Fotball - Premier League

fedrov

Dyktigheten dalende, flaksen bevart!?!

En overskirft som sier det meste.

Man U spiller mer og mer som et middelmådig PL-lag på hjemmbane. De klarer ikke lenger å styre sine hjemme-kamper. Men flaksen, da tenker jeg på evnen til å score mål i slutminuttene, på en "dårlig dag", den har de bevart.

Flaks og dyktighet henger sammen, dersom man ønsker å være en toppklubb.

For tiden er dyktigheten til Man U vanskelig å spore, men flaksen har de fremdeles klart å bevare. Men ingen klubb blir mester ene og alene p.g.a flaks.

Man U er ikke dyktige nok, da spesielt forran mål, til å være med å kjempe om gull denne sesongen.

Fedrov

1
14 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

dette du skriver om manglende dyktighet kan jeg til dels være med på. At ting ikke fungerer like bra som det bør gjøre, mene jeg også - selvfølgelig.

Men dette flaks-pratet skjønner jeg ikke

Øystein

1

Man U er ikke dyktige nok, da spesielt forran mål, til å være med å kjempe om gull denne sesongen.

Fedrov

"

Ruud må trene på fall teknikken sin,den er for gjennomskuelig

1
oystsoru dette du skriver om manglende dyktighet kan jeg til dels være med på. At ting ikke fungerer like bra som det bør gjøre, mene jeg også - selvfølgelig. Men dette flaks-pratet skjønne...

er ikke noe flaks sjøl om manu scorer ofte fra 75-90 ++ min. lag kan ikke tro at kampen er slutt og poeng sikra 5 min før slutt.. Alle som kommer til OT og har u 5-15 min før slutt begynner å spille defansivt og med alle de gode skytterne til manu så blir det en del skudd og ofte et seint mål.

Manu er ikke like dyktig som før nei, men problemet ligger vel i midtbanen og inneffektive spiss(er). Solskjær spes. 2 mål på 800 ++ minutt er for dårlig. Manu mangler sine 2 beste defansive midtbane spillere og så snart vi får en av disse 2 tilbake vil også midtbanen bli mye bedre og laget vil forhåpentligvis få flere målsjanser og flere mål.

1
oystsoru dette du skriver om manglende dyktighet kan jeg til dels være med på. At ting ikke fungerer like bra som det bør gjøre, mene jeg også - selvfølgelig. Men dette flaks-pratet skjønne...

"oystsoru skrev: dette du skriver om manglende dyktighet kan jeg til dels være med på. At ting ikke fungerer like bra som det bør gjøre, mene jeg også - selvfølgelig.

Men dette flaks-pratet skjønner jeg ikke

Øystein"

----Fedrov: Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne. Dette er litt typisk Man U.

Så også idag. Men jeg tror ikke de kan surfe på flaks av denne typen, "like inn til seriegull."

Fedrov

1
fedrov "oystsoru skrev: dette du skriver om manglende dyktighet kan jeg til dels være med på. At ting ikke fungerer like bra som det bør gjøre, mene jeg også - selvfølgelig. Men dette fla...

"fedrov skrev: ----Fedrov: Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne."

javel - jeg registrerer hva du skriver, og kan dessverre ikke komme med et ærlig tilsvar på dette forum...

Øystein

1
klicline Man U er ikke dyktige nok, da spesielt forran mål, til å være med å kjempe om gull denne sesongen. Fedrov " Ruud må trene på fall teknikken sin,den er for gjennomskuelig

"klicline skrev:

Man U er ikke dyktige nok, da spesielt forran mål, til å være med å kjempe om gull denne sesongen"

Jeg er ikke saa redd for at Utd er for daarlige foran maal.De klarer ikke aa skape nok og flere spillere er langt unna toppformen.Det er for jaevlig at Utd nesten maa vaere avhengige av at Nistelrooij spiller for aa skape nok sjanser. Beckham og Giggs er jo usynlige i store perioder og burde ha nok kvaliteter til aa vaere konge uttpaa Old Trafford,spesielt mot svake lag som Southampton. Utd skal vaere glade for tre poeng i dag og at Forlan igjen scoret!

Utd er ikke i form,men vinner,det er et sterkt tegn,et tegn som nok kan tyde paa at de igjen vil kjempe om tittelen.

Remy

1
cruyff14 "klicline skrev: Man U er ikke dyktige nok, da spesielt forran mål, til å være med å kjempe om gull denne sesongen" Jeg er ikke saa redd for at Utd er for daarlige foran maal.De kl...

"cruyff14 skrev: "klicline skrev:

Man U er ikke dyktige nok, da spesielt forran mål, til å være med å kjempe om gull denne sesongen"

Jeg er ikke saa redd for at Utd er for daarlige foran maal.De klarer ikke aa skape nok og flere spillere er langt unna toppformen.Det er for jaevlig at Utd nesten maa vaere avhengige av at Nistelrooij spiller for aa skape nok sjanser. Beckham og Giggs er jo usynlige i store perioder og burde ha nok kvaliteter til aa vaere konge uttpaa Old Trafford,spesielt mot svake lag som Southampton. Utd skal vaere glade for tre poeng i dag og at Forlan igjen scoret!

Utd er ikke i form,men vinner,det er et sterkt tegn,et tegn som nok kan tyde paa at de igjen vil kjempe om tittelen.

Remy

----Fedrov:Det er jo akkurat det jeg ønsker påpeke her. Det faktum at de vinner selv om de ute av form, tror jeg ikke vil vedvare. Man vinner ikke seriegull bare ved hjelp av flaks. Det er jo ingenting som tyder på at man U er på vei ut av sin "downperiode". Spillemessig altså...

Fedrov "

1
LaDuden KREMT KREMT OWEN SITT ANDRE MÅL = FLAKS "Alt som kan finnes opp har allerede blitt oppfunnet." - Charles H. Duell, U.S. Office of Patents, 1899.
Historieguruen

Southampton er ikke noe dårlig lag, det er et lag som faktisk består av 4 landslagsspillere av de 5 bakerste! Beattie er landslagsklasse, Anders Svensson spiller på Sverige fast og Fernandez holder også veldig høy klasse. I tillegg har man Pahars og Delap som er landslagsspillere...et lag med 7-8 landslagsspillere på landslag ranket blant de 30 beste i verden er jo ikke et DÅRLIG lag.

Et lag vi MÅ slå hjemme for å vinne serien, men å si at dette Southampton laget er svakt ?

Soton - City 2-0 Villa - Soton 0-1 Soton - Fulham 4-2

Dette sier vel at laget holder brukbar klasse!

1
fedrov "oystsoru skrev: dette du skriver om manglende dyktighet kan jeg til dels være med på. At ting ikke fungerer like bra som det bør gjøre, mene jeg også - selvfølgelig. Men dette fla...

"fedrov skrev: ----Fedrov: Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne. Dette er litt typisk Man U.

Det er en grunn til at Man Utd og Rosenborg "alltid" scorer på slitten. Det skjønner vel du også? Hadde man tatt vekk de 15 siste minuttene ville Rosenborg endt midt på tabellen. Så det er overhodet ikke flaks. Jeg trodde det også var flaks da jeg var 11-12 år, men det skjønte jeg da jeg startet på ungdomsskolen! Tottenham har jo også scoret endel på slutten iår. Evnen til å avgjøre jevne kamper på slutten er utrolig viktig. Det er faktisk dyktighet og intet annet.

1

"fedrov skrev: Men ingen klubb blir mester ene og alene p.g.a flaks.

Liverpool på 70- & 80-tallet. Ren og skjær flaks som gjorde at de vant.

1
fedrov "oystsoru skrev: dette du skriver om manglende dyktighet kan jeg til dels være med på. At ting ikke fungerer like bra som det bør gjøre, mene jeg også - selvfølgelig. Men dette fla...

"fedrov skrev: ----Fedrov: Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne. Dette er litt typisk Man U.

Så også idag. Men jeg tror ikke de kan surfe på flaks av denne typen, "like inn til seriegull."

Fedrov"

"

Grunnen til at lag som manu og Rbk ofte scorer på slutten er at de har (som oftest) en mye bedre benk enn de andre og spillere som har mer å gå på. Derfor blir de mer uthvilt enn de andre på slutten. Hvis lag tror kampen er slutt etter 75-90 min fortjener de å tape. En seier er like fortjent uansett om laget kommer i 1 min eller 5 min på overtid. De beste lagene har som regel mest å gi på slutten og Lag som kommer til OT blir som oftest alt for defansiv på slutten (som i dag), legger seg bakpå og lar manu fyre løs med skudd..er ikke noe å si på at manu eller andre lag får inn et mål på slutten.

Fotball handler om å score mål. om det er fortjent eller ikke har ikke noe med kortid målet kommer. Manu, rvb er lag som aldri gir opp (i viktige kamper) før dommeren blåser. Derfor vinner de også mange kamper på slutten.

1
kalio "fedrov skrev: ----Fedrov: Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne. Dette er litt typisk Man U. Det e...

"kalio skrev: "fedrov skrev: ----Fedrov: Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne. Dette er litt typisk Man U.

Det er en grunn til at Man Utd og Rosenborg "alltid" scorer på slitten. Det skjønner vel du også? Hadde man tatt vekk de 15 siste minuttene ville Rosenborg endt midt på tabellen. Så det er overhodet ikke flaks. Jeg trodde det også var flaks da jeg var 11-12 år, men det skjønte jeg da jeg startet på ungdomsskolen! Tottenham har jo også scoret endel på slutten iår. Evnen til å avgjøre jevne kamper på slutten er utrolig viktig. Det er faktisk dyktighet og intet annet.

----Fedrov. Jeg forstår jo at jeg her serverer kritikerene mine en drømmesetning. Kalio: Du har jo vanskeligere og vanskeligere for å komme med motargumenter på det jeg skriver, men her fikk du altså en gavepakke. Setningen : "Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne. Dette er litt typisk Man U".,- er jo en setning man kan mene så mangt om.

Men som Spurssupp. vil jeg da understreke at Spurs også har vunnet jevnspilte kamper i år, ved å "putte en goal" helt på slutten av kampen(e)

I mange tilfeller har Spurs hatt flaks. Jeg har ikke problemer med å innrømme det. Kampen mot West-Ham, hvor Gardner scorer i det 88 min, kaller jeg for flaks. West-Ham hadde minst fortjent U i den kampen. Skuddet til Gardner, som langt ifra var bra, gikk via en West-Ham forsvarer og i mål. Flaks av denne typen kan ikke Spurs regne med å flyte på, dersom de ønsker å kjempe om medaljer, denne sesongen. Flaks av den typen Man U opplevde i går , da de vant en jevnspilt kamp 2-1, etter et vel og merke nydelig mål av Forlan i det 85 min, kan heller ikke Man U regne med at de kan flyte på, dersom de ønsker å kjempe om de øverste plassene i denne sesongs PL.

Når man snakker om Rosenborg, ja så har de jo en tendens til å styre de kampene som de ofte avgjør i sluttminuttene. Da snakker man ikke om bare flaks, men om flaks og dyktighet. Dyktigheten er : at Klubben styrer spillet. Flaks: Kan vi ofte snakke om når et mål blir satt inn i sluttminuttene, uten at laget har fremstått som spesielt "velspillende".

Man U var ikke dyktige i går. De styrte ikke kampen. Men flaks hadde de, da til tross for en svak kamp, scoret i sluttminuttene.

Denne formen for flaks holder ikke i det lange løp for Man U. De må bli mer dyktige og få mer kontroll over kampene igjen, spesilet på hjemmebane, hvor et topplag skal hente de fleste av sine poeng.

Flaks og dyktighet er en flott kombinasjon. Men flaks i seg selv, kommer ingen langt med...

Fedrov

1
fedrov "kalio skrev: "fedrov skrev: ----Fedrov: Det jeg mener med flaksen, er at klubben evner å avgjøre en kamp i sluttminuttene, som de langt ifra fortjener å vinne. Dette er litt typis...

Hvorfor må du alltid konsentrere deg om at det er meg du diskuterer mot. At jeg ikke har gode nok motargumenter, ja det har du sagt noen ganger nå.

Diskuter sak og ikke person er det noe som heter!

Dersom du ikke visste det så har vi avgjort 3 kamper i slutt minuttene hitill i år, altså 6 poeng har vi tatt med "flaksen" vår.

Tottenham-Soton 2-1 Sherringham 90 (straffe) Tottenham- West Ham 3-2 Gardner 89 Blackburn- Tottenham 1-2 Redknapp 88

Så Tottenham har nok tatt flere poeng i sluttminuttene enn det Man United har tatt i år.

Jeg er enig i at det kan være flaks å score på slutten, men når man avgjører kamper gang på gang på slutten slik som Man United og Rosenborg, ja så er det en grunn til det. Blackburn har tapt masse poeng i slittminuttene denne sesongen, litt uflaks, men mest udyktihet.

Kalio-som visstnok har god tid

Dessuten Man United scorte i det 84 minutt. Nesten 10 min før kamper var ferdig.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...