Fotball - Premier League

Historieguruen

Man U - Southampton..en oppsummering

Jeg får vel begynne med å si at det er lenge siden jeg har jublet sånn for et mål. Jeg så virkelig 1-2 resultatet lyse i mot....og jeg var veldig lykkelig når Strachan byttet ut Ormerod for en midtbane. Jeg tror Southampton gjorde en brøler der.

For vår del var det i perioder veldig bra, i perioder ikke så bra. Men for en gangs skyld var det ikke bare på grunn av dårlig spill av oss, men også fordi Southampton var veldig bra. Jeg trodde midtbanen til Soton skulle bli litt fysisk svak, men de bet veldig bra fra seg og var spillemessig helt på høyde til kreftene tok slutt ca 20 minutter før slutt.

Mikael Svensson og Claus Lundekvam var brilliante og Nistelrooy kom sjelden til sjanser. Da synest jeg faktisk Wayne Bridge hadde mer problem på sin side.

For vår del var Ferdinand suveren, Veron var i 1 omgang veldig bra men falt litt mer av i andre omgang. De var vel våre to beste kampen under ett. Men i dag var ingen direkte svake på banen.

En fortjent seier basert på de siste 20 minuttene, men dette er nok et av de beste Southampton lag jeg har sett noensinne. All honnør til dem!

Og....kanskje man snart skal slutte å le av Diego Forlan nå....

1
12 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

Det så lenge ut til at det skulle gå mot nokk en 1-1 kamp, og var seriøst forbanna. Men så kom Forlan og reddet oss for andre helg på rad. En utrolig herlig scoring. Eneste som mangler nå er at Tottenham slår Chelsea i morgen (og det tror jeg de gjør).....

1

Det så lenge ut til at det skulle gå mot nokk en 1-1 kamp, og var seriøst forbanna. Men så kom Forlan og reddet oss for andre helg på rad. En utrolig herlig scoring. Eneste som mangler nå er at Tottenham slår Chelsea i morgen (og det tror jeg de gjør).....

1

Greit oppsummert! Rio var banens beste, ryddet opp gang på gang og viser seg virkelig pengene verdt! Og Forlan`s scoring taler for seg selv, utrolig!! Bortsett fra det var det en dårlig kamp, der etablerte folk som Giggs og Beckham ikke var i nærheten av normalt nivå.

1

"Historieguruen skrev: Jeg får vel begynne med å si at det er lenge siden jeg har jublet sånn for et mål."

Også moro med målet til Phil. Det var en fantastisk løp og jeg tror ikke jeg jublet stort mindre ved 1-0 enn 2-1.

1

Og....kanskje man snart skal slutte å le av Diego Forlan nå....

Så du ikke situasjonen etter scoringa eller? : )

When a Man Lies He Murders Some Part of the World These Are the Pale Deaths Which Men Miscall Their Lives All this I Cannot Bear to Witness Any Longer Cannot the Kingdom of Salvation Take Me Home

1
Wiggum Greit oppsummert! Rio var banens beste, ryddet opp gang på gang og viser seg virkelig pengene verdt! Og Forlan`s scoring taler for seg selv, utrolig!! Bortsett fra det var det en d...

"Wiggum skrev: Rio var banens beste, ryddet opp gang på gang og viser seg virkelig pengene verdt!"

Ingen tvil om det...

"Og Forlan`s scoring taler for seg selv, utrolig!!"

Utrolig vakkert maal eller utrolig at han scoret? Jeg er ikke overrasket over at Forlan har faatt en oppsving, jeg har sett det hele tiden at han kan bli en meget god spiller, selv om han ikke har scoret flere ligamaal for ManUtd enda enn Jamie Carragher :)

"Bortsett fra det var det en dårlig kamp, der etablerte folk som Giggs og Beckham ikke var i nærheten av normalt nivå."

Ogsaa fullstendig enig. Giggs var langt under pari, men er vanligvis bra. Beckham har tapt seg veldig som spiller. Tidligere brukte han forsen sin og hadde 10-15 (knall)gode innlegg hver eneste kamp, den siste tiden har det knapt vaert et eneste innlegg fordi han vaser rundt paa hele banen og skal vise at han er der. Han har ingenting aa tilfoere laget i midten annet enn aa filme seg til noen frispark... Heldigvis klarte Usiah Rennie aa se det og bare vinket spillet videre, det er det ikke mange som gjoer. Beklageligvis fikk han ikke gult kort for 4-5 klare filminger i lopet av kampen. Man kritiserte Rivaldo sterkt i VM, men hva med den kastingen Beckham gjorde helt paa slutten da han ble dyttet litt i ryggen? Greit frispark, men for en overdrivelse...

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1
Cocu "Wiggum skrev: Rio var banens beste, ryddet opp gang på gang og viser seg virkelig pengene verdt!" Ingen tvil om det... "Og Forlan`s scoring taler for seg selv, utrolig!!" Utrolig...

Som United-fan så må jeg desverre si meg enig i mye av kritikken av Beckham.

Spillet hans den siste tiden har ikke vært i nærheten av det han viste i treble-sesongen. Da la han utallige perfekte innlegg som Cole og Yorke gålla sykt med mål på.

Var mye det samme ifjor også, men siden han scora så mange mål som han gjorde så rettet han opp mye av inntrykket.

Men han er desverre ikke den spilleren han var.

Skal også være enig i at han legger seg altfor lett! Det blir ofte pinlig for meg å se United sammen med venner som ikke er Utd-fans. De slakter ham jo selvsagt og jeg kan godt skjønne at andre supportere lett kan mislike ham. Men selv om han legger seg for lett så kan du bare drite i å sammenligne ham med Rivaldo. Rivaldo og Fostervold stiller i en annen klasse.

When a Man Lies He Murders Some Part of the World These Are the Pale Deaths Which Men Miscall Their Lives All this I Cannot Bear to Witness Any Longer Cannot the Kingdom of Salvation Take Me Home

1
tallica Som United-fan så må jeg desverre si meg enig i mye av kritikken av Beckham. Spillet hans den siste tiden har ikke vært i nærheten av det han viste i treble-sesongen. Da la han uta...

...men å se United-kamper sammen med venner som ikke er United-fans (snarere ABU-ere) kan jo også ha sine gode sider. Som f.eks da matchuret viste 85 min i går. Herlig å høre stillheten fra andre enn meg selv. En stillhet som kort etter ble erestattet av høylytt bannskap. Herlig!!

Hillis

1
hillis ...men å se United-kamper sammen med venner som ikke er United-fans (snarere ABU-ere) kan jo også ha sine gode sider. Som f.eks da matchuret viste 85 min i går. Herlig å høre still...

"hillis skrev: ...men å se United-kamper sammen med venner som ikke er United-fans (snarere ABU-ere) kan jo også ha sine gode sider. Som f.eks da matchuret viste 85 min i går. Herlig å høre stillheten fra andre enn meg selv. En stillhet som kort etter ble erestattet av høylytt bannskap. Herlig!!"

Seieren i gaar var fullt fortjent, saa det var ikke mye aa banne for. ManUtd kjoerte inn to spisser og tok ut to defensive spillere da de maatte, og fortjener aa lykkes... De tar en stor risk med dette, det kan fort bli 1-2 i stedet, men flott at lag toer.

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1
tallica Som United-fan så må jeg desverre si meg enig i mye av kritikken av Beckham. Spillet hans den siste tiden har ikke vært i nærheten av det han viste i treble-sesongen. Da la han uta...

"tallica skrev: Men selv om han legger seg for lett så kan du bare drite i å sammenligne ham med Rivaldo."

Selvsagt skal han ikke sammenliknes med Rivaldo sin enkeltepisode mot Tyrkia i VM, men generelt er ikke Rivaldo noe verre enn Beckham til aa filme.

___________________________________________________ European Champions 1988: Van Breukelen - Van Tiggelen, Rijkaard, R Koeman, Van Aerle - Mühren, Vanenburg, Wouters, E Koeman - Gullit, VAN BASTEN!

Veien mot EM-gull 2004: Hviterussland (H) 3-0 Davids, Kluivert, Hasselbaink; Oesterrike (B) 3-0 Seedorf, Cocu, Maakay;

1
Cocu "tallica skrev: Men selv om han legger seg for lett så kan du bare drite i å sammenligne ham med Rivaldo." Selvsagt skal han ikke sammenliknes med Rivaldo sin enkeltepisode mot Tyr...

Syntes denne kampen viste en gang for alle at 4-5-1 formasjonen ikke er til å stole på. Når vi bruker 4-4-2 er det bare et spørsmål om hvor mange mål vi skal skåre mens i 4-5-1 er det et spørsmål om vi klarer å score mer enn et mål! 4-5-1 funker i champions league men ikke i premier league og det er på tide ferguson innser dette nå slik at vi ikke "gir" bort enda ett ligamesterskap!

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar

– Solskjær må forlate jobben

"– Begeret har vært strengt tatt vært fullt lenge. Men ydmykelsen på Vicarage Road bør ikke bare ha vært dråpen som fikk det til å renne over. Her er kranen så hardt skrudd på at det neppe kan være tv...
Bilde

Ny Solskjær-fiasko: Dette går ikke mer!

(Watford-Manchester United 4-1) Manchester United er nødt til å skaffe seg en annen manager enn Ole Gunnar Solskjær.


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar
Laster...