Fotball - Premier League

Havmyr

Spillestil, underholdning, mål etc

Så langt i år har Liverpool 24-9 i målprotokollen. Arsenal 27-13 Manchester United 16-9

Liverpool har enda ikke blendet noen med sitt spill, men har scoret nest mest og er eneste ubeseirede lag. Dette er selvfølgelig gledelig, men ikke spessielt betryggende. Er litt redd for at laget ikke har mer å gå på og vil falle igjennom etterhvert. På den annen side er det jo en tanke at når vi vinner med dette spillet, blir vi uslåelige når det "løsner". Personlig håper og tror jeg Liverpool har mer inne. Følgende spillere bør kunne heve seg ytterlig: Owen - ser ut til å ha kommet over "kneika" Diouf - har ikke overbevist, men enormt potensiale. Riise - ikke like offensiv som før, bør kunne heve seg. Gerrard - har mye å gå på Murphy - blir bare bedre og bedre. Selvfølgelig er det flere spillere som kan nevnes her, men dersom disse 5 får ut maks av sitt potensiale, skal ikke jeg klage!

Arsenal har imponert med til tider glitrende spill og jeg må innrømme at det er utrolig artig å se Arsenal på sitt beste - selv for en Liverpool supporter. De har gått på et par blemmer, men med en noe heldig seier i helgen tror jeg de er i gang igjen. Har scoret flest mål i ligaen og kommer nok til å fortsette med det. Arsenal blir skumle og det laget som skal tukte de bør ikke snuble for mange ganger!

Manchester United har ikke imponert hva det gjelder spill eller antall mål. Forskjellen fra i fjor er at de har tettet igjen bakover og er sammen med Liverpool ligaens nest gjerrigste lag. (utrolig nok er det Middlesbrough som topper denne statestikken) Uansett kommer nok Manchester United til å være "der oppe" og dersom de får igang sitt offensive spill, blir de farlige. Her "savner" jeg Ryan Giggs! Er det noen som har sett han i det siste?

Konklusjon: Liverpool topper tabellen og scorer mye mål, men spiller litt kjedelig fotball. Arsenal spiller artig fotball, men må luke unna blemmene. Manchester United har blitt bra bakover, men scorer for lite og spiller ikke like underholdende som før.

Havmyr You´ll never walk alone.

1
1 svar

"Liverpool topper tabellen og scorer mye mål, men spiller litt kjedelig fotball."

Underholdningsverdien har nå tatt seg litt opp i år. Som forventet i tillegg, når man prioriterer offensivt så blir det gjerne mer underholdende. Dessverre ikke for motstanderen, men...

"Arsenal spiller artig fotball, men må luke unna blemmene."

Helt enig. Parlour tilbake når han er skadefri, Arsene!

"Manchester United har blitt bra bakover, men scorer for lite og spiller ikke like underholdende som før."

Også som forventet. Blir det prioritert bakover så blir det færre mål framover.

Kakjetta 63 dager til Kjell Inge Olsen overtar som Viking-trener

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Brann - Molde: Diskuter kampen

Brann møter Molde på Brann stadion, søndag 28. november kl. 19. Brann trenger sårt poeng for å holde drømmen om Eliteserien i live. Molde ligger 5 poeng bak Bodø/Glimt, med 3 kamper igjen å spille. Ti...
Brann
0 %
Uavgjort
0 %
Molde
100 %

10 stemmer • Avstemningen er over

4
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndigheter.
Bilde

NRK-journalister: Pågrepet etter intervju med VM-sjefen

MARIENLYST (VG) NRK-journalistene som ble arrestert i Qatar sier de ble pågrepet like etter å ha intervjuet VM-sjefen. Kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen (55) går hardt ut mot qatarske myndighete...


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Det skjeve spillet

"Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen. Det virker å være tilnærmet full enighet om at det var ri...
Bilde

Det skjeve spillet

Sentrale Manchester United-spillere er flinke med ord om Ole Gunnar Solskjær. Han hadde hatt mer bruk for om de hadde blødd for ham på banen.


Bilde www.vg.no
1
0 svar

Liverpool - Arsenal: Hvem vinner?

Liverpool møter Arsenal på Anfield, 20. november kl. 18.30. Hvem vinner? Avgi stemme i bunn, og diskuter den kommende storkampen her (Du må være logget inn for å avgi stemme). Statistikk:
Liverpool
53,8 %
Uavgjort
23,1 %
Arsenal
23,1 %

13 stemmer • Avstemningen er over

5
1 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar
Laster...