OL esc

Innlegg

OL

lok1

Antimedaljestatistikk for Sommer-OL 2012

Antimedaljestatistikken for Sommer-OL 2012 i London innefatter samtlige land i rekkefølge som tok plassene sist, nest sist og tredje sist under lekene. Sisteplass gir gull, nest sisteplass gir sølv, mens tredje sisteplass gir bronse.

Samtlige øvelser er tatt med, med unntak av judo (14 øvelser) og keirin (to øvelser). Disse er ikke tatt med grunnet umulighet for å finne ut hvem som kom på sisteplass. Resten av øvelsene er tatt med, altså totalt 286 øvelser. Enkelte av øvelsene var vanskeligere å finne ut av enn andre, så det er brukt litt skjønn inni mellom. Senere vil det også bli publisert en liste over samtlige utøvere som tok «medaljene».

Tabellen er satt opp: De som tok flest gull – de som tok flest sølv – de som tok flest bronse, og ser slik ut:

Egypt 12-8-0

Storbritannia 10-15-9

Ukraina 10-9-7

Sør-Korea 9-10-5

Kina 8-7-6

Canada 7-5-8

Tyrkia 7-4-1

Australia 6-11-9

Polen 6-6-2

Brasil 6-4-5

Venezuala 6-3-4

India 6-1-1

Russland 6-0-5

USA 5-6-8

Sør-Afrika 5-4-5

Usbekistan 5-3-0

Italia 4-7-7

Japan 4-4-0

Kasakhstan 4-2-8

Chile 4-2-1

Hellas 4-1-5

Serbia 4-1-3

Armenia 4-1-2

Kirgisistan 3-2-2

Libanon 3-2-1

Spania 3-2-0

Tsjekkia 3-1-5

Hongkong 3-1-4

Marokko 3-1-2

Kroatia 3-1-1

Angola 3-0-2

Den sentralafrikanske republikk 3-0-1

Kenya 3-0-0

Tyskland 2-5-6

Tunisia 2-5-3

Belgia 2-5-1

Argentina 2-4-10

Algerie 2-4-3

Nigeria 2-4-1

New Zealand 2-3-5

Malaysia 2-3-3

Mexico 2-3-2

Østerrike 2-3-1

Israel 2-2-2

Honduras 2-2-1

Kinesisk Taipei 2-2-0

Cookøyene 2-2-0

Frankrike 2-1-4

Samoa 2-1-2

Namibia 2-1-0

Singapore 2-0-1

Qatar 2-0-1

Niger 2-0-1

Tadsjikistan 2-0-0

Lesotho 2-0-0

Zambia - 2-0-0

Filippinene 2-0-0

Komorene 2-0-0

Colombia 1-6-8

Ungarn 1-6-5

Hviterussland 1-6-3

Portugal 1-4-1

Romania 1-3-4

Cuba 1-3-0

Kamerun 1-3-0

Slovakia 1-2-4

Peru 1-2-4

Latvia 1-2-3

Puerto Rico 1-2-3

Seychellene 1-2-0

Amerikansk Samoa 1-2-0

Iran 1-2-0

Sverige 1-2-0

Litauen 1-2-0

Mongolia 1-2-0

Slovenia 1-1-4

Aserbajdsjan 1-1-3

Ecuador 1-1-1

Uruguay 1-1-1

Albania 1-1-1

Aruba 1-1-0

Afghanistan 1-1-0

Djibouti 1-1-0

Andorra 1-1-0

Irak 1-1-0

Indonesia 1-1-0

Vietnam 1-1-0

Benin 1-1-0

Guinea 1-1-0

Kypros 1-1-0

Emiratene 1-0-3

Danmark 1-0-2

Nederland 1-0-2

Mikronesia 1-0-1

Makedonia 1-0-1

Pakistan 1-0-1

Myanmar 1-0-1

Madagaskar 1-0-1

Brunei 1-0-1

Nord-Korea 1-0-1

Norge 1-0-0

Marshalløyene 1-0-0

Mauritania 1-0-0

Myanmar 1-0-0

Costa Rica 1-0-0

Estland 1-0-0

Bahrain 1-0-0

Bahamas 1-0-0

Bhutan 1-0-0

Monaco 1-0-0

Kambodsja 1-0-0

Ghana 1-0-0

Somalia 1-0-0

DR Kongo 1-0-0

Ekvatorial Guinea 1-0-0

Gabon 1-0-0

Irland 1-0-0

Palau 1-0-0

Elfenbenskysten 1-0-0

Turkmenistan 1-0-0

Montenegro 1-0-0

Liechtenstein 1-0-0

Salomonøyene 1-0-0

Burundi 1-0-0

Burundi 1-0-0

Bosnia 1-0-0

San Marino 1-0-0

Vanuatu 1-0-0

Maldivene 1-0-0

Finland 0-4-2

Papua Ny-Guinea 0-3-0

Sveits 0-2-5

Thailand 0-2-2

Island 0-2-1

El Salvador 0-2-1

Palestina 0-2-1

Tanzania 0-2-0

Den dominikanse republikk - 0-2-0

Øst-Timor 0-2-0

Uganda 0-2-0

Nicaragua 0-2-0

Mauritsius 0-2-0

Sri Lanka 0-1-2

Jemen 0-1-1

Saudi-Arabia 0-1-1

Bulgaria 0-1-1

Senegal 0-1-1

Kuwait 0-1-1

Nepal 0-1-1

Fiji 0-1-1

Syria 0-1-0

Bermuda 0-1-0

Togo - 0-1-0

Jomfruøyene 0-1-0

Sao Tome og Principe 0-1-0

Rwanda 0-1-0

Tsjad 0-1-0

Tonga 0-1-0

Etiopia 0-1-0

Surinam 0-1-0

Kapp Verde 0-1-0

Guatemala 0-0-3

Tuvalu 0-0-2

Guam 0-0-2

Jamaica 0-0-2

Mosambik 0-0-2

Sierra Leone 0-0-1

Zimbabwe 0-0-1

Libya 0-0-1

Caymanøyene 0-0-1

Saint Kitts og Nevis 0-0-1

Panama - 0-0-1

Grenada 0-0-1

Laos 0-0-1

Noen kommentarer?

lok1

25
17 svar

Her følger alle "medaljevinnerne":

Badminton

Singel menn

Gull: Mohamed Ajfan Rasheed - Maldivene

Sølv: Edwin Ekiring - Uganda

Bronse: Misha Zilberman - Israel

Singel kvinner

Gull: Sara Kværnø - Norge

Sølv: Claudia Rivero - Peru

Bronse: Thilini Jayasinghe - Sri Lanka

Double menn

Gull: Dorian Lance James / Willem Viljoen - Sør-Afrika

Sølv: Ross Smith / Glenn Warfe - Australia

Bronse: Howard Bach / Tony Gunawan - USA

Double kvinner

Gull: Jung Kyung-eun / Kim Ha-na - Sør-Korea

Gull: Wang Xiaoli / Yu Yang - Kina

Gull: Ha Jung-eun / Kim Min-jung - Sør-Korea

Gull: Meiliana Jauhari / Greysia Polii - Indonesia

Kommentar overflødig. Idioter. Klart gull til alle sammen!

Mixed double

Gull: Valiyaveetil Diju / Jwala Gutta - India

Sølv: Toby Ng / Grace Gao - Canada

Bronse: Chan Peng Soon / Goh Liu Ying - Malaysia

Basketball

Menn

Gull: Kina

Sølv: Tunisia

Bronse: Nigeria

Kvinner

Gull: Angola

Sølv: Storbritannia

Bronse:Kroatia

Boksing

Menn

Lett fluevekt

Gull: Bayron Molina - Honduras

Sølv: Billy Ward - Australia

Bronse: Juliano Máquina - Mosambik

Fluevekt

Gull: Selçuk Eker - Tyrkia

Sølv: Ajmal Faisal - Afghanistan

Bronse: Katsuaki Susa - Japan

Bantamvekt

Gull: Dennis Ceylan - Danmark

Sølv: Jonas Matheus - Namibia

Bronse: Pavlo Ishchenko - Ukraina

Lettvekt

Gull: Luke Jackson - Australia

Sølv: Andrique Allisop - Seychellene

Bronse: Eduar Marriaga - Colombia

Super lettvekt

Gull: Gilbert Choombe - Zambia

Sølv: César Andres Villaraga - Colombia

Bronse: Jamel Herring - USA

Weltervekt

Gull: Yannick Mitoumba - Gabon

Sølv: Seleman Kidunda - Tanzania

Bronse: Ilyas Abbadi - Algerie

Mellomvekt

Gull: Andranik Hakobyan - Armenia

Sølv: Muideen Akanji - Nigeria

Bronse: Enrique Collazo – Puerto Rico

Lett tungvekt

Gull: Lukman Lawal - Nigeria

Sølv: Christian Donfack - Kamerun

Bronse: Ahmed Barki - Marokko

Tungvekt

Gull: Julio Castillo - Ecuador

Sølv: Chouaib Bouloudinat - Algerie

Bronse: Wang Xuanxuan - Kina

Super tungvekt

Gull: Meji Mwamba - Namibia

Gull: Johan Linde - Australia

Bronse: Dominic Breazeale - USA

Kvinner

Fluevekt

Gull: Siona Fernandez - New Zealand

Sølv: Karolina Michalczuk - Polen

Bronse: - Kim Hye Song - Nord-Korea

Lettvekt

Gull: Quanitta Underwood - USA

Sølv: Mihaela Lăcătuș - Romania

Bronse: Rim Jouini - Tunisia

Mellomvekt

Gull: Elizabeth Andiego - Kenya

Sølv: Naomi Fischer-Rasmussen - Australia

Bronse: Roseli Feitosa - Brasil

Bordtennis

Singel menn

Gull: Yoshua Shing - Vanuatu

Sølv: Timothy Wang - USA

Bronse: Andre Ho - Canada

Singel kvinner

Gull: Yasmin Farah - Djibouti

Sølv: Tvin Moumjoghlian - Libanon

Bronse: Aya Majdi - Qatar

Lag kvinner

Gull: Brasil

Gull: USA

Gull: Egypt

Lag menn

Gull: Canada

Sølv: Australia

Sølv: Egypt

Bryting

Fri stil menn

55 kg

Gull: Bayaraagiin Naranbaatar - Mongolia

Sølv: Nikolay Noev - Tadsjikistan

Bronse: Samuel Hazewinkel - USA

60 kg

Gull: Farzad Tarash - Australia

Sølv: Lee Seung-Chul – Sør-Korea

Bronse: Vasyl Fedoryshyn - Ukraina

66 kg

Gull: Abdo Omar - Egypt

Sølv: Heithem Belayech - Tunisia

Bronse: Jared Frayer - USA

74 kg

Gull: Francisco Soler – Puerto Rico

Sølv: Zhang Chongyao - Kina

Bronse: Olegk Motsalin - Hellas

84 kg

Gull: Yermek Baiduashov - Kasakhstan

Sølv: Andrew Dick - Nigeria

Bronse: Jose Robertti - Venezuela

96 kg

Gull: Emara Saleh - Egypt

Sølv: Nathaniel Tuamoheloa - Amerikansk Samoa

Bronse: Ruslan Sheikhau - Hviterussland

120 kg

Gull: Jesse Ruíz - Mexico

Sølv: Nick Matuhin - Tyskland

Bronse: Jamaladdin Magomedov - Aserbajdsjan

Gresk-romersk stil menn

55 kg

Gull: Fouad Fajari - Marokko

Sølv: Elbek Tazhyieu - Hviterussland

Sølv: Elmurat Tasmuradov - Usbekistan

Sølv: Ayhan Karakuş - Tyrkia

60 kg

Gull: Hansel Meoque - Cuba

Sølv: Lenur Temirov - Ukraina

Bronse: Rahman Bilici - Tyrkia

66 kg

Gull: Hovhannes Varderesyan - Armenia

Sølv: Atakan Yüksel - Tyrkia

Bronse: Aleksandar Maksimović - Serbia

Bronse: Wuileixis Rivas - Venezuela

74 kg

Gull: Kim Jin-hyeok - Sør-Korea

Sølv: Zied Ayet Ikram - Tunisia

Bronse: Daniar Kobonov - Kirgisistan

84 kg

Gull: Keitani Graham - Mikronesia

Sølv: Lee Se-Yeol - Sør-Korea

Bronse: Hristo Marinov - Bulgaria

96 kg

Gull: Erwin Caraballo - Venezuela

Sølv: Daigoro Timoncii - Italia

Sølv: Norikatsu Saikawa - Japan

120 kg

Gull: Nurmakhan Tinaliyev - Kasakhstan

Gull: Evgeni Orlov - Ukraina

Gull: Andrés Ayub - Chile

Fri stil kvinner

48 kg

Gull: Tanoh Rosalie Benie - Elfenbenskysten

Sølv: Zhao Shasha - Kina

Bronse: Patricia Bermúdez - Argentina

55 kg

Gull: Marcia Andrades - Venezuela

Sølv: Byambatseren Sundev - Mongolia

Bronse: Kelsey Campbell - USA

63 kg

Gull: Sylvie Datty Ngonga – Den sentralafrikanske republikk

Sølv: Blessing Oborududu - Nigeria

Bronse: Maria Dunn - Guam

72 kg

Gull: Leah Callahan – Canada

Sølv: Ana Talía Betancur - Colombia

Bronse: Josiane Soloniaina - Madagaskar

Bueskyting

Individuelt menn

Gull: Emanuele Guidi – San Marino

Sølv: Rob Elder - Fiji

Bronse: Axel Müller - Sveits

Individuelt kvinner

Gull: Rand Al-Mashhadani - Irak

Sølv: Maureen Tuimalealiifano - Samoa

Bronse: Nathalie Dielen - Sveits

Lagkonkurranse menn

Gull: India

Sølv: Kinesisk Taipei

Bronse: Malaysia

Lagkonkurranse kvinner

Gull: Ukraina

Sølv: Storbritannia

Bronse: Italia

Fekting

Menn

Florett individuelt

Gull: Zain Shaito - Libanon

Sølv: Anas Mostafa - Egypt

Bronse: Lahoussine Ali - Marokko

Sabel individuelt

Gull: Mojtaba Abedini - Iran

Sølv: James Honeybone - Storbritannia

Bronse: Lam Hin Chung - Hongkong

Kårde individuelt

Gull: Paris Inostroza - Chile

Sølv: Soren Thompson - USA

Bronse: Li Guojie - Kina

Florett lag

Gull: Frankrike

Sølv: Kina

Bronse: Storbritannia

Sabel lag

Gull: USA

Sølv: Hviterussland

Bronse: Kina

Kvinner

Florett individuelt

Gull: Eman Gaber - Egypt

Sølv: Mona Shaito - Libanon

Bronse: Anissa Khelfaoui - Algerie

Sabel individuelt

Gull: Ursula González - Mexico

Sølv: Sophie Williams - Storbritannia

Sølv: Salma Mahran - Egypt

Sølv: Lea Moutoussamy - Algerie

Kårde individuelt

Gull: Hsu Jo-ting - Kinesisk Taipei

Sølv: Corinna Lawrence - Storbritannia

Bronse: Luo Xioajuan - Kina

Florett lag

Gull: Egypt

Sølv: Storbritannia

Bronse: Japan

Kårde lag

Gull: Ukraina

Sølv: Italia

Bronse: Romania

Fotball

Menn

Gull: New Zealand

Sølv: Spania

Bronse: Sveits

Kvinner

Gull: Kamerun

Sølv: Colombia

Bronse: Sør-Afrika

Friidrett

Menn

100 meter

Gull: Timi Garstang - Marshalløyene

Sølv: Christopher Lima da Costa – Sao Tome og Principe

Bronse: Tavevele Noa - Tuvalu

200 meter

Gull: Jidou El Moctar - Mauritania

Sølv: Jean-Yves Esparon - Seychellene

Bronse: Ibrahim Turay – Sierra Leone

400 meter

Gull: Zaw Win Thet - Myanmar

Sølv: Bahaa Al Farra - Palestina

Bronse: Ak Hafiy Tajuddin Rositi - Brunei

800 meter

Gull: Erzhan Askarov - Kirgisistan

Sølv: Edgar Cortez - Nicaragua

Bronse: Derek Mandell – Guam

1500 meter

Gull: Rabiou Guero Gao - Niger

Sølv: Mamadou Barry - Guinea

Bronse: Nabil Mohammed Al-Garbi - Jemen

5000 meter

Gull: Rene Herrera - Filippinene

Sølv: Ruben Sança – Kapp Verde

Bronse: Abdullah Abdulaziz Aljoud – Saudi-Arabia

10 000 meter

Gull: Mykola Labovskyy - Ukraina

Sølv: Christopher Thompson - Storbritannia

Bronse: Daniele Meucci - Italia

110 meterhekk

Gull: Ahmad Hazer - Libanon

Sølv: Ronald Bennett - Honduras

Bronse: Ronald Forbes - Caymanøyene

400 meterhekk

Gull: Maoulida Daroueche - Komorene

Sølv: Andrés Silva - Uruguay

Bronse: Cornel Fredericks – Sør-Afrika

4*100 meter stafett

Gull: Hongkong

Sølv: Italia

Bronse: Saint Kitts og Nevis

4*400 meter stafett

Gull: Japan

Sølv: Tyskland

Bronse: Australia

3000 meterhinder

Gull: Abdelaziz Merzougui - Spania

Sølv: Mario Bazan - Peru

Bronse: Stuart Stokes - Storbritannia

Høydehopp

Gull: Donald Thomas - Bahamas

Gull: Hup Wei Lee - Malaysia

Gull: Michal Kabelka - Slovakia

Stavsprang

Gull: Edi Maia - Portugal

Sølv: Stanislau Tsivonchyk - Hviterussland

Bronse: Mareks Ārents - Latvia

Lengdehopp

Gull: Vardan Pahlevanyan - Armenia

Sølv: George Kitchens - USA

Bronse: Roman Novotný - Tsjekkia

Tresteg

Gull: Jonathan Silva - Brasil

Sølv: José Adrián Sornoza - Ecuador

Bronse: Mohamed Abbas Darwish - Emiratene

Kulestøt

Gull: Adriatik Hoxha - Albania

Sølv: Odinn Bjorn Thorsteinsson - Island

Bronse: Emanuele Fuamatu - Samoa

Diskoskast

Gull: Ronald Julião - Brasil

Sølv: Yunio Lastre - Cuba

Bronse: Jason Morgan - Jamaica

Sleggekast

Gull: Suhrob Khodjaev - Usbekistan

Sølv: Alexandros Papadimitriou - Hellas

Bronse: Juan Ignacio Cerra - Argentina

Spydkast

Gull: Bartosz Osewski - Polen

Sølv: Qin Qiang - Kina

Bronse: Matija Kranjc - Slovenia

Tikamp

Gull: Rifat Artikov - Usbekistan

Sølv: Darius Draudvila - Litauen

Bronse: Attila Szabó - Ungarn

20 kmkappgang

Gull: Predrag Filipović - Serbia

Sølv: Ivan Losyev - Ukraina

Bronse: Ever Palma - Mexico

50 kmkappgang

Gull: Dominic King - Storbritannia

Sølv: Benjamin Sánchez - Spania

Bronse: Vitaliy Anichkin - Kasakhstan

Maraton

Gull: Tsepo Ramonene - Lesotho

Sølv: Augusto Soares – Øst-Timor

Bronse: Juan Carlos Cardona - Colombia

Kvinner

100 meter

Gull: Tahmina Kohistani - Afghanistan

Sølv: Fatima Sulaiman Dahman - Jemen

Bronse: Mihter Wendolin - Mikronesia

200 meter

Gull: Chan Seyha - Kambodsja

Sølv: Hinikissia Albertine Ndikert - Tsjad

Bronse: Gretta Taslakian - Libanon

400 meter

Gull: Zamzam Mohamed Farah - Somalia

Sølv: Zourah Ali - Djibouti

Bronse: Hristina Risteska - Makedonia

800 meter

Gull: Merve Aydın - Tyrkia

Sølv: Sarah Attar – Saudi-Arabia

Bronse: Woroud Sawalha - Palestina

1500 meter

Gull: Chancel Ilunga Sankuru – DR Kongo

Sølv: Tuğba Karakaya - Tyrkia

Bronse: Renata Plis - Polen

5000 meter

Gull: Roxana Elisabeta Birca - Romania

Sølv: Sandra López - Mexico

Bronse: Layes Abdullayeva - Aserbajdsjan

10 000 meter

Gull: Eloise Wellings - Australia

Sølv: Olha Skrypak - Ukraina

Bronse: Elizaveta Grechishnikova - Russland

100 meterhekk

Gull: Bibiana Olama – Ekvotorial Guinea

Sølv: Odile Ahouanwanou - Benin

Bronse: Silvia Panguana - Mosambik

400 meterhekk

Gull: Maureen Jelagat Maiyo - Kenya

Sølv: Noraseela Mohd Khalid - Malaysia

Bronse: Princesa Oliveros - Colombia

3000 meterhinder

Gull: Binnaz Uslu - Tyrkia

Sølv: Ángela Figueroa - Colombia

Bronse: Yin Annuo - Kina

4*100 meter stafett

Gull: Japan

Sølv: Hviterussland

Bronse: Sveits

4*400 meter stafett

Gull: Tyrkia

Sølv: Brasil

Bronse: Tyskland

Høydehopp

Gull: Vita Styopina - Ukraina

Seks utøvere tok sølv. Ikke godkjent

Stavsprang

Gull: Ganna Shelekh - Ukraina

Gull: Marion Lotout - Frankrike

Bronse: Maria Leonor Tavares - Portugal

Bronse: Choi Yun-Hee – Sør-Korea

Lengdehopp

Gull: Lauma Grīva - Latvia

Sølv: Jana Velďáková - Slovakia

Bronse: Marharyta Tverdohlib - Ukraina

Tresteg

Gull: Athanasia Perra - Hellas

Sølv: Andriana Banova - Bulgaria

Bronse: Irina Litvinenko Ektova - Kasakhstan

Kulestøt

Gull: Elena Smolyanova - Usbekistan

Sølv: 'Ana Po'uhila - Tonga

Bronse: Alexandra Fisher - Kasakhstan

Diskoskast

Gull: Věra Pospíšilová-Cechlová - Tsjekkia

Sølv: Yaime Perez - Cuba

Bronse: Allison Randall - Jamaica

Sleggekast

Gull: Silvia Salis - Italia

Sølv: Vânia Silva - Portugal

Bronse: Heather Steacy – Canada

Spydkast

Gull: Kristine Harutyunyan - Armenia

Sølv: Elisabeth Eberl - Østerrike

Bronse: Vanda Juhász - Ungarn

Syvkamp

Gull: Irina Karpova - Kasakhstan

Sølv: Julia Mächtig - Tyskland

Bronse: Jennifer Oeser - Tyskland

20 kmkappgang

Gull: Milangela Rosales - Venezuala

Sølv: Anne Halkivaha - Finland

Bronse: Maria Czakova - Slovakia

Maraton

Gull: Caitriona Jennings - Irland

Sølv: Juventina Napoleão – Øst-Timor

Bronse: Ni Lar San - Myanmar

Hestesport

Dressur individuelt

Gull: Yassine Rahmouni - Marokko

Sølv: Louisa Hill – New Zealand

Bronse: Luiza de Almeida - Brasil

Dressur lag

Gull: Canada

Sølv: Australia

Bronse: Polen

Sprangridning individuelt

Umulig å avgjøre vinner (for mange som endte sist).

Sprangridning lag

Gull: Chile

Sølv: Ukraina

Bronse: Belgia

Feltritt individuelt

Gull: Andrei Korshunov - Russland

Sølv: Serguei Fofanoff - Brasil

Bronse: Alexander Peternell- Sør-Afrika

Feltritt lag

Gull: Canada

Sølv: Japan

Bronse: Nederland

Håndball

Menn

Gull: Storbritannia

Sølv: Sør-Korea

Bronse: Argentina

Kvinner

Gull: Storbritannia

Sølv: Sverige

Bronse: Angola

Landhockey

Menn

Gull: India

Sølv: Sør-Afrika

Bronse: Argentina

Kvinner

Gull: Belgia

Sølv: USA

Bronse: Sør-Afrika

Moderne femkamp

Menn

Gull: Wang Guan - Kina

Sølv: Dmytro Kirpulyanskyy - Ukraina

Bronse: Hwang Woo-Jin – Sør-Korea

Kvinner

Gull: Evdokia Gretchichnikova - Russland

Sølv: Narumi Kurosu - Japan

Bronse: Sarolta Kovács - Ungarn

Padling

Slalåm

C-1 menn

Gull: Rafail Vergoyazov - Kasakhstan

Sølv: Sebastian Rossi - Argentina

Bronse: Christos Tsakmakis - Hellas

C-2 menn

Gull: Mikhail Kuznetsov & Dmitry Larionov - Russland

Sølv: Niccolo Ferrari & Pietro Camporesi - Italia

Bronse: Eric Hurd & Jeff Larimer - USA

K-1 menn

Gull: Dinko Mulić - Kroatia

Sølv: Jonathan Akinyem - Nigeria

Bronse: Michael Tayler - Canada

K-1 kvinner

Gull: Jihane Samlal - Marokko

Sølv: Elise Chabbey - Sveits

Bronse: Moe Kaifuchi - Japan

Flatvann

Menn

C-1 200 meter

Gull: Nelson Henriques - Angola

Sølv: Ndiatte Gueye - Senegal

Bronse: Rudolph Berking-Williams - Samoa

C-1 1000 meter

Gull: Rudolph Berking-Williams - Samoa

Sølv: Richard Jefferies – Storbritannia

Bronse: Fortunato Pacavira - Angola

C-2 1000 meter

Gull: Angola

Sølv: Australia

Bronse: Brasil

K-1 200 meter

Gull: Mostafa Mansour - Egypt

Sølv: Joshua Utanga - Cookøyene

Bronse: Zhou Yubo - Kina

K-1 1000 meter

Gull: Joshua Utanga - Cookøyene

Sølv: Mostafa Mansour - Egypt

Bronse: Marek Krajčovič - Slovakia

K-2 200 meter

Gull: Belgia

Sølv: Japan

Bronse: Kasakhstan

K-2 1000 meter

Gull: Canada

Sølv: Kasakhstan

Bronse: Danmark

K-4 1000 meter

Gull: Serbia

Sølv: Kina

Bronse: Romania

Kvinner

K-1 200 meter

Gull: Afef Ben Ismail - Tunisia

Sølv: Tiffany Kruger – Sør-Afrika

Bronse: Geraldine Lee Wei Ling - Singapore

K-1 500 meter

Gull: Afef Ben Ismail -Tunisia

Sølv: Yulia Borzova - Usbekistan

Bronse: Marharyta Tsishkevich - Hviterussland

K-2 500 meter

Gull: Japan

Sølv: Romania

Bronse: Russland

K-4 500 meter

Gull: Kina

Sølv: Serbia

Bronse: Australia

Roing

Menn

Singelsculler

Gull: Hamadou Djibo Issaka - Niger

Sølv: Paul Etia Ndoumbe - Kamerun

Bronse: Aymen Mejri - Tunisia

Toer uten styrmann

Gull: Nanne Sluis/Meindert Klem - Nederland

Sølv: Wojciech Gutorski/Jarosław Godek - Polen

Bronse: Nikolaos Gkountoulas/Apostolos Gkountoulas – Hellas

Disse to er tvillinger

Dobbelsculler

Gull: Juri-Mikk Udam/Geir Suursild - Estland

Sølv: Michael Braithwaite/Kevin Kowalyk – Canada

Bronse: Dmytro Mikhai/Artem Morozov - Ukraina

Dobbelsculler, lettvekt

Gull: : Sandeep Kumar/Manjeet Singh - India

Sølv: Mohamed Nofel/Omar Emira - Egypt

Bronse: Leung Chun Shek/Lok Kwan Hoi - Hongkong

Firer uten styrmann

Gull: Tsjekkia

Sølv: Romania

Bronse: Canada

Dobbeltfirer

Gull: USA

Sølv: Sveits

Bronse: Italia

Firer, lettvekt

Gull: Polen

Sølv: Italia

Bronse: Tsjekkia

Åtter

Gull: Ukraina

Sølv: Polen

Bronse: Australia

Kvinner

Singelsculler

Gull: Shwe Zin Latt - Myanmar

Sølv: Racha Soula - Tunisia

Bronse: Amina Rouba - Algerie

Toer uten styrmann

Gull: Claudia Wurzel/Sara Bertolasi - Italia

Sølv: Maria Laura Abalo/Gabriela Best - Argentina

Bronse: Naydene Smith/Lee-Ann Persse - Sør-Afrika

Dobbelsculler

Gull: Anna Kravchenko/Olena Buryak - Ukraina

Sølv: Tina Manker/Stephanie Schiller - Tyskland

Bronse: Inge Janssen/Elisabeth Hogerwerf - Nederland

Dobbelsculler, lettvekt

Gull: Sara Mohamed Baraka/Fatma Rashed - Egypt

Sølv: Pham Thi Hai/Pham Thi Thao - Vietnam

Bronse: Maria Rohner/Milka Kraljev - Argentina

Dobbeltfirer

Gull: Polen

Sølv: New Zealand

Bronse: Storbritannia

Åtter

Gull: Tyskland

Sølv: Australia

Bronse: Storbritannia

Seiling

Menn

Seilbrett

Gull: Ahmed Habash - Egypt

Sølv: Santiago Grillo - Colombia

Bronse: Karel Lavický - Tsjekkia

Laser

Gull: Ilia Ignatev - Kirgisistan

Sølv: Keerati Bualong - Thailand

Bronse: Khairulnizam Afendy - Malaysia

470

Gull: Chile

Sølv: Sør-Afrika

Bronse: Canada

Starbåt

Gull: Kroatia

Sølv: Portugal

Bronse: Hellas

Kvinner

Seilbrett

Gull: Tatiana Bazyuk - Russland

Sølv: Napalai Tansai - Thailand

Bronse: Jazmín López Becker - Argentina

Laser radial

Gull: Helema Williams - Cookøyene

Sølv: Mayumi Roller - Jomfruøyene

Bronse: Paloma Schmidt - Peru

470

Gull: Østerrike

Sølv: Sverige

Bronse: Slovenia

Elliot 6m

Gull: Sverige

Gull: Portugal

Bronse: Danmark

Åpen klasse

Finnjolle

Gull: Gong Lei - Kina

Sølv: Florian Raudaschl - Østerrike

Bronse: Filippo Baldassari - Italia

49er

Gull: Hellas

Sølv: Bermuda

Bronse: Japan

Skyting

Menn

50 meterrifle, helmatch

Gull: Jonathan Hammond - Storbritannia

Sølv: Ruslan Ismailov - Kirgisistan

Bronse: Midori Yajima - Japan

50 meterrifle, liggende

Gull: Juan Diego Angeloni - Argentina

Sølv: Serhiy Kulish - Ukraina

Bronse: Dane Sampson Kevin - Australia

10 meterluftrifle

Gull: Rudi Lausarot - Uruguay

Sølv: Cory Niefer - Canada

Bronse: Mangala Samarakoon - Sri Lanka

50 meterpistol

Gull: Nikola Šaranović - Montenegro

Sølv: Arben Kucana - Albania

Bronse: Sergio Sánchez - Guatemala

25 metersilhuettpistol

Gull: David Chapman - Australia

Sølv: Afanasijs Kuzmins - Latvia

Bronse: Ralf Schumann - Tyskland

10 meterluftpistol

Gull: Sergey Babikov - Tadsjikistan

Sølv: Fateh Ziadi - Algerie

Bronse: Sergio Sánchez - Guatemala

Trap

Gull: Andrei Kavalenka - Hviterussland

Sølv: Joan Tomas Roca - Andorra

Bronse: Dhaher Al-Aryani - Emiratene

Dobbelt-trap

Gull: Anton Glasnović - Kroatia

Sølv: Walton Eller - USA

Bronse: José Torres Laboy - Puerto Rico

Skeet

Gull: Azmy Mehelba - Egypt

Sølv: Cho Yong-Seong - Sør-Korea

Bronse: Fabio Ramella - Sveits

Kvinner

50 meterrifle, helmatch

Gull: Bahya Mansour Al-Hamad - Qatar

Sølv: Melissa Mikec - El Salvador

Bronse: Maryam Arzouqi - Kuwait

10 meter luftrifle

Gull: Kunzang Choden - Bhutan

Sølv: Diaz Kusumawardai - Indonesia

Bronse: Sneh Rana - Nepal

25 meterpistol

Gull: Ana Luiza Souza Lima - Brasil

Sølv: Maribel Pineda - Venezuela

Bronse: Georgina Geikie - Storbritannia

10 meterluftpistol

Gull: Ip Pui Yi - Hongkong

Sølv: Claudia Fajardo Rodriguez - Honduras

Bronse: Georgina Geikie - Storbritannia

Trap

Gull: Gaby Ahrens Diana - Namibia

Sølv: Yasmina Mesfioui - Marokko

Bronse: Shagun Chowdhary - India

Skeet

Gull: Mona El-Hawary - Egypt

Sølv: Panagiota Andreou - Kypros

Bronse: Lauryn Mark - Australia

Stuping

3 metermenn

Gull: Edickson Contreras - Venezuela

Sølv: Jack Laugher - Storbritannia

Bronse: Stefanos Paparounas - Hellas

3 meterkvinner

Gull: Jenifer Benítez - Spania

Sølv: Arantxa Chávez - Mexico

Bronse: Juliana Veloso - Brasil

10 metermenn

Gull: Ri Hyun-Ju – Nord-Korea

Sølv: Timofei Hordeichik - Hviterussland

Bronse: Eric Sehn - Canada

10 meterkvinner

Gull: Kim Su-Ji – Sør-Korea

Sølv: Annia Rivera - Cuba

Bronse: Audrey Labeau - Frankrike

3 metersynkron menn

Gull: Huang Qiang/Bryan Lomas - Malaysia

Sølv: Yahel Castillo/Julián Sánchez - Mexico

Bronse: Alexandre Despatie/Reuben Ross - Canada

3 metersynkron kvinner

Gull: Cheong Jun Hoong/Pamg Pandelela Rinong - Malaysia

Sølv: Alicia Blagg/Rebecca Gallantree - Storbritannia

Bronse: Olena Fedorova/Hanna Pysmenska - Ukraina

10 metersynkron menn

Gull: Oleksandr Gorshkovozov/Oleksandr Bondar - Ukraina

Sølv: Patrick Hausding/Sascha Klein - Tyskland

Bronse: Ilya Zakharov/Victor Minibaev - Russland

10 metersynkron kvinner

Gull: Yulia Prokopchuk/Viktoriya Potyekhina - Ukraina

Sølv: Leong Mun Yee/Pandelela Rinong - Malaysia

Bronse: Nora Subschinski/Christin Steuer - Tyskland

Svømming

Menn

50 meterfri

Gull: Wilfried Tevoedjre - Benin

Sølv: Mulualem Girma Teshale - Etiopia

Bronse: Phathana Inthavong - Laos

100 meterfri

Gull: Beni Bertrand Binobagira - Burundi

Sølv: Ammaar Ghadiyali - Tanzania

Bronse: Israr Hussain - Pakistan

200 meterfri

Gull: Anderson Lim - Brunei

Sølv: Gilles Marquet - Mauritsius

Bronse: Raul Martinez Colomer - Puerto Rico

400 meterfri

Gull: Allan Gutierrez Castro - Honduras

Sølv: Ahmed Gebrel - Palestina

Bronse: Mateo de Angulo Velasco - Colombia

1500 meterfri

Gull: Ullalmath Gagan - India

Sølv: Uladzimir Zhyharau - Hviterussland

Bronse: Juan Martin Pereyra - Argentina

100 meterrygg

Gull: Zane Jordan - Zambia

Sølv: Heshan Unamboowe - Sri Lanka

Bronse: Federico Grabich - Argentina

200 meterrygg

Gull: Quah Zheng Wen - Singapore

Sølv: Sebastian Stoss - Østerrike

Bronse: Oleksandr Isakov - Ukraina

100 meterbryst

Gull: Wael Koubrousli - Libanon

Sølv: Diguan Pigot - Surinam

Bronse: Mubarak Al Besher - Emiratene

200 meterbryst

Gull: Chen Cheng - Kina

Sølv: Dmitrii Aleksandrov - Kirgisistan

Bronse: Jakob Johann Sveinsson - Island

100 meterbutterfly

Gull: Khalid Baba - Bahrain

Sølv: Mohanad Ahmed Dheyaa Al-Azzawi - Irak

Bronse: Sofyan El Gidi - Libya

200 meterbutterfly

Gull: Hocine Haciane - Andorra

Sølv: Yousef Al-Askari - Kuwait

Bronse: Diego Castillo - Panama

200 metermedley

Gull: Ensar Hajder - Bosnia

Sølv: Dávid Verrasztó - Ungarn

Bronse: Nuttapong Ketin - Thailand

400 metermedley

Gull: Ahmed Ghithe G Atar - Qatar

Sølv: Rafael Alfaro - El Salvador

Bronse: Marko Blazhevski - Makedonia

4 x100 meterfri stafett

Gull: Venezuela

Sølv: Ungarn

Bronse: Serbia

4 x200 meterfri stafett

Gull: Østerrike

Sølv: New Zealand

Bronse: Canada

4 x100 metermedleystafett

Gull: Polen

Sølv: Brasil

Bronse: Italia

10 kilometer

Gull: Benjamin Schulte - Guam

Sølv: Mazen Metwaly - Egypt

Bronse: Francisco Hervás - Spania

Kvinner

50 meterfri

Gull: Masempe Theko -Lesotho

Sølv: Adzo Kpossi - Togo

Bronse: Nafissatou Moussa Adamou - Niger

100 meterfri

Gull: Ayouba Ali Sihame - Komorene

Sølv: Shreya Dhital - Nepal

Bronse: Mareme Faye - Senegal

200 meterfri

Gull: Aurelie Fanchette - Seychellene

Sølv: Heather Arseth - Mauritsius

Bronse: Baek Il-joo - Sør-Korea

400 meterfri

Gull: Jennet Saryyeva - Turkmenistan

Sølv: Kim Ga-eul - Sør-Korea

Bronse: Andrea Cedron - Peru

800 meterfri

Gull: Simona Marinova - Makedonia

Sølv: Danielle van den Berg - Aruba

Bronse: Pamela Benitez - El Salvador

100 meterrygg

Gull: Angelique Trinquier - Monaco

Sølv: Anahit Barseghyan - Armenia

Bronse: Ines Remersaro - Uruguay

200 meterrygg

Gull: Yulduz Kuchkarova - Usbekistan

Sølv: Hoishun Stephanie Au - Hongkong

Bronse: Dorina Szekeres - Ungarn

100 meterbryst

Gull: Dede Camara - Guinea

Sølv: Oyungerel Gantumur - Mongolia

Bronse: Oksana Hatamkhanova - Aserbajdsjan

200 meterbryst

Gull: Dariya Talanova - Kirgisistan

Sølv: Tanja Smid - Slovenia

Bronse: Jenna Laukkanen - Finland

100 meterbutterfly

Gull: Marie Meza - Costa Rica

Sølv: Dorian Mcmenemy - Dominikanse republikk

Bronse: Noel Borshi - Albania

200 meterbutterfly

Gull: Cheng Wan-Jung - Kinesisk Taipei

Sølv: Emilia Pikkarainen - Finland

Bronse: Joanna Melo - Brasil

200 metermedley

Gull: Ekaterina Andreeva - Russland

Sølv: Emilia Pikkarainen - Finland

Bronse: Barbora Zavadova - Tsjekkia

400 metermedley

Gull: Anum Bandey - Pakistan

Sølv: Georgina Bardach - Argentina

Bronse: Noora Laukkanen - Finland

4 x100 meterfri stafett

Gull: Hellas

Sølv: Ungarn

Bronse: New Zealand

4 x200 meterfri stafett

Gull: Polen

Sølv: Ukraina

Bronse: Slovenia

4 x100 metermedleystafett

Gull: Ungarn

Sølv: Island

Bronse: Frankrike

10 kilometer

Gull: Tang Wing Yung - Hongkong

Sølv: Lizeth Rueda - Mexico

Bronse: Marianna Lymperta - Hellas

Sykling

Landevei

Fellesstart menn

Gull: Ioannis Tamouridis - Hellas

Sølv: Chris Froome - Storbritannia

Bronse: David Millar - Storbritannia

Fellesstart kvinner

Gull: Emma Pooley - Storbritannia

Sølv: Shara Gillow - Australia

Bronse: Larisa Pankova - Russland

Temporitt menn

Gull: Ahmet Akdilek - Tyrkia

Sølv: Alireza Haghi - Iran

Bronse: Fabio Duarte - Colombia

Temporitt kvinner

Gull: Ashleigh Moolman - Sør-Afrika

Sølv: Liesbet De Vocht - Belgia

Bronse: Noemi Cantele - Italia

Banesykling

Sprint menn

Gull: Hodei Mazquiaran - Spania

Sølv: Damian Zielinski - Polen

Bronse: Eddie Dawkins - New Zealand

Sprint kvinner

Gull: Ekaterina Gnidenko - Russland

Sølv: Kayono Maeda - Japan

Bronse: Daniela Larreal - Venezuela

Lagforfølgelse menn

Gull: Sør-Korea

Sølv: Belgia

Bronse: Colombia

Lagforfølgelse kvinner

Gull: Kina

Sølv: Ukraina

Bronse: Hviterussland

Keirin menn

Umulig å avgjøre vinner

Keirin kvinner

Umulig å avgjøre vinner

Omnium menn

Gull: Luis Mansilla - Chile

Sølv: Carlos Linarez - Venezuela

Bronse: Choi Ki Ho - Hongkong

Omnium kvinner

Gull: Angie González - Venezuela

Sølv: Hsiao Mei-yu - Kinesisk Taipei

Bronse: María Luisa Calle - Colombia

Lagsprint menn

Gull: Polen

Sølv: Venezuela

Bronse: Japan

Lagsprint kvinner

Gull: Colombia

Sølv: Sør-Korea

Bronse: Venezuela

Terrengsykling

Menn

Gull: Marios Athanasiadis - Kypros

Sølv: Adrien Niyonshuti - Rwanda

Bronse: Chan Chun Hing - Hongkong

Kvinner

Gull: Candice Neethling – Sør-Afrika

Sølv: Barbara Benkó - Ungarn

Bronse: Pauline Ferrand-Prevot - Frankrike

BMX

Menn

Gull: Daniel Caluag - Filippinene

Sølv: Sifiso Nhlapo – Sør-Afrika

Bronse: Maik Baier - Tyskland

Kvinner

Gull: Squel Stein - Brasil

Sølv: Vilma Rimšaitė - Litauen

Bronse: Sandra Aleksejeva - Latvia

Synkronsvømming

Duett

Gull: Shaza Abdelrahman & Dalia El-Gebaly - Egypt

Sølv: Eloise Amberger & Sarah Bombell - Australia

Bronse: Etel Sanchez & Sofia Sanchez - Argentina

Lag

Gull: Australia

Sølv: Egypt

Bronse: Storbritannia

Taekwondo

Menn

58 kg

Gull: Mokdad El-Yamine - Algerie

Sølv: Gabriel Mercedes – Dominikanske republikk

Bronse: Diego García - Mexico

68 kg

Gull: Isah Mohammad - Nigeria

Sølv: Michał Łoniewski - Polen

Bronse: David Boui – Den sentralafrikanske republikk

80 kg

Gull: Farkhod Negmatov - Tadsjikistan

Sølv: Yousef Karami - Iran

Bronse: Rasul Abdurraim - Kirgisistan

+80 kg

Gull: Akmal Irgashev - Usbekistan

Sølv: Kaino Thomsen-Fuataga - Samoa

Bronse: Ivan Konrad Trajkovic - Slovenia

Kvinner

49 kg

Gull: Seulki Kang – Den sentralafrikanske republikk

Sølv: Theresa Tona – Papua ny Guinea

Bronse: Kristina Kim - Russland

57 kg

Gull: Dragana Gladović - Serbia

Sølv: Yeny Contreras Loyola - Chile

Bronse: Robin Cheong – New Zealand

67 kg

Gull: Chu Hoang Dieu Linh - Vietnam

Sølv: Seham El Sawalhy - Egypt

Bronse: Andrea St. Bernard - Grenada

+67 kg

Gull: Talitiga Crawley - Samoa

Sølv: Natalya Mamatova - Usbekistan

Bronse: Khaoula Ben Hamza - Tunisia

Tennis

Singel menn

Gull: Somdev Devvarman - India

Sølv: Ivan Dodig - Kroatia

Sølv: Vishnu Vardhan - India

Sølv: David Goffin - Belgia

Singel kvinner

Gull: Shahar Pe'er - Israel

Gull: Stephanie Vogt - Liechtenstein

Bronse: Marina Erakovic - New Zealand

Double menn

Gull: Lukáš Lacko/ Martin Kližan - Slovakia

Sølv: John Isner/ Andy Roddick - USA

Bronse: Santiago Giraldo/ Juan Sebastián Cabal - Colombia

Double kvinner

Gull: Aleksandra Wozniak/ Stéphanie Dubois - Canada

Sølv: Samantha Stosur/ Casey Dellacqua - Australia

Bronse: Daniela Hantuchová/ Dominika Cibulková -Slovakia

Mixed double

Gull: Philipp Petzschner/ Angelique Kerber - Tyskland

Sølv: Agnieszka Radwańska/ Marcin Matkowski - Polen

Bronse: Nenad Zimonjić/ Ana Ivanovic - Serbia

Triatlon

Menn

Gull: Heo Min-Ho - Sør-Korea

Sølv: Carlos Quinchara - Colombia

Bronse: Christopher Felgate - Zimbabwe

Kvinner

Gull: Paula Findlay - Canada

Sølv: Zsófia Kovács - Ungarn

Bronse: Zhang Yi - Kina

Turn

Menn

Mangekamp lag

Gull: Sør-Korea

Sølv: Italia

Bronse: Romania

Mangekamp individuelt

Gull: Matteo Morandi - Italia

Sølv: Shakir Shikhaliyev - Aserbadsjan

Bronse: Fabian Leimlehner - Østerrike

Hopp

Gull: Koji Yamamuro - Japan

Sølv: Soo Myun-kim - Sør-Korea

Bronse: Artur Davtyan - Armenia

Frittstående

Gull: Guo Weiyang - Kina

Sølv: Kim Hoon-ji - Sør-Korea

Bronse: Dmitrijs Trefilovs - Latvia

Bøylehest

Gull: Wai Hung Shek - Hongkong

Sølv: Jimmy Verbayes - Belgia

Bronse: Hee Hoon-kim – Sør-Korea

Ringer

Gull: Seung Il-kim - Sør-Korea

Sølv: Dmitrijs Trefilovs - Latvia

Bronse: Martin Konecny - Tsjekkia

Skranke

Gull: Hak Seon-yang - Sør-Korea

Sølv: Chen Yibing - Kina

Bronse: Jonathan Horton - USA

Svingstang

Gull: Shakir Shikhaliyev - Aserbadsjan

Sølv: Hak Seon-yang - Sør-Korea

Bronse: Alberto Busnari - Italia

Trampoline

Gull: Steven Gluckstein - USA

Sølv: Diogo Ganchinho - Portugal

Bronse: Yuriy Nikitin - Ukraina

Kvinner

Mangekamp lag

Gull: Brasil

Sølv: Frankrike

Bronse: Australia

Mangekamp individuelt

Gull: Sasa Golob - Slovenia

Sølv: Valeriia Maksiuta - Israel

Bronse: Moldir Azimbay - Kasakhstan

Hopp

Gull: Laura Svilpaite - Litauen

Sølv: Dorina Boczogo - Ungarn

Bronse: Valeriia Maksiuta - Israel

Frittstående

Gull: Sherine Ahmed Elzeiny - Egypt

Sølv: Lorena Quinones Moreno- Puerto Rico

Bronse: Daniele Matias Hypolito - Brasil

Skranke

Gull: Valeriia Maksiuta - Israel

Sølv: Maria Homolova - Slovakia

Bronse: Moldir Azimbay - Kasakhstan

Bom

Gull: Kristyna Palesova - Tsjekkia

Sølv: Valeriia Maksiuta - Israel

Bronse: Valeria Pereyra - Argentina

Mangekamp RS lag

Gull: Francesca Jones - Storbritannia

Sølv: Yasmine Rostom - Egypt

Bronse: Janine Murray - Australia

Mangekamp RS indv.

Gull: Storbritannia

Sølv: Canada

Bronse: Tyskland

Trampoline

Gull: Maryna Kyiko - Ukraina

Sølv: Zita Frydrychová - Tsjekkia

Bronse: Ayano Kishi - Japan

Vannpolo

Menn

Gull: Storbritannia

Sølv: Kasakhstan

Bronse: Romania

Kvinner

Gull: Storbritannia

Sølv: Kina

Bronse: Ungarn

Vektløfting

Menn

56 kg

Gull: Mirco Scarantino - Italia

Sølv: Manueli Tulo - Italia

Bronse: Tom Goegebuer - Belgia

62 kg

Gull: Stevick Patris - Palau

Sølv: Charles Ssekyaaya - Uganda

Bronse: Tuau Lapua Lapua - Tuvalu

69 kg

Gull: Bünyamin Sezer - Tyrkia

Sølv: Gareth Evans - Storbritannia

Bronse: Atthaphon Daengchanthuek - Thailand

77 kg

Gull: Toafitu Perive - Samoa

Sølv: Jack Oliver - Storbritannia

Bronse: Kirill Pavlov - Kasakhstan

85 kg

Gull: Nezir Sağır - Tyrkia

Sølv: Steven Kari - Papua Ny-Guinea

Bronse: Richie Patterson - New Zealand

94 kg

Gull: Jean Greeff - Sør-Afrika

Sølv: Miika Antti-Roiko - Finland

Bronse: Cristopher Pavón - Honduras

105 kg

Gull: Walid Bidani - Algerie

Sølv: Jorge Eduardo García - Chile

Bronse: Alexandr Zaichikov - Kasakhstan

+105 kg

Gull: Carl Henriquez - Aruba

Sølv: Frederic Fokejou Tefot - Kamerun

Bronse: Damon Kelly - Australia

Kvinner

48 kg

Gull: Nathalia Rakotondramanana - Madagaskar

Sølv: Lely Burgos - Puerto Rico

Bronse: Mélanie Bardis - Frankrike

53 kg

Gull: Helena Wong - Singapore

Sølv: Dika Toua - Papua Ny-Guinea

Bronse: Kanae Yagi - Japan

58 kg

Gull: Jenly Tegu Wini - Salomonøyene

Sølv: Annie Moniqui - Canada

Bronse: Bediha Tunadağı - Tyrkia

63 kg

Gull: Silvana Saldarriaga - Peru

Sølv: Lucía Castañeda - Nicaragua

Bronse: Maria Liku - Fiji

69 kg

Gull: Mercy Obiero - Kenya

Sølv: Natasha Perdue - Storbritannia

Bronse: Rosa Tenorio - Ecuador

75 kg

Gull: Khadija Mohammed - Emiratene

Sølv: Thuraia Sobh - Syria

Bronse: Lim Ji-Hye – Sør-Korea

+75 kg

Gull: Alberta Ampomah - Ghana

Sølv: Luisa Peters - Cookøyene

Bronse: Astrid Camposeco - Guatemala

Volleyball

Menn

Gull: Storbritannia

Sølv: Tunisia

Bronse: Serbia

Kvinner

Gull: Serbia

Sølv: Algerie

Bronse: Storbritannia

Sandvolleyball menn

Gull: Freedom Chiya/ Grant Goldschmidt - Sør-Afrika

Sølv: John Garcia Thompson/ Steve Grotowski - Storbritannia

Bronse: Kentaro Asahi/ Katsuhiro Shiratori - Japan

Sandvolleyball kvinner

Gull: Ana Gallay/ María Zonta - Argentina

Sølv: Louise Bawden/ Becchara Palmer - Australia

Bronse: Natalie Cook/ Tamsin Hinchley - Australia

26

dette blir trådens 6 innlegg..

Mens det er tomlet 23 ganger.. er det rekord?

fantastisk jobb.. fritidsproblemer? ;-)

1

Jeg liker lister, hehe.

Tok ikke så lang tid egentlig, det som tok lengst tid var å legge sammen alle medaljene. Selve listen med navn tok ingen tid.

Gjorde litt inni mellom jobb, skole, fadderuke og fifa. Mer for gøy altså.

1

Noen kommentarer?

Full av beundring for at du gidder.

Forresten naturlig at Storbritannia kommer langt opp på denne. De stilte folk i en masse øvelser de aldri har drevet med siden de var vertsnasjon

1

Hvordan skilte du mellom alle de som ikke kom i mål på 110 meter hekk? Så vidt jeg veit var det jo 4 stk med DNF i heatet til Liu Xiang.

1
AutomaticMan Hvilke land gikk antimedaljeløse?

Det kan jeg godt svare på. Det var:

Antigua og Barbuda

Bangladesh

Barbados

Belize

Bolivia

Botswana*

De britiske Jomfruøyene

Burkina Faso

Kongo

Eritrea

Gambia

Georgia*

Guinea-Bissau

Guyana

Haiti

Jordan

Kiribati

Liberia

Lumexbourg

Malawi

Mali

Malta

Moldova

Nauru

Oman

Paraguay

Saint Lucia

Saint Vincent og Grenadinene

Sudan

Swaziland

Trinidad og Tobago*

-- Land med * tok vanlige medaljer, altså kun Trinidad, Botswana og Georgia. De fleste av de andre landene deltok med relativt få deltakere.

Her følger også litt annen statistikk jeg fant underveis:

Norge to altså ett gull, i badminton for kvinner med Sara Kværnø. Hun tok kun 28 poeng på to kamper og fire sett. Den peruanske spilleren som tok «sølv» tok for ordens skyld hele 35 poeng på sine kamper

800 meter for menn:

Det var kun 5 hundredeler mellom sølv og bronse på denne distansen. Hard kamp om å ikke ta medaljer her altså…

800 meter for kvinner:

Sarah Attar satt ny nasjonal rekord i sitt heat og var også en av to av de første kvinnene som deltok for Saudi-Arabia noensinne. Kanskje begynne litt tidligere med kvinnesatsningen neste gang?

Det ble satt en rekke nasjonale rekorder i kampen om medaljer. Disse var blant annet:

Anderson Lim (Brunei) på 200 meter fri for menn,

Jennet Saryyeva (Turkmenistan) på 400 meter fri for kvinner

og

Sarah Attar (Saudi-Arabia) på 800 meter for kvinner.

Anum Bandey fra Pakistan var av de yngste svømmerne i årets OL (født 1997). Tydeligvis ikke noe for barn dette her.

Det viser seg også at det ikke er lett å være gammel i OL, og Afanasijs Kuzmins fra Latvia er hele 67 år og har ekte medalje helt tilbake til 1992. På tide å legge opp.

To gullfavoritter (til de ekte medaljene altså) endte på denne listen. Det var:

Seham El Sawalhy i 67-kilosklassen i taekwondo for kvinner (Førsteseedet)

Rahman Bilici i 60-kilosklassen for menn i bryting.

Chile var det landet som kom høyest opp på denne listen av de som ikke tok ekte medalje. Gratulerer til dem!

Det var også noen som ikke nøyde seg med å komme på pallen bare en gang: Disse var blant annet:

Valeriia Maksiuta – ett gull, to sølv og en bronse i turn.

Emilia Pikkarainen - to sølv i svømming

Sergio Sánchez - ett sølv og en bronse i skyting

Georgina Geikie - To bronse i skyting

Rudolph Berking-Williams - En gull og en bronse i kano

Mostafa Mansour - Et gull og et sølv i padling

Joshua Utanga Et gull og et sølv i padling

Dmitrijs Trefilovs - Sølv og bronse i turn

Shakir Shikhaliyev - Aserbadsjan - Gull og sølv i turn

Hak Seon-yang - Gull og sølv i turn

Moldir Azimbay - Kasakhstan - to bronse i turn

Noen synes også at det ikke holdt med å ta ekte medalje, så de ville ha antimedalje i tillegg:

Chris Froome - Tok ekte bronse og antisølv

Chen Yibing - Ekte medalje, og antimedalje

Jonathan Horton - Ekte medalje, og antimedalje

Koji Yamamuro - Ekte sølv og antigull

4
lok1 Det kan jeg godt svare på. Det var: Antigua og Barbuda Bangladesh Barbados Belize Bolivia Botswana* De britiske Jomfruøyene Burkina Faso Kongo Eritrea Gambia Georgia* Guinea-Bissau...

Noen synes også at det ikke holdt med å ta ekte medalje, så de ville ha antimedalje i tillegg: Chris Froome - Tok ekte bronse og antisølv Chen Yibing - Ekte medalje, og antimedalje Jonathan Horton - Ekte medalje, og antimedalje Koji Yamamuro - Ekte sølv og antigull

Dette er for meg de største heltene. De viser at de behersker alle aspekter ved sporten, i ekte olympisk ånd.

2

Chris Froome er den eneste i den listen som tok individuell medalje og antimedalje. I tillegg var det hans to eneste øvelser. Imponerende.

Imponerende også av Cookøyene som tok fire antimedaljer, av åtte mulige. Gratulerer!

1

Lignende innlegg

Manchester

Nå ,må Soslkjær få orden på forsvaret!. Uavgjort er vel godt nok mot Tottenham. Det er på hjemmebane mot svakere lag, at Solskjærs blir for defensiv taktisk. Hvorfor spoler han ikke noen gang tilbake...
2
0 svar

Messi

Tror at Messi blir en fiasko utenfor Barca. Der er han tillatt lange pauser defensivt, og det går an å tvile på hans reelle utholdenhet på et nytt lag.
2
0 svar
OL Tab Siste svar

Discovery

Utrolig at ikke Discovery sender sandvolleyball på tv!!! Her tror jeg de kunne satt rekorder og satt fokus på sporten. Noe som skjedde med curling i 98(?) For meg er det ikke noe problem, men for Oddl...
5
5 svar
Laster...