OL esc

Innlegg

OL

Coach

Friidrettskonk OL 2016 - frist fredag 12/8 14:30!

På fredag starter friidrettsøvelsene under OL i Rio, men "allerede" nå er vår egen øvelse på plass: VGDs tradisjonelle tippekonkurranse!

Vi kjører klassisk format: Teoretisk gull går til den som tipper korrekt vinner i flest øvelser. Opp til to reserver tillates pr øvelse, disse rykker fram i tilfeller hvor førstevalgene ikke deltar (og ja, disk for tjuvstart i innledende heat ER fortsatt deltagelse). Ved uavgjort i antall korrekte vinnere benyttes antall vinnere blant ikke benyttede førstereserver (inkludert framrykkede andrereserver) for å skille mellom tipperne (det er altså av flere årsaker lurt å ta med reserver).

Beklageligvis har IAAF denne gang ikke gitt oss noen skikkelig deltagerliste sortert etter øvelse og årsbesteresultater, og min jakt på en erstatning har medvirket til at tråden ikke har blitt postet tidligere. Rimelig bortkastet, viste det seg, da jeg ikke har kommet nærmere enn det IAAF tilbød i stedet, nemlig:

Denne siden.

Filtrerer man der etter (kun) øvelse og kjønn får man opp deltagerlister for de enkelte øvelser, dog sortert alfabetisk (årbestenoteringer og personlige rekorder får man opp ved å klikke på hver enkelt utøver).

Kombinert med følgende linker klarer man vel å produsere et mer eller mindre vettugt tips:

Wikiartikkel om kvalifisering, med lister over påmeldte sortert etter øvelse og land

Filtreringsside for årsbestelister

Forhåndsomtaler av øvelsene

Benytt gjerne denne malen til å legge inn tips (reserver fortrinnsvis i parentes, og i prioritert rekkefølge hvis dere tar med to):

KVINNER

100m: 200m: 400m: 800m: 1500m: 5000m: 10000m: Maraton: 100m hekk: 400m hekk: 3000m hinder: 4x100m: 4x400m: 20km kappgang: Lengde: Tresteg: Høyde: Stav: Spyd: Kule: Diskos: Slegge: Sjukamp:

MENN

100m: 200m: 400m: 800m: 1500m: 5000m: 10000m: Maraton: 110m hekk: 400m hekk: 3000m hinder: 4x100m: 4x400m: 20km kappgang: 50km kappgang: Lengde: Tresteg: Høyde: Stav: Spyd: Kule: Diskos: Slegge: Tikamp:

Frist for tipsinnlevering er altså fredag 12. august kl. 14:30 norsk tid.

De offisielle resultatene fra OL kommer vel om ti år eller så... og det er omtrent like lenge jeg antar å bruke på å regne ut resultatene her, så det skulle passe fint. ;-)

4
56 svar

Og da får jeg vår egen resultatliste til å se slik ut (førstereserver i parentes):

  1. Sarella 28 (8)
  2. Tullin_Thams 28 (4)
  3. Puttemans 26 (6)
  4. janesaj 26 (5)
  5. Perbu 26 (4)
  6. spårt 26 (0)
  7. Coach 22 (11)
  8. CrazyHorse 22 (9)
  9. jakral 22 (6) 10. kansas00 20 (0) 11. malvolio 19 (9)

Trenden i år altså å klumpe seg sammen på noen få hyller (med grei klaring imellom) og gjøre opp innbyrdes på disse med reserve-shootout. Og shootouten på øverste hylle ble som man ser vunnet av...

... Sarella! Gratulerer som olympisk VGD-mester i friidrettstipping!

Gratulerer også til Tullin_Thams og Puttemans med de øvrige plassene på pallen, meg selv med den gjeve tittelen "reservenes konge" (aka "han som kun nesten får det til"), og malvolio med den praktfulle røde lanterne.

Dessuten takk til jakral for flott jobb med oppdateringer underveis.

Og dett var dett for denne gang (med forbehold om eventuelle protester).

5

Spennende friidrettsleker så langt med gode tider, og ikke minst herlig dramaturgi i de tekniske øvelsene med overraskende vendinger der storfavoritter flere ganger har måttet bite i det sure eplet i siste omgang. Coach og jeg har fått selskap av Malvolio i baktroppene der vi ligger med Mo Farah-taktikk og kontrollerer startfeltet tidlig. Stillingen etter 8 av 47 øvelser:

Sarella 5 Tullin_Thams 5 Janesaj 4 Puttemans 3 Spårt 3 CrazyHorse 2 Kansas00 2 Perbu 2 Coach 1 Jakral 1 Malvolio 1

3

Malvolio prikket inn seks av syv, ble vinner av lørdagens øvelser og kom seg dermed opp i "hovedfeltet" før målgang. Men vi har drama med bare én øvelse igjen. Begge lederne har samme mann på maraton. Stillingen etter 46 av 47 øvelser:

Sarella 27 (Eliud Kipchoge) Tullin_Thams 27 (Eliud Kipchoge) Puttemans 26 (Stanley Biwott) Janesaj 25 Perbu 25 Spårt 25 Coach 21 CrazyHorse 21 Jakral 21 Kansas00 19 Malvolio 18

3

KVINNER

100m: Elaine Thompson (Shelly Ann, Dafne Scippers) 200m: Dafne Schippers (Elaine Thompson, Tory Bowie) 400m: Akkyson Felix (Shaunae Miller, Phyllis Francis) 800m: Caster Semenya (Francine Niyonsaba, Margaret Wambui) 1500m: Faith Kipyegon (Genzebe Dibaba, Laura Muir) 5000m: Almaz Ayana (Hellen Obiri, Vivian Cheruiyot) 10000m: Almaz Ayana (Tirunesh Dibaba, Vivian Cheruiyot) Maraton: Mare Dibaba (Helah Kiprop, Jemina Sumgong) 100m hekk: Brianna Rollins (Nia Ali, Kristi Castlin) 400m hekk: Dalilah Muhammad (Zuzana Hejnova, Janieve Russel) 3000m hinder: Hyvin Jepkemoi (Ruth Jebet, Habiba Ghribi) 4x100m: Jamaica (USA, Nederland) 4x400m: USA (Jamaica, Storbritannia) 20km kappgang: Liu Hong (Lu Xiuzhi, Shenji Qieyang) Lengde: Brittney Reese (Ivana Spanovic, Brooke Stratton) Tresteg: Caterine Ibarguen (Yulimar Rojas, Olga Rypakova) Høyde: Chaunte Lowe (Ruth Beitia, Blanka Vlasic) Stav: Sandi Morris (Katerina Stefanidi, Yarislev Silva) Spyd: Tatsiana Khaladovich (Barbara Spottakova, Sunette Viljoen) Kule: Valerie Adams (Christina Schwanitz, Gong Lijiao) Diskos: Sandra Perkovic (Denia Caballero, Yami Perez) Slegge: Anita Wlodarchyk (Gwen Berry, Betty Heidler) Sjukamp: Jessica Ennis-Hill (Brianne Eaton, Katarina Thompson)

MENN

100m: Justin Gatlin (Usain Bolt, Yohan Blake) 200m: Usain Bolt (Justin Gatlin, LaShawn Merritt) 400m: Wade Niekerk (Kirani James, LaSawn Merrit) 800m: David Rudisha (Adam Kszczot, Alfred Kipketer) 1500m: Asabel Kiprop (Ronald Kwemoi, Filip Ingebrigtsen) 5000m: Mo Farah (Caleb Ndiku, Muktar Edris) 10000m: Mo Farah (Geoffrey Kamworor, Yigrem Demelash) Maraton: Eliud Kipchoge (Stanley Biwott, Feyisa Lilesa) 110m hekk: Omar McLeod (Orlando Ortega, Dewon Allen) 400m hekk: Kerron Clement (Yasmani Copello, Javier Culson) 3000m hinder: Conseslus Kipruto (Ezekiel Kemboi, Ewan Jager) 4x100m: Jamaica (USA, Storbritannia) 4x400m: USA (Trinidad Tobago, Jamaica) 20km kappgang: Zhen Wang (Miguel Lopez, Eiki Takahashi) 50km kappgang: Matej Toth (Yohann Diniz, Jared Tallent) Lengde: Jeff Henderson (Greg Rutherford, Jarron Lawson) Tresteg: Christian Taylor (Will Claye, Pedro Pichardo) Høyde: Bohdan Bondarenko (Mutaz Barshim, Derek Drouin) Stav: Renaud Lavillenie (Sam Kendricks, Shawn Barber) Spyd: Thomas Rohler (Julius Yego, Tero Pitkamaki) Kule: Joe Kowacs (Ryan Crouser, David Storl) Diskos: Piotr Malachowski (Robert Harting, Philp Milanov) Slegge: Pawel Fajdek (Ivan Tikhon, Kristian Pars) Tikamp: Ashton Eaton (Damian Warner, Arthur Abele)

2

Da er dag én i friidretten unnagjort, og vi har følgende stilling etter 3 av 47 øvelser:

Janesaj 2 Sarella 2 Spårt 2 Tullin_Thams 2 CrazyHorse 1 Kansas00 1 Malvolio 1 Perbu 1 Puttemans 1 Coach 0 Jakral 0

2

Ingen tok kvinnenes maratonvinner i går. Stillingen etter 12 av 47 øvelser:

Sarella 7 Tullin_Thams 7 Janesaj 6 Puttemans 6 Spårt 6 Kansas00 5 Coach 4 Perbu 4 CrazyHorse 3 Jakral 3 Malvolio 3

2

Nok en stor dag i friidretten, og ingen traff på den lokale stavhopphelten. Stillingen etter 17 av 47 øvelser:

Tullin_Thams 10 Puttemans 9 Sarella 9 Janesaj 8 Kansas00 8 Spårt 8 Coach 7 Perbu 7 Jakral 6 CrazyHorse 5 Malvolio 4

2

Her kan det meste skje fortsatt, i alle fall for de som har bikket 20 poeng. Stillingen etter 39 av 47 øvelser:

Puttemans 22 Sarella 22 Tullin_Thams 22 Perbu 21 Janesaj 20 Spårt 20 Coach 18 CrazyHorse 16 Jakral 16 Kansas00 15 Malvolio 12

2
CrazyHorse KVINNER 100m: D Shippers ( S Pryce, T Bowie) 200m: D Shippers ( T Bowie S Miller) 400m: A Felix ( S Miller S McPherson) 800m: C Semenya ( F Niyonsaba E Sum) 1500m: G Dibaba (F Kipy...

20km kappgang: H Lu ( S Quiyeyang M GonZales )

Førstevalget her er faktisk litt tvetydig, ettersom det var med både en "H Liu" (gull) og en "X Lu" (bronse) - men det er vel mer sannsynlig at en "i" har sneket seg unna enn at en "X" har blitt til en "H", så du får for førstnevnte. :-)

2

Gratulerer Sarella, til Coach for konken, samt den skjønnsmessig liberale tolkning av våre digitale kråketær og takk til Jakral som holdt tellingen og speningen på topp fra Ayana til Kipchoge

2

Leverer tips nå, siden jeg frykter jeg får dårligere tid utover i uka.

KVINNER

100m: Elaine Thompson (Tori Bowie, English Gardner) 200m: Dafne Schippers (Tori Bowie, Shaunae Miller) 400m: Allyson Felix (Shaunae Miller, Stephanie Ann McPherson) 800m: Caster Semenya (Francine Niyonsaba, Melissa Bishop) 1500m: Faith Chepngetich Kipyegon (Laura Muir, Dawit Seyaum) 5000m: Almaz Ayana (Hellen Onsando Obiri, Senbere Teferi) 10000m: Almaz Ayana (Gelete Burka, Tirunesh Dibaba) Maraton: Tirfi Tsegaye (Helah Jelagat Kiprop, Eunice Jepkirui Kirwa) 100m hekk: Brianna Rollins (Kristi Castlin, Nia Ali) 400m hekk: Dalilah Muhammad (Ashley Spencer, Sydney McLaughlin) 3000m hinder: Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Ruth Jebet, Emma Coburn) 4x100m: USA (Jamaica, Trinidad og Tobago) 4x400m: USA (Jamaica, Storbritannia) 20km kappgang: Hong Liu (Shiji Qieyang, Maria Guadalupe Gonzalez) Lengde: Brittney Reese (Ivana Spanovic, Brooke Stratton) Tresteg: Caterine Ibarguen (Yulimar Rojas, Olga Rypakova) Høyde: Chaunte Lowe (Ruth Beitia, Marie Laurence Jungfleisch) Stav: Sandi Morris (Fabiana Murer, Ekaterini Stefanidi) Spyd: Barbora Spotakova (Tatsiana Khaladovich, Madara Palameika) Kule: Christina Schwanitz (Valerie Adams, Lijiao Gong) Diskos: Sandra Perkovic (Yaime Perez, Julia Fischer) Slegge: Anita Wlodarczyk (Betty Heidler, Gwen Berry) Sjukamp: Jessica Ennis-Hill (Brianne Theisen Eaton, Anouk Vetter)

MENN

100m: Usain Bolt (Justin Gatlin, Trayvon Bromell) 200m: Usain Bolt (LaShawn Merritt, Justin Gatlin) 400m: LaShawn Merritt (Kirani James, Wayde van Niekerk) 800m: David Rudisha (Alfred Kipketer, Pierre Ambroise Bosse) 1500m: Asbel Kiprop (Ronald Kwemoi, Taoufik Makhloufi) 5000m: Mo Farah (Muktar Edris, Dejen Gebremeskel) 10000m: Mo Farah (Yigrem Demelash, Tamirat Tola) Maraton: Eliud Kipchoge (Stanley Kipleting Biwott, Tesfaye Abera) 110m hekk: Omar McLeod (Orlando Ortega, Devon Allen) 400m hekk: Kerron Clement (Yasmani Copello, Keisuke Nozawa) 3000m hinder: Conselus Kipruto (John Kibet Koech, Ezekiel Kemboi) 4x100m: USA (Jamaica, Storbritannia) 4x400m: USA (Jamaica, Botswana) 20km kappgang: Zhen Wang (Eiki Takahashi, Perseus Karlström) 50km kappgang: Yohann Diniz (Zhendong Wang, Jared Tallent) Lengde: Rushwal Samaai (Greg Rutherford, Fabrice Lapierre) Tresteg: Christian Taylor (Will Claye, Chris Benard) Høyde: Mutaz Essa Barshim (Bohdan Bondarenko, Gianmarco Tamberi) Stav: Renaud Lavillenie (Sam Kendricks, Shawnacy Barber) Spyd: Thomas Röhler (Johannes Vetter, Antti Ruuskanen) Kule: Joe Kovacs (Ryan Crouser, Tomas Walsh) Diskos: Piotr Malachowski (Robert Harting, Christoph Harting) Slegge: Pawel Fajdek (Ivan Tsikhan, Dilshod Nazarov) Tikamp: Ashton Eaton (Arthur Abele, Damian Warner)

1

Wikipedia-artikkelen er svært mangelfull. Verken Jaysuma Saida Ndure, Filip INgebrigtsen eller Ingeborg Løvnes er med på listene, og jeg har bare skummet noen få øvelser.

1

KVINNER

100m: Shelly Ann Fraser-Pryce 200m: Dafne Schippers 400m: Stephenie Ann McPherson 800m: Caster Semenya 1500m: Gudaf Tsegay 5000m: Almaz Ayana 10000m: Almaz Ayana Maraton: Mara Dibaba 100m hekk: Brianna Rollins 400m hekk: Janeive Russel 3000m hinder: Ruth Jebet 4x100m: USA 4x400m: USA 20km kappgang: Erica Rocha de Sena Lengde: Ivana Spanovic Tresteg: Caterina Ibarguen Høyde: Ruth Beitia Stav: Sandi Morris Spyd: Madara Palameika Kule: Anita Marton Diskos: Sandra Perkovic Slegge: Anita Wlodarzyk Sjukamp: Jessica Ennis-Hill

MENN

100m: Usain Bolt 200m: Usain Bolt 400m: Wayde van Niekerk 800m: David Rudisha 1500m: Asbel Kibrop 5000m: Muktar Edris 10000m: Mo Farah Maraton:Eliud Kipchoge 110m hekk: Orlando Ortega 400m hekk: Yasmani Copello 3000m hinder: Jairus Kipchoge Birech 4x100m: Jamaica 4x400m: USA 20km kappgang: Andrés Chocho 50km kappgang: Wang Zhen Lengde: Fabrice Lapierre Tresteg: Christian Taylor Høyde: Mutaz Essa Barshim Stav: Renaud Lavillenie Spyd: Ihab Abdelrahman Kule: Tom Walsh Diskos: Piotr Małachowski Slegge: Paweł Fajdek Tikamp: Ashton Eaton

1

KVINNER

100m: Tori Bowie (Elaine Thompson, Shelly-Ann Fraser-Pryce) 200m: Dafne Schippers (Elaine Thompson, Tori Bowie) 400m: Shaunae Miller (Allyson Felix, Christine Day) 800m: Caster Semenya (Francine Niyansabo, Lynsey Sharp) 1500m: Faith Kipyegon (Genzebe Dibaba, Laura Muir) 5000m: Almaz Ayana (Mercy Cherono, Vivian Cheruiyot) 10000m: Tirunesh Dibaba (Almaz Ayana, Alice Nawowuna) Maraton: Mare Dibaba (Helah Kiprop) 100m hekk: Brianna Rollins (Kristi Castlin, Tiffany Porter) 400m hekk: Dalilah Muhammed (Ashley Spencer, Eilidh Doyle) 3000m hinder: Hyvin Jepkemoi (Emma Coburn, Beatrice Chepkoech) 4x100m: USA (Jamaica, Tyskland) 4x400m: USA (Storbritannia, Polen) 20km kappgang: Shijie Qieyang Lengde: Brittney Reese (Ivana Spanovic, Tiana Bartoletta) Tresteg: Caterine Ibarguen (Olga Rypakova, Kimberly Williams) Høyde: Ruth Beitia (Desiree Rossit, Chaunte Lowe) Stav: Ekaterini Stefanidi (Jennifer Suhr, Yarisley Silva) Spyd: Barbora Spotakova (Madara Palameika, Christina Obergföll) Kule: Valerie Adams (Lijiao Gong, Christina Schwanitz) Diskos: Sandra Perkovic (Yaime Perez, Julia Fischer) Slegge: Anita Wlodarczyk Sjukamp: Katarina Johnson-Thompson (Brianne Theisen-Eaton, Jessica Ennis-Hill)

MENN

100m: Usain Bolt (Justin Gatlin, Trayvon Bromell) 200m: Usain Bolt (Justin Gatlin, LaShawn Merritt) 400m: Kirani James (LaShawn Merritt, Wayde van Niekerk) 800m: David Rudisha (Pierre Bosse, Nijel Amos) 1500m: Asbel Kiprop (Taoufik Makhloufi, Ronald Kwemoi) 5000m: Dejen Gebremeskel (Mo Farah, Hagos Gebrhiwet) 10000m: Mo Farah (Bedan Muchiri, Geoffrey Kamworor) Maraton: Eliud Kipchoge (Tesfaye Abera, Stanley Biwott) 110m hekk: Devon Allen (Pascal M-Lagarde, Ronnie Ash) 400m hekk: Kerron Clement (LJ van Zyl, Michael Tinsley) 3000m hinder: Ezekiel Kemboi (Conseslus Kipruto, Mahiedine Mekhissi) 4x100m: USA (Jamaica, Storbritannia) 4x400m: USA (Storbritannia, Trinidad & Tobago) 20km kappgang: Zelin Cai (Ding Chen) 50km kappgang: Teodorico Caporaso (Håvard Haukenes) Lengde: Jarrion Lawson (Rushwal Samaai, Greg Rutherford) Tresteg: Christian Taylor (Pedro Pichardo, Will Claye) Høyde: Mutaz Essa Barshim (Bogdan Bondarenko, Derek Drouin) Stav: Renaud Lavillenie (Shawn Barber, Konstandinos Filippidis) Spyd: Thomas Röhler (Tero Pitkämäki, Keshorn Walcott) Kule: Joe Kovacs (David Storl, Darrell Hill) Diskos: Piotr Malachowski (Robert Harting, Daniel Ståhl) Slegge: Pawel Fajdek (Ivan Tsikhan, Wojciech Nowicki) Tikamp: Ashton Eaton (Damian Warner)

1

Minner om fristen kl. 14:30 i morgen.

Så de som er beheftiget på dagtid får se å få ut finger'n...

1

KVINNER

100m: SA Fraser Pryce (E Gardener, E Thompson) 200m: D Schippers (T Bowie, E Thompson) 400m: A Felix (S Miller, P Francis) 800m: C Semenya (F Niyonsaba, E Sum) 1500m: F Kipyegon (D Seyoum, L Muir) 5000m: A Ayana (HO Obiri – V Cheruiyot) 10000m: A Ayana (V Cheruiyot, T Dibaba) Maraton: H Kiprop (T Tufa, E Kirwa) 100m hekk: B Rollins (K Castlin, N Ali) 400m hekk: D Muhammad( A Spencer, E Doyle) 3000m hinder: R Jebet (H Kiyeng, B Chepkoech) 4x100m: USA (Jamaica, Nederland) 4x400m: USA (Storbritannia, Jamaica) 20km kappgang: MG Gonzalez (L Hong, ED Sena) Lengde: B Reese (T Bartoletta, I Spanovic) Tresteg: C Ibarguen (Y Rojas, O Rypakova) Høyde: V Cunningham (C Lowe, K Lichwinko) Stav: S Morris (J Suhr, E Stefanidi) Spyd: B Spotakova (T Khaladovich, C Hussong) Kule: L Gong (V Adams, C Schwanitz) Diskos: S Perkovic (D Cabarello, Y Perez) Slegge: A Wlodarczyk (Z Wang, B Heidler) Sjukamp: B Theisen Eaton (J Ennis-Hill, K Johnson-Thompson)

MENN

100m: U Bolt (J Gatlin, T Bromell) 200m: U Bolt (LS Merritt, J Gatlin) 400m: K James (LS Merritt, WV Niekerk) 800m: D Rudisha (F Rotich, A Kipketer) 1500m: A Kiprop (R Kwemoi, E Manangoi) 5000m: M Farah (D Gebremeskel, C Ndiku) 10000m: M Farah (Y Demelash, PK Tanui) Maraton: E Kipchoge (S Biwott, W Korir) 110m hekk: O McLeod (O Ortega, D Allen) 400m hekk: K Clement (J Culson, LJ V Zyl) 3000m hinder: C Kipruto (E Kemboi, B Kipruto) 4x100m: Jamaica (USA, Kina) 4x400m: USA (Jamaica, Bahamas) 20km kappgang: MA Lopez (E Barrondo, C Ding)

50km kappgang: M Toth (Y Diniz, W Zendong)) Lengde: G Rutherford (J Lawson, J Henderson) Tresteg: C Taylor (W Claye, PP Pichardo) Høyde: B Bondarenko (G Tamberi, ME Barshim) Stav: R Lavillenie (S Barber, S Kendricks) Spyd: A Ruuskanen (J Vetter, J Yego) Kule: R Crouser (J Kovacs, D Storl) Diskos: P Malachowski (R Harting, F Dacres) Slegge: P Fajdek (D Nazarov, W Nowicki) Tikamp: A Eaton (D Warner, A Abele)

1

KVINNER

100m: Elaine Thompson (English Gardner, Tori Bowie) 200m: Dafne Schippers (Elaine Thompson, Tori Bowie) 400m: Shaunae Miller (Allyson Felix, Stephenie Ann McPherson) 800m: Caster Semenya (Francine Niyonsaba, Lynsey Sharp) 1500m: Faith Chepngetich Kipyegon (Genzebe Dibaba, Laura Muir) 5000m: Almaz Ayana (Hellen Obiri, Mercy Cherono) 10000m: Almaz Ayana (Alice Aprot, Tirunesh Dibaba) Maraton: Tigist Tufa (Tirfi Tsegaye, Eunice Kirwa) 100m hekk: Brianna Rollins (Nia Ali, Kristi Castlin) 400m hekk: Dalilah Muhammad (Janieve Russell, Zuzana Hejnova) 3000m hinder: Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Ruth Jebet, Habiba Ghribi) 4x100m: USA (Storbritannia, Jamaica) 4x400m: USA (Jamaica, Bahamas) 20km kappgang: Liu Hong (Maria Guadalupe Gonzalez, Erica de Sena) Lengde: Brittney Reese (Ivana Spanovic, Tianna Bartoletta) Tresteg: Caterine Ibargüen (Yulimar Rojas, Olga Rypakova) Høyde: Vashti Cunningham (Chaunte Lowe, Ruth Beitia) Stav: Ekaterini Stefanidi (Sandi Morris, Yarisley Silva) Spyd: Barbora Spotakova (Sunette Viljoen, Christin Hussong) Kule: Valerie Adams (Christina Schwanitz, Lijiao Gong) Diskos: Sandra Perkovic (Denia Caballero, Yaime Perez) Slegge: Anita Wlodarczyk (Zhang Wenxiu, Betty Heidler) Sjukamp: Jessica Ennis-Hill (Katarina Johnson-Thompson, Brianne Theisen-Eaton)

MENN

100m: Usain Bolt (Justin Gatlin, Trayvon Bromell) 200m: Usain Bolt (LaShawn Merritt, Justin Gatlin) 400m: Wayde van Niekerk (LaShawn Merritt, Kirani James) 800m: David Rudisha (Pierre-Ambroise Bosse, Alfred Kipketer) 1500m: Asbel Kiprop (Ronald Kwemoi, Elijah Manangoi) 5000m: Mo Farah (Dejen Gebremeskel, Muktar Edris) 10000m: Mo Farah (Geoffrey Kipsang Kamworor, Bedan Karoki) Maraton: Stanley Biwott (Feyisa Lilesa, Eliud Kipchoge) 110m hekk: Omar McLeod (Devon Allen, Orlando Ortega) 400m hekk: Javier Culson (Kerron Clement, Yasmani Copello) 3000m hinder: Ezekiel Kemboi (Conseslus Kipruto, Brimin Kipruto) 4x100m: Jamaica (USA, Canada) 4x400m: USA (Bahamas, Botswana) 20km kappgang: Miguel Angel Lopez (Zhen Wang, Cai Zelin) 50km kappgang: Jared Tallent (Yohan Diniz, Matej Toth) Lengde: Fabrice Lapierre (Greg Rutherford, Jarrion Lawson) Tresteg: Christian Taylor (Will Claye, Pedro Pablo Pichardo) Høyde: Derek Drouin (Bohdan Bondarenko, Erik Kynard) Stav: Renaud Lavillenie (Thiago Braz da Silva, Shawnacy Barber) Spyd: Julius Yego (Antti Ruuskanen, Keshorn Walcott) Kule: Joe Kovacs (David Storl, Tom Walsh) Diskos: Robert Harting (Piotr Malachowski, Philip Milanov) Slegge: Pawel Fajdek (Ivan Tsikhon, Dilshod Nazarov) Tikamp: Ashton Eaton (Damian Warner, Kevin Mayer)

1

KVINNER

100m: Elaine Thompson (Tori Bowie, English Gardner) 200m: Dafne Schippers (Tori Bowie, Shaunae Miller) 400m: Allyson Felix (Shaunae Miller, Stephanie Ann McPherson) 800m: Caster Semenya (Francine Niyonsaba, Eunice Jepkoech Sum) 1500m: Faith Chepngetich Kipyegon (Laura Muir, Genzebe Dibaba) 5000m: Almaz Ayana (Hellen Onsando Obiri, Tirunesh Dibaba) 10000m: Almaz Ayana (Tirunesh Dibaba, Vivian Cheruiyot) Maraton: Tirfi Tsegaye (Helah Jelagat Kiprop, Eunice Jepkirui Kirwa) 100m hekk: Brianna Rollins (Kristi Castlin, Nia Ali) 400m hekk: Dalilah Muhammad (Eilidh Doyle, Ashley Spencer) 3000m hinder: Ruth (Jebet Hyvin Kiyeng Jepkemoi, Emma Coburn) 4x100m: USA (Jamaica, Trinidad og Tobago) 4x400m: USA (Jamaica, Storbritannia) 20km kappgang: Hong Liu (Maria Guadalupe Gonzalez, Shiji Qieyang) Lengde: Brittney Reese (Ivana Spanovic, Tianna Bartoletta) Tresteg: Caterine Ibarguen (Yulimar Rojas, Olga Rypakova) Høyde: Chaunte Lowe (Ruth Beitia, Mirela Demireva) Stav: Sandi Morris (Fabiana Murer, Ekaterini Stefanidi) Spyd: Tatsiana Khaladovich (Barbora Spotakova, Madara Palameika) Kule: Valerie Adams (Christina Schwanitz, Lijiao Gong) Diskos: Sandra Perkovic (Denia Caballero, Julia Fischer) Slegge: Anita Wlodarczyk (Betty Heidler, Amber Campbell) Sjukamp: Jessica Ennis-Hill (Katarina Johnson-Thompson, Brianne Theisen Eaton)

MENN

100m: Usain Bolt (Justin Gatlin, Trayvon Bromell) 200m: Usain Bolt (Justin Gatlin, LaShawn Merritt) 400m: LaShawn Merritt (Kirani James, Wayde van Niekerk) 800m: David Rudisha (Pierre Ambroise Bosse, Alfred Kipketer) 1500m: Asbel Kiprop (Elijah Manangoi, Taoufik Makhloufi) 5000m: Mo Farah (Dejen Gebremeskel, Muktar Edris) 10000m: Mo Farah (Yigrem Demelash, Tamirat Tola) Maraton: Eliud Kipchoge (Stanley Kipleting Biwott, Tesfaye Abera) 110m hekk: Omar McLeod (Devon Allen, Orlando Ortega) 400m hekk: Kerron Clement (Javier Culson, Yasmani Copello) 3000m hinder: Ezekiel Kemboi (Conselus Kipruto, John Kibet Koech) 4x100m: Jamaica (USA, Storbritannia) 4x400m: USA (Jamaica, Botswana) 20km kappgang: Zhen Wang (Eiki Takahashi, Miguel Lopez) 50km kappgang: Yohann Diniz (Zhendong Wang, Matej Toth) Lengde: Jeff Henderson (Jarrion Lawson, Rushwal Samaai) Tresteg: Christian Taylor (Will Claye, Bin Dong) Høyde: Mutaz Essa Barshim (Gianmarco Tamberi, Bohdan Bondarenko) Stav: Sam Kendricks (Renaud Lavillenie, Shawnacy Barber) Spyd: Thomas Röhler (Ihab Abdelrahman, Johannes Vetter) Kule: Joe Kovacs (Ryan Crouser, Tomas Walsh) Diskos: Piotr Malachowski (Robert Harting, Christoph Harting) Slegge: Pawel Fajdek (Ivan Tsikhan, Dilshod Nazarov) Tikamp: Ashton Eaton (Damian Warner, Arthur Abele)

1

KVINNER

100m: E Gardiner (D Schippers, T Bowie) 200m: D Schippers (E Thompson, T Bowie) 400m: A Felix (S Miller, S McPherson) 800m: C Semenya (F Niyonsaba, E Jepkoech Sum) 1500m: L Muir (F Kipyegon, J Simpson) 5000m: A Ayana (M Cherono, H Obiri) 10000m: T Dibaba (V Cheruyot, A Ayana) Maraton: T Tsegaye (H Kiprop, J Augusto) 100m hekk: B Rollins (N Ali, A Talay) 400m hekk: E Doyle (Z Hejnova, D Muhammed) 3000m hinder: H K Jepkemoi (R Jebet, E Coburn) 4x100m: USA (Jamaica, Bahamas) 4x400m: USA (Bahamas, Storbritannia) 20km kappgang: Hong Liu (E de Sena, E Rigaudo) Lengde: I Spanovic (B Reese, B Stratton) Tresteg: C Ibarguen (O Rypakova, H MInenko) Høyde: R Beitia (K Licwinko, A Palsyte) Stav: F Murer (S Morris, E Stefanidi) Spyd: B Spotakova (M Palameika, C Hussong) Kule: C Schwanitz (V Adams, Lijao Gong) Diskos: S Perkovic (D Caballero, J Fischer) Slegge: A Wlodarczyk (B Heidler, Zheng Wang) Sjukamp: A Vetter (J Ennis-Hill, B Ashton-Eaton)

MENN

100m: T Bromell (U Bolt, J Gatlin) 200m: L Merritt (U Bolt, J Gatlin) 400m: W van Niekerk (K James, L Merritt) 800m: A Kszczot (A Kipketer, D Rudisha) 1500m: A Kiprop (T Makhloufi, A Souleiman) 5000m: M Farah (M Edris, H Gebrhiwet) 10000m: G Kipsang Kamworor (M Farah, I Jeilan) Maraton: E Kipchoge (T Abera, S Biwott) 110m hekk: O Ortega (O McLeod, D Allen) 400m hekk: K Clement (Y Copello, J Culson) 3000m hinder: E Kemboi (B Kipruto, C Kipruto) 4x100m: Jamaica (USA, Storbritannia) 4x400m: USA (Bahamas, Storbritannia) 20km kappgang: Zhen Wang (E Takahashi, Ding Chen) 50km kappgang: J Tallent (Y Diniz, Zhendong Wang) Lengde: G Rutherford (F Lapierre, J Henderson) Tresteg: C Taylor (C Benard, M Hess) Høyde: B Bondarenko (M E Barshim, M E Ghazal) Stav: S Kendricks (R Lavillenie, S Barber) Spyd: T Röhler (J Vadlejch, A Ruuskanen) Kule: D Storl (T Walsh, R Crouser) Diskos: P Malachowski (P Milanov, R Harting) Slegge: P Fajdek (D Nazarov, K Pars) Tikamp: A Eaton (D Warner, K Mayer)

1

KVINNER

100m: D Shippers ( S Pryce, T Bowie) 200m: D Shippers ( T Bowie S Miller) 400m: A Felix ( S Miller S McPherson) 800m: C Semenya ( F Niyonsaba E Sum) 1500m: G Dibaba (F Kipyegon L Muir) 5000m: A Ayana ( S Teferi M Cherono) 10000m: T Dibaba ( G Yalev A Ayana ) Maraton: H Kiprop ( T Tsegaye A Gobena ) 100m hekk: B Rollins ( K Catlin D Wlliams 400m hekk: D Mohammad ( J Russell A Spencer 3000m hinder: H Jepkemoi (R Jebet E Diro) 4x100m: jamaica (USA Bahamas 4x400m: USA (Jamaica Storbritannia) 20km kappgang: H Lu ( S Quiyeyang M GonZales ) Lengde: B Reese ( I Spanovic s Moguenara Tresteg: C Ibarguen ( Y Rolas O Rypakova ) Høyde: M Jungfleich ( K licwinko C Lowe ) Stav: E Stefanidi ( F Murer S Morris ) Spyd: C Hussong ( M Palamera S Viljoen ) Kule: V Adams ( L Gong C Schwanitz ) Diskos: S Perkovic ( Y perez Y Fischer ) Slegge: A Wlordarszyk ( B Heidler W Zhang ) Sjukamp: J Ennis Hill ( A Vetter B Theison Eaton )

MENN

100m: J Gatlin ( U Bolt T bromell ) 200m: U Bolt ( L Merrit J Gatlin ) 400m: K James ( W van Niekerk L Merrit ) 800m: D Rudisha ( A Kipketer M Lewandowski) 1500m: A Kiprop ( A Souleman A iguider ) 5000m: M farah ( D Gebremeskel M Edris ) 10000m: M Farah ( T Tola G Kamworor ) Maraton: E Kipchoge ( T Abera F Lilesa) 110m hekk: O McLeod ( D Allen R Ash ) 400m hekk: Y Copello ( K Clement K Warholm ) 3000m hinder: E Kemboi ( C Kipruto B Kipruto) 4x100m: Jamaica ( USA Japan) 4x400m: USA ( Jamaica Storbritannia ) 20km kappgang: Z Wang ( E Takahashi J Vega ) 50km kappgang: Z Wang ( Y Diniz A Chocho ) Lengde: G Rutherford ( J Lawson M Torneus ) Tresteg: C Taylor ( W Claye B Dong) Høyde: D Drouin ( B Bogdarenko M barshim ) Stav: R lavillenie ( S Kendricks T da Silva ) Spyd: T Rohler ( A Ruskanen J Yego ) Kule: D Storl ( J Kovacs R Crouser) Diskos: R harting ( P Malachowski C Harting Slegge: P Fajdek ( I Tsikhan W Domingos ) Tikamp: A Eaton ( A Abele D Warner

La leiken byrje

1

KVINNER

100m: S.-A. Fraser-Pryce (E. Thompson, T. Bowie) 200m: D. Schippers (T. Bowie, E. Thompson) 400m: S. Miller (A. Felix, S.-A. McPherson) 800m: C. Semenya (F. Niyonsaba, M. Bishop) 1500m: F. Kipyegon (G. Dibaba, D. Seyaum) 5000m: A. Ayana (M. Cherono, V. Cheruiyot) 10000m: V. Cheruiyot (T. Dibaba, A. Ayana) Maraton: M. Dibaba (J. Sumgong, T. Tufa) 100m hekk: B. Rollins (N. Ali, K. Castlin) 400m hekk: J. Russell (E. Doyle, D. Muhammad) 3000m hinder: H. Kiyeng (R. Jebeth, E. Coburn) 4x100m: JAMAICA (USA, STORBRITANNIA) 4x400m: JAMAICA (USA, STORBRITANNIA) 20km kappgang: Liu H. (Lu X., A. Drahotova) Lengde: B. Reese (I. Spanovic, T. Bartoletta) Tresteg: C. Ibargüen (Y. Rojas, O. Rypakova) Høyde: V. Cunningham (R. Beitia, M. Lake) Stav: E. Stefanidi (Y. Silva, F. Murer) Spyd: S. Viljoen (B. Spotakova, M. Palamaika) Kule: V. Adams (C. Schwanitz, Gong L.) Diskos: S. Perkovic (D. Caballero, N. Müller) Slegge: A. Wlodarczyk (B. Heidler, Wang Z.) Sjukamp: J. Ennis-Hill (K. Johnson-Thompson, B. Theisen-Eaton)

MENN

100m: U. Bolt (J. Gatlin, J. Vicaut) 200m: U. Bolt (J. Gatlin, A. Edward) 400m: W. van Niekerk (K. James, L. Merritt) 800m: D. Rudisha (N. Amos, A. Tuka) 1500m: A. Kiprop (T. Makhloufi, F. Ingebrigtsen) 5000m: M. Farah (H. Gebrhiwet, C. Ndiku) 10000m: M. Farah (I. Jeilan, G. Kamworor) Maraton: E. Kipchoge (S. Biwott, W. Koror) 110m hekk: O. McLeod (O. Ortega, D. Bascou) 400m hekk: M. Tinsley (K. Clement, J. Culson) 3000m hinder: E. Kemboi (C. Kipruto, M Mekhissi-Benabbad) 4x100m: JAMAICA (USA, STORBRITANNIA) 4x400m: USA (TRINIDAD & TOBAGO, BELGIA) 20km kappgang: M. A. Lopez (Chen D., Wang Z.) 50km kappgang: J. Tallent (M. Toth, T. Tanii) Lengde: R. Samaai (J. Henderson, M. Hartfield) Tresteg: C. Taylor (Dong B., M. Hess) Høyde: D. Drouin (M. E. Barshim, E. Kynard) Stav: R. Lavillenie (S. Barber, S. Hendricks) Spyd: J. Yego (T. Röhler, A. Ruuskanen) Kule: D. Storl (J. Kovacs, T. Walsh) Diskos: P. Malachowski (R. Harting, G. Kanter) Slegge: P. Fajdek (K. Pars, D. Nazarov) Tikamp: A. Eaton (D. Warner, T. Van der Plaetsen)

1

Tekniske hælvetes faenskap...

Ja, ja, det er av sine egne man skal ha det. Jeg melder meg herved inn i CAS og godkjenner anken.

#Skandale :-o

1

Lignende innlegg

Laster...