Jeg tror heller FrP har et "kulturproblem" internt. Det har i mange år vært preget av interne rivninger, eksklusjoner og så videre. Folk mister tiltroen til et parti som ikke klarer å enes internt.
Hvis FrP velger å konkludere med at feilen skyldes "sosialistmedia", vanskelig arbeidsforhold etter å måtte rydde opp etter rødgrønne ordførere, hets og den regla der, så ser jeg ikke bort fra at nedgangen til FrP vil forsette.
Nedgangen til FrP begynte ikke med Birkedal-saken eller 22.7., men går helt tilbake til 2010. Høyre passerte FrP i mai 2010, tross alt.
De må rydde opp blant en del av "grumset" som skremmer folk bort fra partiet.
Nå er nok ikke personen du svarte tillitsvalgt i partiet, så han er det nok lite de får gjort noe med. Men han står frem som et ypperlig eksempel på hva jeg tenker på. Slike rabiate og lite modne personer skremmer bort moderate mennesker fra partiet.
Og så lenge han ikke skjønner det selv, så er det merkelig at ikke moderate FrP-sympatisører snakker han til rette.