Fotball - Premier League

oystsoru

bra, Tottemham...

dere er i ferd med å bli et bra lag. Det gleder meg.

Øystein

PS: bare synd det ikke går an å rette trykkfeil i overskriften

1
27 svar

jeg føler at jeg har en stor del av æren

1

Takk skal du ha!

Godt å se at andre supportere også har fått øynene opp for The mighty Spurs. Vi mangler litt enda på å bli et topplag, men vi er på vei! Føler egentlig at vi har det som skal til:

-God og trygg økonomi -Et styre som er flinke til å ikke bruke for mye penger. Fansen er til tider misfornøyd med at det brukes for lite penger på spillerkjøp, men utrolig deilig å ha trygg økonomi. -Når vi først kjøper er det billig og godt gjennomtenkt - Stort tilskuer-potensiale og bra supportere - Bred stall - Dyktig manager - God miks av unge og erfarne spillere - Gode treningsforhold og bra ungdoms akademi. Ikke minst når vi får bygd det nye treningsanlegget.

Godt fornøyd med dagens kamp, selvom det var skuffende at vi ikke greide å sette noen av sjansene i mål. Men det skyldes en meget god keeper.

1
kalio Takk skal du ha! Godt å se at andre supportere også har fått øynene opp for The mighty Spurs. Vi mangler litt enda på å bli et topplag, men vi er på vei! Føler egentlig at vi har d...

"kalio skrev: Takk skal du ha!

Godt å se at andre supportere også har fått øynene opp for The mighty Spurs. Vi mangler litt enda på å bli et topplag, men vi er på vei! Føler egentlig at vi har det som skal til:

-God og trygg økonomi -Et styre som er flinke til å ikke bruke for mye penger. Fansen er til tider misfornøyd med at det brukes for lite penger på spillerkjøp, men utrolig deilig å ha trygg økonomi. -Når vi først kjøper er det billig og godt gjennomtenkt - Stort tilskuer-potensiale og bra supportere - Bred stall - Dyktig manager - God miks av unge og erfarne spillere - Gode treningsforhold og bra ungdoms akademi. Ikke minst når vi får bygd det nye treningsanlegget.

Godt fornøyd med dagens kamp, selvom det var skuffende at vi ikke greide å sette noen av sjansene i mål. Men det skyldes en meget god keeper."

Er veldig enig i mye av det du skriver her, med unntak av treningsforholda. Spurs Lodge skulle vel vær et av de beste treningsanlegga da tottenham flyttet der fra Mill Hill (Var ikke det navnet på det forige?) i begynnelsen på 90 tallet, men det var også da skademarerittet i klubben startet. Det er mye som tyder på at underlaget på Spurs lodge ikke er av ypperste kvalitet. Gleder meg til det nye anlegget blir satt opp!

Terje, Eg e Viking eg!

1
kalio Takk skal du ha! Godt å se at andre supportere også har fått øynene opp for The mighty Spurs. Vi mangler litt enda på å bli et topplag, men vi er på vei! Føler egentlig at vi har d...

kalio skrev: God og trygg økonomi ja, pga av at klubben har et gammelt fille-stadion og ikke har hentet kvalitetspillere i det siste bortsett fra gaven fra konkursrammjeded Leeds

-Et styre som er flinke til å ikke bruke for mye penger. Fansen er til tider misfornøyd med at det brukes for lite penger på spillerkjøp, men utrolig deilig å ha trygg økonomi. Se ovenfor, tottenham er en klubb somintet våger og intet vinner

-Når vi først kjøper er det billig og godt gjennomtenkt LOL - Er det Rebrov eller Morientes og alle nesten-kjøpa du tenker på?

- Stort tilskuer-potensiale og bra supportere Sytekopper alle sammen, enkelt å fylle opp noenlunde et slikt lite stadion

- Bred stall uten stjernespillere, litt over middels i PL, 7-9 plass til slutt

- Dyktig manager Dyktig i hva da? Samspillet med Eileen du tenker på? Har ikke tillit hos spillerne

- God miks av unge og erfarne spillere Shrug - men de skulle ha vært bedre

1
Borota kalio skrev: God og trygg økonomi ja, pga av at klubben har et gammelt fille-stadion og ikke har hentet kvalitetspillere i det siste bortsett fra gaven fra konkursrammjeded Leeds -...

"Borota skrev: kalio skrev: God og trygg økonomi ja, pga av at klubben har et gammelt fille-stadion og ikke har hentet kvalitetspillere i det siste bortsett fra gaven fra konkursrammjeded Leeds

-Et styre som er flinke til å ikke bruke for mye penger. Fansen er til tider misfornøyd med at det brukes for lite penger på spillerkjøp, men utrolig deilig å ha trygg økonomi. Se ovenfor, tottenham er en klubb somintet våger og intet vinner

-Når vi først kjøper er det billig og godt gjennomtenkt LOL - Er det Rebrov eller Morientes og alle nesten-kjøpa du tenker på?

- Stort tilskuer-potensiale og bra supportere Sytekopper alle sammen, enkelt å fylle opp noenlunde et slikt lite stadion

- Bred stall uten stjernespillere, litt over middels i PL, 7-9 plass til slutt

- Dyktig manager Dyktig i hva da? Samspillet med Eileen du tenker på? Har ikke tillit hos spillerne

- God miks av unge og erfarne spillere Shrug - men de skulle ha vært bedre"

No begynner det heldigvis å bli veldig lenge siden Borota(eller hans tidligere nick) har klart å provosere mer enn en fjert i stiv kuling, men innimellom virker det som Chelsea's supportere, i likhet med Chelsea selv, ikke helt har skjønt noen verdens ting.

Sånn aller hurtigst:

- Chelsea glimrer ikke akkurat over av innhentete kvalitets-spillere i det siste. Spurs har forsterket stallen merkbart med spillere som Acimovic, Blondel og Ricketts. Vet utmerket godt at kun Acimovic har fått nevneverdig spilletid av disse, men unggutter med stort talent sier man aldri nei til....

-Bedre å være en klubb som intet våger i en Chelsea-supporters øyne, enn en klubb som MÅ selge enten en god del aksjer eller en god del spillere....

-Antydningene dine angående Rebrov og Morientes forbigår eg i all stillhet, da de færreste kan huske å ha sett Zenden innfri i Chelsea-trøya utfra potensialet alle vet han har....

-Når det gjelder interesse, supportere og slikt vil Chelsea aldri kunne måle seg med Spurs.

-Bred stall er grunnlaget for heder, ære og The Spurs Way. At Chelsea ikke klarer å fylle opp sin stall med mer enn 7-8 spillere som ville havet førstelaget til Bolton forandrer vel ikkke akkurat på det?

-At Hoddle er en bedre manager enn Ranieri trenger man ikke være rakettforsker for å skjønne. At Hoddle også er inn i hampen populær på WHL fra tiden som spiller skader heller ikke. Som navnt mange ganger tidligere har Hoddle gått gradene og opplevd nedturer som har skapt en voksen manager med evner til å takle motgang og.

-Stjernespillere etterlyser du og..... Forstå det den som kan. Hvis du så den samme kampen som meg kan du veeel ikke unngå å misunne Spurs spillere som Davies og Redknapp på midtbanen, og Keane kommer til å gå stakkars Gudjohnson en høy gang. Hasselbaink "faket" en skade for å slippe å bli avkledd av Richards lengre og det skulle vil si det meste.... Zola er vel fortsatt bestemann offensivt for Chelsea? Glad vi slipper å si det samme om Sherringham, til tross for at det selvsagt er kjekt å ha litt rutine å flyte på... At Carr fortsatt er PL's beste høyreback er en påstand som nesten erkjennes som fakta av de fleste litt over middels interreserte supportere med tilknytning til PL.

-Og når du ikke engang prøver å motargumentere Spurs sammensetning av unge og eldre rutinerte spillere, forteller jo det det meste ettersom Chelsea's supportere er over gjennomsnittlig interresert i å slenge fra seg lite grunngivne påstander. Gardner, King, Davies, Keane og endatil spillere som Etherington, Blondel og Ricketts er spillere som kommer til å sette sitt preg på PL i mange, mange år fremover!

Har hele tiden sagt at kampen om 4 plassden vil stå mellom Chelsea og Spurs i år. Etter å ha sett innsatsen til Spurs-guttene på banen i dag er eg ikke lengre i tvil om at Spurs minst tar 5 plass i år.

Spesielt Perry og Richards skal ha mye skryt i dag! Stort forsvarsspill. Stakkars, stakkars Hasselbaink.

Bunje var ikke akkurat kandidat til banens bestemann... Thatcher neste ut på venstrebacken?

Ellers skader det jo ikke at Gardner, King, Anderton og Ziege er noen av de som ikke spilte i dag.....

Blir et stort Spurs-år, og bare begynnelsen på enda bedre tider!

The future is bright, the future is lilywhite!

Audere est Facere

*keyser1* -100-liga Champion 2001/2002

"The great fallacy is that the game is first and last about winning. It's nothing of the kind. The game is about glory. It's about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom." -Danny Blanchflower

1
Hv3min3m Jeg gleder meg bare til sesongen er over og vi kan se på tabellen hvem som ligger øverst av tottenham og chelsea... gleder meg også masse til returoppgjøret på stamford bridge! bli...

_"Jeg gleder meg bare til sesongen er over og vi kan se på tabellen hvem som ligger øverst av tottenham og chelsea..."

Om dette er det som betyr noe så har du større lillebrorkompleks enn de andre Chelsea-supporterne her inne, selvsagt forståelig at det komplekset eksisterer - men litt trist at Chelsea-fansen ikke klarer å glede seg over andre ting med laget sitt.

Ryder

1
taartun "kalio skrev: Takk skal du ha! Godt å se at andre supportere også har fått øynene opp for The mighty Spurs. Vi mangler litt enda på å bli et topplag, men vi er på vei! Føler egentl...

"taartun skrev: Er veldig enig i mye av det du skriver her, med unntak av treningsforholda. Spurs Lodge skulle vel vær et av de beste treningsanlegga da tottenham flyttet der fra Mill Hill (Var ikke det navnet på det forige?) i begynnelsen på 90 tallet, men det var også da skademarerittet i klubben startet. Det er mye som tyder på at underlaget på Spurs lodge ikke er av ypperste kvalitet. Gleder meg til det nye anlegget blir satt opp!

Terje, Eg e Viking eg!"

Tenkte mest på det nye anlegget da jeg satt opp akkurat det punktet. Har sett tegningene av det nye anlegget og det ser fantastisk ut.

1
Borota kalio skrev: God og trygg økonomi ja, pga av at klubben har et gammelt fille-stadion og ikke har hentet kvalitetspillere i det siste bortsett fra gaven fra konkursrammjeded Leeds -...

Borota overgår seg selv i tåpeligheter, og avslører en kombinasjon av uvitenhet eller evt misunnelse overfor Tottenham Hotspur.

WHL er slett ingen gammel fillestadion. Den er for liten, ja, men komplett, intim og en estetisk nytelse fra innsiden. Atmosfæren fikk jeg selv oppleve på søndag mot nettopp Chelsea. Makan til galskap! Chelsea-fansen skal ha en viss honnør for å bidra noe til stemningen, men personlig sto jeg oppreist i nitti minutter og sang i lag med 30000 særdeles oppegående Spurs-fans. Chelsea på sin side er ikke kjent for sine gode supprotere akkurat. Og tilstanden til klubben, selv om jeg vet du forsøker å avvise dette, er ikke akkurat rosenrød.

Din "analyse" av manager, spillergruppe, spillerkjøp og økonomi er for å si det mildt lite gjennomtenkt. Vi ville ikke byttet troppen vår mot Chelseas tropp for alt i verden. Vår tropp har potensiale for fremtiden. En fin miks av rutine (litt for mye kanskje) og talent (rikelig - helt i særklasse).

Uansett morsomt å se hvor mye krefter Chelsea-fansen bruker på å "hate" Spurs. Vi sitter tilbakelent og smiler. Vi føler oss trygge på fremtiden. Dere skjelver nok litt mer i buksene.

1
Falsum Borota overgår seg selv i tåpeligheter, og avslører en kombinasjon av uvitenhet eller evt misunnelse overfor Tottenham Hotspur. WHL er slett ingen gammel fillestadion. Den er for...

"Falsum skrev: Vi føler oss trygge på fremtiden. Dere skjelver nok litt mer i buksene."

Neppe, vi har større talenter enn dere...

Blueboyblue som avslutter dette innlegget med en sang:

We're afraid of no-one 'cause we're better than them all, Arsenal, West Ham, Palace, Tottenham and Millwall, Take a trip to South West 6 and surely you'll agree We're called the Pride of London, 'cause the Chelsea are supreme.

1
kalio "blueboyblue skrev: Neppe, vi har større talenter enn dere... " Det er din påstand! Som Falsum sier føler vi oss sikre på framtiden...

"kalio skrev: Som Falsum sier føler vi oss sikre på framtiden..."

Noe vi også gjør...

Blueboyblue som avslutter dette innlegget med en sang:

We're afraid of no-one 'cause we're better than them all, Arsenal, West Ham, Palace, Tottenham and Millwall, Take a trip to South West 6 and surely you'll agree We're called the Pride of London, 'cause the Chelsea are supreme.

1
kalio "blueboyblue skrev: Noe vi også gjør... Hva er problemet da?

"kalio skrev: Hva er problemet da? "

Ikke annet en at Falsum hintet frempå at vi gjorde det mottsatte.

Blueboyblue som avslutter dette innlegget med en sang:

We're afraid of no-one 'cause we're better than them all, Arsenal, West Ham, Palace, Tottenham and Millwall, Take a trip to South West 6 and surely you'll agree We're called the Pride of London, 'cause the Chelsea are supreme.

1
keyser1 "Borota skrev: kalio skrev: God og trygg økonomi ja, pga av at klubben har et gammelt fille-stadion og ikke har hentet kvalitetspillere i det siste bortsett fra gaven fra konkursra...

"No begynner det heldigvis å bli veldig lenge siden Borota(eller hans tidligere nick) har klart å provosere mer enn en fjert i stiv kuling, men innimellom virker det som Chelsea's supportere, i likhet med Chelsea selv, ikke helt har skjønt noen verdens ting."

Etter det lange svaret, virket det nesten som du ble litt provosert;-) Vel uansett er jeg enig med første innlegget i tråden. Dere mangler imidlertid en vesentlig ting. Vinnerkultur.

MarkPeers

1
markpeers "No begynner det heldigvis å bli veldig lenge siden Borota(eller hans tidligere nick) har klart å provosere mer enn en fjert i stiv kuling, men innimellom virker det som Chelsea's...

Tror vi kjemper om 1-5 plass i år. Mens til neste år tror jeg vi kjemper om 1-3 plass. Nå har vi ett ganske godt lag, men ikke helt godt nok til ligagull... Men i Januar tror jeg vi får enn dritbra stall.. Samtidig som vi er flinke til å lage talenter..

Tomikk Spurs the pride of London

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...