spiss. Den som venter får se, men jeg ble ihvertfall kraftig imponert over denne spilleren som har 9 mål på 5 kamper denne sesongen.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...