Fotball - Premier League

Kilcline

Noen Oslo kjente som kan hjelpe her?

Skal på konsert med Queens Of The Stone Age på Rockefeller ikveld. Det håpløse med det er at Newcastle skal spille kamp mot Boro klokken 21:00. Er det Noen som vet om et sted i nærheten av Rockefeller som viser PL fotball? Vet om et par steder i Oslo men det er for lang avstand om jeg skal få med meg hele konserten.

1
18 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Belfry, Lille Grensen 7....., det er ikke langt unna.

1

Gå over regjeringskvartalet ned til Akersgata. Der er O`Malleys, tror det er nærmest.

1

kanskje et dumt spørsmål - men er konserten utsolgt?

Øystein

1

Ligger en grei pub i torgata også ikke så langt forbi eldorado Kino når du kommer fra Rockefeller. Er storskjerm der, men det er ganske lite så det er ofte fullt. Men Boro og Newcastle har ikke så altfor mange norske supportere, så du kan jo prøve der. Ellers er det bare å springe opp Grensen til Bohemen eller Belfry!

1

Forøvrig er Belfry et bra sted, selv om det til tider er stappa fullt av Liverpool-tilhengere som tror de er Die-hard siden de synger We love you liverpool we do og liverpool, liverpool, liverpool kontinuerlig i 90 minutter. :-) For et par uker siden da Liverpool spilte mot Tottenham var det dessuten en Tottenham-supporter som presterte å rive av seg trøya foran storskjermen. Ikke særlig severdig. Regner med at det var Baggerlane eller NeilMcNabForOBE:-) Eller kanskje Mabbut, siden han minnet om nettopp Gary i kroppsbygning. Nuvel

1
Shezza Forøvrig er Belfry et bra sted, selv om det til tider er stappa fullt av Liverpool-tilhengere som tror de er Die-hard siden de synger We love you liverpool we do og liverpool, live...

"Shezza skrev: Forøvrig er Belfry et bra sted, selv om det til tider er stappa fullt av Liverpool-tilhengere som tror de er Die-hard siden de synger We love you liverpool we do og liverpool, liverpool, liverpool kontinuerlig i 90 minutter. :-)"

hehe, ganske vanlig skue, det der...

Øystein

1
Shezza Forøvrig er Belfry et bra sted, selv om det til tider er stappa fullt av Liverpool-tilhengere som tror de er Die-hard siden de synger We love you liverpool we do og liverpool, live...

"Shezza skrev: Forøvrig er Belfry et bra sted, selv om det til tider er stappa fullt av Liverpool-tilhengere som tror de er Die-hard siden de synger We love you liverpool we do og liverpool, liverpool, liverpool kontinuerlig i 90 minutter. :-) For et par uker siden da Liverpool spilte mot Tottenham var det dessuten en Tottenham-supporter som presterte å rive av seg trøya foran storskjermen. Ikke særlig severdig. Regner med at det var Baggerlane eller NeilMcNabForOBE:-) Eller kanskje Mabbut, siden han minnet om nettopp Gary i kroppsbygning. Nuvel"

Hehe, det var meg :o)

Neida, men jeg så han...

1
kalio "Shezza skrev: Neida, men jeg så han..." Hehe, hadde jeg ikke vært en smule obs hadde han løpt meg ned!" Var du en av de som stod bak der? På veien begynte han jo å klemme tilfeldi...

"kalio skrev: "Shezza skrev: Neida, men jeg så han..."

Hehe, hadde jeg ikke vært en smule obs hadde han løpt meg ned!"

Var du en av de som stod bak der?

På veien begynte han jo å klemme tilfeldige Spurs supportere :-)"

Satt rett foran noen slitsomme LFC-supportere fra Narvik eller noe. Kanskje TJ? Hehe. Er ikke Tottenham-fan, men Wednesday-fan så jeg slapp klem. :-)

1

Har tenkt å se kampen på Two Dog Pub nederst i Brugata.

Dette er et rimelig stedsnært alternativ i forhold til Rockefeller. Bare gå ned mot Storgata ( forbi politistasjonen) og fortsett videre nedover fra bak trikkestoppet ( Brugata er gågata som går ned her). På venstre side 200 meter nedi gata finner du Two Dogs.

Sorry, zippi. Kom meg aldri ned til byen på lørdag. Du skal imidlertid vite at begrepet "grorudpalme" gjenoppsto på nytt da Owen scoret sitt første på James.

1
frantic Pleier du å se kamper på dobbeltbikkja eller? Har vært innom, søskenbarnet mitt bor like i nærheten og pleier å se ball der. frantic.

Forsåvidt ingen fast foreteelse, nei.

Får besøk fra England i dag, og han har, uvisst av hvilken grunn, utviklet en viss forkjærlighet for puben, så man bruker å ende opp der de gangene han er over.

Ved nærmere ettertanke er kanskje Two Dogs den puben i Oslo ( i hvert fall meg bekjent) som minner mest om en typisk engelsk pub, så dette kan jo være en av årsakene til at han trives spesielt godt der. Sentral beliggenhet skal heller ikke kimses av.

Tar du turen i kveld, frantic?

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...