Fotball - Spill

MarshallMattersh

OstePoppene SK sliter voldsomt! Det nye Brann?

Laget mitt; OstePoppene SK sliter i en _voldsom_ motoverbakke for tiden!

Med 8 strake tap,kvallikplass om nedrykk og drøye 4-500.000 i underskudd så ser Manager Mattersh meget svart på fremtiden. Lagmoralen har nådd nye bunnrekorder, den ellers så trofaste fansen begynner å ulme utålmodig....

Min beste spiller, og eneste brukbare keeper ble langtidsskadet (4 uker), og jeg har ikke penger til å kjøpe en ny keeper. Styret har begynt å spekulere i å slå seg konkurs, og bygge OstePoppene SK opp fra "scratch". Manager Mattersh er på gli sies det, men dette vil være en aller siste utvei...

ALT ser ut til å gå til helvete!!!

1
22 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Auda.. dette ser brutalt ut ja. Dessverre måtte Gjøvik Kråkene også se sitt første tap i ligaen denne helga etter at jeg tok over. Så, manager zilchus fant ut at det nå måtte selges og kjøpes nye spillere. 3 spillere er allerede solgt. :)

Sliter du økonomisk: start å selge spillere. Det er eneste måten, spark trenere og andre i støtteapparatet, og bygg opp igjen stallen med billige spillere. Noe annet er å tro på julenissen. Likevel, ikke kjøp spillere over 25 om du ikke har noen annen mulighet.

1

Kan du ikke legge ut økonomioversikten din (inntekter og utgifter), så skal vi se hva som bør gjøres (om det er noe håp)

1

Hvorfor ikke bare la det stå til.. rykker du ned denne sesongen, er jo ikke det verdens ende.. du får jo da en mulighet til å bygge opp laget igjen under litt andre omstendigheter :)

1
vegarnaess Kan du ikke legge ut økonomioversikten din (inntekter og utgifter), så skal vi se hva som bør gjøres (om det er noe håp)
MarshallMattersh

"vegarnaess skrev: Kan du ikke legge ut økonomioversikten din (inntekter og utgifter), så skal vi se hva som bør gjøres (om det er noe håp)" ---------------

En spiller er solgt siden sist, så økonomien ser liiiitt bedre ut nå da :-)

Her er den:

I kassan: -175 779 Kroner (-339 428) Kroner Sponsorerna: svävar på små moln Supporterklubb: 676 medlemmar Supportrarna: lugna

Denna vecka

Intäkter Kostnader Publik 0 Arenan 85 500 Sponsorer 393 000 Spelarlöner 143 960 Finansiella 12 000 Räntor 8 789 Tillfälliga 184 600 Tillfälliga 30 000 Övrig personal 285 000 Ungdomsverksamhet 200 000 Summa intäkter 589 600 Summa kostnader 753 249 Förväntat resultat -163 649

Förra veckan

Intäkter Kostnader Publik 494 390 Arenan 85 500 Sponsorer 394 500 Spelarlöner 158 960 Finansiella 17 000 Räntor 44 505 Tillfälliga 662 400 Tillfälliga 65 000 Övrig personal 300 000 Ungdomsverksamhet 200 000 Summa intäkter 1 568 290 Summa kostnader 853 965 Förra veckans resultat 714 325

1
MarshallMattersh "vegarnaess skrev: Kan du ikke legge ut økonomioversikten din (inntekter og utgifter), så skal vi se hva som bør gjøres (om det er noe håp)" --------------- En spiller er solgt sid...

Mitt råd er : Kutt ut de 200.000 på ungdomsverksamhet inntil du er i balanse igjen. Får ikke noen særlig betydning for juniorene du henter opp. Da burde du være på sporet i løpet av 3-4 uker. Og : Husk å spille treningskamper. Du trenger hver krone !!

1
MarshallMattersh "vegarnaess skrev: Kan du ikke legge ut økonomioversikten din (inntekter og utgifter), så skal vi se hva som bør gjøres (om det er noe håp)" --------------- En spiller er solgt sid...

Kutt ned staff er mitt råd. På lengre sikt taper du mye på å kutte ned ungdomssatsingen. Ser du har 19 i staffen nå, du bør klare deg med maks 10-12. Da sparer du 105-135 000 i uka.

Btw økonom har du ikke bruk for sålenge du ikke har - 4 mill eller + 5.

meriadoc *92 93 94 95 96 97 98 99 00 01 02* *En gud, Bent Skammelsrud*

1
vegarnaess Mitt råd er : Kutt ut de 200.000 på ungdomsverksamhet inntil du er i balanse igjen. Får ikke noen særlig betydning for juniorene du henter opp. Da burde du være på sporet i løpet a...
MarshallMattersh

"vegarnaess skrev: Mitt råd er : Kutt ut de 200.000 på ungdomsverksamhet inntil du er i balanse igjen. Får ikke noen særlig betydning for juniorene du henter opp. Da burde du være på sporet i løpet av 3-4 uker. Og : Husk å spille treningskamper. Du trenger hver krone !!" ----------------

Har vært inne på tanken mange ganger, men nå er det liiiiiike før jeg rykker opp ett hakk på juniorsatsingen. Vil ikke dette ha litt å si tror du? Når det gjelder treningskamper så bestemmer jeg ikke for øyeblikket hvem jeg kan spille mot siden jeg fortsatt er med i vgd-cupen(plasseringsrunden).

Burde jeg kutte ut ungdomssatsingen selv om det er like før jeg rykker opp ett hakk?

1
MarshallMattersh "vegarnaess skrev: Mitt råd er : Kutt ut de 200.000 på ungdomsverksamhet inntil du er i balanse igjen. Får ikke noen særlig betydning for juniorene du henter opp. Da burde du være...

Jeg mener du ikke bør kutte juniorsatsingen, for den faller mye fortere enn den stiger. Så om du kutter den i et par uker, vil det ta adskillig lengre tid å komme tilbake til det nivået den er på nå. For å sette det litt på spissen vil det si at du har kasta 200 000 i dass den siste tiden, om du kutter ned nå...

meriadoc *92 93 94 95 96 97 98 99 00 01 02* *En gud, Bent Skammelsrud*

1
MarshallMattersh ok...da går jeg for å kutte ned i stabben min....hvem burde gå, og vil skal få bli? Økonomene skal få fyken har jeg skjønt, men hvem andre? Ett par hjelpetrenere kanskje?

Vet ikke hvor mange du har av hver nå, men i din økonomiske situasjon vil jeg tro at noe slikt vil passe: 0 keepertrenere 3-5 assistenter 0-2 psykologer 3-5 pressetalsmenn 0 økonomer 2-4 massører 0 leger

Maks 12 tilsammen vil jeg si. Den nøyaktige sammensetningen må du nesten bestemme selv etter dine behov.

meriadoc *92 93 94 95 96 97 98 99 00 01 02* *En gud, Bent Skammelsrud*

1
meriadoc Vet ikke hvor mange du har av hver nå, men i din økonomiske situasjon vil jeg tro at noe slikt vil passe: 0 keepertrenere 3-5 assistenter 0-2 psykologer 3-5 pressetalsmenn 0 økonom...
MarshallMattersh

ok...her er den nye listen min:

Klubben

Ungdomsverksamhet: ypperlig Investering i U-verksamhet: 200 000 Kroner / vecka

Målvaktstränare: 1 Hjälptränare: 5 Idrottspsykologer: 2 Presstalesmän: 4 Ekonomer: 0 Massörer: 1 Läkare: 1

1
MarshallMattersh ok...da går jeg for å kutte ned i stabben min....hvem burde gå, og vil skal få bli? Økonomene skal få fyken har jeg skjønt, men hvem andre? Ett par hjelpetrenere kanskje?

"MarshallMattersh skrev: ok...da går jeg for å kutte ned i stabben min....hvem burde gå, og vil skal få bli?

Økonomene skal få fyken har jeg skjønt, men hvem andre? Ett par hjelpetrenere kanskje?"

Dersom det er krise, så sparker du ALLE unntatt pressetalspersonene og kanskje en assistenttrener. Da har du personalutgifer på kanskje en 75000, og du bør kunne gå i balanse.

Fysioterapeut(er) er jo kjekke å ha, men jeg antar at du ikke har noen spillere som er uerstattelige(svært få klubber med 150000 i lønnsutgifter har det), så om du får noen skader er ikke det noen krise.

Helst ikke kutt ned på juniorsatsningen, men du holder sikkert status quo med 100000 i uka.

1
meriadoc OK. Holder det med å spare 75 000 så ser det jo bra ut. Får håpe du får en god pris for forsvareren du har lagt ut da :) meriadoc *92 93 94 95 96 97 98 99 00 01 02* *En gud, Bent S...
MarshallMattersh

hehe...Ja Bjørn burde gå for en god penge ja ;-)

Han blir MOTM hver gang jeg spiller...Derfor litt surt å måtte selge en så god spiller. Spesielt når jeg ikke har noe backup for han :-(

Her er han forresten, hvis noen skulle være interresert:

Bjorn Hatling 680 000 Kroner, 21 år, bra form Har usel rutin och enastående ledarförmåga [Kraftfull]

Kondition: bra Målvakt: usel Spelupplägg: katastrofal Framspel: dålig Ytter: hyfsad Försvar: enastående Målgörare: usel Fasta sit.: dålig

Han ligger ute til spottprisen 1.200.000 !!!! Løp & kjøp!! ;-)

1
MarshallMattersh hehe...Ja Bjørn burde gå for en god penge ja ;-) Han blir MOTM hver gang jeg spiller...Derfor litt surt å måtte selge en så god spiller. Spesielt når jeg ikke har noe backup for ha...

"MarshallMattersh skrev: hehe...Ja Bjørn burde gå for en god penge ja ;-)

Han blir MOTM hver gang jeg spiller...Derfor litt surt å måtte selge en så god spiller. Spesielt når jeg ikke har noe backup for han :-(

Her er han forresten, hvis noen skulle være interresert:

Bjorn Hatling 680 000 Kroner, 21 år, bra form Har usel rutin och enastående ledarförmåga [Kraftfull]

Kondition: bra Målvakt: usel Spelupplägg: katastrofal Framspel: dålig Ytter: hyfsad Försvar: enastående Målgörare: usel Fasta sit.: dålig

Han ligger ute til spottprisen 1.200.000 !!!! Løp & kjøp!! ;-) "

Bør ikke være noe problem å få bud på han, når du får solgt han kan du bare se etter en som er litt eldre men like god.(med mindre du trener forsvar selvfølgelig) Så sitter du med et pent lite overskudd.

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...