Fotball - Spill

Gudfaren

Stephen Wright

Har noen forsøkt denne unggutten fra Liverpool på cm? Jeg kjøpte han til Real Madrid som b-lagsspiller for 2,5 pund. regestrerte han til CL, og da jeg hadde formange skader i forsvar endte han på første laget. Der glemte jeg han vekk og etter ti kamper hadde han ca 8.57. Han spilte resten av sesongen og fikk tilslutt 8, 50. Neste sesong begynte og han sto med UNH. var sikker på han ville ha høyere lønn, men var hjemsyk. Kan man da få en spiller til å trives bedre? og han begynte å spille elendi. Måtte starte ny save game og da har jeg oxo kjøpt han. spiller til i overkant av åtte!!! verd pengene han...

1
11 svar

Logg inn med Schibsted

Logg inn med din Schibsted-konto for å skrive et svar.

Gå til innlogging

Spillere trives bedre hvis du har andre folk som snakker samme språk. En engelsk coach eller spiller ville kanskje hjelpe litt...

Det kan virke å la han få dra hjem i to uker (0102). Har gjort dette to ganger, med totalt forskjellig resultat: En spiller returnerte og hadde aldri mer hjemlengsel, en annen kom aldri tilbake... :-/

I am the lizard-king, I can do anything!

-Steve Yzerman, levende legende i "hockey-town".

1

"Gudfaren skrev: Der glemte jeg han vekk og etter ti kamper hadde han ca 8.57."

Ca. 8,57?

1
19Yzerman Spillere trives bedre hvis du har andre folk som snakker samme språk. En engelsk coach eller spiller ville kanskje hjelpe litt... Det kan virke å la han få dra hjem i to uker (0102...

"19Yzerman skrev: Det kan virke å la han få dra hjem i to uker (0102). Har gjort dette to ganger, med totalt forskjellig resultat: En spiller returnerte og hadde aldri mer hjemlengsel, en annen kom aldri tilbake... :-/ "

Kom aldri tilbake!? Hva mener du med det? Stakk han? Hvordan skjedde dette?

Pumaxx - *Wham-Bam, thank you Spaceman*

1
19Yzerman Spillere trives bedre hvis du har andre folk som snakker samme språk. En engelsk coach eller spiller ville kanskje hjelpe litt... Det kan virke å la han få dra hjem i to uker (0102...

"19Yzerman skrev: Det kan virke å la han få dra hjem i to uker (0102). Har gjort dette to ganger, med totalt forskjellig resultat: En spiller returnerte og hadde aldri mer hjemlengsel, en annen kom aldri tilbake... :-/".

Samme her. Jeg har sendt noen hjem på ferie, og de returnerer topp motivert for toppfotball igjen. Men så har vi Guzman på Juventus, som jeg sendte på ferie hjem, og to uker senere fikk jeg beskjed om at han hadde blitt igjen i Paraguay(?), og ikke ville returnere. Jeg svarte med å transferliste ham, deretter gi ham to ukelønner i bot for uproffesjonell (hvordan staver man det ordet?:-) oppførsel. Da fikk jeg som svar at han -Aksepterte boten uten å mukke. Da ga jeg han to nye uker, og det gjentok jeg fire-fem ganger, alle gangene med samme svar: Uten å mukke... Da lo jeg godt for meg selv, og noen måneder senere returnerte han og var klar for å spille fotball for meg igjen.

magnusml alt er mulig, bortsett fra det umulige...

1
pumaxx "19Yzerman skrev: Det kan virke å la han få dra hjem i to uker (0102). Har gjort dette to ganger, med totalt forskjellig resultat: En spiller returnerte og hadde aldri mer hjemleng...

"pumaxx skrev:

Kom aldri tilbake!? Hva mener du med det? Stakk han? Hvordan skjedde dette?"

AWOL... Absent without Leave... Spilleren bare blir igjen i hjemlandet sitt, og er ikke tilgjengelig for spill eller treninger med deg. Dette fører ofte til at endel andre spillere legger denne spilleren for hat, og når du gir han bøter (et must, selv om han ikke bryr seg som magnus sier, og jeg og har erfart) får du kanskje beskjed av de andre spillerene om de er glade for at reagerer mot denne spilleren.

Etter å ha vært vekke en stund pleier de fleste spillerene å returnere, men da blir det gjerne bråk med endel andre spillere som bare vil ha han vekk, så det lureste er nok å prøve å bli kvitt bråkmakeren. I mitt tilfellet sa også styret ifra om at "X shouldn't be a member of our squad".

"Give leave of absence" finner du på den vanlige "action"-menyen til spillerene, sammen med "offer new contract", "coach report" og hele pakka, men den er kun tilgjengelig på spillere med hjemlengsel.

I am the lizard-king, I can do anything!

-Steve Yzerman, levende legende i "hockey-town".

1
Gudfaren AWOL er det kun på 01/02. tror ikke den er på 00/01??? da jeg sa 8.57 eller noe sånnt mente jeg 8.57 eller 8,75. ja sånn ca. sorry jeg ikke er like perfekt som dere ;)

"Gudfaren skrev: AWOL er det kun på 01/02. tror ikke den er på 00/01???"

AWOL finner du på flere versjoner av CM3. På de tidligere versjonene dukket det gjerne opp hvis en bråkmaker ønsket å forlate en klubb (kanskje til en større), men ikke fikk lov, også plutselig forsvant han bare. Mulighetene for at spillere går AWOL når du har gitt de to ukers fri finnes bare på 0102 ettersom mulighetene for å gi fri kun finnes på denne utgaven...

I am the lizard-king, I can do anything!

-Steve Yzerman, levende legende i "hockey-town".

1

Lignende innlegg

Fotball - Norsk VGD Publisert

Langt steg mot nedrykk for Brann

Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener trener Eirik Horneland. Med to serie...
Bilde

Langt steg mot nedrykk for Brann: – Må skape et fotballmirakel

BERGEN (VG) (Brann - Molde 0–1) Brann kan være avhengig av å slå serieleder Bodø/Glimt borte i neste serierunde for å fortsatt holde liv i nedrykkskampen. Det må et lite fotballmirakel til, mener tren...


Bilde www.vg.no
2
0 svar

Ralf Rangnick blir midlertidig trener i Manchester United

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen. Det bekrefter Manchester United på sine nettsider. Der opplyser de at Rangnick leder laget som midlertidig manager...
Bilde

Ralf Rangnick tar over Manchester United som midlertidig trener

«Gudfaren av Gegenpress», Ralf Ragnick (63), skal lede Manchester United ut sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen. Kontrakten med Bodø/Glimt går ut ved årsskiftet. Overgang...
Bilde

Opplysninger til VG: Fredrik Bjørkan til Hertha Berlin

Bodø/Glimt-backen har signert med den tyske Bundesliga-klubben Hertha Berlin – og går dermed gratis fra gulljagende Bodø/Glimt etter sesongen.


Bilde www.vg.no
2
0 svar
Fotball - Norsk VGD Publisert

Akor Adams klar for Lillestrøm

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt. Angriperens avtale med Lillestrøm blir bekreftet av klubben selv. Adams har vært i Sognd...
Bilde

Adams klar for Lillestrøm – VG Nå: Sportsdøgnet

Akor Adams (21) er Lillestrøm-spiller fra og med neste år. Nigerianeren har skrevet under på en treårskontrakt.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar
Fotball - Premier League VGD Publisert

Duoen Kane/Son tilbake

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford. De fire foregående Premier League-kampene ha...
Bilde

Duoen Kane/Son tilbake – endte fire kampers «tørke» i Brentford-seier – VG Nå: Sportsdøgnet

For første gang på fire kamper noterte den vanligvis så effektive angrepsduoen Harry Kane og Son Heung-min seg for et målpoeng i 2-0-seieren mot Brentford.


Bilde direkte.vg.no
1
0 svar

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket. Michael Carrick styrer Manchester...
Bilde

Sky Sports: Pochettino er førstevalget til United – VG Nå: Sportsdøgnet

Sky Sports hevder å vite at Paris Saint-Germain-manager Mauricio Pochettino er klubbens førstevalg foran Ajax-sjef Eric ten Hag nå som Ole Gunnar Solskjær er sparket.


Bilde direkte.vg.no
3
0 svar

Britiske medier: Solskjær sparkes

Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier.
Bilde

Britiske medier: Solskjær sparkes – skal forhandle om sluttpakke

(Watford – Manchester United 4–1) Styret i Manchester United har bestemt seg for å avslutte kontrakten med Ole Gunnar Solskjær (48), melder engelske medier. Klubben skal nå forhandle med Solskjær om e...


Bilde www.vg.no
2
1 svar
Laster...