Fotball - Premier League

Sullivan

Bare å se det i øynene; per i dag vil ikke engels

...fotball hevde seg helt i toppen i årets Champions League. Pools kamp mot Valencia beviste at de ikke tilhører det øverste sjiktet. Arsenal har bevist at de er litt for ustabile til å kunne regnes med helt der oppe, United viser heller ikke tillitvekkende spill av høy europeisk klasse. Av de engelske tror jeg mest på United, men lag som Inter, Valencia, Ajax, Juventus, Real Madrid, Barca og Roma anser jeg som sterkere.

Sullivan.

1
8 svar

Vi ønsker å legge til rette for en god debatt på nettsidene våre, og for å kunne sikre god moderering holder vi nattestengt mellom klokken 00.00 og 08.00.

United vil igjen komme langt i cl, minst til en kvartfinale. lagene jeg frykter er kun Realm og Valencia. WipeOut--------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

1

"Sullivan skrev: ...fotball hevde seg helt i toppen i årets Champions League. Pools kamp mot Valencia beviste at de ikke tilhører det øverste sjiktet. Arsenal har bevist at de er litt for ustabile til å kunne regnes med helt der oppe, United viser heller ikke tillitvekkende spill av høy europeisk klasse. Av de engelske tror jeg mest på United, men lag som Inter, Valencia, Ajax, Juventus, Real Madrid, Barca og Roma anser jeg som sterkere.

Sullivan."

Pr dags dato har du helt rett. Men nå er det en gang slik at det er spillet i mai som avgjør hvem som vinner hva. Vinterpause i andre land gir bl.a. engelske lag en fordel når gruppespill 2 starter opp. I tillegg kommer skader, spillerkjøp/salg, forutvikling og en hel drøss med andre forhold.

At folk er så dumme og spår hvordan 5-10 lag vil gjøre det i april / mai med utgangspunkt i sept/okt/nov er et stort mysterium for meg. Og de gjør det år, etter år, etter år.

Barry

1
barry "Sullivan skrev: ...fotball hevde seg helt i toppen i årets Champions League. Pools kamp mot Valencia beviste at de ikke tilhører det øverste sjiktet. Arsenal har bevist at de er l...
Historieguruen

"barry skrev: "Sullivan skrev: ...fotball hevde seg helt i toppen i årets Champions League. Pools kamp mot Valencia beviste at de ikke tilhører det øverste sjiktet. Arsenal har bevist at de er litt for ustabile til å kunne regnes med helt der oppe, United viser heller ikke tillitvekkende spill av høy europeisk klasse. Av de engelske tror jeg mest på United, men lag som Inter, Valencia, Ajax, Juventus, Real Madrid, Barca og Roma anser jeg som sterkere.

Sullivan."

Pr dags dato har du helt rett. Men nå er det en gang slik at det er spillet i mai som avgjør hvem som vinner hva. Vinterpause i andre land gir bl.a. engelske lag en fordel når gruppespill 2 starter opp. I tillegg kommer skader, spillerkjøp/salg, forutvikling og en hel drøss med andre forhold.

At folk er så dumme og spår hvordan 5-10 lag vil gjøre det i april / mai med utgangspunkt i sept/okt/nov er et stort mysterium for meg. Og de gjør det år, etter år, etter år.

Barry"

Tja...de har en tendens til å ha rett også!

Skriver de fleste opp 6 lag hver her, tror jeg veldig mange vil ha 3 eller 4 av semifinalistene rett!

1
oyvindherman Må jo være lov å spå... oyvindherman - vil ha pokaler til Highbury i år også!

Nå baserer jeg jo mine spådommer på dagens situasjon, og jeg er selvsagt fullt inforstått med at diverse faktorer kan bidra til at et lags formkurve endres drastisk.

Likevel er det jo de samme lagene vi snakker om i mai, så det går greit an å utelukke en del ting, som for eksempel at Bolton tar medalje, noe som forsåvidt var avklart før sesongen ble sparket i gang.

Sullivan.

1

"Sullivan skrev: Av de engelske tror jeg mest på United, men lag som Inter, Valencia, Ajax, Juventus, Real Madrid, Barca og Roma anser jeg som sterkere.

Sullivan."

Ajax bedre enn Arsenal og Liverpool???? neppe

Tror også du har glemt å føre opp Milan

<-----------ARSENAL----------->

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...